pojedyncze pytania w sprawie diety - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » pojedyncze pytania w sprawie diety

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1

Temat: pojedyncze pytania w sprawie diety

Witam,

jesli mogę sobie pozowlić na taki zabieg, to zakladam nowy temat, w ktorym bedzie mozna zadawac krotkie pytania dotyczące diet i odżywiania.

Z racji, ze zajmuję się tymi kwestiamy, w wolnych chwilach postaram sie udzelać odpowiedzi. Miloby było, gdyby podobne zaangażowanie wykazały inne osoby zorientowane w temacie.

POZDRAWIAM

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pojedyncze pytania w sprawie diety

Czesc smile

Poszukuje skutecznego sposobu na schudniecie 5 kg( bez glodzenia sie) z 62kg do 57.Odkad prowadze bardziej siedzacy tryb zycie troszke mi sie przytylo :/Dziekuje za pomoc!

3

w pierwszej kolejnosc ograniczenie, a najelpiej eliminacja z diety wszselkich wysoko przetworzonych i wysoko indeksowych produktow. a wiec na pierwszy ogien idą slodycze, cukry rafinowane, pozniej biale pieczywo, biale makarony, kisiele, budynie itp... generalnie zmniejszenie ilosci spozywanych weglowodawnow powinno przyniesc zauwazalne efekty.

tutaj nie ma tajemnic, są podstawy - z reszta niezwykle skuteczne. wszelkie glodwoki spowalniaja przemiane materii i sprawiaja ze jak wracamy do dawnych nawykow zywieniowych - mocno tyjemy.

reasumujac - warto wprowadzic zdrową, zbilansowaną dietę

4

Mam problem z wagą jak zaczełam brać sterydy na stawy. Przytyłam wtedy 15 kg!! Teraz mam 3 pary dżinsów które mogę ubrać. Ograniczam się. nie jest słodyczy. Słodzę herbatę miodem, jem dużo warzy i owoców, ciemny chleb i co i waga dopiero ruszyła 3 kg mi ubyło. Jem 3 godziny przed snem.

Dodam że nie mogę uprawiać intensywnych ćwiczeń. Nie wiem jak przeżyję to lato. Czy można to jakoś przyspieszyć??

5

znmaczne ograniczenie ilosci spozywanych weglowodanow (dieta low-carb), wieksze spozycie bialek i umiarkowane tluszczu powinno byc najlepszym sposobem na pozbycie sie nadwagi. jesli strcilas juz okolo 3 kilogramow, tzn ze jestes na dobrej drodze. ile czasu Ci to zajelo?

6

mysle ze wszystkim bardziej pomoga komentarze w stylu jedz to ...   tego... unikaj, anizeli mniej weglowodanow :)mimo wszystko dzieki:)

7

zajęło mi to tydzień a teraz waga stoji

8

*warto znaleźc drugą osobę dla towarzystwa, która raze z nami prowadziłaby dietę, byłoby nam łatwiej.
*warto za[isywac to co się już zjadło, wtedy możemy kontrolowac nasze jedzenie
*nie nalezy zapomniec o cwiczeniach (basen, brzuszki, bieganie, spacery, siłownia, fitness, aerobik, jazda na rowerze, jazda na rolkach)
*pij dużo wody
*pamiętaj o pieciu posiłkach w ciągu dnia
*jedz powoli
*zaplanuj jadłospis na każdy dzień
*odżywiaj się regularnie
*unikaj soli - zamiast soli używać innych przypraw, np. ziół świeżych i suszonych

9

Wlasnie to z 5 posilkami w ciagu dnia to juz od dawna dietetycy odradzaja. Teraz, ze tak powiem "na topie" jest tzw czas karencji. Czyli albo miedzy sniadaniem a obiadem, albo obiadem a kolacja, albo podwieczorkiem a czymstam - w kazdym razie miedzy 2 posilkami musisz zachowac 4 lub 5 godzinna glodowke, gdzie pijesz tylko wode. Niektorzy dopuszczaja w ciagu tych 5h np. surowa marchewke, albo rzodkiewke; slyszalam tez o gotowanym jajku albo serku homo/wiejskim.. ale podobno najlepiej jest wlasnie nic nie jesc, pic tylko wode.. w extremalnych przypadkach nie zuc nawet gumy big_smile

Life is hard. After all it kills you.

10 Ostatnio edytowany przez Lena (2012-06-15 23:45:44)

Oj... big_smile Ja mam świetny sposób na chudnięcie. Może nie było to moim zamierzonym celem, ale skoro tak dobrze mi idzie, to stosuję się do tego dalej. Mianowicie przede wszystkim jem mniej, gdyż znajduję sobie więcej zajęć w ciągu dnia. Gdy nie mam co robić, nudzę się - jem. Po drugie biegam wieczorami i w ciągu dnia trochę ćwiczę (głównie brzuszki). Jem wszystko, nie stosuję specjalnej diety, oczywiście staram się jeść rozwagą, stosując przy tym pewien suplement diety spam, bo akurat to też weszło mi już w nawyk. To na prawdę działa, a jest najprostszym sposobem. smile

11

Chciałabym poradę jak zrzucić wagę z 76 do 60kg. Wiem, że to duże wyzwanie, ale po prostu muszę i chcę! Jakie ćw. proponujecie dla osoby spędzającej cały dzień w domu przy komputerze? Jaka dieta dla osoby jedzącej dużo fast foodów, makaronów i mącznych dań? Wiem, co powinnam zjadać, ale chciałabym dostać fajne zdrowe zamienniki, przepisy. Proszę, nie piszcie: zrezygnuj z fast foodów, bo są niezdrowe, bo ja to wiem. Napiszcie proszę co konkretnie jeść:) Dodam, że nie toleruję glutenu.

12

Violkaa napisał/a:

Chciałabym poradę jak zrzucić wagę z 76 do 60kg. Wiem, że to duże wyzwanie, ale po prostu muszę i chcę! Jakie ćw. proponujecie dla osoby spędzającej cały dzień w domu przy komputerze? Jaka dieta dla osoby jedzącej dużo fast foodów, makaronów i mącznych dań? Wiem, co powinnam zjadać, ale chciałabym dostać fajne zdrowe zamienniki, przepisy. Proszę, nie piszcie: zrezygnuj z fast foodów, bo są niezdrowe, bo ja to wiem. Napiszcie proszę co konkretnie jeść:) Dodam, że nie toleruję glutenu.

Ale jak nie przestaniesz jesc Fastfoodow to nie schudniesz big_smile skoro wiesz, ze sa nie zdrowe, to nie jedz tongue

13

Ja skorzystałam z porad internetowego centrum redukcji wagi.Po zastosowaniu sie do porad schudłam 6kg w dwa miesiące i bez głodowania.
Nie czułam,że jestem na diecie.Mogę wysłać na e-mail adres strony.

14

Dziewcyzny czy można pdoczas odchudzanai robić sobie jeden dzień przerwy? np niedzielę keidy pozwolę sobie np. na zjedzenie czekolady? Czy taki dzień nie zaszkodzi?

15

Teoretycznie tak, ale praktycznie.. o ile nie bedziesz przesadzac i nie bedziesz sie mega obzerac, albo z tego jednego dnia nie zrobia sie 3 - to czemu nie.

16

Wydaje mi się, że taki dzień (ale nie 2,3,4) w tygodniu gdy pozwolimy sobie na coś słodkiego bądź nie do końca zdrowego jest dobry, ponieważ zmniejsza prawdopodobieństwo, że po 2-3 miesiącach abstynencji takich rzeczy rzucimy się na nie nagle w wielkiej ilości. Sama tak miałam nie raz nie dwa.

5 posiłków dziennie odradzają? Moje odchudzanie na tym oparłam i schudłam bez efektu jojo duuuuużo kg więc troszkę się zdziwiłam tą informacją i chyba nie zgodziłabym się z nią. 4-5 posiłków nieobfitych to gwarancja sukcesu (z ćwiczeniami) smile

Natomiast może któraś z Pań wie, co jest dobre na poprawę pracy jelit, aby unikać zaparć, które mam niestety często? Jabłka, otręby, śliwki... Czy coś jeszcze jest zalecane?

17

Moja kolezanka miala kiedys w domu blonnik w proszku. Jakis to byl chyba ekstrakt z jablek, czy cos. Ze wszystkich produktow na zaparcie jakich probowalam, to bylo zdecydowanie najlepsze big_smile

+ kazdemu pomaga co innego, jedni chudna jedzac 5 posilkow, inni 3. Co dietetyk to inna opinia. Ale faktem jest, ze ostatnio coraz wiecej osob poleca 3 posilki + jedna 5h przerwe pomiedzy nimi. Czyli np. sniadanie, obiad, 4/5h przerwy i dopiero kolacja. Na kolacje tylko bialka. Na sniadanie wegle.

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » pojedyncze pytania w sprawie diety

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021