dbałość o oczy - co sądzicie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » dbałość o oczy - co sądzicie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1

Temat: dbałość o oczy - co sądzicie?

Dbacie jakoś o oczy? Ostatnio mnie trochę zaczęły szczypać i zastanawiam się czy dbałość o oczy jest powszechną cechą społeczeństwa, czy też może lekceważymy ten aspekt zdrowia. A przecież przy komputerze siedzimy teoretycznie coraz dłużej.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: dbałość o oczy - co sądzicie?

Hej smile  Jesli oczy cie szczypaly to oznacza ze sa przemeczone.. Nie zaszkodzi sie przejsc do okulisty smile  Mozesz przeciez uzywac okluraow tylko do komputera. smile  I wtedy zaoszczedzisz swoim oczom wysilku.

Nie znam sie za bardzo,moze sa jakies specjalne preparaty do nawilazania oczu albo cos  w tym stylu..  ? Komputer doslownie wyzera nam oczy !! 

Pozdrawiam smile

-Wszyscy jesteśmy wariatami,tylko nie każdy został zdiagnozowany -

3

Są tzw "sztuczne łzy" dla ludzi, których oczy wysychają. Narzeczony ma z tym problem i właśnie używa tego. To po prostu specjalny płyn, którym zakrapla się oczy kiedy czuje się, że są suche.

4

Dla mnie dobry był Visine.

"...w grzywie wiatr, a w kopytach magia..."
Zdolniacha
Napaleniec
Spryciarz smile

5

Ja używam Starazolin jak pieką. A jest raz tanszy od Visine i działa.
Jednak jak czesto Cię bolą nie zaszkodzi się przebadać smile.

6

Nie tylko siedzenie przed kompem ale również TV,kosmetyki(bardzo częsta przyczyna)warunki pogodowe,kurz itd nie wspomnę o alergii(stałej czy sezonowej)Tak,że w każdym przypadku wskazane jest zasięgnąć porady okulisty.Oczywiście można stosować  samemu w samoleczeniu,rożne środki jak np typu domowego,okłady np z herbaty,czy inne ale też jest wiele  leków  które są dostępne bez Rp.(te dzielą się na do ustne i do zakroplenia)podam kilka:SuperOptic,AMO Blink,Blephasol,Hyabak,GenTeal HA.Jest ich wiele,niektóre podano wyżej.Jedno jest pewne o oczy należy dbać,ale to zwykle się robi kiedy zaczynamy odczuwać skutki zmian a tak jak we wszystkim wskazana jest profilaktyka.

7

a_normalna napisał/a:

Są tzw "sztuczne łzy" dla ludzi, których oczy wysychają. Narzeczony ma z tym problem i właśnie używa tego. To po prostu specjalny płyn, którym zakrapla się oczy kiedy czuje się, że są suche.

Sztuczne Łzy wyglądają bardzo ciekawie. Jeśli oczywiście chodzi Ci o Hyabak. Nie wiem czy inne krople się również tak nazywa. Narzeczonemu pomagają? Mam nadzieję, że tak. Tylko czy faktycznie używać tylko wtedy kiedy ma się problem z suchością oczu? Czy może lepiej tak jak pisze carboczar - używać profilaktycznie? Pewnie stałe użytkowanie lepiej przyzwyczaja organizm do nawilżania oczu? Co o tym sądzicie?

8

W tej chwili nie pamiętam czego używa (albo raczej - używał, bo już przestał). Problem był w zimie - gdy kaloryfery grzały i powietrze było za suche.

Z tą profilaktyką to u niego ciężko, ale w sumie codziennie ich używał, a zwłaszcza w momencie jak czuł suchość. I oczywiście pomagały.

9

Pracuje 8 h przy Excelu i u mnie standardem jest luteina, tabletki z wyciągiem z aronii + Visine do zmęczonych oczu, inaczej nie wyrabiam.

"...Tęgi chłop co lekko w ręku łamie sztaby, względem baby jest tak jak dziecko, całkiem słaby...."

10

Ole napisał/a:

Pracuje 8 h przy Excelu i u mnie standardem jest luteina, tabletki z wyciągiem z aronii + Visine do zmęczonych oczu, inaczej nie wyrabiam.

wiesz co? Ostatnio stosuję te krople Hyabak. I muszę przyznać, że daje całkiem niezłe efekty. Zakraplam je sobie w ciągu dnia i pod wieczór oczy nie pieką tak jak się zdarzało kiedyś. Do tych kropli skusił mnie brak konserwantów. Im mniej chemii tym lepiej w końcu.

11

Krople to jedno. Dobrze, że nie mają konserwantów. Wiem, że krople ze świetlika znakomicie działają profilaktycznie na zmęczone oczy. Uważam, że ważne jest, aby łykać doustnie produkty wspomagające wzrok zawierające luteinę, czarną borówkę, wit.A, E i C bądź inne witaminy i minerały. Warto jest zainwestować w taki produkt. W zielarskim lub w aptece pojawiły się suplementy diety wzmacniające wzrok. Uwaga! żeby były naturalne. Ja używałam Sefe to see, ale miał jeden minus, bo kosztował ponad 100 zł za miesięczną kurację. Bardzo się po nim dobrze czułam, bo składniki jakie zawierał oddziaływały na cały organizm. To jest zaleta produktów naturalnych, które działają holistycznie, czyli na cały organizm. To powoduje, że mniej mnie boli wysoka cena preparatu. Jak ktoś pracuje dużo godzinn przy komputerze to uważam, że bezwzględnie powinien zaopatrzyć  się w specjalne okulary. Pozdrawiam.

matko, a mi wczoraj coś się wbiło pod powiekę i przez godzinę myślałam, że oko mi wyplynie. przemywanie, wkraplanie kropli, zakładanie jednej powieki na drugą - nic nie dawało rady! wreszcie poszlo, ale na 98% bo dzisiaj jeszcze czuje takie dziwne coś pod powieką ale może to po prostu podrażnienie sad

biedronka morderca ]:-P

13

czarna w czerwone kropki
Bardzo możliwe,że to tylko podrażnienie,można zastosować Betadrin, Decymal Euphrasia,Starazolin czy Visine.Jeśli stan  nie będzie ulegał poprawie wskazana wizyta u okulisty(bez skierowania)

14

Fajnie, że ten problem został poruszony, bo faktycznie jest tak, że zapominamy o naszych oczach.
a trzeba o nie dbać. ja też dużo czasem spędzam przed komputerem i dość często jest tak, że moje oczy pieką i są czerwone, jeśli bardzo mam przemęczone oczy i mnie pieką to używam kropli ze świetlikiem.
ale też bardzo dobrze na zmęczone oczy działają różne domowe sposoby, jak torebki z herbatką, czy zimne łyżeczki. Naprawdę działa wink

15

ja miałam chroniczne suche oczy ze względu na pracę przed komputerem, pomieszczenie klimatyzowane i kiepskie oświetlenie. Ale znalazłam super krople do oczu z kwasem hialuronowym, substancję, która naturalnie występuje w oku przez co są skuteczne i nieszkodliwe dla zdrowia. Ja jestem zachwycona smile pośród tych wcześniejszych testowanych przeze mnie Starazolin HydroBalance na prawdę długotrwale nawilżają oczy. Szczególnie zalecane są dla osób mających zespół suchego oka, pracujących tak jak ja wiele godzin przy monitorze komputera oraz noszących szkła kontaktowe.

16

Oczy mega ważna sprawa. Dołączyłabym ćwiczenia oczu do zalecen, slyszalm ze łykanie jakis pastylek  w okresie jesienno zimowym tez może poprawić kondycję oka. A krople sprawdzone powiadasz?Musze kupić coś bo za dużo siedzę przy kompie..

17

krople sprawdzone smile sprawdź sama może i tobie sprawią ulgę smile Krople starazolin można kupić bez recepty i można stosować wraz z soczewkami kontaktowymi. Dodatkowo pomyśl nad zmianą warunków oraz trybu pracy w zmniejszeniu dolegliwości. Zaleca się obniżanie temperatury pomieszczeń, unikanie klimatyzowanych sal, stosowanie przerw w pracy przy czytaniu, pisaniu. Łatwo zadbać o poprawę warunków pracy poprzez ustawienie nawilżacza powietrza w pomieszczeniu, gdzie przybywamy lub pracujemy najdłużej oraz stosowanie przerw w trakcie pracy na komputerze lub wymagającej szczególnego wytężania wzroku. Osoby skarżące się na ZSO powinny szczególnie zadbać o dobre oświetlenie w miejscu pracy a latem koniecznie o słoneczne okulary.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » dbałość o oczy - co sądzicie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021