Antykoncepcja dla 18 latki tabletki PILNEEE - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Antykoncepcja dla 18 latki tabletki PILNEEE

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Antykoncepcja dla 18 latki tabletki PILNEEE

Cześć . Mam 18 lat i potrzebuje waszych porad, dlatego proszę o normalne odpowiedzi i uczciwe. Mam tabletki microgynon 21. W związku z czym mam pytanie. Czy przyjmować je od pierwszego dnia miesiączki? W jakich godzinach? Czy to są dobre tabletki pod mój wiek?Czy nie będą miały żadnych skutków ubocznych dla mnie, że będzie jakieś uczulenie itp?
Czy przechowując je w pokoju nie zaburzy to ich działania chodzi o stopnie Celsjusza. Teoretycznie mają wytrzymałość do 25. Czy jeśli zdarzyło się że bym miała w pokoju tyle, to mogą przestać działać? Ma to jakaś oznakę gdyby zostały uszkodzone coś by się działo z moim organizmem? Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mam możliwości skontaktowania się teraz z ginekologiem i przede wszystkim proszę o wasze opinie na temat tych tabletek i czy do mojego wieku są wskazane?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Antykoncepcja dla 18 latki tabletki PILNEEE

To lekarz ginekolog ci nie powiedzial? Ludzie gdzie wy chodzicie po te antykoncepcje do szamanow jakis? Cudownych uzdrowicieli?

3

Polka11110 napisał/a:

Cześć . Mam 18 lat i potrzebuje waszych porad, dlatego proszę o normalne odpowiedzi i uczciwe. Mam tabletki microgynon 21. W związku z czym mam pytanie. Czy przyjmować je od pierwszego dnia miesiączki? W jakich godzinach? Czy to są dobre tabletki pod mój wiek?Czy nie będą miały żadnych skutków ubocznych dla mnie, że będzie jakieś uczulenie itp?
Czy przechowując je w pokoju nie zaburzy to ich działania chodzi o stopnie Celsjusza. Teoretycznie mają wytrzymałość do 25. Czy jeśli zdarzyło się że bym miała w pokoju tyle, to mogą przestać działać? Ma to jakaś oznakę gdyby zostały uszkodzone coś by się działo z moim organizmem? Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mam możliwości skontaktowania się teraz z ginekologiem i przede wszystkim proszę o wasze opinie na temat tych tabletek i czy do mojego wieku są wskazane?

Lekarz powinien powiedzieć co i jak i dokładnie poinstruować. Nie zrobił tego?

4 Ostatnio edytowany przez Agnes76 (2023-12-16 15:43:48)

W opakowaniu lekarstwa masz ulotkę dla pacjenta. Tam powinno być być informacja od jakiego dnia stosować tabletki. Jeśli  nie ma, możesz zadzwonić na opiekę całodobową i dopytać się u lekarza dyżurnego.

Pzrepisuję Ci z ulotki dla pacjenta :

• Stosowanie leku Microgynon 21 po raz pierwszy
Jeżeli w ostatnim miesiącu nie stosowano antykoncepcji hormonalnej
Przyjmowanie tabletek należy rozpocząć w 1. dniu naturalnego cyklu miesiączkowego (tzn.
w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego). Przyjmowanie tabletek można również rozpocząć
między 2. a 5. dniem cyklu miesiączkowego; w takim przypadku podczas pierwszego cyklu przez
pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek zaleca się stosowanie dodatkowej antykoncepcji mechanicznej.

Opakowanie typu blister zawiera 21 tabletek powlekanych. Na opakowaniu każda tabletka oznaczona
jest dniem tygodnia, w którym należy ją przyjąć. Tabletki należy przyjmować w kolejności wskazanej
na opakowaniu, codziennie, mniej więcej o tej samej porze, popijając w razie potrzeby niewielką
ilością płynu. Przez 21 kolejnych dni należy przyjmować 1 tabletkę na dobę. Każde kolejne
opakowanie należy zaczynać po 7-dniowej przerwie, podczas której nie przyjmuje się tabletek i kiedy
zwykle występuje krwawienie z odstawienia. Krwawienie rozpoczyna się zwykle po 2 - 3 dniach od
przyjęcia ostatniej tabletki i może trwać jeszcze po rozpoczęciu następnego opakowania.

Jeśli zaczynasz w środ to zacznij od tabletki oznaczonej "środa" - to pozwala szybko sprawdzić czy w danym dniu wzięłaś tabletkę gdy masz wątpliwości.

Jeśli w pokoju masz wyższą temperaturę niż 25 stopni Celsjusza, to tabletki mogą mieć osłabione działanie, nawet gdy ich wygląd się nie zmieni. Dlatego lepiej przechowywać je zgodnie z wymaganiami w chłodniejszym miejscu

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Antykoncepcja dla 18 latki tabletki PILNEEE

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024