co zrobic gdy rodzice nie akceptuja mojego chlopaka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » co zrobic gdy rodzice nie akceptuja mojego chlopaka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: co zrobic gdy rodzice nie akceptuja mojego chlopaka?

coz... to juz nie pierwszy raz ze moi rodzice oceniaja mojego chlopaka wogole go nie znajac...
raz go widza na oczy a juz oceniaja.
teraz trafil mi sie chlopak fakt starszy ode mnie. ale zupelnie inny.
chcial sie dogadywac z moimi rodzicami, nie uciekac przed nimi jak moi poprzedni, miec normalne kontakty, szanuje mnie, nawet akceptuje to jak mam w domu, w przede wszystkich zalezy nam na sobie i sie kochamy.
ojciec zabronil mi sie z nim spotykac...
zamiast spokojnie ze mna porozmawiac wpadl w szal jakby go cos opetalo...
mowil ze bedzie walczyl o mnie do konca, ze jestem jego corka.
no tak ale cale zycie nie bede mala dziewczynka.
sama chce miec wplyw na swoje zycie, a nie zeby rodzice caly czas mnie kontrolowali, pilnowali i zabraniali.
czuje sie jak opiekunka mojej siostry i gospodyni domowa w domu..
poradzcie co mam zrobic..
chce normalnie zyc i byc szczesliwa...
oni mi tego nie ulatwiaja..
i czasami mam dosc zycia w tym domu...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: co zrobic gdy rodzice nie akceptuja mojego chlopaka?

no myśle, że do skutku musisz rozmawiać z rodzicami, zwłaszcza z tata. Nie wiem czemu tak negatywnie podchodzi do twoich chłopaków, ale może kiedys zawiodłaś jego zaufanie i teraz mu trudno zaakceptowac twoje decyzje? a może jestes za młoda? może Twoj partner jest za dużo starszy? nie napisałaś wiele wiec trudno ocenić sytuacje

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

3

noo ja mam 18. moj chlopak 27.
ale nie chodzi o sam ten fakt..
moj tato juz przesadza.. z dnia na dzien coraz bardziej..
wychodze z domu na 2-3 godziny.. najpozniej o 20 mam byc w domu...
zero imprez..
nigdy nie palilam..
pije nie duzo i tylko przy okazjach i moi rodzice wiedza ile gdzie z kim i z jakiej okazji.
i nigdy nie bylo tak zebym mogla naderwac zaufanie ojca..
jestem tylko od pilnowania siosstry, robienia obiedu, sprzatania w domu...

4

po prostu chodzi o to ze zawsze musi byc tak jak on chce...
i niczego innego nie przyjmuje do wiadomosci..
a rozmawia\nie z nim nie ma sensu..
ja przychodze do niego spokojnie porozmawiac..
a ten od razu na mnie z krzykiem i nie daje mi powiedziec ani slowa..
teraz postanowilam ze zmieniam liceum na zaoczne, prace mam juz nalatwiona, i wynajem mieszkania tez.
wiem ze dam sobie rade.. bo jedyny plus tego co mialam w domu to to ze nauczylam zajmowac sie domem i sama soba..

5

Buhahaha, piszesz, że byli poprzedni, czyli nie jest tak źle z twoimi rodzicami. Ja jak byłam w twoim wieku, to tacie się nie podobało, że do koleżanki wyszłam, a o chłopaku to nawet nie marzyłam. Teraz mam lat 21 i jak powiem że poszłam na kawę z kolegą, to już ma problem. I co? Kto ma gorzej? A jakoś nie narzekam tongue

6

wiec zapytaj wprost, czego oczekuje twoj ojciec? nie powiem róznica wieku jest duża miedzy wami i ma prawo mieć obawy, niestety taka jest rola rodzica i kiedys Ty tez bedziesz wymagac od swoich dzieci i drżyć o każdy ich krok. Czesto tatusie córeczek nie umieja pogodzic sie ze ich mała córeczka wkracza w dorosłe życie .. Jesli mieszkasz w domu zorganizuj grilla z rodzicami i chlopakiem, powiedz tacie ze zalezy ci na jego zaufaniu i dobrych relacjach, ze chciałabys aby go poznal. Moze pomoze:) No chyba ze chcesz "uciec z domu" ze swoim problemem, ale pamietaj nigdy wtedy nie bedziesz w pełni szczesliwa.

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

7

mysle ,ze Twoj tata troche przesadza, trzymanie Cie krotko na smyczy nic napewno dobrego nie przyniesie, tylko to ze bedziesz chciala jak najszybciej wyprowadzic sie z domu,a przeciez chyba oto nie chodzi.

8

hym to  trudna sprawa pokaż im że naprawdę ci zależy na tym chłopaku i że nic nie wskurają tym że zabronią ci się z nim spotykać.Porozmawiaj poważnie z tatą jeśli cię kocha to wysłucha ciebie.Jesli pragnie twojego szczęcia to pozwoli ci się z nim spotykać.Moi rodzice też czesto się wtrącają w moje sprawy z kim się spotykam i wogle ale pomału im to przechodzi.twoim rodzicom też przejdzie.Życzę powodzenia i pozdrawiam:))

9

Twój tata jest dla ciebie zbyt surowy, dlatego rozumiem co czujesz.. Czas do 20:00 w wieku 18 lat to nadopiekuńczość, zero wolności.. Myślę że twoja decyzja żeby się usamodzielnić jest dobra, tylko musisz sie zastanowić czy jesteś dość silna by sobie poradzić.. Myślę jednak, że to najlepsze rozwiązanie. Z rodzicami można rozmawiać i rozmawiać a oni i tak wiedzą swoje.
Zgadzam się z przedmówczynią, że jeśli zobaczą, że naprawde zależy ci na tym chłopaku, to będa musieli go zaakceptować..A jak się wyprowadzisz z domu to może też coś przemyślą i zmienią swoj stosunek do ciebie, zobaczą przede wszystkim, że jesteś dorosła i nie mogą już tobą sterować w każdej kwestii. Trzymam kciuki:)

10

Moja droga przecież jesteś pełnoletnią osobą i masz prawo podejmować sama za siebie decyzje, nikt Ci nie może niczego zabronić, zamknąć Cię w domu itd. bo w świetle prawa jesteś dorosłą osobą i sama podejmujesz za siebie decyzje i za nie też odpowiadasz. Twój tata po pierwsze przesadza, i chyba nadal nie pogodził się z tym że z dziewczynki stałaś się kobietą, po drugie wytłumacz mu że wiecznie nie będzie Cię kontrolował i mówił Ci co masz robić. Stawiaj stanowczo na swoim, pokazuj tacie że on nie ma wpływu na Twoją decyzje, oczywiście wysłuchać to co ma do powiedzenia możesz ale decyzje i tak podejmiesz sama, tłumacz to ojcu aż do skutku. Moja mamuśka też wiele decyzji chciałaby podejmować za mnie ale nie pozwalam jej na to, ja ją wysłucham ale zaraz i tak mówię jej że, ciesze się że mi doradza i zawsze wysłucha ale i tak decyzję podejmę sama, mój tato uważa tak samo jak ja i tak powinno być też u Ciebie więc dąż do tego smile BĄDŹ STANOWCZA smile

Mam duży problem z moimi rodzicami... nie akceptują rodziny mojego chłopaka i tym samym jego... co zrobilibyście na moim miejscu ?

12

kasienka88888 ale nie widzę zadnej roli twojej mamy jakie ma ona na to zdanie? Ja tez jestem ze starszym facetem i nie ukrywam że moi rodzice na początku po prostu obawiali się o mnie że po pierwszej randce powiem im że np zostana dziadkami. Musisz chodzić do ojca aż do skutku i twój partner też musi pokazać że zależy mu na tobie.Rodzice tacy są i może wiele jest książek napisanych o problemach rodzinnych to każda sytuacja jest inna i trzeba samemu sobie poradzić. Nie ukrywam że jestes młodą osobą ale zauważyłam że wiesz czego chcesz choć pamiętaj że facet z który ma 27 lat  ma pewne plany ( ślub dziecko itp) a dla ciebie w tym czasie szkoła powinna być najważniejsza... znam wiele dziewczyn które w tak młody wieku poszły na wydry z rodzicami zarwały szkołe później dziecko i co problemy. Rodzice sie tego boją zastanów się z tą wyprowadzką to wiele nie zmieni a może pogorszyc rozdiców ma się jednych a facet może teraz być a po chwili sie ulotni i co wtedy. Wrócisz z pod kulonym ogonem.Nie ryzykuj

Często zdarza się tak ,że kochają nas Ci na których nam nie zależy a my kochamy tego dla którego nie istniejemy!!!

13

Przede wszystkim zastabowiłabym się czy warto walczyć z rodzicami, czy ten człowiek jest wart wojny z mama, z tatą, waszych nerwów i pewnie łez. To jest najważniejsze i nie mów z biegu TAK. Na prawdę sie zastanów. Ja kiedyś walczyłam, bo uznałam, ze tak, a wcale tak nie było i rodzice tylko cierpieli przez to, bo widzieli, ze nie jest dla mnie dobry, a ja uparcie walczyłam z nimi. W końcu sie przekonałam. Tak więc jak stwierdzisz czy Twój partner to wartościowa osoba i warto z nim być i warto walczyc o niego to walcz:) Ale spokojnie. Postaraj się wytłumaczyć rodzicom, ze go kochasz, ze dobrze się z nim czujesz, że on wspaniale Cię traktuje etc. Możliwe jest to, ze Twój tato jest zazdrosny i choćby facet teoretycznie spełniał jego oczekiwania jako zięcia, to i tak będzie go nienawidził, bo jest zazdrosny o Ciebie:) Jesteś jego córcia najdroższa:) Jeśli rozmowa jest niemozliwa - bo i tak sie zdarza, ze rodzic nie pozwala dojść do głosu to napisz list. Weź kartke i pisz co czujesz, czego od nich oczekujesz. Zachowaj się w tym liscie i rozmowie jak należy, jak dorosła osoba, która kocha. Mów i pisz tak, by rodzice wzięli Cię na poważnie. A nie jak rozkapryszone dziecko, któremu zabrali zabawkę. Kłótniami nic nie osoągniesz- ja to wiem.

Życzę Ci powodzenia i spokoju:)

14

Witam, a Ja mam problem dotyczący mojego chłopaka i jego rodziny która mnie nie akceptuje mój chłopak ma 21 lat nie ma prawa jazdy mieszkamy od siebie 24 km Ja zaś mam prawo jazdy i samochód jesteśmy ze sobą prawie rok tworzymy szczęśliwa parę mój chłopak zawsze nocowal u mnie przez pierwsze miesiące nie było problemu nie znałam jego rodziny i jakoś mi to nie przeszkadzało mieszka on w niewielkim mieście gdzie każdy każdego zna moja ciocia mieszka niedalekiej niego ma koleżankę zawsze zwierzala się tej koleżance potem się okazało że koleżanka zna rodziców mojego chłopaka opowiedziała na mnie bzdury do mamy mojego chłopaka i ostatnie miesiące to jakiś koszmar musimy spotykać się w ukryciu jego rodzina kategorycznie kazała mu mnie zostawić i nie chcą mnie widzieć w dodatku jego koledzy zaczęli go buntowac mam poważny problem nie wiem co robić jego mama jest jechowa i to też jest jakaś przyczyna może ktoś doradzi jak rozwiązać sytuację?

15

też to przerabiałam z mamą,też nie akceptowała mojego faceta,ciągle go obrażał,mówiła że ni chcego poznać itd. zresztą z mamą nigdy nie żyłam dobrze,zawsze sie z nią kłóciłam, ona myslała że może rządzić moim życiem i mówić mi co mam robić,w końcu miarka sie przebrała i szczerze mówiąc nie odzywam się z nią jakieś 5 lat. jestem do tej pory z facetem którego tak nie nienawidziła nie wiem w sumie za co, chyba za to że w ogóle się pojawił w moim życiu. a ja  jestem z nim szczęśliwa,mamy wyznaczoną date ślubu i  ogólnie jest super.musisz zrobi ć wszystko żebyś to Ty była szcześliwa,ja kiedyś też patrzyłam na innych a o sobie prawie nie myślałam,tylko chciałam żeby rodzina była zadowolona.teraz nie żałuję swoich wyborów.

smile

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » co zrobic gdy rodzice nie akceptuja mojego chlopaka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018