dziewczyna z Azji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: dziewczyna z Azji

Cześć,
chciałbym się was zapytać co sądzicie o poniższej relacji.
Mam 30 lat i ponad rok temu poznałem na portalu internetowym dziewczynę z Azji, a dokładnie z Tajwanu. Nie ukrywam, że podobają mi się dziewczyny o wschodniej urodzie. Jest buddystką i 3 lata starsza ode mnie ale to chyba nie ma dużego znaczenia. Ogólnie jest miłą i wesołą dziewczyną. Dobrze się dogadujemy i piszemy do siebie codziennie (6 godzin różnicy czasu), a w weekendy rozmawiamy przez kamerę. To są rozmowy przyjacielskie bez podtekstów seksualnych. Rozmawiamy ze sobą po angielsku. Nawet postanowiliśmy wysłać do siebie paczki na zbliżające się święta. Jakiś rok temu zaproponowała, że może coś będzie więcej między nami niż przyjaźń. Nie mam nic przeciw temu ale ostatnio mam coraz więcej wątpliwości głównie ze względu, że nie mogę nawet polecieć do jej kraju i jej odwiedzić, żeby zobaczyć ją twarzą w twarz, ponieważ cały czas obowiązuje zakaz przyjazdu do kraju jako turysta. Jedyną drogą wjazdu na Tajwan dla obcokrajowca jest podjęcie tam pracy. Nie wiadomo też kiedy zakazy będą zniesione. W Polsce mam wszystko poukładane tzn. mam pracę, lokum, oszczędności, ogólnie na ten moment nie muszę się martwić o przyszłość. Wiadomo też, że jeśli mielibyśmy być razem to chociaż jedna osoba musiałaby zrezygnować z dotychczasowego życia.
Zastanawiam się co sądzicie o tej sytuacji. Może też byliście kiedyś w podobnej sytuacji? Chętnie się dowiem jak wy na to spojrzycie. Z góry dzięki za wiadomości.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: dziewczyna z Azji

No ale jak właściwie wyobrażasz sobie związek między Wami? Któreś z Was musiałoby opuścić swój kraj i wyjechać pracować w tym drugim.

Poza tym uwzględniasz różnice kulturowe? Model rodziny? Wychowania?

Utrudniasz sobie życie niepotrzebnie.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-11-18 09:47:06)

Twoje życie i twoje decyzje. Czemu sie pytasz innych?
Jeśli nie chcesz porzucać swojego życia to postaw sprawę jasno. Jak chcesz się z nią poznać, jechać tam np w ramach urlopu, to przecież nikomu nic do tego.
Może ona zaproponowała ci to bo sama chce przyjechać do Europy?

Poznawanie przez internet jest sporym ryzykiem, bo łatwiej udawać kogo innego, ale jakaś tam szasa na spotkanie kogoś uczciwego pewnie jest.
Oczywiście jest kwestia różnic kulturowych.. nie byłam na Tajwanie, nie znam nikogo stamtąd.. warto byloby poczytać na jakichś blogach Polaków, którzy mieszkają na Tajwanie aby się dowiedzieć więcej o ich zwyczajach

Azja jest ogromna, zwyczaje i życie są różne w różnych miejscach

Jakbym miała zgadywać po tym co widziałam w Chinach to dziewczyna samotna w wieku 33 lat pewnie nie jest tam w dobrej sytuacji, rodzina pewnie na nią wsiada. Możliwe, że jest wykształcona, bardziej wymagająca z charakterem, takim dziewczynom trudniej znaleźć partnera niż uległym.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

4

Tracisz czas na pogawędki online z dziewczyną z daleka, zamiast poznawać je na żywo i blisko. No ale jak wolisz... wink

5

Uwazal bym, po pierwsze Tajwan to kraj bogatszy i ogolnie we wszystkim lepszy od Polski wiec jej przeprowadzka tutaj jest raczej wykluczona. Po drugie mozliwe ze pociaga ja tylko wyglad, mam w rodzinie kogos kto jest z Chinka (co prawda z ChRL) i one bardzo leca na bialych ludzi, podobnie jak polki na turkow i afrykanczykow.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021