Rozstanie po 1.5 roku potrzebuję porady - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozstanie po 1.5 roku potrzebuję porady

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1 Ostatnio edytowany przez Tomasz88 (2021-11-24 13:36:07)

Temat: Rozstanie po 1.5 roku potrzebuję porady

Tydzień temu rozstała się ze mną dziewczyna ujęła to że już nie mam do mnie takiego uczucia jak wcześniej i życzy mi wszystkiego najlepszego i żebym sobie kogoś znalazł. Załamałem się, bardzo ją kocham i przez pierwsze dwa dni nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Ostatnie miesiące były trudne bo sporo pracuję do tego ma ostatni rok studiów pisanie pracy i miała mało czasu. Codziennie do niej pisałem proponowałem spotkania itp. ale czasami zachowywałem się jak dobry kolega niż chłopak. Wczoraj napisałem że chcę się spotkać i się zgodziła, powiedziała że to dla niej była trudna decyzja zęby się rozstać. Poprosiłem ją żeby dała mi szansę i że nigdy sobie nie wybaczę że nie spróbowałem ratować naszego związku i że zrobię wszystko żeby go naprawić i że wiem co zrobiłem źle. Całę szczęście nie powiedziała stanowczo NIE i że się nad tym zastanowi tylko teraz potrzebuję pobyć sama i pomyśleć nad tym wszystkim, po spotkaniu widziałem w jej oczach że ma do mnie jeszcze uczucie tylko tak jak by się waha czy wchodzić w to. Wiem że chcę teraz przestrzeni i pobyć sama ale w jaki sposób mogę subtelnie dawać znaki że mi zależy, czy mogę pisać do niej sms i jak często ( myślałem żeby pisać nie wiem czy codziennie ale może raz na tydzień jak się czuję albo jak jej minął tydzień albo wrzucać coś na facebooku). Sam nie wiem co mam robić i proszę was o poradę bo muszę spróbować, jak nie będzie chciała wrócić to może jakoś to przeżyję ale spróbować muszę bo bardzo mi na niej zależy i Ją kocham smile.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozstanie po 1.5 roku potrzebuję porady

To, że Ci zależy ona wie, więc nie musisz dawać żadnych znaków, im mniej tym lepiej.

3

Najczęściej: "Nie mam takiego uczucia", "życzę ci jak najlepiej", "życzę ci, żebyś kogoś znalazł", "nie mam takiego uczucia" ma konkretne imię. Krótko mówiąc - już jest pozamiatane, bo przestałeś ją interesować.

4

Żeby cos bardziej poradzić musisz opisać wasz związek np.
- czy mieszkaliście razem
- jak często się spotykaliście
- jak ona była w związku wobec Ciebie
- czy miała dziwne zachowania
- jaki ma towarzystwo
Z tego co napisałeś to wygląda na to że jej już nie zależy na Tobie a to co Ty widzisz w jej oczach może być nadinterpretacją. Całkiem możliwe ze jej motylki zdechły i poszuka gdzieś indziej tych emocji.
Nie chcesz żeby bolało to dopuść do myśli że jednak może to być koniec i żebyś tylko nie gonił króliczka bo go i tak nie złapiesz a będziesz tylko cierpiał.

5

Sama kiedyś postąpiłam wiele lat temu z mężczyzną, który własnie przestał się mną interesować tak jakbym tego chciała. Czasami mamy oczekiwania wobec siebie i innych, a jednak nie możemy narzucać innym tego czego oczekujemy od Nich samych, bo my byśmy tak zrobili. Może w danej sytuacji nie bądź natarczywy i nachalny, kobiety nie lubią jak facet się przed Nimi ''płaszczy''. Może wyślij jej kwiaty z jakimś sensownym liścikiem i poczekaj czy się sama odezwie, jesli tak wtyo wtedy może jakaś szczera rozmowa i próba naprawienia relacji. Chyba, ze dziewczyna poznała kogoś innego, kiedy Ty stałeś się dla Niej tylko kolegą...

6

Jeżeli naprawdę Ci zależy na jej szczęściu, jeżeli uważasz ją za dorosłą osobę, która może sama decydować o tym, co dla niej dobre, to zaakceptuj jej decyzję i nie próbuj.

W każdym innym wypadku tylko się pogrążasz.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

"Jeśli coś kochasz puść to wolno.. kiedy do Ciebie wróci, jest Twoje.. Jeśli nie - nigdy Twoje nie bylo" - Mały Książe

8

Poczekam i popracuję nad sobą i może coś z tego będzie bo bardzo bym chciał. Jeżeli nie to to to to jakoś będę musiał sobie z tym poradzić i iść do przodu, jest łatwiej napisać niż zrobić ale jakoś dam radę. Dziękuję za odpowiedz i życzę wam wszystkim miłego dnia .
- czy mieszkaliście razem - proponowałem dla niej dwa razy ale za każdym razem było że jest to zbyt poważna decyzja i odmawiała
- jak często się spotykaliście - na początku kilka razy w tygodniu ale jak zaczęła nowa prace to raz czasami dwa razy w tygodniu bo jak to mówiła nie ma czasu bo ostatni rok studiów bo praca itp.
- jak ona była w związku wobec Ciebie- była szczera ciepła ale nigdy nie mówiła do mnie co czuję .
- czy miała dziwne zachowania - wydaję mi się że nie zachowywała się normalnie
- jaki ma towarzystwo- ma mało koleżanek spotkałem jedną raz, przeważnie spotykaliśmy się z jej siostrą i mężem

Poczekam i popracuję nad sobą i może coś z tego będzie bo bardzo bym chciał. Jeżeli nie to to to to jakoś będę musiał sobie z tym poradzić i iść do przodu, jest łatwiej napisać niż zrobić ale jakoś dam radę. Dziękuję za odpowiedz i życzę wam wszystkim miłego dnia .

9

"jak ona była w związku wobec Ciebie- była szczera ciepła ale nigdy nie mówiła do mnie co czuję"
To wygląda, że liczyła na chemię ze swojej strony, nic nie poczuła, więc słusznie doszła do wniosku, że nie ma sensu ciągnąć tego związku.
Dlatego najlepiej, jak pozbędziesz się złudzeń i dasz jej spokój i sobie też.
Zrywa delikatnie, żeby Cię mocniej nie ranić, nic więcej.

10

Noo to się rozpisałeś, ale spróbujmy.

Tomasz88 napisał/a:

Poczekam i popracuję nad sobą i może coś z tego będzie bo bardzo bym chciał.

Dlaczego uważasz że masz nad sobą pracować? Uważasz ze jej decyzja to Twoja wina, dlaczego?
Pamiętaj że nie można kochać za dwoje, w związku musi być równowaga, żadna ze stron nie może mieć "przewagi".
Nie napisałeś jak zaczęliście razem być
- znaliście się wcześniej
- kto kogo "zaczepił"
- spotkania kto inicjował
- itp.

Tomasz88 napisał/a:

- czy mieszkaliście razem - proponowałem dla niej dwa razy ale za każdym razem było że jest to zbyt poważna decyzja i odmawiała

A po jakim czasie bycia razem zaproponowałeś wspólne zamieszkanie

Tomasz88 napisał/a:

- jak często się spotykaliście - na początku kilka razy w tygodniu ale jak zaczęła nowa prace to raz czasami dwa razy w tygodniu bo jak to mówiła nie ma czasu bo ostatni rok studiów bo praca itp.

Mieszkaliście w jednej miejscowości?
Słabe tłumaczenie, tak wygląda jakby za bardzo jej nie zależało, osoba zaangażowana emocjonalnie chce być z kimś jak najczęściej. Praca, nauka(zaocznie?) nie powinna stać na przeszkodzie. Wspólne zamieszkanie w takiej sytuacji było dobrym pomysłem(na częstsze spędzanie razem czasu) ale jej odmowa i podejście do spotkań nie pomagały a wręcz niszczyły związek.   

Tomasz88 napisał/a:

- jak ona była w związku wobec Ciebie- była szczera ciepła ale nigdy nie mówiła do mnie co czuję .

Powiedziała kiedyś że Ciebie kocha? Ale tak sama z siebie czy tylko odpowiadała na Twoja deklarację? Mówiliście o przyszłości, mieliście takie plany?

Tomasz88 napisał/a:

- czy miała dziwne zachowania - wydaję mi się że nie zachowywała się normalnie

Bardziej chodziło mi czy
- odbierała telefon
- czy odwoływała spotkania
- czy wychodziła gdzieś bez Ciebie
- jaki miała stosunek do innych facetów

Tomasz88 napisał/a:

- jaki ma towarzystwo- ma mało koleżanek spotkałem jedną raz, przeważnie spotykaliśmy się z jej siostrą i mężem

Czyli przez 1,5 roku nie poznałeś jej towarzystwa? Ona Twojego też nie znała?
A te jej koleżanki, samotne, rozrywkowe, "nowoczesne"?
Nie szukaj w sobie winy bo mi wygląda ze wasz związek nie był nacechowany jakimiś większymi emocjami - z jej strony - i całkiem możliwe ze jej 'przeszło".

11

Nie ma nic bardziej aseksualnego niz facet zebrzący o uczucie.  Ona Cie nie chce. Moze kogos poznała. A może po prostu jej nie pasowałes. Jestescie młodzi. Zapomnij i idz dalej. Nie ponizaj się wysyłaniem codziennie sms (wtf?) bo to juz pod stalking podchodzi..Bedzie dobrze ale znajdź resztki dumy i męskości i daj jej odejsc

12

Tomasz88 napisał/a:

...rozstała się ze mną dziewczyna ujęła to że już nie mam do mnie takiego uczucia jak wcześniej... dawać znaki że mi zależy,

Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci -- dziewczynę interesują jej własne uczucia, a nie to, że Ci zależy.
"Zależy mi" -- to jest bezwartościowe.

Przeczytaj tutaj:

PainIsFinite napisał/a:

Nie ma nic bardziej aseksualnego niz facet zebrzący o uczucie.

@Tomasz88... Widzisz słowa? "aseksualny",  oraz   "facet żebrzący"...
Czy będąc tą dziewczyną chciałbyś mieć "aseksualnego" i "żebrzącego" chłopaka?

Tomasz88 napisał/a:

... bo sporo pracuje do tego ma ostatni rok studiów pisanie pracy i miała mało czasu. ... że chce teraz przestrzeni i pobyć sama ...  mogę pisać do niej sms i jak często ... nie wiem co mam robić ... bardzo mi na niej zależy i Ją kocham smile.

Co robić...

Po pierwsze zacznij myśleć, co ona myśli. Skończ z tym swoim egoizmem "MI zależy", "JA ją kocham"...
Jak myślisz, czego ona teraz potrzebuje?
Nie wiem czy możecie się chociaż czasem spotkać...
Nie wiem czy ona Ci odpisuje na SMS-y.

Wyobrażam sobie, że ona pracuje i pisze pracę... ale czy dałaby się zaprosić na miły wieczór? Coś co JEJ da rozrywkę? Odetchnienie od pracy i magisterki? Wieczorem w piątek, trzy godziny?

Zrób tak, aby chciała z Tobą spędzać czas. Ale musisz myśleć, czego ona chce.

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

13

nie odzywaj sie najpierw 2 tyg/miesiac.

14

Nie odpisywałem bo mam sporo na głowie (kupno mieszkania), wiem że muszę odpuścić i iść do przodu ale łatwiej jest pisać niż zrobić. Na pewno nie będę się do niej odzywał (pisał, dzwonił )żeby szybciej zapomnieć, wiem co zrobiłem źle i postaram się nie robić tego w przyszłych związkach. Dziękuję wszystkim za rady i życzę wam wszystkiego dobrego.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Rozstanie po 1.5 roku potrzebuję porady

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021