Prosze o opinie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Prosze o opinie

Mieszkam w Angli od 2006 roku I wyjechalam z domu w wieku 19 lat.Tutaj poznalam swojego meza I bede mama poraz drugi za miesiac.Wszytko ma sie dobrze oproch mojich kontaktow z rodzicami I bracmi.Nie uklada nam sie z rodzenstwen wogole nie mam kontaktow ani oni ani ja nie piszemy do siebie.I kazdy z nas ma swoje zycie.Moja mama pochodzi z domu alkoholowego pelnego przemocy domowej.Wiec nie byla specjalnie kochajaca byla tez przemocowa.Nigdy jej nie lubilam jako dziecko I tak mi zostalo w doroslym zyciu.Do tego bylam wykorzystywana seksulanie przez czlonka rodziny.Gdy sie o tym dowiedzia nic nie zrobila.Ojca mojego tez nie bylo duzo pacowal I nie poswiecal nam duzo czasu.Moja mama ostatnio grozila mi sprawa w sadzie moj miec kontakty z mojim synem.On jest obywatelem Wielkiej Brytani a do tego jestem w 8 miesiacu ciazy stress mam mega.Zaczyna to wszytko strasznie mi dokuczac I dzialac zle na zdrowie psychiczne.Ojciec mnie namawia na kontakty z  matka a ja nie mam na nie ochoty.Do tego za kazdym razem jak dzwoni jest mi fizycznie niedobrze.Nie rozmumie tego ze nichce zeby mnie namawiano na kontakty.Potem mam czarne mysli ze moga sobie cos zrobic albo cos sie ze mna stanie jezeli nie bede mila z nimi kontaktow. Co mam zrobic w tej sytuacji

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Agnes76 (2023-05-04 13:59:42)

Odp: Prosze o opinie
Happy35 napisał/a:

Mieszkam w Angli od 2006 roku I wyjechalam z domu w wieku 19 lat.Tutaj poznalam swojego meza I bede mama poraz drugi za miesiac.Wszytko ma sie dobrze oproch mojich kontaktow z rodzicami I bracmi.Nie uklada nam sie z rodzenstwen wogole nie mam kontaktow ani oni ani ja nie piszemy do siebie.I kazdy z nas ma swoje zycie.Moja mama pochodzi z domu alkoholowego pelnego przemocy domowej.Wiec nie byla specjalnie kochajaca byla tez przemocowa.Nigdy jej nie lubilam jako dziecko I tak mi zostalo w doroslym zyciu.Do tego bylam wykorzystywana seksulanie przez czlonka rodziny.Gdy sie o tym dowiedzia nic nie zrobila.Ojca mojego tez nie bylo duzo pacowal I nie poswiecal nam duzo czasu.Moja mama ostatnio grozila mi sprawa w sadzie moj miec kontakty z mojim synem.On jest obywatelem Wielkiej Brytani a do tego jestem w 8 miesiacu ciazy stress mam mega.Zaczyna to wszytko strasznie mi dokuczac I dzialac zle na zdrowie psychiczne.Ojciec mnie namawia na kontakty z  matka a ja nie mam na nie ochoty.Do tego za kazdym razem jak dzwoni jest mi fizycznie niedobrze.Nie rozmumie tego ze nichce zeby mnie namawiano na kontakty.Potem mam czarne mysli ze moga sobie cos zrobic albo cos sie ze mna stanie jezeli nie bede mila z nimi kontaktow. Co mam zrobic w tej sytuacji

To jakaś bzdura z tą sprawą w sądzie.
W jaki sposób matka chce egzekwować swoje prawa kontaktu z wnukiem bez Twojej pomocy, do której nikt nie może Ciebie zmuszać?
Niech się stara o prawo widzenia z wnukami jak przyjedzie do UK. Ile razy w roku mamusia jest w stanie Was odwiedzić? I gdzie chce ten czas spędzić z wnukiem, bo do domu wcale nie musisz jej wpuszczać?

3

Moja mama domaga sie tego abym to ja przjezdzala do polski I udostepnila jej kontakty w hotelu.Jezeli sad tak ustalii a ja sie na to nie zgadzam.Byla wiele razy zapraszana ale nie chce przyjezdzac z pozatym my nie mozemy ze soba wytrzymac 5 minut w jednym pokoju.Tak wogole to ja nie lubie swojej mamy I to jest jeden z powodow dla ktorych wyjechalam.

4 Ostatnio edytowany przez Agnes76 (2023-05-04 14:22:21)

Happy35 napisał/a:

Moja mama domaga sie tego abym to ja przjezdzala do polski I udostepnila jej kontakty w hotelu.Jezeli sad tak ustalii a ja sie na to nie zgadzam.Byla wiele razy zapraszana ale nie chce przyjezdzac z pozatym my nie mozemy ze soba wytrzymac 5 minut w jednym pokoju.Tak wogole to ja nie lubie swojej mamy I to jest jeden z powodow dla ktorych wyjechalam.

Mamusia może sobie...pomarzyć big_smile
Śpij spokojnie.
A jak mamusia bardzo chce Ci pomóc, to niech przyjedzie do UK po porodzie i pomaga przy wnukach. Będzie miała doskonałą okazję do kontaktów.

5 Ostatnio edytowany przez wieka (2023-05-04 14:31:20)

Matka Cię straszy... Przecież żaden sąd nie zmusi Cię do kontaktów z matką ani z Twoimi dziećmi, więc się niepotrzebnie nie stresuj.
Bo to są strachy ma lachy...

Jeśli kontakty z rodziną wręcz Ci przeszkadzają /szkodzą, nie musisz ich utrzymywać, wprost powiedz, żeby Cię nie namawiali, jak będziesz chciała sama ich odwiedzisz, jak i nie straszyli sądami, bo nie mają do tego prawa.

A czarne myśli odsuwaj, bo jak coś Ci zaszkodzi, to te myśli, a nie co innego.

6

Najpierw sobie poczytaj o alimentach na rodzica i zabezpiecz się na przyszłość.

Ojcu powiedź, że nie chcesz mieć kontaktów z toksyczną matką i jasno przekaż, by ciebie nie namawiał.
Najwyżej stracisz też kontakt z ojcem, ale z opisu wynika, że i tak nie będzie to duża strata.

7 Ostatnio edytowany przez SmutnaDziewczyna007 (2023-05-05 20:52:03)

Happy35 napisał/a:

Moja mama ostatnio grozila mi sprawa w sadzie moj miec kontakty z mojim synem.

Wielu ludzi na słowa "rozprawa sądowa" reaguje podobnie jak ty strachem, bo przepisy prawa rodzinnego, szczególnie w obcym kraju mogą się wydawać zagmatwane. Polecam Ci jednak dla spokoju Twojego i Twojej rodziny umówić jednorazową konsultacje u kogoś kto się specjalizuje w prawie rodzinnym w UK. Prawnik wyjaśni Ci obowiązujące przepisy i jak wg niego sprawa rokuje.
Uważam, że twoja mama nie jest w stanie wymusić na tobie widzenia z wnukiem w Polsce. W sprawach rozwodowych po przeprowadzkach rodziców sądy zwyczajowo orzekają widzenia w miejscu dogodnym dla obojga rodziców, sprawy widzeń z wnukami to rzadkość, a widzenia międzynarodowe to już jest jedna sprawa na milion. Nie masz powodów do obaw, prawdopodobnie prawnik potwierdzi to co my tutaj, ale warto wydać te kilka stówek żeby mieć spokój i zorientować się jaką strategie kontaktów z rodzicami masz wybrać. Nie musisz informować prawnika dlaczego nie chcesz utrzymywać kontaktów z matką, bo najprawdopodobniej jej roszczenia są bezpodstawne i nawet gdyby była całe życie wzorową matką, to nie udało by jej się w sądzie ugrać przymusowych wizyt w Polsce.

8

Farmer napisał/a:

Najpierw sobie poczytaj o alimentach na rodzica i zabezpiecz się na przyszłość.

Pomyślałam o tym samym. To jest taki typ człowieka, który jak najbardziej może się do tego posunąć.

Uważam jak poprzednicy, że to czego matka chce, a co może, to dwie zupełnie różne kwestie. Nie wierzę, aby w takiej sytuacji, jaką opisujesz, jakikolwiek sąd mógł Ci nakazać przyloty do Polski po to tylko, żeby babcia zaspokoiła swoją potrzebę kontaktu z wnukami. Pomijam przy tym, że ta potrzeba prawdopodobnie nie jest żadną potrzebą, ale zwykłą, wymierzoną przeciwko Tobie złośliwością.

9

Happy35 napisał/a:

On jest obywatelem Wielkiej Brytani

Co to ma do rzeczy? Nie wnosi to absolutnie nic do reszty. Mamy klaskac uszami by leczyc twoje kompleksy zwiazane z pochodzeniem?

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024