cichy slub co wy na to? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » cichy slub co wy na to?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: cichy slub co wy na to?

czesc myslimy z chlopakiem o slubie.Chcielibysmy jakis skromne male przyjecie.Obecnie przebywamy za granica, a w Polsce dzieli nas 300 km.Nie mamy czasu na przygotowania zwiazane z weselem.Odleglosc nam w tym przeszkadza!myslimy o romantycznym slubie tylko ze swiadkami.Jestesmy ze slaska.Chcialabym zeby ten dzien byl tylko dla nas a nie dla gosci.Nie chce sie denerwowac na swoim weselu:czy wszyscy sie dobrze bawia?, czy czegos nie brakuje?itp.Myslelismy o Sopocie, jakis piekny hotel z restauracja, maly kosciolek itp cos innego niz tradycyjne wesela!Macie moze jakies pomysly?pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: cichy slub co wy na to?

ashanti, nie wiem jaką macie rodzinę, ale możliwe, że jednak będziecie musieli zrobić coś większego. Ja chciałam zrobić tylko obiad dla rodziców i naszego rodzeństwa, ale gdy usłyszały o tym nasze matki, to podniosły krzyk, że ślub bez wesela, to nie ślub i w końcu stanęło na samym obiedzie ale na jakieś 80 osób.

Pomyślcie nad tym, żeby po fakcie rodzina się nie obraziła śmiertelnie, że nic nie powiedzieliście i nawet nie zawiadomiliście ich. Niestety, możecie mówić, że to ma być dzień tylko dla Was, ale jednak lepiej oszczędzić sobie niemiłych niemiłych rozmów i jednak zorganizować coś skromnego dla rodziny.

3

Odp: cichy slub co wy na to?

A ja bym jednak postawiła na swoim. Rodzina rodziną, ale bliskie osoby powinny zrozumieć, że jest to decyzja młodych.
Ogólnie nie lubię imprez typu wesela, nie potrafię się bawić w takich okolicznościach. A kiedy pomyślę, że jeszcze miałabym brać (jako główna aktorka) w dziwnych i moim zdaniem durnowatych często zabawach oczepinowych, to robi mi się słabo.

Dlaczego mówię stanowcze NIE wielkim weselom.

Aczkolwiek sama zdecydowałabym się raczej na duży ślub - z mnóstwem znajomych i rodziną, a później skromniejszy obiad/kolacja ze świadkami, rodzeństwem, rodzicami i dziadkami.

4

Odp: cichy slub co wy na to?

A ja podam Tobie przykład,jak to było z moją koleżanką.Otóż,za namową rodziny wzięła ślub oczywiście z hucznym weselem(na które zaciągła kredyt),małżeństwo niestety nie przetrwało,a kredyt spłacała jeszcze przez kolejne piec lat.Po jakimś czasie poznała faceta i postanowili się pobrac.Ślub wzięli dokładnie taki,o jakim Ty piszesz.Miasto nad morzem,dwóch świadków i kolacja w hotelowej restauracji.Oczywiście rodzina nie była zadowolona,ale nie miała innego wyjścia jak zaakceptowac ten fakt.
Wiesz,nie chodzi o to ,że namawiam Cię na taki ślub,ale w zupełności Cię rozumiem.

5

Odp: cichy slub co wy na to?

ashanti, to Wasz dzień i nie przejmowała bym się raczej rodziną.
Powinno być tak jak Wy tego pragniecie i jak sobie zaplanowaliście.
Doskonale Cię rozumiem, bo sama chciałabym mieć skromny ślub, bez wesela itd,
ale oczywiście mój narzeczony nie zgodziłby się na to.Nie wspominając o przyszłej teściowej,
która najchętniej sama sporządziłabym listę gości na ok.200 osób nie pytając nas o zdanie....

Poza tym wiele rzeczy denerwuje mnie w tradycyjnych weselach, mnóstwo ludzi, których
zapraszam się tylko dlatego,że 'wypada' zaprosić. Co tam,że jakaś ciotka widziała Cię jak miałaś
2 lata....i tak trzeba zaprosić,bo rodzina się obrazi.
Oczepiny to jakaś totalna pomyłka. Nudna i długa 'zabawa', przez co większość ludzi wychodzi
do domu lub ..... upija się;)

Dlatego według mnie, sami powinniście zdecydować jak chcecie spędzić ten dzień. W końcu to
WASZ dzień;) pozdrawiam.

6

Odp: cichy slub co wy na to?

Ja również jestem zdania, że to ma być Wasz dzień zatem zorganizujcie ślub po swojemu. Tylko przemyślcie sprawę dobrze żeby później ewentualnie nie żałować. Zastanowiłabym się tylko jeszcze nad obecnością rodziców w końcu oni pewnie też chcieliby w tym dniu uczestniczyć.

Co do miejsca - jak wolicie może to być nad morzem, może to również być jakaś miejscówka w górach. Zależy do czego Wam bliżej sercem.

7

Odp: cichy slub co wy na to?

Moja chrzestna wzięła cichy ślub. Moja rodzina na szczęście to zrozumiała, nikt nie miał pretensji, wręcz przeciwnie cieszyliśmy się jej szczęściem. Ale nie każda rodzina taka jest.
Przemyśl to dobrze, zastanów się czy nie będzie żadnych krzywych minek ze strony rodziny.

Wyznaję zasadę, że dzień ślubu jest waszym dniem. Powinniście myśleć o waszym dobru a nie całej rodziny.

8

Odp: cichy slub co wy na to?

Kiedyś o takim marzyłam

9

Odp: cichy slub co wy na to?

A ja o takim marzę i chciałabym postawić na swoim smile Nie mam zbyt dobrego kontaktu z rodziną ani ze strony mamy ani ze strony taty. Uważam, że wszyscy ci, których ,,wypadałoby" zaprosić to fałszywi i zapatrzeni w siebie ludzie. Na wesele, owszem, przyszliby- ale tylko po to, by mieć temat do plotek, co było nie tak albo czego brakowało. Nie chciałabym widzieć na swoim weselu ludzi, których obecność napawa mnie niechęcią. Tak samo na wesela do swojej rodziny nie chodzę z premedytacją- żeby nie było, że muszę się komuś ,,odwdzięczać".
Tak więc droga ashanti - jeżeli jesteś pewna swoich uczuć i w odpowiednim wieku, by wziąć wymarzony ślub- zrób to. To Twój (Wasz smile) dzień i macie prawo zrobić to tak, jak chcecie. Rodzina nie ma prawa Wam nic narzucić!

10

Odp: cichy slub co wy na to?

Ja również kiedyś myślałam o cichym ślubie. Jednak zrezygnowałam, bo ktoś kiedyś zażartował przy moim ojcu, że z pewnego wyjazdu wrócę pewnie z obrączką na palcu. A on na to bardzo źle zareagował, wiem, ze by się na  mnie śmiertelnie obraził. A w dodatku jeszcze moja mama i dziadkowie narzeczonego - to samo. Jedyną osoba, która by mogła jeszcze jako tako zrozumieć jest moja przyszła teściowa.

Postanowiliśmy zrobić malutki obiad tylko dla najbliższych, czyli świadkowie, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i jacyś przyjaciele najlepsi. Chociaż było wiele krzyków dlaczego nie wesele. Uspokoiło się, jak w końcu dali mi dojść do słowa, ze to mój dzień i najchętniej bym właśnie chciała go zrobić po  cichu. Troszkę ich tym postraszyłam ;p i teraz siedzą cicho . smile

11

Odp: cichy slub co wy na to?

Zupełnie niedawno byłam na hucznym dość ślubie gdzie byli wszyscy członkowie rodziny i mnóstwo znajomych. Wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe i piękna ceremonia. Tylko wesela nie było. Te kilkadziesiąt osób wypiło toast za państwa młodych szampanem po czym młodzi pojechali "w świat". Starsze pokolenie udało się w gości do domu młodego na poczęstunek w postaci szwedzkiego stołu i pogawędki. Wszyscy z góry byli przygotowani na taki rozwój wydarzeń i nikt - nawet ci starsi nie mieli zastrzeżeń. smile To ma być Wasz dzień i najbliżsi powinni to uszanować.

12

Odp: cichy slub co wy na to?

Ja także marzę o cichym ślubie. Nawet jest takie miejsce, które byłoby do tego idealne. Wiele razy tam byłam i czuję się świetnie.
http://wycieczkowe.info/wp-content/uplo … motnia.jpg

Podejrzewam, że w mojej rodzinie będzie o to trudno. Zawsze były bardzo huczne wesela. Nie powiem, lubię się spotkać z rodziną, potańczyć z wujkami. Nie ma takich sytuacji, że ktoś się z kimś nie odzywa, albo obgaduje za plecami. Jednak zauważyłam, że para młoda nigdy nie bawi się dobrze na własnym weselu. Ja chciałabym mieć miłe wspomnienia z mojego święta, a nie ze ślubów kuzynostwa.

13

Odp: cichy slub co wy na to?

piękne miejsce smile

14

Odp: cichy slub co wy na to?
ashanti napisał/a:

czesc myslimy z chlopakiem o slubie.Chcielibysmy jakis skromne male przyjecie.Obecnie przebywamy za granica, a w Polsce dzieli nas 300 km.Nie mamy czasu na przygotowania zwiazane z weselem.Odleglosc nam w tym przeszkadza!myslimy o romantycznym slubie tylko ze swiadkami.Jestesmy ze slaska.Chcialabym zeby ten dzien byl tylko dla nas a nie dla gosci.Nie chce sie denerwowac na swoim weselu:czy wszyscy sie dobrze bawia?, czy czegos nie brakuje?itp.Myslelismy o Sopocie, jakis piekny hotel z restauracja, maly kosciolek itp cos innego niz tradycyjne wesela!Macie moze jakies pomysly?pozdrawiam

bardzo mi się spodobało jak napisałaś że to ma być dzień dla was mam nadzieje że WAM się uda chociaż nie znam dobrego miejsca na taki ślub, moja koleżanka z Niemiec wzięła ślub na plaży a jako goście byli tylko świadkowie ..

15

Odp: cichy slub co wy na to?

U nas ciężko załatwić coś takiego jak ślub na plaży. Sama chętnie bym z czegoś takiego skorzystała. I to już nawet nie tylko ze świadkami. smile

16 Ostatnio edytowany przez cslady (2015-12-28 16:58:30)

Odp: cichy slub co wy na to?

Znam taką parę, która też zdecydowała się na wesele w górach, a dokładnie w Zakopanym, bo dojazd dobry do tej miejscowości.  Moim zdaniem wszystko wyszło fajnie niedozwolony link

17

Odp: cichy slub co wy na to?

Nasze rodziny także są duże a ślub miał łącznie 19 gości. Wliczając rodziców, kilka osób z bliskiej rodziny, delegacje z żony ówczesnej pracy, dwóch par naszych przyjaciół.
Wesele wszyscy wspominają bardzo miło.
Nie daj sobie wmówić żę potrzebne jest nie wiadomo co, bo nie jest.

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » cichy slub co wy na to?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024