Drogie Panie,pomocy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Drogie Panie,pomocy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1 Ostatnio edytowany przez Tomasz.P (2022-08-04 07:55:19)

Temat: Drogie Panie,pomocy

Mam 47 lat i już troszkę o życiu wiem i jakimi zasadami należy się w życiu kierować.Potrzebuje Waszej pomocy, ponieważ nie chcę rozmawiać z moimi bliskimi o moich problemach z partnerką bo boje się ich reakcji.Prosze o Waszą opinię na temat konkretnych sytuacji,które miały miejsce i zwrócenie mi uwagi...co ja robię źle w naszym związku.

Oboje jesteśmy po rozwodach i jesteśmy już że sobą 5 lat. Basia jest piękna ,mądra inteligentna , podejrzliwa i zazdrosna uważa,że nic nie dzieje się bez przyczyny i często "szuka drugiego dna"

Temat 1 - "Miłego dnia"
Moja Basia twierdził,że jeśli ja jako mężczyzna będąc w urzędzie czy w sklepie i jestem miło obsłużony przez kobietę a na koniec mówię jej "do widzenie ,życzę Pani miłego dnia" to to jest formą flirtu! poważnie?
Prosze o komentarze,dziękuję

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2022-08-04 07:53:45)

Odp: Drogie Panie,pomocy

Oto konkretna sytuacja. Jestem z partnerem w urzędzie, podczas gdy ona rozmawia z urzędniczką, sorry z urzędnikiem (!), stoję obok. Miło nam się rozmawia i dość długo, bo pan jest bardzo uprzejmy i na  koniec rozmowy rzucam słowa: "Miłego dnia!". Partner śle zazdrosne spojrzenia, ale ja zajęta rozmową nie zwracam na to najmniejszej uwagi. Czy partner czuje się komfortowo? Sam oceń.

Uważam, że miłego dnia powinna życzyć urzędniczka, tak samo jak ekspedientka w sklepie a nie klient czy petent.

3

Tamiraa napisał/a:

Oto konkretna sytuacja. Jestem z partnerem w urzędzie, podczas gdy ona rozmawia z urzędniczką, sorry z urzędnikiem (!), stoję obok. Miło nam się rozmawia i dość długo, bo pan jest bardzo uprzejmy i na  koniec rozmowy rzucam słowa: "Miłego dnia!". Partner śle zazdrosne spojrzenia, ale ja zajęta rozmową nie zwracam na to najmniejszej uwagi. Czy partner czuje się komfortowo? Sam oceń.

No ale to chore zachowanie tego partnera. On ma być zazdrosny o każdego urzędnika? Przecież to jest śmieszne.

I'm a man.

4 Ostatnio edytowany przez Tamiraa (2022-08-04 09:38:03)

Legat napisał/a:
Tamiraa napisał/a:

No ale to chore zachowanie tego partnera. On ma być zazdrosny o każdego urzędnika? Przecież to jest śmieszne.

Nie o to chodzi, to jest drobiazg, on nie jest zazdrosny, tylko nie czuje się komfortowo. Żeby nie było to sytuacja hipotetyczna.

Po co z kimś przychodzić do urzędu? Po to żeby stał i gapił się jak pies na kość? A potem się zastanawiamy czy przyszliśmy z partnerem  czy bez, jak ta pani z reklamy z pieskiem:)

5

Tamiraa napisał/a:

Po co z kimś przychodzić do urzędu?

Przypuszczam, że to jakiś element kontroli pani Basi.

I'm a man.

6

Legat napisał/a:
Tamiraa napisał/a:

Legat, nie wszędzie jest ta rozpędzona karuzela. Ja z kolei sądzę, że pani Basia domaga się szacunku dla siebie.
Miłego dnia nie mówi petent, a urzędniczka.

7

Tamiraa napisał/a:
Legat napisał/a:
Tamiraa napisał/a:

Legat, nie wszędzie jest ta rozpędzona karuzela. Ja z kolei sądzę, że pani Basia domaga się szacunku dla siebie.

Miłęgo dnia, może powiedzieć każdy, kto ma taką ochotę.
Basia przegina.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Konto zawieszone.

8

Dziękuję za zainteresowanie ale nie wychodźmy po za ramę tematu.Nie napisałem ,że byłem z Moją Basia w urzędzie ale ,że ona tak uważa , że to jest rodzaj flirtu jak na koniec rozmowy,zwłaszcza płci przeciwnej życzy miłego dnia. Ja osobiście się z tym nie zgadzam i uważam ,że ..tak jak już to tu padło, miłego dnia może życzyć każdy.Oczywiscie nie zawsze i nie każdemu ale twierdzę ,że jest to element kultury osobistej a nie forma flirtu.

9

Tomasz.P napisał/a:

Ja osobiście się z tym nie zgadzam

I co z tego wynika?

I'm a man.

10

Basia nie ma racji.
Ja często życzę ludziom miłego dnia. Mój mąż nie ma nic przeciwko, ale np. mój ex zrobiłby mi karczemną awanturę. Więc zależy od osoby.

11

Tomasz.P napisał/a:

Dziękuję za zainteresowanie ale nie wychodźmy po za ramę tematu.Nie napisałem ,że byłem z Moją Basia w urzędzie ale ,że ona tak uważa , że to jest rodzaj flirtu jak na koniec rozmowy,zwłaszcza płci przeciwnej życzy miłego dnia. Ja osobiście się z tym nie zgadzam i uważam ,że ..tak jak już to tu padło, miłego dnia może życzyć każdy.Oczywiscie nie zawsze i nie każdemu ale twierdzę ,że jest to element kultury osobistej a nie forma flirtu.

A, no to trzeba było tak od razu. Uśmiałam się z tego elementu kultury.  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Formu … 20650.html

12

madoja napisał/a:

Basia nie ma racji.
Ja często życzę ludziom miłego dnia. Mój mąż nie ma nic przeciwko, ale np. mój ex zrobiłby mi karczemną awanturę. Więc zależy od osoby.

I dlatego jest juz exem...
smile

" Pamietaj, że Rzecz,która przedstawia się dorzecznie w Twoim łebku, może wyglądać mniej dorzecznie poza nim"
K. Puchatek.

13

Lady Loka napisał/a:
Tamiraa napisał/a:
Legat napisał/a:

Miłęgo dnia, może powiedzieć każdy, kto ma taką ochotę.
Basia przegina.

Tez nie widzę w tym nic zdrożnego. Szczególnie jeśli pani urzędnik była miła i sprawnie załatwiła sprawę. Moja mama tak dziękuję i życzy wszystkiego dobrego każdemu urzędnikowi/ ekspedientce itp gdy czuje się milo i fachowo obsłużona. Taki ma charakter. Nie leci na panią z Dino na 100%.
Chyba ze Pani Basia zauważa jakies objawy bycia przez partnera lepkim w kontakcie w wielu innych sytuacjach i ten tekst do urzednicznki traktuje jako taki gwozdz do trumny.

14

Tomasz.P napisał/a:

(...) Prosze o komentarze,dziękuję

Co za czasy, gdy normalne, sympatyczne zachowanie uznawane jest za flirt.
Nie, życzenie drugiej osobie (w tym urzędniczce przez petenta) miłego dnia nie jest flirtem, ale niektórym każde zachowanie z nim się kojarzy.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

15

Tomasz.P napisał/a:

Basia jest piękna ,mądra inteligentna , podejrzliwa i zazdrosna

Być może jest piękna, podejrzliwa i zazdrosna, ale na pewno nie jest mądra, ani inteligentna.

Fire and Blood

16 Ostatnio edytowany przez edek z krainy kredek (2022-08-04 21:40:43)

Dracarys napisał/a:
Tomasz.P napisał/a:

Basia jest piękna ,mądra inteligentna , podejrzliwa i zazdrosna

Być może jest piękna, podejrzliwa i zazdrosna, ale na pewno nie jest mądra, ani inteligentna.

Celne spostrzezenie.
W urzedach a szczegolnie w polsce gdzie warto byc milym i uprzejmym nawet dla potwora , gdy jest potrzeba ogarniecia sprawy za 1szym podejsciem do okienka:)
Chociaz taktyka zbitego psa tez potrafi zadziałac, glownie na facetow bo babki nie lubia smutasow.

17

Zależy. Same słowa bez kontekstu ciężko ocenić. Przy sztywnej, formalnej obsłudze mówi się "dziękuję, do widzenia" a przy rozluźnionej, nieformalnej mówi się już więcej "miłego dnia" i inne takie tam. Zatem Basia jest zazdrosna o to, że jesteś nieformalny z tymi paniami. Czy to coś złego? No, nie smile Czasami mało eleganckie ale to też zależy. Trzeba wyczuć sytuację. Bo jeśli pani, która obsługuje sama np jest nieformalna to się przecież może człowiekowi udzielić smile Różni są ludzie, różnie podchodzą do tego. Pani Basia jest po prostu bardziej klasyczna i tradycyjna pod tym względem wink I uroczo zazdrosna xD Bo chyba Cię nie kara potem za to? Jak co to daj znać smile

I am red hot kitchen and I am cool...

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie, póki jeszcze czas...
https://m.youtube.com/watch?v=Ty9Pcg3qrmU

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Drogie Panie,pomocy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021