Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

1

Temat: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Kiedyś moja była, stwierdziła, że faceci, którzy zwracają uwagę na nogi są bardziej inteligentni niż ci, którzy skupiają się głównie na piersiach albo biodrach. W tym drugim przypadku, zainteresowanie jest w sposób oczywisty związana z instynktem reprodukcyjnym.

Więc nasunęło mi się pytanie, w jaki sposób -według Was - chodzenie w szpilkach wpływa na wzrost atrakcyjności kobiety? Czy chodzi o postawę, czy sam wygląd buta dodaje seksapilu? Czy może raczej chodzi o ukształtowanie mięśni łydek? Niektóre moje koleżanki o chodzeniu w szpilkach mówią niemal jak o torturze, inne tego wcale nie odczuwają. Według Was to kwestia bardziej wprawy czy wzmocnienia mięśni nóg? Moim zdaniem ten drugi czynnik jest również bardzo istotny - spośród moich znajomych, dziewczyny regularnie chodzące w szpilkach miały wyraźnie zarysowane mięśnie nóg, nigdy nie spotkałem się, żeby na szpilkach chodziła dziewczyna z wątłymi, delikatnymi nogami. Mam rację, czy się mylę? smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez jjbp (2023-02-05 19:49:01)

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Grasse napisał/a:

Kiedyś moja była, stwierdziła, że faceci, którzy zwracają uwagę na nogi są bardziej inteligentni niż ci, którzy skupiają się głównie na piersiach albo biodrach. W tym drugim przypadku, zainteresowanie jest w sposób oczywisty związana z instynktem reprodukcyjnym.

Głupie stwierdzenie, jakbyśmy niby mieli wpływ na to co nas kręci wizualnie tongue

Grasse napisał/a:

Więc nasunęło mi się pytanie, w jaki sposób -według Was - chodzenie w szpilkach wpływa na wzrost atrakcyjności kobiety? Czy chodzi o postawę, czy sam wygląd buta dodaje seksapilu? Czy może raczej chodzi o ukształtowanie mięśni łydek?

W moim odczuciu chodzi o wysmuklenie i wydłużenie sylwetki.

Grasse napisał/a:

Niektóre moje koleżanki o chodzeniu w szpilkach mówią niemal jak o torturze, inne tego wcale nie odczuwają. Według Was to kwestia bardziej wprawy czy wzmocnienia mięśni nóg?

Na pewno chodzi też o przyzwyczajenie się, ale bardzo dużo zależy od samego buta. Jeden obcas będzie torturą, inny niemalże wygodnym kapcioszkiem smile ale nie chodzę zbytnio w obcasach więc mam ograniczona wiedzę z autopsji

3

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Szpilki wymyślił oczywiście projektant mody. Facet dobrze wiedział, że mimo oczywistego uroku, kobiety o krótkich nózkach, wyglądają jak kaczuszki, a nie modelki. smile A szpilki, z nóżek robią nogi i o to chodziło. smile

4 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2023-02-05 21:33:14)

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Dla mnie szpilki w pewien sposób wydłużają optycznie kobiece nogi, stają się elementem całości, który nabiera swoistego uroku big_smile Chociaż z racji mojego wzrostu raczej większość kobiet w szpilkach by mnie przewyższała, to miło jest popatrzeć na tą elegancję, wylewającą się z kobiecego chodu w szpilkach. Chociaż oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jak bardzo szpilki bywają niewygodne..

5

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Rzeczywiście bywają mężczyźni, którzy noszą szpilki, ale chyba nie jest ich tak dużo?

6

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

bo poprostu noga lepiej wyglada?
ale osobiscie nie polecam ze wzgledow zdrowotnych. ja musialam przestac nosic. teraz bym nie zaczela. nie warto.

7

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Uwielbiają, bo noga wygląda super.
Ale ponosiłby jeden z drugim, to już by nie uwielbiali.

8

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Nie lubię szpilek. Rzadko kiedy można zobaczyć, że kobieta potrafi na nich poruszać się z gracją, a w innych przypadkach, to dramat, a nie plus.

9

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
blueangel napisał/a:

bo poprostu noga lepiej wyglada?
ale osobiscie nie polecam ze wzgledow zdrowotnych. ja musialam przestac nosic. teraz bym nie zaczela. nie warto.

Pamiętam jak kiedyś Anna Popek mówiła, że jej w szpilkach nawet wygodniej chodzić. Moim zdaniem, nie było celebrytki, która miałaby piękniej wyrzeźbione nogi.

10

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Pewien pan uważał, że panie noszą szpilki, bo pupa napięta, cipka do przodu, nogi naprężone, piersi do góry.
Czy to prawda? Nie wiem, bo szpilek nie nosiłem, więc nie wiem, czy bym był jak struna napięty.

11

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Grasse napisał/a:
blueangel napisał/a:

bo poprostu noga lepiej wyglada?
ale osobiscie nie polecam ze wzgledow zdrowotnych. ja musialam przestac nosic. teraz bym nie zaczela. nie warto.

Pamiętam jak kiedyś Anna Popek mówiła, że jej w szpilkach nawet wygodniej chodzić. Moim zdaniem, nie było celebrytki, która miałaby piękniej wyrzeźbione nogi.

Grasse, zmiłuj się! Od szpilek to haluksy, zwyrodnienia stawów, a nie wyrzeźbione mięśnie! To od ćwiczeń raczej.

12 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2023-02-05 22:37:51)

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Bo szpilki wydłużają optycznie nogi i kobiety chodzące umiejętnie w szpilkach mają bardziej kocie ruchy.

Lubię obcasy, niekoniecznie szpilki. Kiedyś dużo chodziłam, ale odkąd Misiek na spacerach narzekał że wolno chodzę, to wybieram obuwie sportowe, lub na mniejszym obcasie. Wysoki obcas chętnie, ale już na okazje.

A czy inteligentni patrzą na nogi.... Hmm Misiek zdecydowanie należy do tej grupy ale w pierwszej kolejności zwraca uwagę na twarzy, później na tyłek i biodra, a później dopiero nogi, na końcu piersi big_smile

PS. Według mnie obcasy owszem wyrabiają mięśnie, o ile chodzi się długo i często. Kiedys bardziej miałam wyrzeźbione mięśnie nóg, mimo braku ćwiczeń, były tylko obcasy:)

13 Ostatnio edytowany przez blueangel (2023-02-05 23:42:38)

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

ale nogi nie sa wyrzezbione, one w szpilkach poprostu tak wygladaja. poki ichniezdejmie.jatez tak mam smile

14

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
adela 07 napisał/a:
Grasse napisał/a:
blueangel napisał/a:

bo poprostu noga lepiej wyglada?
ale osobiscie nie polecam ze wzgledow zdrowotnych. ja musialam przestac nosic. teraz bym nie zaczela. nie warto.

Pamiętam jak kiedyś Anna Popek mówiła, że jej w szpilkach nawet wygodniej chodzić. Moim zdaniem, nie było celebrytki, która miałaby piękniej wyrzeźbione nogi.

Grasse, zmiłuj się! Od szpilek to haluksy, zwyrodnienia stawów, a nie wyrzeźbione mięśnie! To od ćwiczeń raczej.


i problemy z kregoslupem. a masz jeden.

15 Ostatnio edytowany przez Kasssja (2023-02-05 23:20:32)

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Szpilki nie są ani zdrowe, ani bezpieczne, powinno się je zakładać sporadycznie, jeśli ktoś już musi. Mięśni nie kształtują na pewno, raczej halluxy, które u wielbicielek szpilek (ale szpilek-szpilek, a nie jakichś słupków) przybierają takie rozmiary i kształty, że facet pawia puści zanim zdąży spojrzeć na łydkę. Długotrwałe noszenie szpilek zaburza naturalną motorykę ciała, rozwala kręgosłup i czyni przeróżne inne spustoszenia w organizmie kobiety.
Ja mam jedną szafkę ze szpilkami, ale zakładam je od wielkiego dzwonu, gdy nic innego mi się ze strojem i okazją nie komponuje. Ale nie lubię, a po godzinie uważam za torturę. Inna rzecz, że stopy mam delikatne i bez żadnych odcisków, więc nic ich nie chroni. Są babki z tak pokiereszowaną skórą na stopach, tak już odkształconymi stawami i koścmi, że może im rzeczywiście jest już wygodnie, bo mają nawarstwiony, zgrubiały naskórek tam, gdzie innych uwiera.

16

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Legat napisał/a:

Szpilki wymyślił oczywiście projektant mody.

Sprawdź kto pierwszy nosił buty na wysokim obcasie, prekursorów szpilek.

17

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Grasse napisał/a:

mężczyźni uwielbiają szpilki

Zależy którzy.  Mogę być mocno nietypowy, ale mnie kobiety w szpilkach kompletnie odrzucają.

18

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Seksowne jest, jak chodzenie w szpilkach jest manifestacją swobody i pewności siebie a nie zwrócenia na siłę uwagi płci męskiej wink

19

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

U mnie tam swoboda manifestuje się wygodnymi ciuchami i obuwiem big_smile

20 Ostatnio edytowany przez KoralinaJones (2023-02-06 18:09:16)

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Zawsze ubieram szpilki kiedy się chcę spodobać a trampki kiedy chcę aby było mi wygodnie big_smile. Logicznie, nie? tongue

21

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Otóż nie, jak się okazuje, i jak mi się właśnie wydawało, szpilki rzeźbią faktycznie mięśnie nóg i miednicy (z ciekawości sprawdziłam) poprzez stałe ich napięcie. Chodząc dość długie dystanse na obcasie naprawdę czułam jakbym robiła nogi na siłowni, do tego co mi się też wydawało, nogi miałam bardziej wyrzeźbione.

Zatem można o nich dużo mówić, ale oprócz wad mają też zalety, natomiast wiadomo, umiar wskazany

Nie mniej jednak jestem raczej zdania że niewielki obcas jest ok, problemem raczej jest nieustanne chodzenie na szpilkach powyżej 7 cm przez wiele lat

22 Ostatnio edytowany przez Agnes76 (2023-02-07 13:28:59)

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Kobieto pamiętaj - poczucie wartości i szpilki powinny być wysokie big_smile

Dobrze wyprofilowane szpilki sprawiają, że mogę biegać w nich pół dnia po mieście. Naprawdę.

23

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Agnes76 napisał/a:

Kobieto pamiętaj - poczucie wartości i szpilki powinny być wysokie big_smile

Logika w stylu: "Czlowieku pamietaj - powinienes byc weganinem i jesc duzo miesa" wink

24

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Grasse napisał/a:

Kiedyś moja była, stwierdziła, że faceci, którzy zwracają uwagę na nogi są bardziej inteligentni niż ci, którzy skupiają się głównie na piersiach albo biodrach. W tym drugim przypadku, zainteresowanie jest w sposób oczywisty związana z instynktem reprodukcyjnym.

Więc nasunęło mi się pytanie, w jaki sposób -według Was - chodzenie w szpilkach wpływa na wzrost atrakcyjności kobiety? Czy chodzi o postawę, czy sam wygląd buta dodaje seksapilu? Czy może raczej chodzi o ukształtowanie mięśni łydek? Niektóre moje koleżanki o chodzeniu w szpilkach mówią niemal jak o torturze, inne tego wcale nie odczuwają. Według Was to kwestia bardziej wprawy czy wzmocnienia mięśni nóg? Moim zdaniem ten drugi czynnik jest również bardzo istotny - spośród moich znajomych, dziewczyny regularnie chodzące w szpilkach miały wyraźnie zarysowane mięśnie nóg, nigdy nie spotkałem się, żeby na szpilkach chodziła dziewczyna z wątłymi, delikatnymi nogami. Mam rację, czy się mylę? smile

Kasssja świetnie podsumowała, co w szpilkach jest nie tak. Jest mi przykro, gdy widzę kobiety je noszące, bo przypomina mi to, jak branża beauty żeruje na kobiecych kompleksach, żeby sie tylko nachapać. Obrzydliwe.

25

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
JohnyBravo777 napisał/a:
Agnes76 napisał/a:

Kobieto pamiętaj - poczucie wartości i szpilki powinny być wysokie big_smile

Logika w stylu: "Czlowieku pamietaj - powinienes byc weganinem i jesc duzo miesa" wink

Raczej poczucie humoru big_smile.

26

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Grasse napisał/a:

Kiedyś moja była, stwierdziła, że faceci, którzy zwracają uwagę na nogi są bardziej inteligentni niż ci, którzy skupiają się głównie na piersiach albo biodrach. W tym drugim przypadku, zainteresowanie jest w sposób oczywisty związana z instynktem reprodukcyjnym.

Więc nasunęło mi się pytanie, w jaki sposób -według Was - chodzenie w szpilkach wpływa na wzrost atrakcyjności kobiety? Czy chodzi o postawę, czy sam wygląd buta dodaje seksapilu? Czy może raczej chodzi o ukształtowanie mięśni łydek? Niektóre moje koleżanki o chodzeniu w szpilkach mówią niemal jak o torturze, inne tego wcale nie odczuwają. Według Was to kwestia bardziej wprawy czy wzmocnienia mięśni nóg? Moim zdaniem ten drugi czynnik jest również bardzo istotny - spośród moich znajomych, dziewczyny regularnie chodzące w szpilkach miały wyraźnie zarysowane mięśnie nóg, nigdy nie spotkałem się, żeby na szpilkach chodziła dziewczyna z wątłymi, delikatnymi nogami. Mam rację, czy się mylę? smile

27

Odp: Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki
Piotras333 napisał/a:
Grasse napisał/a:

Kiedyś moja była, stwierdziła, że faceci, którzy zwracają uwagę na nogi są bardziej inteligentni niż ci, którzy skupiają się głównie na piersiach albo biodrach. W tym drugim przypadku, zainteresowanie jest w sposób oczywisty związana z instynktem reprodukcyjnym.

Więc nasunęło mi się pytanie, w jaki sposób -według Was - chodzenie w szpilkach wpływa na wzrost atrakcyjności kobiety? Czy chodzi o postawę, czy sam wygląd buta dodaje seksapilu? Czy może raczej chodzi o ukształtowanie mięśni łydek? Niektóre moje koleżanki o chodzeniu w szpilkach mówią niemal jak o torturze, inne tego wcale nie odczuwają. Według Was to kwestia bardziej wprawy czy wzmocnienia mięśni nóg? Moim zdaniem ten drugi czynnik jest również bardzo istotny - spośród moich znajomych, dziewczyny regularnie chodzące w szpilkach miały wyraźnie zarysowane mięśnie nóg, nigdy nie spotkałem się, żeby na szpilkach chodziła dziewczyna z wątłymi, delikatnymi nogami. Mam rację, czy się mylę? smile

Mylisz się, zależy o upodobań. Czy każda noga dobrze wygląda w szpilkach,można polemizować, zwłaszcza  gdy buty można dobrać do całej sylwetki. \
Poza tym stałe noszenie szpilek nie jest zdrowe,doprowadza do bólu kręgosłupa.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Dlaczego mężczyźni uwielbiają szpilki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024