Szczepienia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Szczepienia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Szczepienia

Witam.. Czy szczepicie. Swoje dzieci na coronavirusa? I jak przechodza szczepienie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szczepienia

Nie szczepimy więc nie wiemy jak przechodzą szczepienie.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

3

A w jakim wieku masz dzieci? Może najlepiej zapytać lekarza pediatry co ma je pod opieką?

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

4

Nie mam dzieci,ale odpowiem z innego punktu widzenia.Każde dziecko może inaczej zareagować na szczepienie.I takie odpowiedzi od kilku matek powodują tylko wydaje mi się niepotrzebne myślenie,a jak moje dziecko zareaguje na szczepionkę.Wiadomo,że jedna osoba może napisać,żeby zaszczepić dziecko,a druga,że nie bo sama np.się nie szczepi i zasiać ziarno wątpliwości.Czy lekarz może odpowiedzieć na takie pytanie?Chyba lepiej zaszczepić dziecko niż jakby miało covida ciężko przechodzić w razie zakażenia.Jakoś na inne choroby szczepi się dzieci(mam na myśli szczepienia do 18 lat obowiązkowe) i nikt nad tym nie myśli jak dziecko zareaguje na szczepienie.Tak wiem,że to nie ma porównania dziecka do osoby dorosłej,którą jestem,ale ja szczepiłam się przeciwko covid i nie żałuję.A też na początku nasłuchałam się od kilku osób gadania na temat szczepienia.I niepotrzebnie z tym zaszczepieniem się czekałam.Przecież szczepienia mają nas chronić przed ciężkim przebiegiem choroby.

5

Katarzyna019 napisał/a:

Jakoś na inne choroby szczepi się dzieci(mam na myśli szczepienia do 18 lat obowiązkowe) i nikt nad tym nie myśli jak dziecko zareaguje na szczepienie.

Tyle, że szczepienie na Covid-19 nie jest obowiązkowe i to dla nikogo. A na ja swoje dzieci nie zaszczepiłem na żadne polecane ale nie obowiązkowe szczepienie. Co nie znaczy, że potępiam rodziców, którzy szczepią swoje dzieci takimi szczepionkami.

Nicht falsch Nicht recht Ich sag' es dir das Schwarz Und Weiss is kein Beweis Nicht Tod Nicht Not Wir brauchen bloss Ein Leitbild für die Welt
Ein Fleisch Ein Blut Ein wahrer Glaube Eine Rasse und ein Traum Ein starker Wille
Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

6 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2022-01-06 08:50:03)

Jak moje dzieci były małe nie było obowiązkowe szczepienie na swinkę i rożyczkę, ale można było wziąć potrójną 
I wzięłam pamiętając przypadki z rodziny gdy powikłania po świnie  po odrze zniszczyły komuś życie. .
Teraz to normalne że szczepu się na Odrę i rożyczkę wszystkie dzieci.
A zastanawianie się jest nad rotawirusami i innymi.

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

7

Szczepię, nic im nie było.

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

8

Nawet nie mam dzieci.
Ale pamiętam, że w podstawówce pielęgniarka szczepiła jak leci, rodzice nawet nie wiedzieli, że dziecko tego dnia było szczepione. Czym szczepione, o jakim składzie, tego nikt nie dociekał.
Pamiętam szczepienie na różyczkę i gruźlicę. I pomiary na skórze, by sprawdzić, czy się przyjęło.
W sumie nie wiem czy teraz dzieci są szczepione w szkole, czy musi to być przychodnia?

9

rossanka napisał/a:

W sumie nie wiem czy teraz dzieci są szczepione w szkole, czy musi to być przychodnia?

A kto miałby szczepić w szkołach skoro w większości z nich nie istnieje ktoś taki jak pielęgniarka szkolna, a jak dziecko boli głowa, to nikt w szkole nie ma prawa podać dziecku czegoś przeciwbólowego?

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

10

rossanka napisał/a:

Teraz zgodnie z harmonogramem szczepień rodzic albo opiekun pojawia się z dzieckiem w poradni dzieci zdrowych. W szkole w najlepszym wypadku jest pielęgniarka albo higienistka, a dziecko przed przyjęciem szczepionki powinno być zbadane przez lekarza.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]

11

Olinka napisał/a:

Teraz zgodnie z harmonogramem szczepień rodzic albo opiekun pojawia się z dzieckiem w poradni dzieci zdrowych.

Dodajmy, że jest to poradnia właściwego POZ rodziców i dziecka, który odpowiada za trzymanie się harmonogramu szczepień. We właściwym terminie dzwonią do rodziców przypomnieć i umówić na szczepienie. Rodzice nie muszą o niczym pamiętać.

Jawohl ja!
Já! Já! Jawohl!

12

Na covid nigdy w życiu! Pozostałe szczepienia, tak. Co do szczepionek na covid, to przede wszystkim nie są szczepionki, tylko sposób podania jest ten sam. Jeśli chodzi ci o ten preparat, to porozmawiaj z lekarzem. Tylko że z niezależnym od firm farmaceutycznych. Lekarzem z prawdziwego zdarzenia. To bardzo odpowiedzialna decyzja, bo możesz uśmiercić swoje dziecko, lub zrobić je kaleką.

Kto przestaje być przyjacielem, nigdy nim nie był.

13

Katarzyna019 napisał/a:

Nie mam dzieci,ale odpowiem z innego punktu widzenia.Każde dziecko może inaczej zareagować na szczepienie.I takie odpowiedzi od kilku matek powodują tylko wydaje mi się niepotrzebne myślenie,a jak moje dziecko zareaguje na szczepionkę.Wiadomo,że jedna osoba może napisać,żeby zaszczepić dziecko,a druga,że nie bo sama np.się nie szczepi i zasiać ziarno wątpliwości.Czy lekarz może odpowiedzieć na takie pytanie?Chyba lepiej zaszczepić dziecko niż jakby miało covida ciężko przechodzić w razie zakażenia.Jakoś na inne choroby szczepi się dzieci(mam na myśli szczepienia do 18 lat obowiązkowe) i nikt nad tym nie myśli jak dziecko zareaguje na szczepienie.Tak wiem,że to nie ma porównania dziecka do osoby dorosłej,którą jestem,ale ja szczepiłam się przeciwko covid i nie żałuję.A też na początku nasłuchałam się od kilku osób gadania na temat szczepienia.I niepotrzebnie z tym zaszczepieniem się czekałam.Przecież szczepienia mają nas chronić przed ciężkim przebiegiem choroby.

Nie porównuj starych, sprawdzonych szczepionek do tego preparatu inżynierii genetycznej! W dodatku w fazie badań! To, że sama się zaszczepiłaś i nic ci nie jest, nie znaczy że nie będzie za jakiś czas. Chyba że miałaś szczęście i trafiłaś na placebo. Za skutki uboczne tego preparatu NIKT nie ponosi odpowiedzialności! To już powinno dać do myślenia. Zaznaczam, że nie jestem antyszczepionkowcem. Jai moje dziecko byliśmy szczepieni na wszystkie obowiązkowe /i nie tylko/ szczepienia.

Kto przestaje być przyjacielem, nigdy nim nie był.

14

Co powinno być robione a nie jest to badanie przez szczepieniem. Jest to czasochłonne i kosztuje, zatem... Szczepią jak leci. Kto umrze ten umrze. Najwyżej. O ile większości nic nie będzie o tyle NOPy to nie jest żadna teoria spiskowa. Niektóre dzieci źle znoszą szczepienia i jest to fakt. Niektóre są po nich niepełnosprawne i to jest fakt. Niektóre umierają nawet po sprawdzonych szczepionkach i to jest fakt. Natomiast liczby zebrane dotychczas wskazują, że jest to rzadkie zjawisko, aczkolwiek dla mnie te dane są podglądowe i nieprecyzyjne.

W przypadku covid preparat jest w fazie badań dopuszczony warunkowo ze względu na sytuację a dzieci z reguły przechodzą to bezobjawowo. Wirus mutuje do łagodniejszej wersji co właśnie obserwujemy w przypadku omikrona. Dzieci mają byś szczepione głównie po to aby nie niosły wirusa do swoich dziadków dla których jest to groźniejsza infekcja. Ale skoro wiemy, że szczepieni również roznoszą, osobiście nie widzę sensu. Natomiast jeśli ufasz tym preparatom i chcesz dzieci zaszczepić to możesz poprosić o badania czy nie ma żadnych przeciwskazań, ponieważ dzieci nie są takie same, nie mają takiego samego zdrowia.

I am red hot kitchen and I am cool...

When you hear a profound teaching, do not follow it; treat it as a fresh breeze that brushes past your ears but is gone in the blink of an eye.
https://m.youtube.com/watch?v=8tA7qsQYGBs

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Szczepienia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021