Dermokosmetyki i farmaceutyki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Dermokosmetyki i farmaceutyki

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 98 ]

Temat: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Hej co myślicie o kosmetykach naturalnych?? O Dermokosmetykach i farmaceutykach ze stron internetowych?? mam zamiar zrobic zakupki w sklepie internetowym  Co o tym myślicie??  Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Jestem zwolenniczka takich kosmetykow i wlasnie takich uzywam.Dobry pomysl z tymi zakupami smile

3

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

No wlasnie nie ma to jak naturalnośc. Znalazlam fajny sklepik nawet, fajne opakowania maja a to przyciaga uwage. Przynajmniej ja mam takie odczucia;)

4

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja równiez używam kosmetyków naturalnych i znalazłam wyśmienity produkt, Krem wiesiołkowy EFAVIT - działa rewelacyjnie na moją wrażliwą skórę smile Jestem bardzo zadowolona i w pełni popieram używanie naturalnych polskich kosmetyków smile)

5

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Hej, a co masz na myśli przez naturalne kosmetyki?

6

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Czy ja dobrze kojarzę, że dermokosmetyki ma Lirene?

7 Ostatnio edytowany przez Mazowszanka (2008-11-04 15:00:43)

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Dermokosmetyki to nie to samo co naturalne kosmetyki.

Dermokosmetyki to raczej kosmetyki z apteki na specyficzne potrzeby skóry, np. do skóry atopowej albo antyalergiczne.
Faktycznie widziałam kiedyś Lirene w aptece, ale ich nigdy nie używałam. Myślę, że La Roche Posay czy Avene się do nich zaliczają. Osobiście używałam kiedyś takiego żelu do mycia twarzy z apteki jak miałam jeszcze trądzik, ale mi minął.

No więc ponawiam pytanie: jak rozumieć naturalne kosmetyki? Ja bym powiedziała, że to takie, w których nie ma absolutnie nic sztucznego.

8

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Właśnie wróciłam z zakupów i zobaczyłam w aptece, że to nie Irene się nazywa tylko Pharmaceris, ale to jednak Dr Irena Eris. Nie zawsze to stoi obok francuskich kosmetyków, pewnie dlatego że za półkę trzeba drogo płacić niestety.

9

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

No tak, ale przecież jest Lirene, które jest dostępne nie tylko w aptekach i ma serię dermokosmetyków. Niższa półka cenowa:) Sama używam peelingu do ciała, właśnie z tej serii.

10

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja dawno Eris nie używałam. Ale nie dlatego, że są złe. Lubię eksperymentować i zaglądać sobie nawet na najwyższą półkę  smile chociaż kremu z kawiorem jeszcze nie próbowałam, z wiadomych przyczyn - cena!
Ale za to są inne ciekawe nowości, tak jak naturalne kosmetyki naturalnie smile choć zauważyłam, że nie wszyscy rozumieją, co to naprawdę jest i wrzucają do jednego worka zupełnie różne rzeczy.

11

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

tak jest. kosmetki naturalne a kosmetyki apteczne to dwie rozne kategorie. kosmetyki naturalne to takie, ktorezawierają tylko i wyłacznie naturalne składniki i nie zawierają:pochodnych olejów mineralnych, szstucznych barwników, szkodliwych parabenów natomiast z racji zawartości jakiegoś składnika np: róży mogą pachnieć-no i ocz\ywiście nie są testowane na zwierztach.Kosmetyki apteczne są to kremy na bardzo konkretne problemy skórnenp: atopia, trądzik różowaty, egzema itd i z racji stężeń substancji aktywnych muszą być sprzedawane w aptece(oczywiście nie dotyczy to wszstkich marek, które są sprzedawane w aptece:)))no i oczywiście powinny być bezzapacowe.
eh tyle razy się na nich sparzyłam , że xdecydowanie wybieram kosmetyki naturale. ha, a jaka przyjemność używania. poprostu bąbeczka

12

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

A jakich konkretnie kosmetyków używasz? Od jak dawna je stosujesz?

13

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Jeśli chodzi o Erisa, to znam Lirene Desing Your Style. Cała seria ma wyciąg z bawełny, z pestek jabłek, z daktyli i ma witaminę E.

14

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Eee no dobra, może jest niezły, ale to nie klasyfikuje się jako naturalny kosmetyk jednak.
Jeśli nie jest na bazie naturalnych olejów zimnotłoczonych zamiast pochodnych ropy to nie można go nazwać naturalnym. Prawie każdy krem ma wyciąg z czegoś. Naturalne kosmetyki są wtedy tylko, kiedy te wyciągi pochodzą z roślin z upraw ekologicznych.

15

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

mazowszanka napisała: jakich konkretnie kosmetyków używasz? Od jak dawna je stosujesz?

Testowała bardzo wiele marek i bardzo wiele kosmetykó i po wielu markch poprostu twarz mi odpada: chociazby po diorze. Bardzo mi natomiast służą marki japonskie i szwajcarskie9 wysokie normy czystosci umieszczanie na opkowaniach w opisie nawet skladnikow w skladowych ilosci.  Ale oczywiście nie są to marki naturalne tylko czyste biotechnologiczne z minimum składników. Do ciała natomiast już używam kosmetków zupełnie naturalnych ( nawet zmieniaj kolor w trakcie uzywania) i jest to cinq mondes i fridge. oba czadowe-poprostu sie zakochałam

16

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Mazowszanka, niestety nie wiem jak były kremy Lirene dokladnie robione, ale moim zdaniem to właśnie te składniki naturalne czynią go naturalnym. Przecież wyciąg z bawełny, jabłek i daktyli to naturalny składnik, nie da się chemicznie uzyskać takich samych efektów!

17

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Oczywiście, że wyciągi roślinne to po prostu wyciągi roślinne. Jednak prawie w każdym kremie coś takiego jest.

Tak jak pisałam wyżej aktualnie naturalnymi kosmetykami nazywa się takie, które zawierają wyciągi roślinne z roślin pochodzących z upraw ekologicznych!!
A poza tym oleje muszą być naturalne, a nie mineralne jak w większości zwykłych kosmetyków. W sumie krem musi być co najmniej zdaje się w 90% czy nawet 95% naturalny aby tak się oficjalnie nazywać. Niektóre kosmetyki są nawet certyfikowane przez specjalne instytuty. Tak więc sprawdź na opakowaniu jaka jest lista składników. Jeśli znajdziesz tam parafinę to nie jest to naturalny składnik.
A poza tym zdarzają się kosmetyki, które nie mają nawet alkoholu ani sztucznych konserwantów. To jest dopiero NATURA!

18

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

zgadzam się, bo przecież gdyby kosmetrkiem naturalnym nazwać kosmetki ktore maja wyciag z jabla , ogorka, malwy i tak daleja reszta sładu nie istotna to wyjdzie, że istnieją tylko kosmetyki naturalne a to przecież nie prawda. Gdyby tak było to marki tak usilnie nie pracowałyby na takim ustabilizowaniem składników i poszukiwaniem ich w jak najdalszych zakątkach świata by zbliżyć sie do natury. A zapewnia, sądząc nawet po ilości takich kremów ( malutko) i zainteresowaniu jakim są obdarzane że jest to przyszłość. w pożywienu przyszłością jest slow food a w kremikach ekologia i naturalność. smile)

19

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Dla mnie krem ma działać, owszem ważne jest to co ma w środku, ale przy dzisiejszym zanieczyszczeniu powietrza i wszelkich dodatkach do żywności to i naturalne kosmetyki mogą szkodzić. A samą naturą nie uchronisz się przed tym wszystkim.

20

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Nie bardzo zrozumiałam twojego posta. Czy możesz wyjaśnić lepiej?

Ja napisałam przecież, że kosmetyki naturalne zawierają składniki z upraw ekologicznych, czyli o wyższej jakości i czystsze niż zwykłe.

21

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

tak naprawde wszstko może szkodzić ale wybierając kosmetyki naturalne minimalizujemy prawdopodobienstwo uczuleń. A skoro wszedzie na okolo nas tyle zanieczyszczen to chyba warto dbac zeby to co jemy i to czym sie smarujemy bylo jak najzdrowsze

22

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja używam od czasu do czasu kosmetyków półnaturalnych, takich w 100% naturalnych to jeszcze nie używałam, ale rozważam kupno jakiegoś oleju roślnnego, czy masełka, bo czytałam, że są bardzo dobre. nawet do wymagającej skóry smile

23

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Jeśli lubisz 100% natury to wymieniany tutaj Fridge to właśnie to, nie ma nawet konserwantów, wszystkie składniki są z naturalne. Dla mnie bardzo fajne kremy, mam krem różany, przyjemny w użyciu i dobrze się wchłania. To są bardzo zmysłowe kosmetyki smile

24

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Fajne, bo ladnie nawilzaly,ale mi te zapaszki rozane jakos nie dopowiadaly.. wole kosmetyki bezzapachowe. Przetestowalam juz rozne dermokosmetyki (z polecenia dermatologa), i poki co najlepszym w zestawie okazala sie lipobase -krem nawilzajacy do ciala i twarzy, mozna tez uzywac na stany chorobowe skory (np. Atopowe Zapalenie Skory). Bardzo fajny kremik, polecam.

25

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

dokładnie, ja tez mam dermokosmetyki i jestem zadowolona, nie mają zapachu, ale jak się chce to zawsze czymś można się dodatkowo posmarować. ja chyba z Twojej serii mam Nanonase, odżywkę do ciała, mozno nawilżającą? A powiedz, wiesz czym one się różnią?

26

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Warto kupować w sklepach internetowych, dodają sporo gratisów i jest o wiele taniej - tylko o terminowość czasem ciężko ...

27

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

no o terminowość. ale zawsze można się wywiedzieć w inetnecie dokładniej co to są za kosmetyki. Ja na razie na dermokosmetyki jestem zdana na aptekę.

28

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja stosuję kosmetyki naturalne i jestem z nich bardzo zadowolona. Żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się na przejście na taką pielęgnację. Już nawet inni zaczynają dostrzegać efekty ich używania. Mam swoje miejsce, z którego korzystam i z jakości produktów, jak i szybkości realizacji zamówienia także jestem zadowolona. Możecie przejrzeć ich ofertę, jeśli jesteście ciekawi. Jest bardzo zróżnicowana. Powiem szczerze, że zawsze mem problem, aby zdecydować się na konkretną rzecz;)
http://www.mydlarnia.info/

29

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

A czy ktoś używał już kosmetyków aa natural? Wiem, że produkowane są w Nowej Zelandii, która szczyci się niewielkim zanieczyszczeniem powietrza, gleb itp. Spodobały mi się ich kremy nawilżające z lanoliną, idealnie działa na wysuszoną skórę, co doskwiera mi zwłaszcza latem..Kojarzycie?

30 Ostatnio edytowany przez mala_s (2010-07-05 11:11:02)

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
ekostrefa napisał/a:

Warto kupować w sklepach internetowych, dodają sporo gratisów i jest o wiele taniej - tylko o terminowość czasem ciężko ...

Zgadza się z terminowością bywa różnie ja śmiało mogę polecić sklep Link usunięty z powodu naruszenia regulaminu. Kupowałam tam już kilka razy i najpóźniej po 3 dniach miałam wszystko na miejscu.

ostatnio edytowany przez- apoteoza

31

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

A ja znalazłam coś jeszcze innego: naturaceutyki Laidbare. Krem do twarzy tak subtelny jak żaden inny, super nawilża ale używam dopiero ok 10 dni. Jestem też pod wrażeniem masła do ciała o zmysłowym zapachu i ekstra maseczki. Moim zdaniem kosmetyki naturalne są lepsze niż dermokosmetyki

32

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

witam smile dostałam specyfik do ciała takiej firmy Sanflore o której można przeczytać, że robi super bionaturalne kosmetyki, bo składniki są z upraw ekologicznych i w ogóle same cuda smile Próbowałyście może? Powiem Wam, że sorbet do ciała jest całkiem, całkiem smile Ładnie pachnie i szybko się wchłania, tylko ta konsystencja jakaś taka dziwna jest.. ani to krem, ani sorbet... ale zauważyłam, że wygładza trochę rozstępy na udach smile Więc ogólnie (cena....) mogę polecić. A czy któraś z Was dziewczyny używała może ich kremu do twarzy?

33

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

witam jestem dystrybutorem kolagenu w razie pytań prosze pisac

34

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja bardzo chciałabym uzyskać informację, gdzie poszukiwać informacji o nowinkach? Gdzie szukacie wiadomości o naturalnych kosmetykach poza internetem? Może w czasopismach? Wiem jedynie, że takie informacje pojawiają się w estilo. Ktoś zna ten magazyn? Co o nim myślicie?

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Z takich niedrogich to Bielenda ma bardzo ciekawe i dobre kosmetyki naturalne. Ja np. bardzo lubię ich maseczkę do rąk Kawior i Trufle Always. W ogóle z serii Kawior i Trufle Bielenda ma dużo produków, choćby micelarny płyn do oczyszczania i demakijażu, eliksir do ciała, itp.

36

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Jestem ciekawa jakie jest Wasze zdanie jeśli chodzi o żele pod prysznic i płyny do kąpieli firm produkujących biokosmetyki. Sama zaczęłam ostatnio stosować energizujący żel pod prysznic Sanoflore. Jestem zadowolona smile Po pierwsze spełnia swoje przeznaczenie tj. myje smile Po drugie nie zawiera sztucznych barwników ani zapachów. Po myciu skóra jest gładka i na szczęście nie zostaje żadna warstwa kosmetyku, co ma miejsce w przypadku niektórych żeli. Zapach wyciśniętej cytrynki, ale nie czuć go za bardzo na skórze wink

37

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Witam,
cudownie działa na skore maslo shea- ja dodaje troche maselka do kapieli i skora jest niesamowita.
Swietne kosmetyki z maslem Shea są na moyu.pl- naturalne skladniki i cudowne zapachy olejkow eterycznych i nie tylko. Oryginalne skladniki- zobaczcie sobie:) Zamowilam maslo mango- swietne jest, krem rozany do twarzy- nie zawiera kolagenu tylko pseudokolagen- naturalny zamiennik kolagenu. Ja kolagenu nie moge stosowac, bo jestem uczulona, ale pseudokolagen mi nie szkodzi, bo jest naturalny. A mydla maja wysmienite po prostu- skora robi sie niesamowice gladka.
Szampony polecam Lavery -stosuje i wlosy sa piekne.
Juz nigdy nie siegnelabym po inne kosmetyki niz naturalne.

38

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Na twarz używam naturalnych (robionych samodzielnie:), na ciało wypróbowanego i działającego (w końcu coś co działa na moją suchą skórę) miodowego kremu odżywczego Sanoflore.

39

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Kiedyś zainteresowały mnie te kosmetyki robione samodzielnie ale chyba jestem za leniwa. A wybierając kosmetyki sprawdzacie co w ogóle mają w swym składzie? Bo to, że na plakietce jest napis "natural" nie oznacza że takie są. Nie sprawdzałam wszystkich które tu wymieniałyście ale pewnie część z naturą nie miała by wiele wspólnego. Jeśli chcecie kupować naturalny ekologiczny produkt to pamiętajcie, że takie produkty muszą mieć sprawdzony i potwierdzony skład. Nie znam wiele takich ale myślę, że warto np. zainteresować się tym co jest z "naszego podwórka" czyli np. beECO z Flosleku. Używała któraś?

40

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja może sprobuje, opisze wrazenia:)

Ostatnio zamowilam z MoYu masło do ciala i mydlo- super sa, recznie robione, swietne zapachy.
Napiszczie cos o Laverze. Czy uwazacie, ze ma fajne i naturalne kosmetyki?

Sama juz nie wiem, ktore to naturalne. Moyu sa recznie robione, i patrzac na sklad- sama natura.
Skora tez fajna po tych kosmetykach.

A jak jest z Laverą?

41

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

aladaj - hm... a cena? jakieś certyfikaty potwierdzające naturalność i ekologię produktu?

42

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

ja ostatnio odkrylam naturalne kosmetyki Flosleku. Kosmetyki mają certyfikat ECOCERT a to bardzo ważne bo wiele firm, które jedynie udają że ich produkt ma coś wspólnego z eko czy organic. Zajrzyjcie sobie na stronę:http://www.floslek.pl/polska/kosmetyki.php?kat=beECO

Ja z pewnoscia wyprobuje piling!

43

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Znalazłam naturalne masło shea do ciała - BrownEarth. Te kosmetyki jeszcze mało popularne u nas, bardziej za granicą. Któraś miała styczność z tą marką? Z tego co wyczytałam to są bardzo eko.

44

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

A co z polskimi kosmetykami naturalnym, takimi jak Kolagen Naturalny? To przecież niby same białko bez konserwantów i zbędnej chemii...

45

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja od jakiegoś czasu stosuję naturalny krem Cellu-line firmy HomeoFit-Lab. Jest to fitokosmetyk na bazie naturalnych wyciągów roślinnych z dodatkiem ekologicznej oliwki z oliwek. Świetnie redukuje cellulit i pomaga spalić zbędny tłuszczyk. Jestem z niego bardzo zadowolona.

46

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
aladaj napisał/a:

A jak jest z Laverą?

Puder, krem. fluid jest całkiem niezły, ale tuszu do rzęs nie polecam, ostatnio kupiłam pogrubiający, ciężko się rozprowadza, prawie niewidoczny a i szybko się rozmazuje.

47

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
yadgaa napisał/a:

Znalazłam naturalne masło shea do ciała - BrownEarth. Te kosmetyki jeszcze mało popularne u nas, bardziej za granicą. Któraś miała styczność z tą marką? Z tego co wyczytałam to są bardzo eko.

moja koleżanka mi je polecała ,ale za chiny nie wiem gdzie je można dostać. A Ty skąd o nich wiesz i gdzie kupujesz?

48

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

a wiecie ze gdzies ostatnio czytalam ze najlepszy naturalny kosmetyk an celulit to fusy z kawy :-) robi sie nimi masaz :-)

49

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
bulla napisał/a:
yadgaa napisał/a:

Znalazłam naturalne masło shea do ciała - BrownEarth. Te kosmetyki jeszcze mało popularne u nas, bardziej za granicą. Któraś miała styczność z tą marką? Z tego co wyczytałam to są bardzo eko.

moja koleżanka mi je polecała ,ale za chiny nie wiem gdzie je można dostać. A Ty skąd o nich wiesz i gdzie kupujesz?

Skąd wiem, kiedyś kuzyna mi mydło z brownearth przywiozła. A teraz w sklepie gdzie kupowałam kiedyś miód, widziałam że jest możliwość zakupu. Zresztą mydło w kostce z nagietkiem już zamówiłam bo to akurat znam.
A fusy z kawy dobre, sama taki peeling robię.

50

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

ja z kosmetyków Bio upodobałąm sobie Sanoflore. Najpierw dostałam jako prezent, a później widząc efekty stwierdziłam że warto zainwestować. No i jakoś zdecydowanie bardziej jestem przekonana do kosmetyków które można zakupić głównie/tylko w aptece.
A jeśli chodzi o te kosmetyki to zakupiłam serię z gamy przeciw niedoskonałosciom - żel do twarzy, krem a dostałam wczescniej  maskę oczyszczającą i cudo na wypryski big_smile Sprawdziły mi się i alergii brak.

51

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Jestem jak najbardziej za, sama również używam i polecam. Jednak trzeba skórę pzryzwyczjac stopniowo do kosmetyków naturalnych/ekologicznych jak przez lata używało się "normalnych":)

52

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

a o jakim przygotowaniu mowa? Zaczęłam używac w sumie z dnia na dzień, jak tylko moje poprzednie mi się skończyły no i ani ekscesów ani alergii czy uczulenia po zamianie nie miałam. Nawet jak mi Siostra od siebie przywiozla do wykonczenia zel do twarzy i stosowałam naprzemiennie (zdarzylo się ) z tymi z moimi z Sanoflore też był ok.

53

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja słyszałam o Hempz podobno są z konopi ktoś cos wie na ten temat?

54

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Ja ostatnio znalazłam w Rossmannie kosmetyki Original Source, które posiadają logo Vegan Society, ponieważ nie tylko nie są testowane na zwierzętach, ale także nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. No i są przyjemne dla skóry i sprawdzają się dobrze, jak mam ochotę na relekas w kąpieli.

55

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
Berries napisał/a:

Jestem jak najbardziej za, sama również używam i polecam. Jednak trzeba skórę pzryzwyczjac stopniowo do kosmetyków naturalnych/ekologicznych jak przez lata używało się "normalnych":)

No jest różnica i to spora, ale moja skóra jakoś bez większych męczarni przeszła na Sanoflore. Na początku naprawdę się oczyściła (używam przeciw niedoskonałościom), więc powyskakiwało mi trochę syfków, ale teraz to niebo a ziemia w porównaniu do tego co było...

Chochlik napisał/a:

a o jakim przygotowaniu mowa? Zaczęłam używac w sumie z dnia na dzień, jak tylko moje poprzednie mi się skończyły no i ani ekscesów ani alergii czy uczulenia po zamianie nie miałam. Nawet jak mi Siostra od siebie przywiozla do wykonczenia zel do twarzy i stosowałam naprzemiennie (zdarzylo się ) z tymi z moimi z Sanoflore też był ok.

Mnie raczej nie przebijesz wink Kremu z Sano używam do rozrzedzenia podkładu xD Świetnie wygląda po nałożeniu i fajnie nawilża przynajmniej smile Szkoda tylko, że poranna dawka kremu nie do końca chyba ma szansę zadziałać przez tę moją ekstrawagancję wink

56

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Masło Shea o którym wspominałyście jest super. Ja już od jakiegoś czasu się zachwycam kosmetykami, które są robione na jego bazie. A co do polskich firm robiących kosmetyki naturalne o które pytała rozalia to The Secret Soap Store jesf firmą z polski i robią m.in bardzo fajne mydła naturalne i właśnie bazują m.in na maśle Shea.

57

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
martenia napisał/a:

Ja ostatnio znalazłam w Rossmannie kosmetyki Original Source, które posiadają logo Vegan Society, ponieważ nie tylko nie są testowane na zwierzętach, ale także nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. No i są przyjemne dla skóry i sprawdzają się dobrze, jak mam ochotę na relekas w kąpieli.

też znam te żele Original Source - zapachy mają obłędne, aż chce się je wypić np. taką limonkę smile

a masło shea, o którym piszecie chętnie wypróbuję - lubię różne kosmetyki z masłem shea.

58

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Nie widziałam ich jeszcze... Widziałam już jakieś reklamy... Ale to są kosmetyki naturalne? Nigdzie takiego info nie znalazłam... I też jakoś tej informacji o Vegan Society nie widzę... Możecie podrzucić jakiegoś linka?

Brukselka - jeżeli lubisz cytrusowe, odświeżające zapachy i w wersji 100% BIO, przy okazji sprawdź sobie jak pachnie ta seria Sanoflore - trawa cytrynowa z nutą mięty - po prostu rewelacja!!!

59

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
KlaudiaSdr napisał/a:

Ja słyszałam o Hempz podobno są z konopi ktoś cos wie na ten temat?

Hempz jest podzielony na 3 główne grupy kosmetyków: do ciała, do włosów, do opalania w solariach. Hempz to seria kosmetyków stworzonych na bazie olejku z konopi i naturalnych ekstraktów z ziół i roślin posiadających właściwości nawilżające, regenerujące, wzmacniające i odmładzające skórę i włosy, a także łagodzące skutki działania szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak słońce.
Wśród ekstraktów wykorzystywanych do produktów serii Hempz znajdują się ekstrakty z żen-szenia, owsa, papai, kiwi, drzewa sandałowego, agawy, juki, zielonej herbaty, granatu, rozmarynu, mięty, aloesu, ogórka, soi, brzoskwini i dzikiej róży, a także olej sojowy i masło Shea ? tłuszcz z afrykańskich orzechów.

60

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

no właśnie kupiłam ze sklepu internetowego balsam do ciała i masełko do rąk. Hempz Age Defying Moisturizer dla mamy zwalcza objawy starzenia i jest zadowolona, zapewnia długo trwałe nawilżenie. Sprawia, że skóra staje się gładsza, jędrniejsza. A ja sobie kupiłam masełko nawilżające do ciała Body Butter. i bardzo ładnie pachnie długo utrzymuje się na dłoniach Zawiera olejek kokosowy, masło kakaowca, masło shea, aloes oraz witaminy A, C i E jestem zadowolona. muszę wypróbować jakiegoś szampomu z tej firmy.

61

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

ha! czytam sobie wątek i chyba wreszcie wiem co to sa kosmetyki weganskie - bez jakichkolwiek skaldnikow pochodzenia zwierzecego tak? No dobrze ale czy jakies  maja? Tluszcze??

Ja kupilam ten wspomniany piling Flosleku i jestem bardzo zadowolona :-) Oliwa z oliwek + sól swietnei dialaja na skore moich ud :-)

62

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

Naturalnych kosmetyków jest na rynku teraz naprawdę dużo. Przecież mamy modę na ekologię, więc nic dziwnego, że ludzie starają się wybierać właśnie takie kosmetyki. Jakie ja mogę polecić? Na pewno wszystko co pochodzi od Fridge by Yde. Perfumy, balsamy i kremy. Polecam wam szczególnie przetestowanie peelingującego kremu do ciała FRIDGE - 2.3 peeling cream. Fajna sprawa ;-)

63 Ostatnio edytowany przez Kayen (2011-06-19 18:09:18)

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
Chochlik napisał/a:

a o jakim przygotowaniu mowa? Zaczęłam używac w sumie z dnia na dzień, jak tylko moje poprzednie mi się skończyły no i ani ekscesów ani alergii czy uczulenia po zamianie nie miałam. Nawet jak mi Siostra od siebie przywiozla do wykonczenia zel do twarzy i stosowałam naprzemiennie (zdarzylo się ) z tymi z moimi z Sanoflore też był ok.

no to gratuluje - ja tez zaczelam uzywac z dnia na dzien bardzo bogatego w naturalne skaldniki kremu i moja skora zwariowala.... generalnie mam tendencje do syfkow ale tym razem byla masakra.... musialam sie zelami przeciwtradzikowymi ratowac ale teraz jest super :-):)  Uzywam nawet mocno aktywnej maseczki beEco i jest swietnie. generalnie mam zasade uzywac jakiejs serii przez conajmniej kilka miesiecy zanim zmienie bo tylko wtedy skladniki maja szanse zadziaalc. Dawno temu mi to kosmetyczka powiedziala - skora regeneruje sie co 4 miesiace wiec nie ma co czesciej zmieniac kremow bo efekt pielegnacyjny bedzie raczej niewidoczny.

64

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki

ciekawy artykuł znalazłam o tym jak kupowac kosmetyki naturalne... moze was zainteresuje :-) co myslicie?

http://www.jakkupowac.pl/artykul/318/jak-kupowac-kosmetyki-naturalne.html/strona3#3-6

65

Odp: Dermokosmetyki i farmaceutyki
Kayen napisał/a:

ciekawy artykuł znalazłam o tym jak kupowac kosmetyki naturalne... moze was zainteresuje :-) co myslicie?

http://www.jakkupowac.pl/artykul/318/jak-kupowac-kosmetyki-naturalne.html/strona3#3-6

No przydało się bo wiem teraz czego szukać. Cenowo w wielu przypadkach jest znośnie. Strasznie zainteresował mnie szampon jabłkowy.Keyen - jak ta maseczka z beECO, ona jest regenerująca czy odżywiająca? I czy wydajna.

Posty [ 1 do 65 z 98 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Dermokosmetyki i farmaceutyki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024