Implant antykoncepcyjny - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Implant antykoncepcyjny

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 51 ]

1

Temat: Implant antykoncepcyjny

Witam! Chcialabym sie podzielic z wami odczuciami na temat implanta. Mieszkam w UK, prawdopodobnie ten srodek antykoncepcji w Polsce jest jeszcze niedostepny, ale pewnie niedlugo wejdzie na rynek. Wlozylam sobie implanta 10 miesiecy temu. Na poczatku bylo swietnie, miesiaczka co 45 dni, trwala pol dnia lub dzien a nawet jak dluzej to byla bezbolesna i praktycznie niewidoczna smile Nie musialam pamietac o niczym przez 3 lata, bo tyle maksymalnie mozna go miec. Bo jakis 4-5 miesiacach zaczelo sie ze mna dziac cos niedobrego, dziwnego, wciaz czepielam sie do mojego chlopaka, nawet gdy zdawalam sobie sprawe z tego ze nie jest to racjonalne, plakalam kazdego dnia, jak mialam powod to bardziej, jak nie to tez, tylko mniej. Weszlam na forum, zeby o tym poczytac, praktycznie kazda wypowiedz wygladala jak moja, czesc dziewczyn leczy sie wlasnie z depresji. Od ok 2-3 miesiecy chcialam go wyjac, ale zawsze bylo mi nie po drodze hmm W koncu sie udalo, tydzien temu. Zmienilam sie diametralnie. Od tamtej pory nawet wieksze problemy nie sa dla mnie az tak duze, jestem zadowolona z zycia, nie placze, moje stosunki z chlopakiem od razu sie polepszyly smile Nadmienie, ze jakies 3 miesiace temu ze mna zerwal, potem do mnie wrocil. Biore pod uwage to, ze mogla byc to wina implanta, bo naprawde bylam nieznosna. Nie mialam innych skutkow ubocznych i pewnie niektore z was pomysla, ze skoro przez to nie przytylam, to super, ale to nie wszystko, zdrowie psychiczne jest dla mnie wazniejsze, a z tego glupiego powodu malo nie zwariowalam. Wyjmujac implanta dostalam 24 prezerwatywy za free i na razie chyba z nich bede korzystala, bo nie sadze ze jakiekolwiek hormony beda mialy na mnie dobry wplyw smile Jakbyscie mialy jakies pytania na temat implanta, to piszcie, jezeli bede potrafila, to odpowiem, bo ja takich opinii na poplskich stronach nie znalazlam, a na angielskich wtedy jakos nie mialam ochoty szukac, uznalam implanta za najlepszy dla mnie wybor smile Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Implant antykoncepcyjny

no faktycznie jeszcze nie słyszałam, żeby coś takiego w Polsce było dostępne...
moim zdaniem niepotrzebnie zraziłaś sie od razu do hormonów, bo poszczególne tabletki różnią sie miedzy sobą składem hormonów, dlatego często znajduje sie te dla siebie odpowiednie metodą prób i błędów...
i dlatego może sie okazać, że te implanty mają w sobie składnik, który tak często powoduje depresje, więc moim zdaniem nie ma sensu skreślać antykoncepcji hormonalnej ogółem pojętej...
szczerze mówiąc to nie wiem czy zdecydowałabym sie na taki implant (nawet nie wiedząc o tym skutkach bocznych), bo wkładasz taki implant na 3 lata i krwawienie masz 1-dniowe co 45 dni...? wydaje mi sie, że taki długi czas bycia na hormonach z 1-dniowym krwawieniem jest mniej zdrowszy dla organizmu niż to krwawienie przy tabletkach czy NuvaRingu trwające średnio 3-7 dni...

3

Odp: Implant antykoncepcyjny

Witam,
ja również mam implant, włożyłam go w pażdzierniku tamtego roku. Jest to metoda najbezpieczniejsza dla zdrowia, najbardziej naturalna- oczywiscie z tych wszystkich hormonów. Ja niemogę brac tabletek bo mam problemy z żyłami- a taki implant jest dla mnie rewelacyjny. Na poczatku miałam okres raz na 1,5- 2 miesiące ale taki 7 dniowy. teraz zaczoł mi się wyrównywac- pare dni okresu na miesiac. Ale każda dziewczyna bedzie miała inaczej- nie jest prawdą że niebezpieczne dla zdrowia jest gdy kobieta nie ma normalnego okresu ( 5 dni co miesiac) gdy zazywa hormony, gdyz okres jest poprostu pozbawieniem sie z ciała wszystkich nieczystosci po owulacji- ale gdy jej niema? niepotrzebujemy ,,sprzatania" tak czesto. Także dziewczyny nie bojcie sie bo to fajna sprawa - 3 lata bez martwienia sie. A co do Ewki85 - możliwe że Twoje stany psychiczne maja cos wspolnego z implantem ale no niestety nie kazdemu pasują  wszystkie typy antykoncepcji. ja niemoge tabletek dwuskładnikowych bo zatory dostaje w żyłach.
Włożenie implantu nie jest straszne- 3 minutki, bez bólu. Jakieś pytania ? odpowiem. pozdrawiam

4

Odp: Implant antykoncepcyjny

sesilll, ja od pół roku stosuje NuvaRing i nie mam praktycznie żadnych skutków ubocznych, wogóle mogłabym zapomnieć, że na hormonach jestem wink dlatego kiedy ewka85 pisze o depresji nie tylko jej, ale także mnóstwa dziewczyn, które sie wypowiedziały na forum mając podobne problemy, to nie jest to już według mnie czysty zbieg okoliczności...

tutaj znalazłam stronke, która w miare obszernie opisuje co i jak jeśli chodzi o ten implant: http://www.dlalejdis.pl/milosc_i_seks/a … ,1329.html

i jeśli chodzi o NuvaRing to jak dla mnie jest on na pewno bardziej komfortowy pod względem "montażu" niż umieszczanie czegoś pod skóra...

5

Odp: Implant antykoncepcyjny

Kocurku, ja akurat na swej drodze mialam dostep do implantu- jest dla mnie idealny, nie zaluje ze go zalozylam- a to ze mam cos pod skora mi wogole nie przeszkadza. O Twoim ,,ringu' rowniez słyszałam i tez jest niezly. pozdrawiam

6

Odp: Implant antykoncepcyjny

Wiecie moze jak dlugo czeka sie na normowanie organizmu podczas stosowania implantu? Czy to jest zalezne od organizmu czy jest jakis okreslony czas?

7

Odp: Implant antykoncepcyjny
sesilll napisał/a:

Witam,
ja również mam implant, włożyłam go w pażdzierniku tamtego roku. Jest to metoda najbezpieczniejsza dla zdrowia, najbardziej naturalna- oczywiscie z tych wszystkich hormonów. Ja niemogę brac tabletek bo mam problemy z żyłami- a taki implant jest dla mnie rewelacyjny. Na poczatku miałam okres raz na 1,5- 2 miesiące ale taki 7 dniowy. teraz zaczoł mi się wyrównywac- pare dni okresu na miesiac. Ale każda dziewczyna bedzie miała inaczej- nie jest prawdą że niebezpieczne dla zdrowia jest gdy kobieta nie ma normalnego okresu ( 5 dni co miesiac) gdy zazywa hormony, gdyz okres jest poprostu pozbawieniem sie z ciała wszystkich nieczystosci po owulacji- ale gdy jej niema? niepotrzebujemy ,,sprzatania" tak czesto. Także dziewczyny nie bojcie sie bo to fajna sprawa - 3 lata bez martwienia sie. A co do Ewki85 - możliwe że Twoje stany psychiczne maja cos wspolnego z implantem ale no niestety nie kazdemu pasują  wszystkie typy antykoncepcji. ja niemoge tabletek dwuskładnikowych bo zatory dostaje w żyłach.
Włożenie implantu nie jest straszne- 3 minutki, bez bólu. Jakieś pytania ? odpowiem. pozdrawiam

Czy wiesz coś nt dostępności implantu w Polsce ?
Ja biorę tabletki, ale informacje jakie znalazłam nt impalntu są obiecujące - myślę, że to mogłaby być dla mnie lepsza metoda niż tabletki.

8 Ostatnio edytowany przez rybka24 (2010-10-27 20:22:35)

Odp: Implant antykoncepcyjny

witam was ja nosze implanta od 3 miesiecy nie narzekalam na niego ale mam problem bo od 2 tydodni zanikly mi plamienia ktore byly raz silniejsze a raz slabsze teraz mam  biale uplawy napuchniete piersi i uczucie nadetego brzucha a w dodatku czasem mnie cos drazni pomozcie mi i napiszcie czy to tylko dzialanie implanta czy to moze byc ciaza?

9

Odp: Implant antykoncepcyjny

Witam...Mam pytanie....Czy majac implant mozna zajsc w ciaze??? Mam juz drugi implant,ktory ostatnio zalozylam...I boje sie bo okre spoznia mi sie juz  2 tygodnie...Dodam ze z pierwszym implantem przez trzy lata mialam regulrne okresy...A teraz od chwili wsadzenia nowego okres zaniknal...Ostatnio bywam spiaca,jestem glodna,zwlaszcza wieczorami...Moje pytanie brzmi czy to mozliwe aby zajsc w ciaze majac implant??? Wiem ze zadna antykoncepcja nie daje 100% pewnosci....Czy ktos cos wie na ten temat...Jola...

10

Odp: Implant antykoncepcyjny

Jaka jest cena takiego implantu? i w jakim kraju?

11

Odp: Implant antykoncepcyjny

ja mialam implant przez jakies 3 miesiace i nie bylam wcale zadowolona poniewaz przez ten caly czas krwawilam jakbym miala okres. Moje 2 znajome tez mialy implant jedna przez 6 miesiecy a druga 9 i podobnie jak ja przez caly ten czas krwawily...  hmm obecnie mam od prawie 3 lat spirale i jestem zadowolona... smile

12

Odp: Implant antykoncepcyjny

Witajcie
Implant mam juz od 1,5 roku. I jak dotad jestem bardzo zadowolona. Okresu przez pierwsze pol roku po zalozeniu nie mialam, tylko jakies niewielkie plamienia. Potem dopiero kilka mniej wiecej o czasie. Jakis czas temu wszystko sie pozmienialo i okres mialam ponad 30 dni smile ale na to tez mozna cos zaradzic - mozna pojsc do lekarza i dadza ci pigulke, ktora go przerwie. Z implantem nie bedziesz miec regularnych okresow - tutaj nie da sie nic przewidziec - wszystko zalezy od organizmu pacjentki. Lekarz nie wrozka - nic nie przewidzi smile. Troche ruletka smile
Implant jest jedna z najlepszych - jak dla mnie - form antykoncepcji.
Jestem pewna i nie musze w kolko pamietac o tabletkach... A pomysl wkladania sobie czegos w "te" rejony troche mnie odstrecza wink
No i dostalam go za darmo - tak powinno byc tez w Polsce.

13

Odp: Implant antykoncepcyjny

Witam, ja ide na zalozenie implanta jutro, czytam Wasze posty i tylko jedno nasuwa mi sie na mysl, a mianowicie, kazda kobieta jest inna, nasze organizmy reaguja roznie i straszenie, czy namawianie kogos na dana metode po prostu nie ma sensu. przede wszystkim trzeba poradzic sie lekarza, a jezeli cos jest nie tak,to probowac,jesli oczywiscie nam zalezy:)
mam juz dwoje dzieci w odstepie dwoch lat i na dana chwile mi wystarczy.podobnie jak sesilll, mam problemy z zylami, w czasie brania tablek mialam zatory, a swiadomosc tego, ze cos siedzi mi "tam" u dolu zniecheca mnie do takiej metody antykoncepcji. zobaczymy jak bedzie, jestem optymistycznie nastawiona. lepsze to niz kalendarzyk big_smile a jak mi sie cos nie spodoba to go wyjme, God save the Queen za darmowa natykoncepcje w UK:)

14

Odp: Implant antykoncepcyjny

Czesc dziewczyny,mam implant od 2miesiecy i weszlam tutaj sprawdzic czy macie tak samo jak ja i stwierdzam,ze tak... wszystko co opisujecie zgadza sie z moimi dolegliwosciami itd ale dodatkowo to najwiekszy minus to to,ze sie w ogole nie podniecam... wczesniej uwielbialam sex z moim facetem a teraz tego unikam... nie robie sie tzw 'mokra' i czesto sex sprawia mi bol zamiast dawac przyjemnosc sad

15

Odp: Implant antykoncepcyjny

ja mam implanta któremu data ważności się skończyła 1 maja 2011 r wizytę u lekarza mam na 3 czerwca w Polsce bo tu obecnie przebywam. I  ja mam takie pytanie skoro data ważności tego cudeńka się skończyła czy jest ryzyko zajścia w ciążę?? dodam ze odkąd się skończyła data ważności imp.z moim narzeczonym się w żaden sposób nie zabezpieczamy.

16 Ostatnio edytowany przez Beti84 (2011-11-09 20:16:33)

Odp: Implant antykoncepcyjny

Hej dziewczyny ja mam implant od 4miesiecy,i mam 2razy w miesiacu okres przes 6,7dni. To normalne?,ureguluje sie to bo juz mam tego dosyc. Jestem oslabiona,znerwicowana,spiaca. Zastanawiam sie czy go usunac czy jeszcze poczekac?

Odp: Implant antykoncepcyjny

witam ja mam implant juz trzeci miesiac jestem z niego bardzo zadowolona,mam juz trojke dzieciaczkow 11lat,10 i teraz w uk 4,5mies temu urodzila sie nasza coreczka,nie chce juz wiecej dzieci a implant jest bardzo dobrym rozwiazaniem,wiele z nas zapomina o pigolkach a tutaj przez trzy lata masz spokoj,co do okresu kazda z nas ma inaczej przy implancie najpierw mialam13dni,5dni przerwy,nastepne 13dni,teraz juz 2 tygodnie nic ;o) ale to bardzo dobra forma antykoncepcji i wcale nie mam zamiaru z niej rezygnowac po uplywie trzech lat napewno bede zakladac drogi,troszke gorzej dziewczyny bedzie z tymi ktore mieszkaja w Polsce bo tam implant jest strasznie drogi i nie kazdego stac w przeciienstwie do UK tutaj jest za free,pozdrawiam serdecznie

18

Odp: Implant antykoncepcyjny

Ja tez mam implanta juz od 5 miesiecy, i mam straszna depresje.. nie moge sobie sama poradzic do tego jeszcze urojenia ze jestem w ciazy.

19

Odp: Implant antykoncepcyjny

witam:)postanowilam cos napisac o implancie antykoncepcyjnym poniewaz chcac go zalozyc tez wertowalam rozne fora i czytalam rozne opinie na ten temat.Aktualnie implant mam drugi miesiac.Sam zabieg nie byl mily biorac pod uwage moje podejscie do jakichkolwiek zabiegow,krwi i szczykawek ale dalam rade.
Przez pierwsze dwa tygodnie nie czulam ze wogole cosik obcego mam w ciele.Moje samopoczucie takze nie uleglo zmianie wiec bylam zadowolona.Nie stety nastepne 4 tygodnie to nie ustajacy okres dzien w dzien raz intensywny a raz mniej. Na pocztaku  mozna bylo jakos to zaakceptowac tlumaczac ze organizm musi sie dostosowac do dafki hormonow.Ale nie ukrywam ze stawalo sie to byc nie konfortowe.Szczegolnie jak sie chcialo kochac z wlasnym mezem a tutaj non stop ciocia.Po miesiacu poszlam do GP ktora bez problemu zapisala mi tabletki na zachamowanie okresu i tym samym wyregulowanie tego cyklu.Codziennie biore jedna o tej samej porze i zero okresu.Juz po tygodniu stosowania przestalam krwawic z czego sie bardzo ciesze.Wiec jedym slowem nie zaluje ze mam implant.
Jesli moja wypowiedz czyta jakas dziewczyna chcaca zalozyc implant to jak najbardziej polecam.Wiadomo mozna sie zasugerowac forami ale kazdy organizm reaguje na dawke hormonow inaczej.Mysle ze najlepiej sie przekonac na wlasnej skorze a nie zrazac sie np negatywnymi opiniami w koncu w kazdej chwili mozna go wyjac.Pozdrawiam

20

Odp: Implant antykoncepcyjny

Hej
Jestem nowa tutaj i mam takie pytanie. Czy któraś z was, która ma implanta wie czy normalne jest aby mieć okres prawie miesiąc czasu? Założyłam implant 23 Kwietnia w UK, przed tym miałam strasznie nieregularne miesiączki bo zdarzało się że nie było jej nawet przez 4 miesiące a było tak, że była przez 2/3 miesiące co miesiąc po 5 dni. Martwię się trochę czy jest to normalnie aby ta długo to trwało, jest to też strasznie uciążliwe. Jakieś rady co mogę zrobić?

21

Odp: Implant antykoncepcyjny

witam od paru dni mam implant i
ma pytanie do was dziewczyny czy można zajsc w ciąże?
boje sie strasznie i unikam sexu

22

Odp: Implant antykoncepcyjny

Ja mam implanta od dwoch lat i jestem bardzo nie zadowolona z tej meotdy antykoncepcji po pierwsze przytylam 15 kilo w ciagu dwoch lat;/ po drugie przez 9 miesiecy mialam plamienie na dodatek bole glowy i humorki to zmora....bardzo sie z moim chloapkiem kloce i tez jestem juz zapisana na wyciagniecie tego impalnta jezeli macie implanta sugeruje go jak najszybciej wyjac... Jest to metoda 3 hormonaowa gdzie tabletki sa jedno lub dwu hormonowe jest to konska dawka dla kobiet z afryki gdzie im zalezy tylko na tmy zeby sie nie rozmnazac bardziej a nie na skutkach ubocznych... Mieszkam tak samo w UK i juz nie moge doczekac sie jak wyjma mi  tego impanta gdzie jestem alergikiem i jest to bardzo niebezpieczne dla mnie jak i inne alergiczki...Smutna prawda

23

Odp: Implant antykoncepcyjny

Ja wlasnie ide jutro zalozyc inplanta smile tak jak czytam wszystkie wasze wypowiedzi, to troche sie zastanawiam, czy brac tabletki czy wstrzyknac tego inplanta. Niektore kobiety mowia, ze jest to zlym rozwiazaniem, poniewaz maja przez to zle humory itp. Trudo bedzie co bedzie jak bedzie bardzo zle ze mna to pujde go sobie wyjadz smile

24

Odp: Implant antykoncepcyjny

Aa i mam pytanko jeszcze tongue czy dlugo sie czeka na taka wizyte? Bo ja ogolnie to ide jutro dopiero do lekarza.

25

Odp: Implant antykoncepcyjny

Hej dziewczyny, mam pytanie dotyczące implantu Nexplanon. Zalożylam go w marcu 2013. Lekarz, z którym o implancie rozmawiałam poinformował mnie, że do 6-8 misięcy po włożeniu mogę mieć nieregularne plamienia nawet całymi miesiącami, ale po tym czasie wszystko się powinno uregulować. Po pół roku codzienne plamiania nie ustały więc zgłosiłam się do ginekologa w Polsce, ktory o działaniu implantu nie wie nic i nie mógł mi pomóc. Inny natomiast przepisał tabletki, po których miał miał sie uregulować cykl, po jednym opakowania, jednak to nie pomogło. Żaden lekarz w mojej miejscowości nie może mi pomóc, bo nie zna działaia implantu założonego w UK. Nawet prywantnie na moją prośbę nikt nie chce podjąć sie wyciągniećia go ;( a ja od 10 miesięcy mam codzienne krwawienia i napady bólów miesiączkowych (trwają 1-3min., ale są tak intensywne, że robi mi się słabo) szczególnie wieczorem. Dodam, że przed włożeniem implantu miałam plamienia międzymiesiączkowe z wieczornymi napadami bólów (dość znośnych) oraz po stosunku, ale to było tylko delikatne plamienie, a nie 10 miesięczny okres! ;/ jeśli ktoś miał podobne przeżycia przy implancie proszę o pomoc!

ps. czy odczuwacie prz implancie też zmiany w psychice? np. zwiększona drażliwość, nerwowość, częstsze przygnębienie, depresje?

26

Odp: Implant antykoncepcyjny

A jaka jest cena założenia takiego implantu w Polsce??

27

Odp: Implant antykoncepcyjny

Ja zalozylam implant rok temu w maju(czyli juz prawie 1,5 roku temu)..Mieszkam w Irl
Na poczatku mialam przez jakies 3 miesiace czeste krwawienia jakby okres trwajacy 3togygodnie..I to obfite krwawienia
I juz chcialam go wyjac..Ale po 3 miesiacach przeszly..
I od tamtego czasu wogole nie mam okresu..Jedynie okolo raz na 3-4 miesiace mam jeden dzien ze mam leciutkie ledwie widoczne plamienie..A tak to nic..Ogolnie czuje sie dobrze na implancie zadnych problemow..Wogole nie czuje ze go mam..A co fajne nie mam wlasnie okresu(choc nie wiem czy to zdrowe?)ale za to nie cieprie bo mialam zawsze bardzo bolesne miesiaczki..Zostalo mi jeszcze ponad 1,5 roku tego implantu a potem wszczepie sobie pewnie kolejny na 3 lata tez..Jedyne co mnie teraz zastanawia to czy jak nie mam okresu to trez nie mam normalnego cyklu..Te wszystkie humory kobiece itd..Czy cykl normalny tez zanika..

Odp: Implant antykoncepcyjny

A samopoczucie masz jakies inne przez ten caly czas od kiedy masz implant? No bo wiadomo, ze normalnie w okolicy okresu czesc z nas jest poddenerwowana i rozdrazniona, i właśnie zastanawiam się jak to jest po wszczepieniu implantu, bo nie wydaje mi się to zdrowe, by nie mieć okresu tak długi czas. Nie znam się, tak gdybam sobie

29

Odp: Implant antykoncepcyjny

Czesc dziewczyny. Niech mi ktoras z was powie czy uzywalyscie inplantu hormonowego o nazwie "nexplanon"? Wiem ze ten inplant jest dostepny tylko w uk ale problem jest w tym ze ja akurat po porodzie bylam z corka u lekarza i zaproponowal wlasnie ten inplant. Ja sie zgodzilam. Mam ten inplant od czerwca tego roku po wlozeniu tego inplantu przez lekarza do przed ramienia dwa tygodnie po zalozeniu mialam dwa tygodnie okresu po 7 dni pozniej po 4 dni... i od ostatniego okresu minelo gdzies Miesiac czasu. Od tam tej pory nie pojawil mi sie wogole okres tylko mocne bole w plecach w okolicy krzyza a okresu ani sladu. Powiedzcie mi czy to jest normalne przy tym inplancie? Mialyscie kiedy kolwiek tak? Bardzo prosze o rade lub odpowiedz

30

Odp: Implant antykoncepcyjny

Założyłam implant nieco ponad tydzień temu po tym jak wkładka okazała się być totalną porażką, a jest to środek hormonalny nie zawierający estrogenów i tym samym nieniosący za sobą tak wielu skutków ubocznych.

Zakładanie miałam bez znieczulenia bo mój ginekolog stwierdził zresztą słusznie że znieczulenie bolało by bardziej niż samo zakładanie bez niego, nie było to jakieś szczególnie bolesne, kilka dni pobolewała mnie ręka i miałam siniaka, obecnie nie odczuwam już obecności implantu, chyba że sobie go pomacam wink ale normalnie nie czuć go w ogóle.

Czuje się normalnie, tak jak zawsze, póki co żadnych plamień czy innych niedogodności.

Jak na razie jestem bardzo zadowolona smile

31

Odp: Implant antykoncepcyjny
Małpa69 napisał/a:

mój ginekolog

Zastanawiałam się ostatnio nad tą metodą jednak jedyne co potrafiłam znaleźć w internecie to bardzo stare wpisy o drogim zabiegu lub same prywatne kliniki. Jak to wygląda teraz? Trzeba iść do takiej prywatnej kliniki czy wystarczy właśnie zwykły lekarz ginekolog, który wypisze implant na receptę a później go założy (o czymś takim też czytałam, ale nigdy nie wiadomo czy nie chodziło o taki zabieg za granicą).

32

Odp: Implant antykoncepcyjny

Na nfz się chyba nie da. Ja płaciłam 1000 zl prywatnie u zwykłego ginekologa, kilka minut i po sprawie.

Ogólnie jestem zadowolona, mam plamienia międzymiesiączkowego, ale małe, okres mniej obfity, nic czego by się nie dało przeżyć. Wolę to niz wypadajace wkladki albo problemy jakie wiaza sie z doustna antykoncepcja.

Moj ginekolog rozlozyl mi platnosc na raty smile

Odp: Implant antykoncepcyjny

mnie jednak trochę przeraża wizja zabiegu i zakładania takiego implantu pod skórą. akurat tak się składa że mam wkładkę hormonalną od ponad roku (nie wypadła, no popatrz, chyba cud! smile ) i założenie takiego systemu trwało dosłownie chwilę, trochę mniej inwazyjne mi się to wydaje

34

Odp: Implant antykoncepcyjny

widziałam jak mi kota chipowali - bez znoeczulenia, doslownie sekunda i po sprawie. nawet jakoś specjalnie nie okazywał,że go coś bolalo po tym.
a tu dostajesz miejscowe znieczulenie i tyle.
mam nadzieję,że zgodnie z planem zaimplantuje się już niedługo

Odp: Implant antykoncepcyjny

w sumie zabieg na skórze to raz, a dwa czy taki implant potem z czasem nie migruje pod skórą? rozważałam tą metodę, bo w sumie różnica w kosztach między wkładką i implantem już nie taka zauważalnie duża, ale miałam jakieś takie obawy właśnie w związku z tą metodą i wkładka mi się jakaś pewniejsza wydała

36

Odp: Implant antykoncepcyjny

Mi sie wkladka wydaje wieksza ingerencja w organizm, bo jednak macica to narzad, a implant wklada sie tylko pod skore, trwa to chwile, ja nawet nie mialam znieczulenia, bol minimalny, moze tez dlatego ze jestem przyzwycajona do igiel. Implant na codzien w niczym mi nie przeszkadza, musze tylko pamietac zeby nie mierzyc cisnienia na lewym reku, bo z uwagi na widoczne zyly, implant mam nieco nizej niz zwykle sie go zaklada.

Mialam spore klopoty  z plamieniami, ale w tej chwili jest juz ok, okresu nie mam od dwoch miesiecy co mi akurat bardzo odpowiada.

Odp: Implant antykoncepcyjny

wkładkę mam pod stałą kontrolą, bo zostają tzw. wąsy i mogę sobie sprawdzać czy sie nie przemieszcza itd, a taki implant pod skórą jak można kontrolować? nie ma się nad nim już totalnie władzy, chyba że ponowny zabieg na skórze, tak to rozumiem. jestem w błędzie?

38

Odp: Implant antykoncepcyjny

a co Ty chcesz kontrolować?
myślisz, że Ci ten implant będzie wędrował od stóp do głów pod skórą? to nie jest film science fiction smile

zeby skontrolować dotykasz miejsce, w którym jest i już - masz kontrolę

39 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2016-09-28 12:51:21)

Odp: Implant antykoncepcyjny

ale kawko implant, nie jest wsadzony jak sama zauważyłaś w mięsień tylko pod skórę, bez problemu można go wyczuć pod palcami smile i moj jest caly czas w jednym miejscu.
Nawet łatwiej moim zdaniem pomacać sobie rękę niż grzebać w pochwie w poszukiwaniu nitek.

Odp: Implant antykoncepcyjny

mam wkładkę już dosyć długo i zaręczam, że nie zdarzyło mi się "grzebać" smile mówię tylko jakie miałam obawy jak sama stałam przed wyborem metody antykoncepcji, bo o implancie też myślałam przez jakiś czas

41

Odp: Implant antykoncepcyjny

Ale te sznurki się chyba powinno sprawdzać wink

No ja nie miałam wyboru, moja macica jest wścieknięta widocznie, zresztą spodziewałam się takiego obrotu wydarzeń

Odp: Implant antykoncepcyjny

ale wcale nie trzeba "grzebać", by mieć sytuację pod kontrolą. jeśli wąsiki są, to wiem, że jest na miejscu i cześć pieśni.
macice bywają wściekłe big_smile dobrze, że znalazłaś coś dla siebie smile

43

Odp: Implant antykoncepcyjny

Witam. Ja od prawie 3 lat mam implant. Pierwszy rok bajka cudo i w ogóle a 2 ostatnie lata to koszar, zero chęci na sex, okresy po 3-4 tygodnie (obecnie od 4 dnia okresu stosuje hormony z estrogenu dla kobiet w trakcie klimakterum, co by go zatrzymać). Na szczęście w czerwcu pozbywam sie dziada i zero hormonów. Jako że z mężem jesteśmy dojrzali mamy 2 dzieci zdecydowaliśmy się na antykoncepcję z jego strony wink

44

Odp: Implant antykoncepcyjny

znajoma miała implant i podobne odczucia, kiedy zdecydowała się na jego usunięcie to nagle odezwał się w niej bardzo silny instynkt macierzyński, mimo że nigdy nie lubiła dzieci. Zaszła w ciążę i jeszcze przed porodem jej przeszło. Dziecko jest teraz tylko ciężarem i żadne z nich nie jest szczęśliwe. Piszę to dlatego, że może któraś z was się wstrzyma z dzieckiem w takim przypadku wink

45

Odp: Implant antykoncepcyjny

A co jeśli mam ten implan już 6 mcy i cały czas okres zmiany nastroju po prostu sama wiem że makabra inna ja zero życiavsexualnego(dobra antykoncepcja)boję sie żeby  anemii nie dostać jak już nie mam mówili do 6 mcy zaburzenia hormonalne ale że cały czas męcze się poce nie mam cierpliwości wzystko mnie wkurza itd mysle o wizycie u lekarza chociaz cierpliwa jeszcze jestem

46

Odp: Implant antykoncepcyjny

Ginekolog powinien Cię poinformować co należy zrobić w takiej sytuacji. Udaj się na wizytę.

47

Odp: Implant antykoncepcyjny

Witam Szanowne Panie
Jestem chyba inna ! Posiadam implant już od 12 lat oczywiście wymiana co trzy lata raz przenosiłam bo zapomniałam o wymianie. Przy wymianie  wystepuja krwawienia a wlasciwie plamienia przez tydzień a potem luzik nie mesiaczkuje jestem szczesliwa.Tak tez minelo 12 lat nie mam problemów z waga przez implanta z cera z popędem seksualnym i z czym tam jeszcze. Namowilam corke i siostrzenice  i pare innych osob kazda z nich odczuwala inaczej.Corka brala tabletki i uregulowala miesiączkowanie które przed zalozeniem było bolesne teraz jest szczesliwa. Powiadaja ze ile ludzi tyle charakterow tak i tez ile ludzi tyle organizmow . Chcesz mieć spokojna glowe wyprobuj  ale zgodze się tylko z jednym w UK jest to darmowe . Pozdrawiam wszystkie Panie

48

Odp: Implant antykoncepcyjny

każdy reaguje inaczej, bo to jednak hormony smile ja przez pierwsze 6 lat nie miałam żadnych skutków ubocznych, a zaraz na początku używania 3 implantu ręka mi puchła, miałam wahania nastroju, wzrost wagi, czułam się jakbym cały czas miała grypę. No i niestety musiałam się go pozbyć

49

Odp: Implant antykoncepcyjny

Ja mam implant od dwóch lat i jestem bardzo zadowolona. Super sprawa. Czuje się bardzo dobrze, ale faktycznie niektóre z nas mogą źle znosić tą metodę antykoncepcji. Generalnie doświadczony w zakładaniu implantów lekarz potrafi stwierdzić, które pacjentki nie powinny go zakładać. Ja przed założeniem implantu miałam zlecone, przez trzy miesiące zażywanie doustnej antykoncepcji z tym samym hormonem co w implancie. Po trzech miesiącach takiej próby można stwierdzić czy warto zakładać czy też lepiej dać sobie spokój.

50

Odp: Implant antykoncepcyjny

Witajcie dziewczyny Ja też w kwestii implantu Ja czytam wasze opisy to z każdego coś do mnie pasuje Jedno co mogę dodać to to że wiele czynników składa się na nas jedną Ja też mieszkam od kilku lat w Walii w UK I właśnie kończy mi się za miesiąc termin przydatności mojego implantu O nazwie Nexplanon To właśnie zmusiło mnie do podjęcia decyzji Co dalej Czy założyć nowy taki sam czy lepiej znaleźć coś innego Zaczęłam.rozważania wszystkie za i przeciw i doszłam do wniosku czytając wasze komentarze ze usunę bo już czas Ale nowego nie założę Przez te trzy lata myślałam.ze to co się ze mną dzieje ma inne podłoże Teraz już wiem że PRZYTYLAM OK 20 _25 kg MUSIALAM.W POLSCE ISC POL ROKU TEMU NA ZABIEG CZYSZCZENIA POCHWY PLATNY 100% A DO TEGO DOSZLY MI BARDZO MOCNE BOLE PLECOW MIEDNICY KRZYŻA ze chodzić ani spać się nie da Żyć się nie da przez co straciłam  prace i zrobiło się nie fajnie Mam.nadzwieje ze chociaz trochę  komus pomoglam Trzymajcie się i badzcie madre w swoich wyborach :-)

51

Odp: Implant antykoncepcyjny

kazdy stosuje co uwaza za sluszne.. ja swego czasu zastanawialam sie nad wkładką ale jednak lekarz mnie przekonal ze tabletki sa lepsze wiec pozostaje im wierna. Od roku biore tabletki belara i wogole nie odczuwam nieprzyjemnosci zwiazanych z antykoncepcja, okres jest normalny 3 - 4 dniowy w przerwie wiec nie jmam schiza ze cos jest nie tak, nie mam plamien ani wachania nastrojow a na dodatek piersi wzrosly o rozmiar big_smile

Posty [ 51 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Implant antykoncepcyjny

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024