kolezanka a zaproszenie na slub - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » kolezanka a zaproszenie na slub

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: kolezanka a zaproszenie na slub

Moi Drodzy,
Naszla mnie taka refeksja, bo za rowny miesiąc jest slub mojej bliskiej koleżanki. Kiedys w innych watkach pisałam już o naszej dziwnej przyjazni, oziebieniu się kontaktow. Od lutego nie mozemy się spotkać (nie wiadomo czemu..niby brak czasu itp.a to jedna a to druga strona_) a mieszkamy 10 min autem od siebie, wiec jest to jeszcze bardziej smieszne.Ja już się z tym pogodziłam i trochę "olalam" sprawę bo o czyms to swiadczy, niektóre przyjaznie się rozsypują a ja sama nie zamierzam się spalac i zabiegac o ta przyjazn.. a w sumie raczej już kolezenstwo.
Sek w tym, ze coz.. o ile o slubie wiem już od jakiegoś czasu, od 2 lat.. tak miesiąc czasu do slubu pozostal a ja nie dostałam zaproszenia. Przez jakies Messengery, kolezanka pytala się czy będę na slubie i weselu (planuje być..) ponieważ nie dam rady być na panieńskim. Wiem, ze zaproszenia rozdawala  rodzinie czy tam komus.. bo nie wnikałam komu już na przełomie lutego marca osobiście jezdzac, a do mnie nawet nie potrafila trafic na godzine na kawe, mimo ze mieszkamy w jednym miescie 10 minut drogi autem jak nie i mniej;/
Dosyc to dziwne. Nie chodzi mi o to, ze powinna mi wyslac to zaproszenie golebiem pocztowym itp, no ale coz.. miesiąc do slubu i to trochę dziwne. Nie bralam slubu, wiec nie rozdawalam zaproszen,ale wydaje mi się, ze zaproszenia taktownie powinno sie dac jakos 2 miesiące przed bo takie gadanie, pytanie na "krzywy ryj" czy przyjdę czy nie przyjdę nie znaczy nic.
Ja to odbieram jako przydzielenie mnie do "drugiej ligii" czy cos w ten desen i jakies takie nie za ladne zachowanie. I chyba jednak utwierdza mnie to w przekonaniu, ze ta nasza znajomość, która wydawala mi się bliska, wcale taka bliska nie jest.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: kolezanka a zaproszenie na slub

Jeżeli nie dostałabym zaproszenia to nawet nie myślałabym o pójściu na wesele. Bo po prostu może się okazać, że nie ma przewidzianego dla Ciebie miejsca przy stole. I wtedy dopiero będzie Ci głupio i przykro. Natomiast uczestnictwo w samej ceremonii ślubnej zaproszenia nie wymaga. Chcesz to idziesz, składasz życzenia i wracasz do domu.
Jeżeli zaproszenia nie dostałaś do tej pory, to przykro, ale koleżanka nie chce żebyś w pełni uczestniczyła w tej uroczytsości. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Dosyć dziwne jest to wasze koleżeństwo, bliskie sobie ani ważne dla siebie też nie jesteście. Bliscy sobie ludzie, gdy coś w ich relacji im przeszkadza, mówią o tym wprost i wyjaśniają nieporozumienia. Bliscy ludzie dbają o wzajemne kontakty.
Masz sporo pretensji do koleżanki, jednak czy ona wie cokolwiek o nich? Obie znajdujecie preteksty, by nie spotkać się, co oznacza, że znajomość nie jest istotną sprawą dla żadnej z was.

Znasz datę i miejsce ślubu koleżanki. Chcesz towarzyszyć jej w ważnym dniu? Idź. Masz wątpliwości co do swego udziału w weselu? Powiedz jej o tym. Chyba, że zdecydowałaś się pielęgnować urazę.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

4

bbasia napisał/a:

Jeżeli nie dostałabym zaproszenia to nawet nie myślałabym o pójściu na wesele. Bo po prostu może się okazać, że nie ma przewidzianego dla Ciebie miejsca przy stole. I wtedy dopiero będzie Ci głupio i przykro. Natomiast uczestnictwo w samej ceremonii ślubnej zaproszenia nie wymaga. Chcesz to idziesz, składasz życzenia i wracasz do domu.
Jeżeli zaproszenia nie dostałaś do tej pory, to przykro, ale koleżanka nie chce żebyś w pełni uczestniczyła w tej uroczytsości. Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Oczywiście, ze jeśli nie dostane zaproszenie to na slub nie pojde. Nie ukrywam, ze dla mnie to jest dziwne zachowanie i trochę mi przykro, ze jako jej bliska kolezanka, a nawet myslalam ze przyjaciolka jestem tak jakby "pominieta", w drugiej kategorii. W tym sensie, ze sama powiedziała mi na początku marca, ze nie może się spotkać na kawe bo jedzie rozwozić zaproszenia. Liczylam, ze i do mnie przyjedzie na kawe w nieco późniejszym terminie, wreczy zaproszenie itp.
Poki co.. do kawy ciagle nie może dojść, z nia się nie widziałam, ona zdawkowo napisze cos na komunikatorze raz na 2 tyg. i tyle. Kiedy powiedziałam jej, ze nie mogę być na jej panieńskim to mowila " ale na slubie i weselu będziesz" Powiedzialam, ze tak. No ale teraz to już nie wiem.. bo widze, ze z zaproszeniem jej sie nie spieszy.
Dla mnie to jest nietakt, jakies faux pas z jej strony, ze ona się nie pofatygowala żeby się ze mna spotkać czy tam przyjechać do mnie i dac mi to zaproszenie, skoro tak niby chce zebym była na tej uroczystości, która bądź co badz jest za miesiąc. Czy moze się myle?? Czy jestem przewrazliwiona? A co jeśli dostane zaproszenie 2 tyg przed weselem? No sama nie wiem..

5

Wielokropek napisał/a:

Dosyć dziwne jest to wasze koleżeństwo, bliskie sobie ani ważne dla siebie też nie jesteście. Bliscy sobie ludzie, gdy coś w ich relacji im przeszkadza, mówią o tym wprost i wyjaśniają nieporozumienia. Bliscy ludzie dbają o wzajemne kontakty.
Masz sporo pretensji do koleżanki, jednak czy ona wie cokolwiek o nich? Obie znajdujecie preteksty, by nie spotkać się, co oznacza, że znajomość nie jest istotną sprawą dla żadnej z was.

Znasz datę i miejsce ślubu koleżanki. Chcesz towarzyszyć jej w ważnym dniu? Idź. Masz wątpliwości co do swego udziału w weselu? Powiedz jej o tym. Chyba, że zdecydowałaś się pielęgnować urazę.

Dziekuje Wielokropek za powiedzenie sedna sprawy. Tak to wlasnie wygląda.. kolezenstwo jest dziwne. To ja zawsze dbałam o nasze kontakty. Ona nie ma czasu nigdy, nigdy sama nie zadzwonila, a dla mnie to rowna sie temu, ze ma znajomość gdzies, wiec ja po pewnym czasie tez sie zdystansowalam. Wychodzilysmy tylko na kawe razem. Kiedy poznala swojego narzeczonego zapomniala o całym swiecie. Ja jako kolezanka rozumiałam to..ale nie do końca. Myslalam, ze sie ogarnie, bo nie samym narzeczeństwem człowiek zyje, ale widze ze sie nie ogarnela.
Ona jest z tych osob, które nie zadzwonią i nie spytają sie bez niczego " co slychac" , "czy zyje". Gdybym ja umarla, bądź cokolwiek by sie stało, to ona nawet by o tym nie wiedziała. Wydaje mi sie, ze relacja popsula sie od tego, ale ja nie mam jakiś pretensji o to. Relacje o które sie nie dba umierają i taka jest kolej rzeczy. Nie oczyszczamy tego, nie wyjaśniamy tylko zostawiamy (tak jak w naszym przypadku). Sama nie zamierzam "walczyc" o ta znajomość, skoro druga strona nie kiwnie palcem.
Hmm.. pretensje mam tylko o to, ze zaniedbala nasza znajomość, ale pogodziłam sie już z tym i tez zaniedbałam.
Oczywiście, ze chciałabym być na jej weselu i slubie, bo to była/ jest bardzo bliska mi kolezanka, jednak teraz widze, ze chyba jednak nie do końca.

6

Na ślub często zaproszeń się nie daje, a jeśli na wesele Cię nie zaprosi to znaczy, że nie widzi Cię na nim. Ja bym na Twoim miejscu przyszedł na ślub, a na wesele nie. No chyba, że w najbliższym czasie ją olśni i przybędzie z zaproszeniem. Aha, jeśli Cię znowu na jakichś messengerach o to zapyta to powiedz Jej wprost co o tym sądzisz.

7 Ostatnio edytowany przez aronia85 (2016-05-03 15:19:18)

Jacenty89 napisał/a:

Na ślub często zaproszeń się nie daje, a jeśli na wesele Cię nie zaprosi to znaczy, że nie widzi Cię na nim. Ja bym na Twoim miejscu przyszedł na ślub, a na wesele nie. No chyba, że w najbliższym czasie ją olśni i przybędzie z zaproszeniem. Aha, jeśli Cię znowu na jakichś messengerach o to zapyta to powiedz Jej wprost co o tym sądzisz.

Jacenty89, caly czas chodzi tutaj o wesele. Wiem, ze na slub nie daje się osobnych zaproszen. Tylko, ze co to takie pytanie, potwierdzanie wlasnie na komunikatorach..mało poważne podejście jak dla mnie. Poki nie dostane zaproszenia to nie czuje się zaproszona, no niestety taka prawda.
I mimo, ze chciałabym sie z nia zobaczyć, to nie będę naciskac i zabiegac o spotkanie. To powinno wyjść od niej..jak na moje oko.

8

Powie co jej leży na sercu to tamta na 99% się obrazi, tak niestety reagują kobiety jak im się na cokolwiek raczy zwrócić uwagę.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » kolezanka a zaproszenie na slub

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018