Praca zdalna z zagranicy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Praca zdalna z zagranicy

Jestem grafikiem komputerowym i od początków pandemii pracuje zdalnie dla pewnej firmy w Polsce. System pracy domowej wypalił w 100%. Zarówna ja, jak i mój pracodawca jesteśmy z takiego układu w pełni zadowoleni i nie myślimy o zmianie. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł. Chciałabym choć na trochę (miesiące zimowe) uciec (za wiedzą pracodawcy) z Polski z własnym sprzętem i pracować zdalnie z jakiegoś ciepłego miejsca w UE. W pierwszym porywie przyszły mi na myśl Wyspy Kanaryjskie, ale nie jest to jedyna możliwa destynacja.
Kochani, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Może ktoś zna konkretne osoby, pracujące legalnie w taki sposób lub chcące podjąć takie wyzwanie. Myśląc realnie będę potrzebowała współlokatora do wynajmu jakiegoś lokum, bo samodzielny raczej nie wchodzi w grę. Czy ktoś ma podobny pomysł na przerwanie zawodowej rutyny?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Praca zdalna z zagranicy

W las Palmas miesieczny czynsz mozesz wytargac za 800e ale widoku na morze nie bedzie ( dom z basenem i garazem na kabrioleta ), taniej bedzie jak zwykle na wygwizdowie. Tez kiedys myslalem zeby tam zapuscic korzenie jak moje clony opuszcza gniazdo ale ...no wlasnie czas pokaze
Kanary sa fajne...w razie W z tamtad loty sa do niemal kazdej stolicy europy, temperatura w ciagu roku tez jest git, lubie tam wracac co roku.
Teneryfa- za duzo brytoli,ruskow i patoturystow,  Fuerta - snatorium i za spokojnie za sucho, Lanza - wygwizdowo. jak dla mnie Gran Canaria jest w deche.

3

Odp: Praca zdalna z zagranicy
mags1 napisał/a:

Jestem grafikiem komputerowym i od początków pandemii pracuje zdalnie dla pewnej firmy w Polsce. System pracy domowej wypalił w 100%. Zarówna ja, jak i mój pracodawca jesteśmy z takiego układu w pełni zadowoleni i nie myślimy o zmianie. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł. Chciałabym choć na trochę (miesiące zimowe) uciec (za wiedzą pracodawcy) z Polski z własnym sprzętem i pracować zdalnie z jakiegoś ciepłego miejsca w UE. W pierwszym porywie przyszły mi na myśl Wyspy Kanaryjskie, ale nie jest to jedyna możliwa destynacja.
Kochani, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Może ktoś zna konkretne osoby, pracujące legalnie w taki sposób lub chcące podjąć takie wyzwanie. Myśląc realnie będę potrzebowała współlokatora do wynajmu jakiegoś lokum, bo samodzielny raczej nie wchodzi w grę. Czy ktoś ma podobny pomysł na przerwanie zawodowej rutyny?

A pracodawca się już na to zgodził?

Bo jeżeli jeszcze nie, to wątpię, żeby się zgodził. Robią się problemy podatkowe w takich sytuacjach.

4

Odp: Praca zdalna z zagranicy

Na krótko, to tak robi wiele osób, a Ty na jak długo chcesz wyjechać?

5

Odp: Praca zdalna z zagranicy

Na ile chcę wyjechać? Na minimum 3 miesiące, ale nie więcej niż 183 dni. Powyżej tego okresu mieszkając i zarabiając w Hiszpanii trzeba płacić podatki tamtejszemu fiskusowi. Właśnie dlatego Shakirę (he he) ścigał urząd podatkowy, bo mieszkając w Barcelonie nie płaciła podatku dochodowego utrzymując, że jej oficjalnym miejscem zamieszkania były Bahamy. 
Schodząc już na poziom zwykłych śmiertelników trzeba oczywiście pomyśleć o ubezpieczeniu społecznym. Ponoć ZUS jest w stanie wystawić tzw zaświadczenie A1, które potwierdza podleganie ustawodawstwu polskiemu w tym zakresie nawet jeśli pracujemy poza granicami Polski. Nie jestem pewna, ale o takie zaświadczenie występuje pracodawca, który deleguje pracownika do pracy gzieśtam. Muszę jednak zweryfikować tę wiedzę w rzeczonej instytucji, bo na razie edukuje się internetowo.

Słuszna uwaga, że na początek przydałaby się rozmowa z pracodawcą. Na razie konkretnej nie było (tylko luźne aluzje). Jak mniemam, jest duża szansa, na akceptację pod warunkiem, że sytuacja nie spowoduje cyrku podatkowo-finansowego. Żaden pracodawca dzisiaj nie skomplikuje sobie życia tylko dlatego, że pracownik chce pracować pod palmą. Dlatego idąc na rozmowę chciałabym przedstawić konkretne informacje i rozwiązania, co pomoże mu nie osiwieć w pierwszym kwadransie rozmowy big_smile.

6

Odp: Praca zdalna z zagranicy

Jak duża jest firma, w której pracujesz? Korporacje mają swoje działy prawne, które mają obcykane takie kwestie, szczególnie, że zatrudniają obcokrajowców, którzy często chcą np. miesiąc pracować zdalnie ze swojego kraju. Wtedy nie musiałabyś się szczególnie przygotowywać do takiej rozmowy, po prostu idziesz i mówisz, że chciałabyś popracować zdalnie z zagranicy. Na Twoim miejscu nie szarżowałabym i powiedziała, że wystarczą mi 3 miesiące.
Jeśli chodzi o wyspy kanaryjskie, miesiące zimowe to u nich wysoki sezon, więc mieszkania dla turystów do tanich wówczas nie należą. Myślę, że 800-1000 euro to takie minimum. Pomyśl może o Balearach, w listopadzie jest tam ok. 16-20 stopni. Ja wynajęłam mieszkanie w listopadzie 2021 na Minorce na 30 dni i zapłaciłam 550 euro. Baleary są piękne zimą, zero turystów, można się poczuć jak w Jestem Legendą big_smile
Weź też pod uwagę, że w krajach typu Malta/Hiszpania/Włochy w mieszkaniach nie ma kaloryferów i jest w nich dosyć zimno. Mają tam takie urządzenia na prąd podgrzewające powietrze, ale więcej niż 21 stopni nimi nie osiągniesz. No i często właściciele chcą dopłat za używanie tego urządzenia.
Jeśli chodzi o ubezpieczenie medyczne to ja zazwyczaj wykupuję prywatne turystyczne, wychodzi 4-5 zł za dzień. EKUZ też warto mieć oczywiście, ale to prywatne daje mi większy komfort psychiczny.

7

Odp: Praca zdalna z zagranicy

Większość korporacji zastrzega w umowach miejsce wykonywania pracy. Nawet na zmianę miasta się nie zgadzają. To nie tylko podatki, ale też choćby ubezpieczenie na wypadek przy pracy.
Obcokrajowcy pracujący w PL mają dokładnie tak samo jak my. Nikt nie jedzie na miesiąc pracować w innym państwie.

8

Odp: Praca zdalna z zagranicy

Dziękuje za konkretne informacje. Firma, w której pracuje to nie korpo. To mała rodzinna firma. Właściciele są otwartymi ludźmi i w wielu kwestiach idą nam na rękę pod warunkiem, że jesteśmy w porządku i robimy swoje, a w warunkach ekstremalnych potrafimy bez dramatu zrobić więcej ( oczywiście za odpowiednią gratyfikację). Firma nie ma doświadczeń w delegowaniu pracowników za granice. Właściciele jednak stale próbują nowych rozwiązań i jeśli to nie zaszkodzi ich finansom myślę, że są skorzy zaryzykować eksperyment.
jeneste92 czy pracowałaś na Balearach czy był to pobyt turystyczny? Kwota wynajmu rzeczywiście realna. Mieszkanie w mieście czy raczej mieścince? Kanary wybrałam po kilkukrotnym pobycie na Teneryfie, ale rzeczywiście rozsądniej będzie wybrać mniej popularną wysepkę. Z mojego miasta mam bezpośredni lot w dobrej cenie do Palma de Mallorca. To już coś!

Odp: Praca zdalna z zagranicy

Wiesz do każdego miejsca przywykniesz, ekscytacja mija z czasem a potem przychodzi to coś.
Natomiast do póki masz możliwości  realizacji swoich marzeń, pasji,...wygrywasz życie i cieszysz się każdą ulotna chwilą...korzystaj i nie zastanawiaj się za długo bo wszystko jest takie kurwa ulotne...
Leć w pieruny, nie zwlekaj bo się jeszcze cos "popsuje" .
leje deszcz, świeci słoneczko...czasem tęcza...tęcza jest chwilowa ale robi robotę...potem jest szaro buro,...czasem napieprza gdzieś śnieg ( jedni lubią inni nie )...chodzi o to żeby brać garściami jak jest,...OK może to zachłanność....ale ona bierze się z braku/niedosytu.

10

Odp: Praca zdalna z zagranicy

ja nie pracuje naumowie.. zarabiam dzieki gieldzie.. duzo czasu mi zajelo nauczenie sie jak to robic by zarobic i duzo pomogl mi tez kurs u pana Roberta Gawedy.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024