NuvaRing nowy środek antykoncepcyjny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » NuvaRing nowy środek antykoncepcyjny

Strony 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 60 z 260 ]

1

Temat: NuvaRing nowy środek antykoncepcyjny

Hejka ostatnio słyszałam od mojej pani gineklog o nowym środku antykoncpecyjnym od niedawna dostępnym w Polsce. Jest to pierścień antykoncepcyjny NuvaRing zakłada się jak tampon , umieszcza się go w pochwie na 3 tygodnie ( potem 7 dni przerwy) Przez ten czas uwalniają się hormony progestagen i estrogen. Działa więc jak dwuskładnikowa tabletka anty tyle ze piszą ,ze ma 15 mikrgramów estrogenu więc niby mniej niż tabletka - tak się wydaje. Co otym myślicie babeczki ? Któraś z was już probowała ? Ja mam zamiar ale cały czas się zastanawiam czy mi to ... no wiecie nie wypadnie wink Dlatego jakby któraś już wyprobowała to dajcie znak jak to działa w praktyce. Bo w teorii brzmi całkiem nieźle nawet ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: NuvaRing nowy środek antykoncepcyjny

fajnie by było nie musieć pamiętać o tabletce i żeby nie trzebabyło nigdzie niczego przyklejać.... ale bałabym się, że to jakoś wypadnie czy cos/

Świat to potwór zębaty, gotowy gryźć, gdy tylko zechce.

3

No właśnie, czy ten sposób jest tak samo skuteczny jak tabletki? Podobno kosztuje do 50 zł.

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

4

też nad tym myślałam,a le w Polsce zaczęło być dostępne jak już sie na wkładkę zdecydowałam i uznałam, ze jednak wkładka hormonalna ma mniejszą szansę wypaść przez co jest bezpieczniejsza jednak

5

ja mam od 3 lat wkładke i nie zamierzam zmieniac tej metody raz na 5 lat 300zł i zero problemów.

6

dokładnie

7

Od 6 miesięcy stosuje nuvaring i jakoś nie wypada i nie przesuwa się. Jak komuś nie pasuje to może wyjąć przed stosunkiem i po włożyć z powrotem.

8

A czy jesteś z niego zadowolona? Jeśli np wyjmiesz przed stosunkiem i włożysz z powrotem  po, to czy masz pewność, że jesteś zabezpieczona tak, jakbyś go w ogóle nie wyjmowała? Pytam, bo zastanawiam się nad zastosowaniem tego krążka.

"...a także ludzie pomniejsi, pasikoniki i ważki.. Lampy, puste ramy i grzechotki mają swoją wieczność.. I są raz na zawsze..."

9

i o to chodzi, żeby być zadowolonym
ja bym się martwiła, dlatego wolę wkładkę, ale przecież jest tyle metod i każdy może wybrać odpowiednią dla siebie

10

Ansja napisał/a:

A czy jesteś z niego zadowolona? Jeśli np wyjmiesz przed stosunkiem i włożysz z powrotem  po, to czy masz pewność, że jesteś zabezpieczona tak, jakbyś go w ogóle nie wyjmowała? Pytam, bo zastanawiam się nad zastosowaniem tego krążka.

To nie ma znaczenia bo krazek dziala do 3 godzin po wyjeciu, a jakkolwiek go zalozysz, to i tak dziala bo hormony uwalniaja sie w reakcji na cieplo wydzielane w pochwie. Ja mam krazek juz 8 miesiac, i moge zagwarantowac ze zabezpiecza, wyprobwalam go juz w roznych ekstramalnych warunkach wink nie wypada, bo jest stosunkowo duzy (srednica 5 cm), on sie nawet specjalnie nie przesuwa na co dzien. ja od siebie polecam.

11

A kosztuje 37,50 - 60 zl, zalezy od apteki, miasta, marży etc., wiec nie wiecej niz tabsy. Ja zaczelam uzywac bo mialam bardzo obciazona watrobe bo kilku latach z tabletkami i spelnil swoje zadanie. Poza tym libido mi wzroslo, zwiekszyla sie wilgotnosc.. raczej wiekszosc plusow. Jak chcecie wiedziec cos konretnego to pytajcie, chetnie sie podziele wrazeniami.pzdr

dla mnie to jest niesamowita technika i bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą stosować tabletek a do plastrów nie są przekonane

biedronka morderca ]:-P

13

Do plastrow to nawet bylam przekonana, ale dostalam na nie uczulenia. A krazki lekarz przepisal mi na watrobe, bo juz naprawde nie znioslaby ani jednej tabletki, no i migreny. Wszytko przeszlo, wiec to chyba plus dla nich. Poza tym, jak pisala margarett libido zdecydowanie na plus!

14

czarna w czerwone kropki napisał/a:

dla mnie to jest niesamowita technika i bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą stosować tabletek a do plastrów nie są przekonane

To prawda, ze to co antykoncepcja teraz potrafi... przyznam ze jak zaczynalam sie zabezpieczac to nie bylo mowy ani szans na cos takiego.

15

asja napisał/a:

Do plastrow to nawet bylam przekonana, ale dostalam na nie uczulenia. A krazki lekarz przepisal mi na watrobe, bo juz naprawde nie znioslaby ani jednej tabletki, no i migreny. Wszytko przeszlo, wiec to chyba plus dla nich. Poza tym, jak pisala margarett libido zdecydowanie na plus!

Z plastrami to tez sie nameczylam - zaczely mi sie robic odparzenia, okazalo sie ze mam za wrazliwa skore. Dobrze ze mniej wiecej w tym samym czasie pokazaly sie krazki nivaringi bo spanikowalam co ja mam zrobic.

16

Bardzo poważnie zastanawiam się nad tą metodą i mam zamiar pogadac o tym z moim ginekologiem niedlugo. Co prawda w tej kwestii nie mam zadnego doswiadczenia, bo nie bralam nigdy tabletek, ale to nie zmienia faktu, ze nie chce ich brac.. A czy ten krazek jest odczuwalny tak na codzien? Latwo sie go wklada i wyjmuje?

17

Dziewczyny, czy ktoś mógłby podzielić się jeszcze jakimiś informacjami dotyczącymi tego krążka?

18

Wklada sie banalnie latwo,latwiej niz tampon, bo krazek jest z silikonu, i wkladajac go, skladasz go w taka cienka "rurke",a potem juz on sam ie uklada we wlasciwym miejscu i pozycji. Z wyciaganiem tez nie ma problemow, po prostu zaczepiasz palcem i wyciagasz. Naprawde aplikacja jest banalna i bezbolesna, ozesz nawet to zrobic toalecie w kawiarni czy gdziekolwiek..

19

A na co dzien nie czujesz go wcale. podobno czasem niektorzy faceci moga go czuc przy stosunku, to jakos zalezy od anatomii kobiety i mezczyzny,ale jsli mu sie nie spodoba (moj akurat lubi;)) to mozna krazek po prostu wyjac na czas stosunku i nadal dziala.

20

margareta - ufasz tym krążkom na tyle, żeby je stosować bez ograniczeń ? Są jakieś szanse, żeby wypadły ?

21

Ansja, ja naprawde im ufam, i to nie jest sciema.  Raz tylko w czasie igraszek moj narzecxony wyciagnal ze mnie krazek, ale bylo to pod pelna kontrola, fizycznie wydaje mi sie nie ma szans zeby wypadl. On jest szerszy niz ujscie pochwy jak sie rozlozy. Jestem teraz na stypendium w egipcie, tu sa upaly, mimo ze wszystyko sie poci, w srodku tez, to krazek nie wypada. Z doswidczenia powiedzialabym ze nie ma na to szans.

22

A jeszcze jak krazek wypadnie to masz 3 godz w ktorych on dziala, bedac poza orgnizmem, to wazne, ja na poczatku nie wiedzialam,ale mozna go sobie wyciagac na czas stosunku, czyli na te 3 godz. Nie wiem co ci jeszcze powiedziec...chodze z nim na solarium, basen, nurkowalam w wakacje(!)... Wlasciwie oprocz tego jedengo dnia zmiany nie myslisz o nim.

23

Czesc dziewczynki, ja tez jestem szczesliwa uzytkowniczka krazka juz od wielu miesiecy, poki co sluzy bardzo, szczegolnie na figurke;) Niestety cene ma dosc konkretna, zwazywszy ze mieszkam za granica, jest to cena znacznie wyzsza niz w polsce...

24

fatwa napisał/a:

Czesc dziewczynki, ja tez jestem szczesliwa uzytkowniczka krazka juz od wielu miesiecy, poki co sluzy bardzo, szczegolnie na figurke;) Niestety cene ma dosc konkretna, zwazywszy ze mieszkam za granica, jest to cena znacznie wyzsza niz w polsce...

To znaczy przytylas czy schudlas? W Polsce tez tani nie jest, ale chyba wart swojej ceny.

25

Scudlam. najpierw zrzucilam dodatkowe kilogramy po tabletkach,a teraz normalnie sie odchudzam i nie mam problemow. Schudlam juz 10 kilo, przy drobnych cwiczeniach i masazach, jeszcze ze 2 kilo i koncze dietke.

26

woow .. fatwa.. pozazdrościć smile

27

No nie tak do konca, ida swieta, teraz trzeba bedzie sie spiac w sobie i nie przesadzic. Dziki krazkowichoc inne rzeczy moge robic bez ograniczen wink Pozdraiwma i najlepsze zyczenia swiateczne!

28

asja napisał/a:

asja, chciałam się spytać na temat migreny, miałaś po tabletkach antykoncepcyjnych? jakich? dzisiaj natrafiłam na ten krążek i poważnie zastanawiam się nad tą formą antykoncepcji, tylko bardzo się boję migreny.

29

fatwa napisał/a:

No nie tak do konca, ida swieta, teraz trzeba bedzie sie spiac w sobie i nie przesadzic. Dziki krazkowichoc inne rzeczy moge robic bez ograniczen wink Pozdraiwma i najlepsze zyczenia swiateczne!

Chyba czas podjąć ostateczną decyzję i w końcu się zdecydować na jakąś formę zabezpieczenia... Dziękuję za życzenia i wzajemnie wszystkiego dobrego smile

30

No to sie decyduj! Ja szczerze polecam krazek. ja migreny tragiczne mialam po yasmin i yasminelle, mimo ze gin mi powiedzial ze maja mniej hormonow etc. pol glowy wylaczone przez co najmniej tydzien, czasem dwa. teraz nie mam nic, odpukac,a krazki mam juz jakis czas.

Najlepsze zyczenia noworoczne laseczki!

31

Hej , mam pytanie: gdzie w ŁODZI można kupić to cOś wink ? no i gdzie najtaniej?

bo pytałam w aptece to panie zrobiły duże oczy...

32

Znalazłam taki adres :
Zbąszyńska 1, 91-342 Łódź .

33

Ahaś, a w jakiej cenie?

34

Koszt krążka to wydatek ok 50 zł na miesiąc.. Stosujesz go przez ok 3 tyg, wyjmujesz na czas miesiączki.

35

Stosuję krążek od 4 miesięcy.Plusy-zwiększyło się moje libido,nie muszę codziennie pamiętać o braniu tabletki antykoncepcyjnej,nie czuję go w pochwie w ogóle chyba że przy stosunku czasami ale to jest podniecające bo mam wtedy wiekszę doznania(jeśli komuś to nie odpowiada może wyjąc-mój partner przeważnie mi go wyjmuję przy stosunku),pływałam z krążkiem,byłam nawet na saunie.Jestem bardzo zadowolona a minusów nie ma.Trzeba tylko pamiętać że hormony w krążku wydzielają się pod wpływem temperatury ( ztego co pamietam 36 stopni)dlatego ważne jest to by go nie myć gorącą wodą a najlepiej letnią lub zimną.

36 Ostatnio edytowany przez Margot (2009-01-18 18:41:24)

Zaczełam stosować NuvaRing i muszę powiedzieć że jest rewelacyjny:) w niczym nie przeszkadza, praktycznie w ogóle się go nie czuje:) bardzo wygodny. Mam tylko jedno pytanie.. czy podczas 7dniowej przerwy na której czas wyjmuje kółeczko jestem chroniona?

37

no i czy to normalne że okres mi się przedłuża? trwa już 8dni...

38

Margot w czasie przerwy jestes bezpieczna, zreszta na ulotce mozesz sobie o tym doczytac, ja tylko zapewniam z praktyki.
A z tym okresem... przy pierwszym krazku odsc czestym objawem sa plamienia, tak mi powiedzialam ginekolog, ja mialam przez cale pierwsze 2 miesiace! Na szczescie niezbyt uciazliwe, wiec przetrzymalam. Pozdrawiam!

39

margaett mi plamnienie utrzymwało się przez 1 miesiąc , teraz jest już dobrze:) rozmawiałam z ginekolog to powiedziała że czasami się tak zdarza i że podczas tych plamień nie jest się w pełni chronioną dlatego warto też używać jakiegoś innego środka np prezerwatywy. Gdy plamnienia ustąpią tzn. że jest wszystko ok. Dziękuje margarett za informacje i również pozdrawiam!

40

A to dobrze ze Ci przeszlo..nie wiem jak z a ochrona... Ja nie wiedzialam ze jak plamienia to nie jestem w pelni chroniona i przez te 2 miesiace niezle poszalalam, bo taki nagly skok libido... No i krazek chyba zadzialal, bo o dziecku nie bylo mowy.

41

mam pytanie, czy na skuteczność krążka Nuvaring wpływa w jakikolwiek sposób ilość i częstotliwość odbywanych przez nas stosunków? bo mój mąż potrafi nawet 4 razy pod rząd... proszę o odpowiedz

42

Wydaje mi się że częstotliwość nie ma wpływu... smile

43

Czy jest to środek tylko na receptę? I jakie są ewentualne przeciwwskazania do jego stosowania?

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

44

Tak - jest na recepte. Przeciwskazania raczej standartowe... takie jak przy innej antykoncepcji. Wszystko powie Ci lekarz. No chyba że bardzo Ci zależy to przepisze z ulotki;) ale polecam! na prawde!

45

Nie ,dzięki dowiem się w aptece. chciałabym tylko wiedzieć czy mogą go stosować palaczki bo tabletek przez nałóg nie chce mi lekarz przepisywać.

Al chiaro di luna-w swietle ksiezyca

46

Margot napisał/a:

Wydaje mi się że częstotliwość nie ma wpływu... smile

dzięki, mi też się wydaje,że nie ma, ale sama nie wiem... boję się żeby mnie czasami nie przykosił, bo nie mam ochoty na baby... Jak coś będziecie wiedziały na ten temat dziewczynki, to piszta...

47

Mysle ze nie wplywu czestotliwosc. Mi tez dosyc czesto zdarzaja sie igraszki, ale koleczko dziala jak trzeba wink

48

beatkam63 napisał/a:

Nie ,dzięki dowiem się w aptece. chciałabym tylko wiedzieć czy mogą go stosować palaczki bo tabletek przez nałóg nie chce mi lekarz przepisywać.

Zalezy w jakim jestes wieku i czy masz prezydospozycje do zakrzepicy.. Teoretycznie po 35 rz powinno sie juz uzywac tabletek jednoskladnikowych, ale ja przyznam szczerze popalam i mam NR, i moj ginekolog nie ma nic przeciwko.

49

margarett napisał/a:

Mysle ze nie wplywu czestotliwosc. Mi tez dosyc czesto zdarzaja sie igraszki, ale koleczko dziala jak trzeba wink

dzięki Margarett, mam nadzieję,że moje kółeczko też spełni swoją rolę, bużka

50

Spelni na pewno, ja juz w roznych ekstremach je wyprobowalam. Kiedys nawet zapomnialam wyjac na nurkowanie w egipcie. Na szczescie nie zgubilam go. Ale Ty nie wyciagasz go za kazdym razem kiedy sie kochacie? bo nie wiem jak ze skutecznoscia w takim przypadku, zeby wyciagac czesciej niz raz na dobe. Sciskam cieplutko. Uch...kiedy ta zima sie skonczy, to wszystkiego bedzie sie chcialo bardziej...

51

margarett napisał/a:

Spelni na pewno, ja juz w roznych ekstremach je wyprobowalam. Kiedys nawet zapomnialam wyjac na nurkowanie w egipcie. Na szczescie nie zgubilam go. Ale Ty nie wyciagasz go za kazdym razem kiedy sie kochacie? bo nie wiem jak ze skutecznoscia w takim przypadku, zeby wyciagac czesciej niz raz na dobe. Sciskam cieplutko. Uch...kiedy ta zima sie skonczy, to wszystkiego bedzie sie chcialo bardziej...

nie wyciągam kochana, bo w ogóle mi nie przeszkadza, nawet nie czuję że mam kółeczko w sobie... ale jeśli lepiej czujesz się bez , to możesz wyciągać, do 3 godzin może być poza Tobą i podobno nie ma to wpływu na jego skuteczność... buziaki...

52

Zanim zastosowałam krążek prześledziłam niemieckie fora internetowe, poniewaz tam ta metoda jest juz od kilku lat.

Aktualnie stosuje krążki juz od 9 miesięcy i muszę przyznać, że nigdy nie byłam tak zadowolona z żadnych tabletek. Nigdy nie zdarzyło mi abym Go wyczuć ani mojemu partnerowi  podczas stosunku. Nie ma mozliwosci aby wypad bo po wplywem naszego ciepla idealnie dopasowuje sie do scianek macicy. Czasami podczas mycia kontrolnie sprwdzam czy jest na swoim miejscu. Zdarza sie, ze podczas okresu wychodzi z tamponem, lecz to zaden problem, poniewaz od razu mozna Go wlozyc.

Osobiscie bardzo polecam.

53

byłam wczoraj u swojej ginki i rozwiała moje wszystkie wątpliwości, powiedziała,że krążek jest bardzo skuteczny, dużo lepiej niż tabletki, ponieważ brak czyników ,które jego skuteczność mogłyby obniżyć, a takich przeciez przy tabletkach dużo... także, kochajmy się kobitki, krążek czuwa nad nami... buziaczki...    aha... i częstotliwość nie ma wpływu!!!!!!!!!!!!!!!!!

54

Agnieszka24 napisał/a:

Zanim zastosowałam krążek prześledziłam niemieckie fora internetowe, poniewaz tam ta metoda jest juz od kilku lat.

Aktualnie stosuje krążki juz od 9 miesięcy i muszę przyznać, że nigdy nie byłam tak zadowolona z żadnych tabletek. Nigdy nie zdarzyło mi abym Go wyczuć ani mojemu partnerowi  podczas stosunku. Nie ma mozliwosci aby wypad bo po wplywem naszego ciepla idealnie dopasowuje sie do scianek macicy. Czasami podczas mycia kontrolnie sprwdzam czy jest na swoim miejscu. Zdarza sie, ze podczas okresu wychodzi z tamponem, lecz to zaden problem, poniewaz od razu mozna Go wlozyc.

Osobiscie bardzo polecam.

podczas okresu wychodzi??? , to co nosi się go przez cały czas czy w momencie okresu wyciąga ??? - już zgłupiałam hmm

55

krążek obowiązkowo po 21 dniach trzeba wyciągnąć, a po 7 założyć nowy. Lecz czasami jest tak, ze mija 7 dni zakładam nowy krążek a miesiączka jeszcze trwa, wiec wtedy czasami wraz z tamponem wychodzi. Nie jest to żaden znaczący aspekt w porównaniu z tym jaki krążek daje na komfort.

56

A mi krazki tak skrocily miesiaczke ze mam jakies 3-4 dni max, dla mnie rewelka bo wczesniej miewalam i po 9... Jak konczy sie okres to znak zeby wlozyc krazek. W moim przypadku oczywsicie. Super sprawa wink

57

dziękuje za te informacje, juz wiem, że takiej formy anty szukałam! oby siedział w środku grzecznie i stał na strazy mojej diety big_smile

58

Do moderatorów:
Jeśli usuwacie czyjegoś posta to chyba wypadałoby napisać dlaczego. Oczywiście raczej nie mam żadnych wątpliwości, a brak uzasadnienia tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu, ale zawsze istnieje jakiś promyk nadziei...

59

Tyron , gdy post zostaje usunięty w jego miejscu jest podana przyczyna usunięcia np łamanie regulaminu  jedynym wypadkiem usuwania postów bez przyczyny jest reklama czy linki (które są reklamą innych stron) jest to określone w regulaminie forum.

60 Ostatnio edytowany przez Tryton (2009-04-10 08:53:17)

Przed wysłaniem tego posta chciałem sprawdzić regulamin, ale go nie znalazłem i nadal nie mogę znaleźć. Poza tym w wielu postach widziałem linki do innych stron. Nawet 6 postów wyżej.

Posty [ 1 do 60 z 260 ]

Strony 1 2 3 4 5 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » NuvaRing nowy środek antykoncepcyjny

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018