Suche, pękające pięty - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Suche, pękające pięty

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 61 ]

Temat: Suche, pękające pięty

Dziewczyny, mam do was pytanie: jakie macie sposoby na ładne i zadbane pięty? Znacie jakiś sposób na pękające pięty? Ja niestety mam problem z suchymi piętami i kremy, które stosowałam nie rozwiązują problemu sad  macie jakieś domowe sposoby na suche pięty? Jest lato, więc często ubierając sandałki czy klapki czuję dyskomfort, bo wiem że moje pięty nie wyglądają najlepiej. Macie jakiś pomysł jaka jest przyczyna suchych pięt? Co może powodować ich pękanie? Zauważyłam, że więcej osób ma podobny do mnie problem. Doradźcie jakie kremy są najskuteczniejsze, może stosujecie jakieś specjalne  kuracje? Chociaż dobrze wiemy, że czasem najprostsze domowe sposoby są najskuteczniejsze;) wydaje mi się, że ważna w zwalczaniu tego problemu jest konsekwencja, której czasami niestety brakuje sad napiszcie nazwy kremów, które same stosujecie a są w jakiś rozsądnych cenach. Próbowałyście może masażu stóp? Wpływa to w jakimś stopniu na poprawę wyglądu stóp czy działa wyłącznie relaksująco?
Czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi i z góry dziękuję za pomoc! smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Suche, pękające pięty

U mnie szybku zgrubia sie skóra i są strasznie suche. przed snem maczam w gorącej wodzie z oliwą, scieram pumeksem, a później smaruję je kremem z gliceryną, zakladam skarpetki i śpie. Efekt jest.. ale mały bo robię to rzadko.. Po prostu nie mam czasu.

Moze zna ktoś jakiś szybszy sposób??

3

Odp: Suche, pękające pięty

Dziewczyny,czyżbyście były idealne i nie miały takich problemów???

4

Odp: Suche, pękające pięty

moje nogi to dramat mam stojącą prace i to widac ale brak czasu pozwale tylko na piling i moczenia w wodzie z solą.

5

Odp: Suche, pękające pięty

ja czasami w którąś sobote robie sobie taki 'dzien dla urody' niestety nieregularnie, przez to cierpię między innymi moje pięty. zwłaszcza teraz jak jest lato nie mam czasu na żadne kuracje a niestety stopki pokazuję, bo ciągle biegam w klapkach.

Miranda myślę że niektóre się wstydzą... wiem bo w klasie tez o tym gadałyśmy i każda mówiła o tym nieśmiale. wink

6

Odp: Suche, pękające pięty

Mi zawsze pomagało takie moczenie stóp w następującym wywarze : potrzebujemy kawałka szarego zwykłego mydła, trochę soli do kąpieli, szklanka mleka w proszku i łyżka oliwy. Mydło, mleko i sól rozpuszczamy w ciepłej wodze dodajemy oliwę i moczymy w tym stopy jakieś 20 minut co najmniej dwa razy w tygodniu. Powiem wam, że przynosi to rewelacyjne efekty. Oczywiście po takim moczeniu robię peeling i nakładam jakiś tłusty krem.

7

Odp: Suche, pękające pięty

mi pomaga krem do stóp z silikonem firmy Avon, a do tego trzeba łykać Capivit hydro control. Na mnie to działa.

8

Odp: Suche, pękające pięty

ja nie kupuję specjalnie do każdej części ciała osobnego kremu..załatwiam takie problemy w sposób oszczędny, a zarazem skuteczny...mianowicie zaopatrzyłam się w aptece w krem nawilżający dardia. no i nie mam problemów z suchą skórą(łokcie, dłonie, stopy, nogi po goleniu itp). naprawdę polecam. no i dodam jeszczę, że ten krem zawiera mocznik i jest także hipoalergiczny..dla mnie to kolejny plus.

9

Odp: Suche, pękające pięty

Czy to dobre rozwiązanie to kwestia wielu spraw, między innymi Twojego wieku.

Przyjdzie czas, kiedy zwykły krem nawilżający przegra z serum do biustu itp.

Trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem

10

Odp: Suche, pękające pięty

a ja biore witamine B complet ( z zalecenia lekarza ) i smaruje dziennie na noc pachnacym kremem do stop...kiedys mialam OKROPNE...stopy..a teraz sa ładniutkie

11

Odp: Suche, pękające pięty

na piętki najlepszy mocznik smile w aptece kupicie Xerial ale 50 koniecznie! sa jeszcze 30, 10 i visage (chodzi o stężenie mocznika) można też na kolana, pośladki ramiona jeśli macie szorstkie smile na noc grubą warstwą posmarować powinno pomóc smile

12

Odp: Suche, pękające pięty

zgadzam się co do mocznika istotnie obłędnie zmiękcza. Pozatym polecam kremy do stóp gewohla- genialna profesjinalna marka do stop- szczegolnie krem dla diabetykow. smaruje przed spaniem i naparwde i mnie do ścierania i wogóle jest lepiej

13

Odp: Suche, pękające pięty

z naturalnych kosmetyków słyszałam kiedyś o cudownym działaniu krochmalu. polecano trzymanie stóp w ugotowanych obierkach ziemniaczanych. Niestety nie próbowałam. Ale może warto zaryzykować...

14

Odp: Suche, pękające pięty

Ja używam dobrych, tłustych kremów do stóp, od czasu do czasu ścieram też zgrubiały naskórek. Z kremów dobre efekty przynosza te zawierające mocznik.

15

Odp: Suche, pękające pięty

Ten krem firmy Scholl do takich pięt jest bardzo dobry, ewentualnie okłady z ciepłej parafiny kosmetycznej w formie komresów. Polecam także masło do ciała MINERAL CARE SPA dostępne w drogeriach Pharma akurat teraz w promocji..... w galeriach warszawskich. wypróbowane sposoby i pomagają.

16

Odp: Suche, pękające pięty

Drogie Panie...W prawdzie nie mam problemów z suchymi czy tez pękajacymi piętami...natomiast moi znajomi jak najbardziej....Z zawodu jestem kosmetologiem i stopy to moja ulubiona część ciała, którą lubię pielęgnować:) Proponuje, aby Panie wymoczyły stopy w ciepłej wodzie z dodatkiem soli kuchennej przez 20 minut, następnie starły zrogowaciały naskórek specjalną tarką do pediciuru (najpierw częścią z gruboziarnistym papierem, a następnie z drobnoziarnistym) potem proszę posmarować stopy maścią GEHWOL SCHRUNDEN-SALBE wlożyć stópki w foliowe woreczki, następnie owinąć je kocem po czym po 20 minutach wetrzeć pozostałą maść w stopy:) Aby efekt był lepszy proszę wykonać ten zabieg przed snem i z posmarowanymi  stópkami i nalożonymi bawelnianymi skarpetkami położyć się spac:) Efekt gwarantowany po wykonaniu kilku zabiegów.

17

Odp: Suche, pękające pięty

A ja skorzystam z wywaru, który podała Alusia. Zobaczymy czy pomoże na suche pięty. Bo jest to wbrew pozorom uciążliwy i nieprzyjemny problem.

18

Odp: Suche, pękające pięty

krem z neutrogeny jest super i pilingi z avonu

19

Odp: Suche, pękające pięty

Cena tego kremu też jest pewno super? hm

20

Odp: Suche, pękające pięty
anioleczek855 napisał/a:

krem z neutrogeny jest super i pilingi z avonu

Taniocha to nie jest( u nas Neutrgena do rąk, mała tubka to koszt 17-19 zł) a jak przestaniesz używać po jakimś czasie problem powraca. A nie ma jakiś suplementów diety rozwiązujących ten problem?  Mam suchą skórę od pasa w dół. Używam mnóstwo balsamów ale dają tylko doraźny efekt,nic na stałe. Przydałyby się jakieś skuteczne sposoby,może znacie?

21

Odp: Suche, pękające pięty

ja uwzywam zwyklej masci z witamina A. Kosztuje 3 zl, a jest dobra na wszystko. Ona przede wsyztskim nawilza,w zimie prawie na kazda noc smarowalam sobie nia twarz, i dlonie. Efekt- naprawde super
Na suche piety tez ta masc jest dobra, moze nie tak jak drogie markowe kremy, ale zawsze cos pomoze.

Jej wada- jest tłusta i twarz sie bardzo swieci po jej zastosowaniu- dlatgeo tez stosuje ja na noc

Odp: Suche, pękające pięty

Ja polecam naturalne kosmetyki z HARNN & THANN. Jeśli chodzi o stopy to stosowałam:
1. peeling i maska (takie 2 w 1) HARNN z żeń-szeniem z zieloną herbatą.Produkt usuwa suchy i zniszczony naskórek,a naturalne ekstrakty z zielonej herbaty,imbiru i owoców nadają stopom gładkość i świeżość
2. krem do stóp HARNN z żeń-szeniem i zieloną herbatą.ten natomiast zmiejsza potliwość stóp,poza tym świetnie nawilża i wygładza.
po krótkim czasie stosowania tych preparatów moje stopy zanacznie poprawiły swój stan.
od czasu do czasu stosuje też sole do stóp HARNN. Po takim moczeniu nóg,stopy zyskują nawilżenie i niesamowita gładkość. polceam wszystkim,bo produkty sa świetne i maja niesamowite działanie.

23

Odp: Suche, pękające pięty

ja stosuje pilling no i kremu- polecam neutrogene i avon. smile pozniej skorka taka milusia.

24

Odp: Suche, pękające pięty

ja ostatnio stałam się maniaczką kosmetyków sally hansen. u nas w sklepie są te kosmetyki bardzo drogie ale mam na allegro sprzedawce od którego zawsze kupuje te kosmetyki. u nas cena odżywki sięga około 40 zł a na allegro kupuje około 17. kobieta siedzi w usa i stamtąd ma produkty. bardzo polecam serum do skórek i też krem do popękanych pięt jest fajny.

25

Odp: Suche, pękające pięty

ja stosuje jakieś peelingi i tłusty krem na noc smile

26

Odp: Suche, pękające pięty

Dobrym pomysłem jest też wykonanie bardzo dokładnego masażu stóp po zrobieniu peelingu i wklepaniu kremu. Zabieg trwa wtedy nieco dłużej, ale można się spodziewać lepszych efektów bo kosmetyk będzie miał lepsze możliwości wchłonięcia się. Nie bez znaczenia jest też fakt, że masaż pobudzi krążenie.

27

Odp: Suche, pękające pięty

jeśli skóra pęka, znaczy,że jest odwodniona i potrzebne  jest odpowiednie zadbanie o nawilżenie skóry. ja używam leczniczych odżywek do ciała, które są idealne do skory wrażliwej i alergicznej. Mam teraz odżywkę nanobase i jestem bardzo zadowolona z efektu. A ze specjalnym przeznaczeniem z tej samej serii jest krem do przesuszonych partii ciała, keranorm

28

Odp: Suche, pękające pięty

Witam,
też miałam problem z suchymi i pękającymi piętami.... Nie ukrywam że próbowałam mnóstwo kremów typu glicerynowe:aloesowe, cytrynowe, avon i nic na dłuższą metę nie pomagało. Było dobrze gdy posmarowałam a na drugi dzień znowu to samo. W aptece magister poleciła mi krem maxulg - kupiłam choć szczerze nie byłam przekonana że pomoże. Ku mojemu zdziwieniu 2 dni smarowania i rezultat było widać. Teraz używam go tylko wtedy gdy czuje że pięty robią się suche. Polecam bo warto.
Pozdrawiam

29

Odp: Suche, pękające pięty

Na pękające pięty bardzo dobra jest maść Dernilan. Niedroga a działa. Poza tym bardzo polecam maść z witaminą A, która świetnie sobie radzi ze wszystkimi problemami skóry.

30

Odp: Suche, pękające pięty

Mój sposób na suche i szorstkie pięty:
1. długi prysznic lub kąpiel podczas której stopy się wymoczą
2. pod koniec kąpieli używam tarki do stóp - nie pumeksu, ostatnio kosmetyczka poleciła mi bardzo fajną tarkę drewnianą Mia Calnea, rewelacyjna!!! (znacznie tańsza od Peggi Sage lub Gehwola)
3. na noc kremik La Roche Posay Lipikar Podologics
Efekt - stópki gładziutkie, nawilżone i nie pękają smile

31

Odp: Suche, pękające pięty

Witam. Może troche nie na temat ale skoro temat dotyczy stóp...

Otóż mam problem z potliwością stóp. Wcześniej nie zwracałam na to uwagi, myslałam, że mam prawo skoro cały dzień moja stopa spędza w bucie. Ostatnio na zajęciach pielęgniarstwa ćwiczyliśmy bandazowanie stopy. I kolażanka powiedziała, że bardzo mocno mi się pocą ( na szczęście nie towarzyszy temu brzydki zapach ). I rzeczywiście, jej stpa także cały dzień w bucie a kiedy ja jej bandażowałam to skarpetkę miała całkiem suchą sad Słyszałam, że dobrze moczyć stopy w rozptworze z kwasu bornego. Jednak czy to nie wysuszy dodatkowo i tak już suchych i popękanych pięt?

Znów weszłam w ten wątek i zamierzam kupić maść, o której pisze Agatka. Ale czy to nie będzie przeciwdziałało na siebie?

32

Odp: Suche, pękające pięty

Ciastek ja mam takie dziwne nogi, że latem są strasznie suche a zimą tez się tak pocą. Zimą nosze rajstopy pod spodniami i mam je na sobie około 9 godzin dziennie bez przerwy (praca plus droga do i z pracy). Rajstopy nie sa jakies mokre, ale stopy sa wilgotne i czuję to. Zapach nie jest najgorszy, ale mógłby być lepszy hmm Ale jak np. sie wykąpię i nie posmaruję stóp to mnie aż bolą, bo są takie suche. Więc u mnie to wina rajstop, które wiadomo, ze są zrobione ze sztucznego materiału. Ale mimo wszystko smaruje maścią z wit. A.
A może u Ciebie to też kwestia materiału skarpetek, rajstop itp.

33

Odp: Suche, pękające pięty

Hm... skarpetki noszę zwykłe bawełniane. Latem, gdy nosze klapki tez pocą mi się stopy co widać, bo brudzą mi się bardzo. Wydaje mi się, że problem suchych pięt i pocących się stóp odziedziczyłam po mamie hmm ona od kąd pamiętam moczy nogi, trze pumeksem, używa dezodorantów do stóp, kremów, kremików...

34

Odp: Suche, pękające pięty

a ja mam tarkę jaką dostałam w prezencie  ( pisze na niej Mia Calnea ) i po jednym użyciu wszystkie pęknięcia znikają bez śladu !!!!!!!!!!  . Miałam ją już od dłuższego czasu ale zaczęłam używać dopiero niedawno bo "dziurawe pięty" zaciągały mi rajstopy .. hehehe   . jestem strasznie zaskoczona tym że już po pierwszym użyciu ( tylko nie na sucho ! ale pod bieżącą ciepłą wodą ) piętki mi się zrobiły gładziutkie i bez żadnej "bruzdy" !!!   . do tego po tym zabiegu smaruję zwykłym kremem , balsamem  tzn tym co mam pod ręką .

35

Odp: Suche, pękające pięty

Na spękane pięty najlepsze jest masło shea. Wypróbowałam na sobie.
Jest po prostu genialne. Ostatnio znalazłam małą firmę która sprzedaje go po 200g firma nazywa się Ambrozja
Mają stronie ambrozja.co natomiast na allegro wysyłają bez kosztów przesyłki.

Naprawdę polecam.

36

Odp: Suche, pękające pięty

Dernilan maść /Herbapol- niezawodny środek na suche, spękane pięty.....kosztuje grosze.
;)piętki jak u niemowlaka.

37

Odp: Suche, pękające pięty

Ja tez mam problem z piętami poradżcie coś proszę

38

Odp: Suche, pękające pięty

Założyłam wątek o tym maśle shea, ale nikt nie odpisał. sad Zastanawiam się, czy zamówić, ale zamówię 100 gram za 10 zl - znalazłam też na allegro (cena z przesyłką), żeby przekonać się, czy skuteczne... Jest tyle różnych preparatów na popękane pięty, że nie wiem, co wybrać, kasą nie mogę szastać, a boję się, że tanie kosmetyki nie podziałają. hmm

39

Odp: Suche, pękające pięty

seria scholl jest dobra, nie jest co prawda to coś taniego, ale bardzo dobre

40

Odp: Suche, pękające pięty

Używałam wielu kremów, i ostatnio całkiem przypadkiem kupiłam Bielendy Happy End. Łatwo się rozprowadza pachnie prawoślazem i przywrócił moim stopom miękkość, i pięty są tak gładkie, ze już nie pamiętam kiedy akie miałam

41

Odp: Suche, pękające pięty

Jeśli stan Twoich pięt woła o prawdziwą pomstę do nieba, a wyżej opisane zabiegi nie przyniosły zadowalających rezultatów, możesz zainwestować w krem o wysokim stężeniu mocznika. Stosuj go codziennie wieczorem, przez 10 dni, na oczyszczone stopy.

42

Odp: Suche, pękające pięty

Niedawno zauważyłam małe pęknięcie na pięcie, które jednak już było bolesne.
Wiedziałam, ze muszę jak najszybciej zacząć działać! Poradziłam się kosmetyczki i stosując SYSTEMATYCZNIE jej zalecenia efekty dostrzegłam natychmiast. Początkowo ustąpił ból, a po dwóch tygodniach po pęknięciu został jedynie biały śladzik wink

Kosmetyczka doradziła codziennie zdzierać pięty tarką (wyraźnie zaznaczyła, że nie pumeksem! który notabene używałam regularnie) Następnie poleciła wlewać kropelki z witaminą A do pęknięcia (rozszerzyć tą rankę i wlać krople) a później stopy posmarować kremem z witaminą A. Po tej kuracji wskazała używać tłustych kremów na noc, i regularnie dbać o nawilżenie pięt.

Zastosowałam:
-witaminę A w kroplach (niecałe 4 zł)
-maść z witaminą A (nieco ponad 3 zł)
-tarkę do pięt (około 7 zł)

Jest to więc wg mnie niedrogi, a skuteczny sposób na zadbane pięty. Choć ja owej maści używam również na skórę na łokciach tongue
Wymagana jest jednak systematyczność. Naprawdę polecam!

43

Odp: Suche, pękające pięty

W lecie bardzo szybko pięty się przesuszają. Kiedyś wyczytałam, że piasek to najlepszy peeling dla stóp, ale u mnie ma to efekt odwrotny. Często też chodzę w butach na obcasie i to też powoduje, że mam suche i twarde pięty. Jak mi się coś takiego zdarza to ścieram suchą skórę tarką z Scholla, która ma dwie różne strony, jedna taka która złuszcza, a druga wygładza złuszczoną skórę. Potem obowiązkowo krem. Obojętnie jaki. I przede wszystkim konsekwencja!

44

Odp: Suche, pękające pięty

Polecam maść Gewohl i peelingi do stóp. Maść pachnie mocno, ziołowo, jest tłusta, ale nieźle się wchłania i jest naprawdę skuteczna

45

Odp: Suche, pękające pięty
Sch@tzi napisał/a:

Niedawno zauważyłam małe pęknięcie na pięcie, które jednak już było bolesne.
Wiedziałam, ze muszę jak najszybciej zacząć działać! Poradziłam się kosmetyczki i stosując SYSTEMATYCZNIE jej zalecenia efekty dostrzegłam natychmiast. Początkowo ustąpił ból, a po dwóch tygodniach po pęknięciu został jedynie biały śladzik wink

Kosmetyczka doradziła codziennie zdzierać pięty tarką (wyraźnie zaznaczyła, że nie pumeksem! który notabene używałam regularnie) Następnie poleciła wlewać kropelki z witaminą A do pęknięcia (rozszerzyć tą rankę i wlać krople) a później stopy posmarować kremem z witaminą A. Po tej kuracji wskazała używać tłustych kremów na noc, i regularnie dbać o nawilżenie pięt.

Zastosowałam:
-witaminę A w kroplach (niecałe 4 zł)
-maść z witaminą A (nieco ponad 3 zł)
-tarkę do pięt (około 7 zł)

Jest to więc wg mnie niedrogi, a skuteczny sposób na zadbane pięty. Choć ja owej maści używam również na skórę na łokciach tongue
Wymagana jest jednak systematyczność. Naprawdę polecam!

Sch@tzi dobrze gada, polać jej! big_smile

Od siebie dodam, że jeśli mnie pięty nie bolą, a są po prostu mocno wysuszone, moczę je w siemieniu lnianym. Ścieram tarką do stóp i albo masuję je maścią z wit. A, albo olejem..też lnianym smile W ogóle mam suchą skórę i siemię jest dla mnie zbawieniem na wszystkie wysuszone miejsca.

46

Odp: Suche, pękające pięty

Wymoczyć nogi w misce z ciepłą wodą i mydłem, przelecieć pięty pumeksem, zetrzeć peelingiem, wytrzeć do sucha, posmarować maścią z witaminą E lub zwykłym olejem rzepakowym (też ma dużo tej witaminy i dobrze natłuszcza skórę), założyć bawełniane skarpetki i położyć się spać. I tak ze dwa razy w tygodniu smile

47

Odp: Suche, pękające pięty

Nie wiem czy próbowałyście super kosmetyku z oriflame Regenerująca maseczka do stóp Feet Up Advanced. DLa mnie jest rewelacyjna i musze przyznac ze te wszystkie znane i drogie marki nie mogą sie w tym przypadku równac.

48

Odp: Suche, pękające pięty
patryckab napisał/a:

Nie wiem czy próbowałyście super kosmetyku z oriflame Regenerująca maseczka do stóp Feet Up Advanced. DLa mnie jest rewelacyjna i musze przyznac ze te wszystkie znane i drogie marki nie mogą sie w tym przypadku równac.

Zgadzam sie. Skora po tej maseczce jest nawilzona delikatna i gladziutka. Do tego maseczka ladnie pachnie:)

49

Odp: Suche, pękające pięty

Ja używam tarki (tartki?) z Scholla i kremu też tej marki - efekty sa bardzo dobre, ale tylko, jak jest się systematycznym.

50

Odp: Suche, pękające pięty

Naprawdę dobre są kremy z propodia, o ile się nie mylę to iwostin robi.

51

Odp: Suche, pękające pięty

Ja co jakiś czas chodzę do gabinetu na zabieg usunięcia zrogowaceń. Kosmetyczka używa zawsze tej samej zmiękczającej pianki white od colorful. Dzięki niej mam wrażenie, że zabieg przynosi jeszcze większy efekt smile Pięty gładkie i nawilżone

52

Odp: Suche, pękające pięty

A ja stosuję żel do stóp spirularin gel, który dostałam od podologa. Po tygodniu już widać różnicę, a dodatkowo neutralizuje przykry zapach. Bardzo go lubię też za wydajność. Więc moje stopy są już przygotowane na sezon letni:D

53 Ostatnio edytowany przez marakujka (2018-05-01 16:31:17)

Odp: Suche, pękające pięty

U mnie świetnie sprawdza się Krem-maska do stóp głęboko odżywcza z Ziai (200 mL, koszt to około 20 zł). Jest tusta i gęsta, więc można stosować ją na noc.  Ale z rana masz stópki niemowlaka.
Zaczęłabym jednak od wizyty u kosmetyczki , a dopiero potem zabrałabym się za kremy i maseczki.

54

Odp: Suche, pękające pięty
allbertyna napisał/a:

Ja co jakiś czas chodzę do gabinetu na zabieg usunięcia zrogowaceń. Kosmetyczka używa zawsze tej samej zmiękczającej pianki white od colorful. Dzięki niej mam wrażenie, że zabieg przynosi jeszcze większy efekt smile Pięty gładkie i nawilżone

Po mechanicznym usuwaniu zrogowaceń narastają w jeszcze szybszym tempie

55

Odp: Suche, pękające pięty

ja już chyba wszystkiego próbowałam, peelingów, chodziłam do kosmetyczki ale na dłuższą metę to jednak za duży wydatek, kupilam pilnik elektryczny, stosowałam różne maści z mocznikiem, efekt był ale krótko, najlepiej mi się sprawdza zrobienie raz na miesiąc maski złuszającej, kupuję te skarpetki byOlie, zakładam na 2 godzinki a po kilku dniach skóra jak nowa, mięciutka i przyjemna w dotyku.

56

Odp: Suche, pękające pięty

u mnie wystarczy regularnie stosować pumeks do ścierania naskórka i krem nivea albo bambino smaruję pięty i nic więcej nie trzeba smile

57 Ostatnio edytowany przez marakujka (2018-07-21 23:48:40)

Odp: Suche, pękające pięty

Dopiszę jeszcze, że może to też byś kwestią złej podeszwy/wyściółki buta/papcia.

58

Odp: Suche, pękające pięty

Żeby szybko mieć z głowy to pedicure w jakimś fajnym salonie kosmetycznym lub podologicznym. Na w domu polecam zainwestować w pilnik do stóp automatyczny z Scholl. Jest świetny. Odpal sobie netflixa, nalej cieplej wody do miski (takiej, żeby Ci się stopy zmieściły), dosyp soli i chillax  a później zadziałaj pumeksem lub tarką do stóp. Do tego kremy, to wiadomo. Ale to chyba najszybsze domowe sposoby na poprawę wyglądu stóp
https://www.willa-koala.pl/jak-poprawnie-dbac-o-stopy/
Na stronce jest kilka porad.

59

Odp: Suche, pękające pięty

Miałam mocno popękane, szorstkie piety pomogła mi Pani Agnieszka z Gabinetu Zdrowej Stopy w Warszawie https://zdrowe-stopy.waw.p

60

Odp: Suche, pękające pięty

Stary temat, ale...

...podstawa na pięty to pumeksowanie w kąpieli dostatecznie regularnie, żeby się nie zapuściły od nowa.

61

Odp: Suche, pękające pięty

Moja mama ma podobne objawy przy łuszczycy,koniecznie skierowanie od dermatologa do szpitala tam idzie na dwa dni i pobierają wycinki i potwierdza czy łuszczyca czy coś innego. Moja mama dostaje masc na receptę i całkiem normalnie funkcjonuje ,stopy nie są takie popękane i nie krwawią. W tym sanatorium zajmują sie leczeniem takich problemów skórnych: https://termaslowacki.pl/pl/co-leczymy Można tam nawiązać kontakt z dermatologiem.

Posty [ 61 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Suche, pękające pięty

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024