co zrobic???Jak nauczyć sie??? ...gospodarować swoimi pieniędzmi!!! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » co zrobic???Jak nauczyć sie??? ...gospodarować swoimi pieniędzmi!!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: co zrobic???Jak nauczyć sie??? ...gospodarować swoimi pieniędzmi!!!

Witam Was!!:)
Prowadzę firmę i mam ogromny problem ponieważ moja firma przynosi zyski ale.... i tu jest problem!!!
po opłaceniu pracowników, koszty jakie firma ma powinno zostać na czysto dla mnie nawet niezła sumka!!!! a ja tych pieniędzy nie widzę!!!! moje pieniądze uciekają jak przez SITO!!!! a nie jestem kobietą rozrzutną nie wydaję pieniędzy na lewo i prawo!! nie kąpie sie w mleku ani nie obtaczam sie złotem!! Kupuję tylko podstawowe potrzebne mi i rodzinie rzeczy!! Czy jest jakaś strategia jakiś plan jak obserwować swoje pieniądze?? by być z Nimi na bierząco i widzieć co sie z nimi dzieje i gdzie one tak naprawdę zostają wydane??... by zauważyć czy samemu nie popełnia sie błędu??

Każdy człowiek rozumie miłość po swojemu, lecz wszyscy dalecy jesteśmy od prawdziwego jej rozumienia.

Jakub smile
Ur.24.01.2011, (3360g i 57cm) godz: 13:30 smile
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: co zrobic???Jak nauczyć sie??? ...gospodarować swoimi pieniędzmi!!!

Może po prostu skrupulatnie zapisuj,ile zarabiasz w danym miesiącu i potem zapisuj każdy wydatek. Pod koniec miesiąca będziesz wiedziała, na co idą pieniądze. Pewnie wtedy będziesz wiedziała, co kupujesz niepotrzebnie albo gdzie można zaoszczędzić.

3

Ja tak właśnie zaczełam miesiac temu i powinno mi dosc duzo zostac a pieniedzy nie ma...;/

Każdy człowiek rozumie miłość po swojemu, lecz wszyscy dalecy jesteśmy od prawdziwego jej rozumienia.

Jakub smile
Agatka napisał/a:

Może po prostu skrupulatnie zapisuj,ile zarabiasz w danym miesiącu i potem zapisuj każdy wydatek. Pod koniec miesiąca będziesz wiedziała, na co idą pieniądze. Pewnie wtedy będziesz wiedziała, co kupujesz niepotrzebnie albo gdzie można zaoszczędzić.

Dokładnie smile

Eliza

5 Ostatnio edytowany przez tn (2010-10-23 23:34:57)

n_talcia25 napisał/a:

by być z Nimi na bierząco i widzieć co sie z nimi dzieje i gdzie one tak naprawdę zostają wydane??... by zauważyć czy samemu nie popełnia sie błędu??

Jest sporo programów do zarządzania finansami domowymi. Wprowadza się do niego wpływy i wydatki,
ustawia kategorie, daty. Program generuje wtedy raport(y):

* utrzymanie domu - tyle a tyle, w tym
   - rachunki - x zł
   - konserwacja - n zł
   - środki chemiczne - m zł
* koszty transportu - tyle a tyle, w tym
   - ubezpieczenie 3 samochodu - ileś
   - benzyna - ileś
   - żarówki - ileś

Szukaj pod hasłem Personal Finance Manager a na Wikipedii poszukaj Comparison of accounting software.Tam jest tabela porównawcza różnych programów. Tabelę posortuj wg kolumny Market Focus
i zainteresuj się kategoriami Personal, Low to mid-market, Small enterprise: JGnash, Grisbi, HomeBank.

Oczywiście zabawa wymaga wpisania do niego wszystkich danych, co do grosza. Okaże się zapewne że
brak rozrzutności jest tylko złudzeniem i/lub wydatki są po prostu nieoptymalne (death by a thousand cuts).
Zwróć uwagę na kategorie do jakich przypisujesz wydatki i nie wahaj się tworzyć swoich, np. "bzdety groszowe". smile

n_talcia25 napisał/a:

Ja tak właśnie zaczełam miesiac temu i powinno mi dosc duzo zostac a pieniedzy nie ma...;/

Jak masz problem ze zbieraniem paragonów to zapisuj to na bierząco w notesie albo na dyktafon w telefonie. Zapisuj w szystko co do grosza. Każdy wydate, nawet groszowy musi się znaleźć w bazie danych,
opisany i skategoryzowany. Wysiłek się opłaci.

Zrób taki eksperyment: weź wszystko z zeszłego miesiąca, zrób sobie szczegółowy raport. To co brakuje
wrzuć do kategorii "zgubione". Porównaj w kolejnym miesiącu z bardziej dokładnymi danymi.

6

Policz pieniadze które na czysto Ci zostają np 5000zł
1.   Odłóż z tego na opłaty-miedia [prąd,gaz,tel kom,internet+ czynsz jezeli mieszkasz w bloku] To są raczej stałe opłaty, wiec    wiesz mniej wiecej ile miesiecznie na to potrzebujesz.
2.  Przeznacz jakas kwote na codzienne zakupy spozywcze i przemysłowe np:50-100 zl
3. Na kosmetyki. [Co miesiąc nie musisz kupować tuszu,pomadek,podkladu,wiec tu sie pilnuj zebyś dodatkowo nic nie kupowała]
4. Ciuchy [wszytko masz,wiec zastanów sie czy na pewno potrzebujesz następny sweterek,spodnie i 50-siatą pare majtek?]
jezeli koniecznie musisz sobie jednak cos kupić "bo umrzesz":):) jak nie kupisz,to przeznacz miesiecznie na to tez określoną kwote zł
Gdy kupujesz cos dla męża,dzieci [jezeli masz] to tez zastanów sie czy oni na pewno tego potrzebują?

Mozna  to ogarnąć,ale musisz sobie miesięcznie wyznaczyć jakaś kwotę którą mozesz wydać.

7

witam!!! poradziłam się Was!!!:) złożyłam mniej więcej wszystko to co mi doradziliście w jedną całość i teraz widzę że nawet z małych błachostek idzie uzbierać niezłą sumkę! na dodatek by nie zapomnieć czegoś wpisać na mojej liście zbieram w osobnej przegrodzie w portfelu paragony i potem sprawdzam czy czegoś nie zapomniałam. Na dodatek podliczam faktury i sprawdzam czy sie zgadza z moją tabelą. Teraz jestem w trakcie obliczania ile co ma norme finansową np w moim przypadku samochody ile dane auto spala paliwa na miesiąc i w takim limicie kwotowym musi sie trzymać!  licząc jeszcze koszty naprawy i mechanika bo jak wiadomo auto to tzw ''skarbonka'':p i wychodzi mi jakie wydatki mam mesieczne na jedno auto ile potrzebuje! Zaczełam sobie układać w głowie w jedną całośc i widzę rezultaty tzn kwotę pozostawioną dla mnie:D dziekuję za pomoc i za cenne wskazówki:) pozdrawiam Was wszystkich:)

Jakub smile

8

poprostu byl czas gdy człowiek wchłonął sie w prace i nie dopilnował księgowych spraw!!! a potem w wielkim wirze ciężko było się odnaleść i zauważyć co sie działo na koncie;p

Jakub smile

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRACA DLA KOBIET - POPULARNE ZAWODY, PRACA NA ETACIE, WŁASNA FIRMA » co zrobic???Jak nauczyć sie??? ...gospodarować swoimi pieniędzmi!!!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018