Zmiana kierunku po licencjacie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Zmiana kierunku po licencjacie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Zmiana kierunku po licencjacie

Kobietki skończyłam licencjat z filologii polskiej czy któraś z Was orientuje się czy mogłabym zmienić kierunek magisterki na inny, niepokrewny np. administrację?

Ty chwyciłeś mnie za rękę, pokazałeś co to szczęście
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zmiana kierunku po licencjacie

Na wszystkich studiach zawsze masz informację jakie wykształcenie jest niezbędne do podjęcia studiów II stopnia.

Nie wiem jak jest na innych uczelniach ale na UW informacja dot. studiów II stopnia na kierunku Administracja jest taka:
"Na studia na podstawie złożonych dokumentów przyjmowane będą osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędny.

Gdy liczba kandydatów przekroczy limit miejsc przeprowadzone zostanie postępowanie kwalifikacyjne.

W postępowaniu kwalifikacyjnym punktowane będą:

ocena na dyplomie oraz ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja.

Jeśli o przyjęcie będą się ubiegały osoby posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali trzystopniowej oraz posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali sześciostopniowej, limit miejsc zostanie podzielony w proporcji do procentowego udziału obu grup i dla każdej grupy oddzielnie zostanie sporządzona lista rankingowa."

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

3

Z administracją może być ciężko. Ja studiuję pracę socjalną czyli teoretycznie administracja w jakiś sposób jest mi pokrewna a np. na UŁ mnie by tam nie przyjeli. Przyjmują tylko po licencjacie z administracji.
Kierunek kształcenia oczywiście możesz zmienić ale musisz poszukać dobrze odpowiedniego kierunku który ma otwartą rekrutacje.
W moim przypadku nawet zarządzanie administracją publiczną zamyka swoje ramy, więc pozostaje mi polityka społeczna lub socjologia może komunikacja społeczna.
Poszukaj dobrze, zawsze są informacje na stronach uniwerków

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

Dzięki dziewczyny,właśnie obawiam sie,ze zostanie mi historia lub coś pokrewnego:(Słyszałam tez,że np. na stosunki miedzynarodowe mogłabym pójść tylko musiałabym zaliczyć różnice programowe.Pozdrawiam

Ty chwyciłeś mnie za rękę, pokazałeś co to szczęście

5

Hej dziewczyny, może mi poradzicie?

Skończyłam pedagogikę o specjalizacji poradnictwo. Teraz robię magistra ze specjalizacji praca socjalna. Marzy mi się zrobienie kolejnej magisterki (2letniej), ale nie mam pojęcia co mogę zrobić po skończeniu takiego licencjatu.

Na mojej uczelni m.in. taki opis tej specjalizacji był "Posiada wiadomości i umiejętności w zakresie podstaw poradnictwa pedagogicznego, zawodowego i rodzinnego. Potrafi prowadzić działania diagnostyczne, doradcze i terapeutyczne, a także planować i realizować programy profilaktyczno-edukacyjne w zakresie poradnictwa pedagogicznego. Absolwent w ramach specjalizacji ?poradnictwo" jest wyposażony w podstawowe kompetencje w zakresie umiejętności niesienia pomocy dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom a także nauczycielom w rozwiązywaniu szeroko pojętych problemów szkolnych uczniów, problemów związanych z wyborem zawodu i szkoły, przyszłej pracy, problemów rodzinnych i życiowych. Kompetencje, jakie można uzyskać w trakcie studiów w ramach tej specjalności są niezbędne wszystkim osobom, którzy w swojej pracy zawodowej pragną realizować działania w obszarze doradztwa i poradnictwa"

Zastanawiam się jaki mogę wziąć kolejny kierunek studiów aby był dość ciekawy i łączył się z tym jaki już miałam. Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam wink

Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca

6

Monia, większość kierunków studiów II stopnia możesz podjąć po prostu posiadając licencjat - zwłaszcza jeżeli chodzi o kierunki humanistyczne. Czasem może Cię czekać wyrównanie toku studiów czyli będziesz musiała chodzić na dodatkowe przedmioty. Najlepiej przejrzyj katalogi kierunków (nie wiem jaka uczelnia Cie interesuje, na UW i na APS w Warszawie są już identyczne systemy internetowej rejestracji kandydatów gdzie masz pełne katalogi kierunków) i dopiero wtedy zobacz jakie są wymagania.
Proponowanie Ci studiów podczas kiedy na samym UW jest ich zapewne ponad 50 mija się z celem. To ty wiesz najlepiej co Cię interesuje a co nie.

Are you an idiot? No, sir, I'm a dreamer

7

No ja mieszkam i studiuje jeszcze 1 rok w Lublinie, więc bardziej tutaj chciałabym się rozejrzeć, a uczelni państwowych (że tak się wyrażę nie ma za wiele). Więc coś raczej w tym mieście chciałabym patrzeć.
Niestety UMCS nie daje takiej możliwość aby skończyć pedagogikę i iść choćby na historię (bo muszę mieć stopień nauczycielski a nie mam sad )

Niektórzy tak bardzo pamiętają o celu, do którego zmierzają - iż zapomnieli o ruszeniu z miejsca

8

pennylane napisał/a:

większość kierunków studiów II stopnia możesz podjąć po prostu posiadając licencjat - zwłaszcza jeżeli chodzi o kierunki humanistyczne.

Srutu-tutu. Mnie mój wydział zrobił w wielkie jajo, bo mam teraz zawężone pole manewru. Na większość kierunków humanistycznych II stopnia trzeba mieć metodykę nauczania, a mi ją usunęli bez poinformowania o tym. Tak więc nie jest to wszystko takie proste.

9

Właśnie nie wszystko jest tak łatwe jak się wydaje. Ja nie mogę na wielu kierunków ukończyć, bo nie posiadam wykształcenia nauczycielskiego, bo poradnictwo się do niego nie tyczy. Więc również pole manewru mam ograniczone i to bardzo.

10

monia_3103 napisał/a:

Właśnie nie wszystko jest tak łatwe jak się wydaje. Ja nie mogę na wielu kierunków ukończyć, bo nie posiadam wykształcenia nauczycielskiego, bo poradnictwo się do niego nie tyczy. Więc również pole manewru mam ograniczone i to bardzo.

Możesz sie wybrac na zarzadzanie i tam masz specjalnośc zarzadzanie zasobami ludzkimi- świetna sprawa dla doradcy zawodowego takie studia daja wiele możliwości pracy.

A także możesz kontunowac coś bardziej pokrewnego z poradnictwem na kierunku na pedagogika są specjalności np. pedagogika pracy, animacja społeczna z doradztwem zawodowym, itp.

Możesz też wybrac socjologie i specjalnośc komunikacja społeczna tez bardzo przydatne w doradztwie zawodowym.

Na prywatnych uczelniach spotkałam sie ze swietnymi kierunkami: psychologia w zarządzaniu i psychologia w biznesie - uwazam,że takie studia także daja ogromne możliwości.

Bycie szczęśliwym nie znaczy, że wszystko jest perfekcyjne. Oznacza, że zdecydowaliśmy się patrzeć poza niedoskonałości.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Zmiana kierunku po licencjacie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018