czy po licencjacie z rachunkowości mogę iść na mgr z zarządzania? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » czy po licencjacie z rachunkowości mogę iść na mgr z zarządzania?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: czy po licencjacie z rachunkowości mogę iść na mgr z zarządzania?

Słowem wstępu.
Jestem na trzecim roku finansów i rachunkowości, kierunek ten wybrałam bardziej przez przypadek, niż z pasji. Na dodatek z uwagi na brak chętnych nie została utworzona specjalizacja na którą chciałam iść więc wybrałam specjalizację z rachunkowości, której raczej nie lubię i cóż - nie widzę siebie w roli księgowej. Jednak chciałabym kontynuować studia, i z tego co czytałam niektórzy na magisterkę idą na inny kierunek. Ja bym się skłaniała na zarządzanie, ale nie mam pojęcia jak wygląda rekrutacja - co bierze się pod uwagę? Ocenę z dyplomu? Trzeba zaliczać dodatkowo przedmioty, których nie miało się na studiach I stopnia? Może ktoś z was też zdecydował sie na zmianę kierunku po licencjacie i byłby tak miły i opisał jak to dokładnie wygląda. Na każdej uczelni można coś takiego zrobić, czy one jakoś indywidualnie decydują czy w ogóle ktoś z innego kierunku może pojawić się na innym na II stopniu?
Będę wdzięczna za odpowiedź smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy po licencjacie z rachunkowości mogę iść na mgr z zarządzania?

U nas na uczelni można było iść na kierunek pokrewny. Jeśli brakowało istotnych przedmiotów z pierwszego stopnia trzeba zaliczyć to z młodszymi rocznikami jako dodatkowy przedmiot. Generalnie nie robili problemów, była przeprowadzana rozmowa rekrutacyjna dla osób zmieniających kierunek na mgr, ale to raczej formalność. Na zarządzaniu podobno też są jakieś przedmioty z zakresu finansów, rachunku kosztów itd więc pewnie w jakimś stopniu programy były zbieżne, pytanie tylko czy w wystarczającym.

3

Przy rekrutacji na studia magisterskie beirze się pod uwagę ocenę z dyplomu i ogólną średnią. Jeśli chcesz drastycznie zmienić keirunek czasem są jakieś drobne różnice programowe lub po prostu egzaminy wstępne, ale to zależy od uczelni. Ja poszłam na wsb na psychologię w zarządzaniu i tam nie robią żadnych problemów, jeśli chcesz wybrać inny kierunek niż I stopnia.

4

Ja myślę że lepiej już iść w jednym kierunku bo na takich studiach magisterskich może być potem ciężko się odnaleźć.

5

U nas można wink

Na pewno łatwiej po FiR iść na zarządzanie niż na odwrót wink

6

Kaśka899 napisał/a:

Ja myślę że lepiej już iść w jednym kierunku bo na takich studiach magisterskich może być potem ciężko się odnaleźć.

Wydaje mi się, że wszystko zależy od własnej motywacji i od uczelni. Jak uczelnia ma profesjonalną kadrę, która uczy też praktycznego podejścia to daje się radę smile

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » czy po licencjacie z rachunkowości mogę iść na mgr z zarządzania?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018