Różnica wieku 10 lat - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Różnica wieku 10 lat

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 ]

1

Temat: Różnica wieku 10 lat

Hej,
Jak wcześniej można wyczytać z moich tematów przez jakis czas szukałam faceta, intensywnie na portalach randkowych. Przestałam szukać i zaczęłam spotykać i poznawać sporo ludzi w realu. Mam 34 (już:()lata, wyglądam na 25 więc bardzo dużo fajnych chłopaków w tym wieku sie mną interesuje.
No i do brzegu. Poznałam super chłopaka, lat 23 tylko właśnie. Jestem ponad dychę starsza od niego, on jest studentem, całe życie, zabawa przed nim, wiem ze bardzo mu się podobam, o tym ile mam lat mu powiedzialam  w zasadzie od razu, był zaskoczony ale nie zraził się. To naprawdę super chłopak, dawno z nikim nie czułam się tak dobrze, rozmowa z nim to intelektualna uczta, studiuje, prowadzi swoj biznes, jest mądry, wrażliwy. Nie chce być dla niego milfem i przygoda o której opowiada się kolegom, ale no związek... Też tego nie widzę... A z drugiej strony, po latach trudnych relacji, rzadko ciekawych spotkań tak interesująca znajomość. Czy to obrzydliwe, że w moim wieku interesuje się dużo młodszym facetem?
Sama czuje się bardzo młodo, mam młodszych znajomych i po prostu tak młodych mężczyzn od dawna przyciągam. Może iść za głosem serca a nie myśleć racjonalnie i kalkulować.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Różnica wieku 10 lat

serio??
mam 30. tez poznawalam nawet chlopakow w wieku 23. nawet przez chwile mi przez mysl nie przeszlo, zeby moznaby cos sprobowac na powaznie. prosze cie.. przeciez z gory wiadomo, ze nic trwalego z tego by byc nie moglo.

3 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-10-24 19:16:58)

Daj spokój  smile nie będziesz dla niego żadnym Milfem.
Nie jesteś w wieku jego mamy to raz. Po drugie jak zrozumialam to jest fascynacja nie tylko seksualna między Wami.
W tym wieku mój wujek lata temu ożenił się z kobietą  12 lat starsza A że jest starsza o tyle ja sama dowiedziałam się jak ich córki już powychodzily za mąż bo tej różnicy po prostu nie było widać. 
34 letni facet nie miałby takich obiekcji.
Za dużo sobie nie obiecuj na początek oczywiście bo pewnie ślubu i dzieci natychmiast to On nie chce.

Gdy wieje wiatr historii, Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom.?

4

Tak, przeszło mi to przez myśl. Tylko pytam, nie mówię, że się deklaruje, taka refleksja.
Ale dlaczego nikt nie skreśla związkow faceta lat 34 z dziewczyną 23.
No dobra wiem dlaczego. Może czasem takie relacje się udają, gdzieś tam, za górami, za lasami, w innym życiu.

5

To w jakim kierunku  się relacja rozwija dowiesz się w ciągu roku lub góra dwóch.
Jak uważasz że jest wart tego czasu to się odważ.

Gdy wieje wiatr historii, Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom.?

6

Ela, Dobrze jest usłyszeć, że to się zdarza też ludziom w prawdziwym życiu. Miło jest spotkać kogoś przy kim czujesz się dobrze, możesz być wreszcie sobą, uczysz się od tej osoby.

W tym wieku 11 lat różnicy to niestety przepaść. Nie mówię nawet o różnicy w wyglądzie, ale o etapie życia. Ty już pewnie planujesz ślub, dziecko, wspólne mieszkanie z kimś i pewnie szukasz kogoś kto myśli podobnie. Sorry, ale 23-letni student na pewno nie myśli o zakładaniu rodziny, raczej o imprezowaniu.
Spotykać się niezobowiązująco można z tym, że lepiej się nie angażować, żeby potem nie przeżyć rozczarowania. Będąc w tym wieku również przeżywałem fascynację starszymi, dojrzałymi kobietami. To mija z czasem. Ale jeśli chcesz to próbuj.

8

uczenczarnoksieznika napisał/a:

W tym wieku 11 lat różnicy to niestety przepaść. Nie mówię nawet o różnicy w wyglądzie, ale o etapie życia. Ty już pewnie planujesz ślub, dziecko, wspólne mieszkanie z kimś i pewnie szukasz kogoś kto myśli podobnie. Sorry, ale 23-letni student na pewno nie myśli o zakładaniu rodziny, raczej o imprezowaniu.
Spotykać się niezobowiązująco można z tym, że lepiej się nie angażować, żeby potem nie przeżyć rozczarowania. Będąc w tym wieku również przeżywałem fascynację starszymi, dojrzałymi kobietami. To mija z czasem. Ale jeśli chcesz to próbuj.

Ale udało Ci się jakąś zdobyć  czy  to były fascynacje z daleka? Byłeś  w takim związku?

9 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-10-24 20:52:01)

blueangel napisał/a:

serio??
mam 30. tez poznawalam nawet chlopakow w wieku 23. nawet przez chwile mi przez mysl nie przeszlo, zeby moznaby cos sprobowac na powaznie. prosze cie.. przeciez z gory wiadomo, ze nic trwalego z tego by byc nie moglo.

Nie, nie wiadomo. Raczej nic nie będzie, bo rzadko się zdarza, ale czasem się zdarza. Czasem z większą różnicą wieku w tą stronę. Poznałam kilka kobiet, które mają partnerów młodszych o dobre kilka lat. Też bardzo nieufnie na to patrzyłam, ale akurat tamte związki w większości przerodziły się w malżeństwa, a poznali się tak ok dwudziestki, trzydziestki. Sama też jestem nieufna wobec tej różnicy wieku, ale fakt, że takie związki się zdarzają.

Moja koleżanka z liceum pierwszą miłość, pierwszy poważny związek miała (o ile mi wiadomo trwa nadal) w wieku 30 lat a on był 7 lat młodszy. Bardzo szybko jak się poznali zaczeli ze sobą mieszkać, po kilku latach związek nadal kwitł. Pobrali się i mają dziecko. I ona jest niezbyt urodziwa (wg ogólnie przyjętych kryteriów), ale ma coś fajnego w sobie, uroczy charakter, fajnie się z nią przebywa. Zawsze byli jacyś faceci, którzy się w niej podkochiwali, adorowali, również przystojniejsi od niej. Jej mąż jest przystojnym facetem dla którego pierwszy raz w życiu zmieniła styl na.. bardziej kobiecy :-)

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

10

WendyW napisał/a:

Poznałam super chłopaka, lat 23 ... ponad dychę starsza od niego, ... zabawa przed nim, ... bardzo mu się podobam, ... dawno z nikim nie czułam się tak dobrze, rozmowa z nim to intelektualna uczta,

No i co? Nie możecie mieć zabawy razem na razie? Jakie są przeszkody z twojej strony?

Nie chce być dla niego milfem i przygoda o której opowiada się kolegom, ale no związek...

Czyli on będzie opowiadał? Może nie będzie? Może będzie Cię pamiętał jak będzie stary?

rzadko ciekawych spotkań tak interesująca znajomość.

No i chcesz tę znajomość zdusić zanim się rozwinie?

Ja bym na twoim miejscu się zaangażował całkiem nie licząc, że z nim będziesz miała dzieci i rodzinę. Co będzie później? To się zobaczy później.

Czy to obrzydliwe, że w moim wieku interesuje się dużo młodszym facetem?

Nie. Nie obrzydliwe.
Seksualnie całkiem okej.

Sama czuje się bardzo młodo, mam młodszych znajomych i po prostu tak młodych mężczyzn od dawna przyciągam. Może iść za głosem serca a nie myśleć racjonalnie i kalkulować.

Poznać go, zabawić się, przeżyć szczęśliwe chwile. Minie trochę czasu, zauroczenie osłabnie... zostanie z tego może jakieś uczucie, może nei zostanie.

Nie steruj życiem tak precyzyjnie.

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

11 Ostatnio edytowany przez TypowyCharlie (2021-10-24 21:54:02)

34lata na karku a @Gary radzi by autorka jeszcze bardziej go marnowała, hmmm, całkiem logiczne...

Według mnie w tym przypadku to nie wypali, co innego gdyby chłopak miał już pracę, ukończone studia itp, a tak to główną uwagę musi przywiązywać do tego więc czasu na wspólne plany mało pozostanie. Zbyt wiele was różni poza samym wiekiem, takie "związki" zazwyczaj są na straconej pozycji bo każdy jest na innym etapie życiowym.

"Ile są warte słowa "Kocham Cię" gdy co chwilę zmieniały adresata"

Ela210 zdarzyło mi się bywać w takich związkach, a raczej może nazwałbym to relacjami. Było naprawdę fajnie, dla młodego szczawika kilka lat starsza kobieta to mega fajne przeżycie. No, ale niestety po pewnym czasie pojawiły się pewne problemy ponieważ luźna znajomość, a tworzenie związku to dwie różne sprawy. Zaczynało się robić zbyt poważnie i trzeba było się rozstać. Niech pierwszy rzuci kamieniem kto nie był zakochany/zafascynowany nauczycielką w LO :d

13

TypowyCharlie napisał/a:

34lata na karku a @Gary radzi by autorka jeszcze bardziej go marnowała, hmmm, całkiem logiczne...

Bardzo świadomie tak doradziłem, ponieważ:

uczenczarnoksieznika napisał/a:

... nazwałbym to relacjami. Było naprawdę fajnie, dla młodego szczawika kilka lat starsza kobieta to mega fajne przeżycie.

mimo, że rodziny raczej nie założą:

.. ... po pewnym czasie pojawiły się pewne problemy ponieważ luźna znajomość, a tworzenie związku to dwie różne sprawy.

a autorka wątku już odpracowała na portalach i ma chwilę przerwy.
Szczęście się do nich uśmiechnęło, a oni zastanawiają się czy warto.

No cóż.... pociąg na peronie stoi tylko chwilę... zaraz odjedzie... Trzeba się orientować! smile
A nie rozważać, czy ten pociąg nie rozbije się za godzinę....

Niech pierwszy rzuci kamieniem kto nie był zakochany/zafascynowany nauczycielką w LO :d

No taaaaaak... zgadza się.

-- A piszą do Ciebie młodsi panowie? -- pytam jej...
-- Tak, tak... piszą. Ale nie wiem czego ode mnie chcą...
-- To znaczy? Czego nie wiesz?
-- To jacyś oszuści? Jakiś przekręt? O co im chodzi? Chcą sponsoringu, czy jak?
-- Yyyyy... o seks im chodzi...
-- Ale jestem starsza...
-- No iiiiiiiiii?
-- Hmmmmmmm... może racja... o seks im chodzi... no tak...

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

14

Mimo wszystko nie da się porównać 18 latka do 23 latka. To już epoka jest  mimo że tylko 5 lat.
Każdy musi sam zaryzykować swoim czasem albo nie,   każdy ocenia co dla niego ważne.

15

Pytanie czy planujesz posiadanie dzieci, jak tak to pytanie jak on. Bo jeżeli jedno z Was ma odmienne zdanie w tej kwestii to już jest 1 kwestia która zakończy relację.
Jeżeli nie to za 10 lat już tak młodo wyglądać nie będziesz a on będzie w sile wieku. Nie ma znaczenie tutaj jak będziesz o siebie dbać, po 35 roku życia zaczyna się fizyczna degeneracja człowieka, wtedy potencjalnie on zacznie się uganiać za młodszymi od siebie.. No  i temat milfa, to jest złośliwe określenie, ale nie jest tajemnicą że młodsi faceci uwielbiają starsze kobiety i w większości wypadków jest do dla nich tylko romans, a ten dobiega kiedyś końca. Jeżeli akceptujesz te ryzyka to ciesz się chwilą i zobacz sama co przyniesie przyszłość, jak nie to zakończ to zanim będzie to dla Ciebie za trudne.

16

Bywają takie związki i bywają trwałe, a przynajmniej nie mniej trwałe niż związki bez różnicy wieku.
Jeżeli obydwu stronom tak pasuje, to tego się należy trzymać, a nie zastanawiać, czy wypada.

Musimy wiedzieć. Będziemy wiedzieć.
- David Hilbert

17 Ostatnio edytowany przez madoja (2021-10-25 08:16:56)

Zależy od faceta. Jeśli to doświadczony przez życie, pracujący mężczyzna, to da się. Nie wystarczy samo jego "jestem dojrzalszy od rówieśników", patrz na czyny.
Są też (choć rzadko) faceci w tym wieku którzy naprawdę są gotowi na stabilizację. I rozumieją że kobiecie powoli kończy się biologiczny czas (choć Ty masz jeszcze trochę czasu) i wiedzą, że jeśli chcą dziecko to trzeba postarać się dość szybko.

Argumentami za tym żebyś się związała z młodszym są:
- Dopasowanie seksualne. On nadal chce i może dużo, Ty jesteś akurat w największym swoim seksualnym BOOM (albo jest przed Tobą). Gdyby facet był starszy, to Ty chciałabyś seksu, a on coraz częściej by nie mógł.
- Statystycznie mężczyźni umierają 10 lat wcześniej niż kobiety. Młodszy facet spędzi z Tobą więcej Twojego życia. Czyli gdybyś była z facetem 10 lat starszym to (statystycznie) będziesz wdową przez 20 lat, natomiast z facetem 10 lat młodszym nie będziesz wdową wcale (umrzecie w tym samym czasie).
- Za 10-15 lat nadal będziesz miała u swojego boku atrakcyjnego, młodego mężczyznę, podczas gdy Twoje koleżanki - schorowane łysiejące grzyby big_smile

Ogólnie to kobiety mają z tym więcej problemów niż faceci. Gdy facet się zakocha, to różnica wieku nie jest dla niego problemem, ale kobieta racjonalizuje i się martwi.

18

Facet 23-letni i do tego student, to jeszcze mentalnie dzieciak. Mam takiego w domu. Ciut młodszy, ale nie sądzę, żeby w najbliższych latach nastąpiła w nim jakaś przełomowa zmiana big_smile Jeśli autorce to odpowiada, to czemu nie smile Pożyje zobaczy. Ale im dłużej to będzie trwać, to obawiam się, że spojrzenie na życie będzie im się coraz bardziej rozchodzić.

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

19 Ostatnio edytowany przez Gary (2021-10-25 12:54:51)

Kobiety nie chcą młodszych, bo uważają, że są nierozwinięci intelektualnie, że to dzieciaki... Ale ten chłopak o którym autorka pisze nie ma chyba tej wady, bo mówiła, że właśnie jest dojrzały i rozmowy z nim są na wysokim poziomie.

kamiloo86 napisał/a:

... posiadanie dzieci, .... młodsi faceci uwielbiają starsze kobiety i w większości wypadków jest do dla nich tylko romans, a ten dobiega kiedyś końca. Jeżeli akceptujesz te ryzyka to ciesz się chwilą

Pod tym składam podpis. smile

20

Gary napisał/a:

Kobiety nie chcą młodszych, bo uważają, że są nierozwinięci intelektualnie, że to dzieciaki... Ale ten chłopak o którym autorka pisze nie ma chyba tej wady, bo mówiła, że właśnie jest dojrzały i rozmowy z nim są na wysokim poziomie.

Wszystko zależy od punktu odniesienia do tego poziomu big_smile

Zgniłe jajko wink (nie JAJKA)

21

"Kobiety nie chcą młodszych, bo uważają, że są nierozwinięci intelektualnie, że to dzieciaki... "

Oraz w innych przypadkach dlatego, że zakładają, że nie będą chcieli się z nimi związać z racji wieku i tylko czasowa relacja jest możliwa. Często może się to okazać prawdą, choć nie zawsze.

22

Wydaje mi się, że chłopak nie wie na co się pisze. 10 lat to jest mentalna przepaść. Dodać do tych 10 lat trzeba te latka o które kobiety są dojrzalsze z definicji.

Romans pewnie już trwa, bo to widać po entuzjazmie autorki. Ale wydaje mi się, że w perspektywie lat chłopak odpadnie. Nie dasz mu tego czego będzie potrzebował i odwrotnie - inny etap w życiu.
Będziesz mamą-starszą siostrą-opiekunką. Nawet w ubiorze (nie ubierzesz czegoś "po studencku" bo spotkasz kogoś znajomego i będą Ci obrabiać dpe. A jak założysz to będziecie razem wyglądać jak piernik z wiatrakiem - to tylko jeden aspekt.)

Będziesz może nawet jego MILF'em (nie widzę w tym nic złego). Ale jak wiemy kobiety nawet w romansie potrafią zniżyć swój umysłowy poziom do młodszego partnera tylko na jakiś czas. Jak motylki odlecą to się zaczną jazdy.

On dla Ciebie zaś będzie wybrakowany w tym czymś co daje mężczyznom upływający czas. Nie wiem jak to określić. Po prostu będzie zawsze młodszym i odłączonym intelektualnie.

Droga do zmarnowania 5 lat na związek, który imho jest bardzo ryzykowny.
Pomyśl już teraz gdzie będziesz za te 5 lat i czy nie będziesz tu otwierać wątku o samotności... tak to jest ten moment.

23 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-10-25 16:47:43)

Ja mam w domu 24 latka mentalnie bardziej dojrzałego niz jego 53 letni ojciec.
I zupełnie samodzielnego życiowo.

A wszystkie przeszkody o których piszecie mogą oczywiście wystąpić. 
Ale nie dowie się jak nie zaryzykuje.
Gdyby mój syn który od paru lat jest z rowiesniczką był z 34 letnią kobietą to nie uwazalabym że zwariował tylko pomyslalabym że są dorośli oboje i wiedzą co robią.
Pytanie czy gdyby autorka znalazła 50 latka to by z automatu oznaczało że On chce rodziny A nie romansu?

Tak naprawdę  to niestety nie ma idealnej różnicy wielu między ludźmi. Na przestrzeni dziesiątek lat gdzieś się ludzie rozjezdzają.jak nie ma ma miłości .

A dlaczego ona ma marnować aż 5 lat?
Tyle to czekają  młode dziewczyny na pierścionek.
Kobietą w jej wieku po pół roku będzie wiedzieć gdzie jest.

24 Ostatnio edytowany przez TypowyCharlie (2021-10-25 19:13:35)

Ela210 napisał/a:

Gdyby mój syn który od paru lat jest z rowiesniczką był z 34 letnią kobietą to nie uwazalabym że zwariował tylko pomyslalabym że są dorośli oboje i wiedzą co robią.
Pytanie czy gdyby autorka znalazła 50 latka to by z automatu oznaczało że On chce rodziny A nie romansu?

Tak naprawdę  to niestety nie ma idealnej różnicy wielu między ludźmi. Na przestrzeni dziesiątek lat gdzieś się ludzie rozjezdzają.jak nie ma ma miłości .

Niby zupełnie samodzielny życiowo, a dalej mieszka z rodzicami?
Chociaż do rachunków itp się dokłada?
Wiele osób w tym wieku uważa się za dorosłych, a wszystko wychodzi w praniu gdy muszą iść na swoje, zacząć pracować, opłacać rachunki itp.
Patrząc na swoich rówieśników może niecałe 10% z nich podchodzi poważnie do życia i jest na swoim.

Przeglądając wątki na tym forum to niestety nawet i po roku kobieta może nie wiedzieć na czym stoi.

25 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-10-25 17:48:52)

"Będziesz mamą-starszą siostrą-opiekunką. Nawet w ubiorze (nie ubierzesz czegoś "po studencku" bo spotkasz kogoś znajomego i będą Ci obrabiać dpe. A jak założysz to będziecie razem wyglądać jak piernik z wiatrakiem - to tylko jeden aspekt.)"

No chyba jaja sobie robisz z tym ubiorem. Chyba nie w dzisiejszych czasach. Dziś się każdy ubiera jak chce na szczęście. Ja mam 4 dychy i nie wyglądam jak żaden piernik, a ubieram się swobodnie (po studencku?) i się tego nie wstydzę. Dopóki nie powiem sama o wieku to z reguły ludzie sądzą, że jestem o wiele młodsza. Nie ubieram się ani nie zachowuję jak stateczna matrona i nie chciałabym robić za jakiegoś milfa.

26

TypowyCharlie napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Wiele osób w tym wieku uważa się za dorosłych, a wszystko wychodzi w praniu gdy muszą iść na swoje, zacząć pracować, opłacać rachunki itp.
Patrząc na moich rówieśników może niecałe 10% z nich podchodzi poważnie do życia i jest na swoim.

Przeglądając wątki na tym forum to niestety nawet i po roku kobieta może nie wiedzieć na czym stoi.

jesli Cię to intyeresuje- dokłada się z własnej woli- zaczał pracować gdy matce padł biznes z powodu Covida, I nie z rodzicami mieszka tylko z matką i siostrą
i za 2 miesiące się wyprowadza na swoje i cieszę się z tego ze względu na niego.

27

aniuu1 napisał/a:

"Będziesz mamą-starszą siostrą-opiekunką. Nawet w ubiorze (nie ubierzesz czegoś "po studencku" bo spotkasz kogoś znajomego i będą Ci obrabiać dpe. A jak założysz to będziecie razem wyglądać jak piernik z wiatrakiem - to tylko jeden aspekt.)"

No chyba jaja sobie robisz z tym ubiorem. Chyba nie w dzisiejszych czasach. Dziś się każdy ubiera jak chce na szczęście. Ja mam 4 dychy i nie wyglądam jak żaden piernik, a ubieram się swobodnie (po studencku?) i się tego nie wstydzę. Dopóki nie powiem sama o wieku to z reguły ludzie sądzą, że jestem o wiele młodsza. Nie ubieram się ani nie zachowuję jak stateczna matrona i nie chciałabym robić za jakiegoś milfa.

no chyba sama sobie jaja robisz. Cos za bardzo postępowo chyba podchodzisz, bo jak ktoś się ubiera mocno niestosownie to wygląda jak pajac, albo desperat. To sie tyczy obu stron. Nie ma np. nic bardziej żałosnego niż 40-latek w rurkach. No sorry...

Po ludziach zawsze widać ile mają lat i żaden makijaż tego nie zmieni. Sorry. Nawet jak sie wytapetujesz jak gejsza, to wystarczy że się odezwiesz i po głosie wiadomo ile masz lat.

28

apropo_defacto napisał/a:

Wydaje mi się, że chłopak nie wie na co się pisze. 10 lat to jest mentalna przepaść. Dodać do tych 10 lat trzeba te latka o które kobiety są dojrzalsze z definicji.

Ludzie są różni i maj różne oczekiwania wobec partnera. Owszem 10 lat różnicy oznacza pewne rozbieżności w postrzeganiu świata, które z czasem na pewno wyją, ale co jednym może bardzo przeszkadzać, dla innych nie musi być dolegliwe na tyle, by rujnować związek.

Musimy wiedzieć. Będziemy wiedzieć.
- David Hilbert

29 Ostatnio edytowany przez zrzutekranu (2021-10-25 19:22:09)

Możesz w sumie spróbować. Chociaż uważam że jest to obarczone wyższym ryzykiem. Jak ktoś wyżej wspomniał - tobie czas się kończy, mu zaczyna.
Za 6 lat będziesz miała 40 lat, on będzie przed 30stką, gdzie jest to zazwyczaj punkt szczytu atrakcyjności mężczyzny. Natury nie oszukasz niestety.

30

Ela210 napisał/a:
TypowyCharlie napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Patrząc na moich rówieśników może niecałe 10% z nich podchodzi poważnie do życia i jest na swoim.

jesli Cię to intyeresuje- dokłada się z własnej woli- zaczał pracować gdy matce padł biznes z powodu Covida, I nie z rodzicami mieszka tylko z matką i siostrą
i za 2 miesiące się wyprowadza na swoje i cieszę się z tego ze względu na niego.

Z jednej strony fajnie że pomaga ale szkoda że musiało się coś stać by to zrobił, więc aż tak z tą dojrzałością bym nie szalał.
Pójdzie na swoje to dopiero życie zweryfikuje czy jest dojrzałym i samodzielnym facetem.

31 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-10-25 19:31:14)

apropo_defacto napisał/a:
aniuu1 napisał/a:

no chyba sama sobie jaja robisz. Cos za bardzo postępowo chyba podchodzisz, bo jak ktoś się ubiera mocno niestosownie to wygląda jak pajac, albo desperat. To sie tyczy obu stron. Nie ma np. nic bardziej żałosnego niż 40-latek w rurkach. No sorry...

Po ludziach zawsze widać ile mają lat i żaden makijaż tego nie zmieni. Sorry. Nawet jak sie wytapetujesz jak gejsza, to wystarczy że się odezwiesz i po głosie wiadomo ile masz lat.

40 latka w dzinsach i tshircie wygląda jak pajac? big_smile
gdzie Ty mieszkasz? Albo skąd masz internet w 19 wieku? wink

ps zgadza się mojego syna życie zweryfikuje- jak nas wszystkich.
Piszę tylko że nie każdy student to wiszący u cycka mamy dzieciak.

32 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-10-25 19:57:04)

Ela210 napisał/a:

To pewnie prawda ,i "każdy tak mówi" przed wyprowadzką dorosłego dziecka,a potem za firanką, zasłonką lub w innym ustronnem miejscu..... chlipie przez tydzień lub dwa smile co jest naturalne i normalne.Moim zdaniem oczywiście .

"Cichociemny na paralotni" big_smile
Za każdym rogiem jest niebezpiecznie, lecz u mnie okay

33

WendyW napisał/a:

Czy to obrzydliwe, że w moim wieku interesuje się dużo młodszym facetem?

Na pewno nie jest to obrzydliwe. Zarówno Ty, jak i on jesteście dorośli.

Kojarzę Cię z wątków, gdzie pisałaś o chęci ustatkowania się z jakimś ogarniętym facetem a ciągnie Cię lub łączy Cię los ;-) z zupełnie innymi typami. Teraz też chyba wybrałaś sobie kogoś, kto niekoniecznie jeszcze myśli o ustatkowaniu się. Bo abstrahując już od banalnych prawd, że każdy jest inny, to ludzka kora przedczołowa rozwija się do 25-30 r.ż., więc dopiero za kilka lat on będzie pod względem biologicznego rozwoju „gotowy”.
Chyba w rzeczywistości nie chcesz tak naprawdę poważnego, „nudnego” związku. Zatem to może być dobry partner dla Ciebie. Przynajmniej na jakiś czas :-)

34

tak będzie smile

ale ja mam jeszcze jedno pyskate w zapasie smile

35

O Boże, czytam i oczom nie wierzę!
Byłam w związku z młodszym o 12 lat. I wcale tego nie żałuję, a że mnie zostawił?
Po pierwsze nie było żadnych obietnic, ni oczekiwań z obu stron.
Odszedł bez tłumaczeń, rozpaczy, jakichś pożegnań.
Mam piękne wspomnienia, bo przy nim czułam, że mogę być szczęśliwa, że nie
przeżyłam wcześniej czegoś tak pięknego, że przeszłam metamorfozę.
Gdy poznaliśmy się od razu ujawniłam różnicę wieku, ale nie wierzył, myślał,
że to żart, a potem już poszło gładko.
Nie wyglądam na swoje lata, jestem wciąż dość zgrabną kobietą, chodzę w dżinsach
i T-shirtach i od lat miałam młodszych adoratorów, z czego nie korzystałam, bo
byłam mężatką, ale takie podchody bawiły mnie i dowartościowywały.

WendyW, nie rozkminiaj, tylko korzystaj z życia, bo jest krótkie i jeśli tym nie krzywdzisz innych, to jest w porządku. Jeśli po drodze nie zgubisz rozumu - to jeszcze lepiej. Bierz życie za łeb, bo szybko mija.
Macron i jego związek z  Brigitte  od samego początku wzbudzał kontrowersje, a oni mają to gdzieś.
Powodzenia.

36

Rozumiem, ale to jednak co innego gdy starsza  kobieta zrealizowana już w małżeństwie z dziećmi ,ma młodszego sporo kochanka czy partnera do życia.
A jednak autorka poszukuje chyba partnera na życie i jego wiek może budzić jakieś pytania  ale to się rozstrzygnie już na początku moim zdaniem. I rozmowa o oczekiwaniach może być konieczna jednak.

37

Wiek to tylko liczba! Najwazniejsze jak sie dogadujecie, czy macie te same cele co do przyszlosci, dzieci itd. i czy wam to nie przeszkadza. Jesli nie to czemu nie??? 11 lat to nie tragednia, na mnie to nie robi wrazenia, czemu chcesz przekreslic cos fajnego tylko ze wzgledu na wiek?? Jesli czujesz sie mlodo i szczesliwie to go for it!!!

38

WendyW napisał/a:

Może czasem takie relacje się udają, gdzieś tam, za górami, za lasami, w innym życiu.

Udają się. Moja bardzo bliska koleżanka lata świetle temu (będzie ich już z dziesięć) głównie z powodu wpadki związała się z chłopakiem, który w dniu ślubu nie tylko nie miał jeszcze matury, ale nawet ukończonych osiemnastu lat. Ona miała tych lat o osiem więcej, była już po rozwodzie (małżeństwo bardzo krótkie, zakończone z powodu szybko ujawnionych skłonności przemocowych małżonka), a przecież w takich okresach życia przepaść mentalna zwykle jest jeszcze większa niż u Was. On, jak od początku twierdziła, ujmował ją swoją dojrzałością, odpowiedzialnością i sposobem patrzenia na świat. Dziś są bardzo zgodnym i szczęśliwym małżeństwem, mają dwoje dzieci, własne mieszkanie, psa, plany na przyszłość, a przede wszystkim nic mi o tym nie wiadomo, aby którekolwiek kiedykolwiek żałowało podjętej decyzji. Nawet jej matka, początkowo przerażona obserwując w co po raz kolejny pakuje się córka, uważa, że to było mocno na wyrost.

paslawek napisał/a:

To pewnie prawda ,i "każdy tak mówi" przed wyprowadzką dorosłego dziecka,a potem za firanką, zasłonką lub w innym ustronnem miejscu..... chlipie przez tydzień lub dwa smile co jest naturalne i normalne.Moim zdaniem oczywiście .

Moje dorosłe dziecię poszło na swoje pod koniec sierpnia. Przyznam, że przez całe lata sądziłam, że mnie to nie ruszy, ale im bliżej było tego momentu, tym bardziej docierało do mnie jak bardzo może być to trudne. Okazało się jednak, że zupełnie niepotrzebnie, bo owszem, jest inaczej, ale z uwagi na okoliczności jest zupełnie fajnie. Równocześnie mam to, na co sobie zapracowałam, a że zawsze mieliśmy z synem dobry, serdeczny kontakt, to on się przecież nie urwał, tym bardziej, że mieszkamy od siebie zaledwie kilka minut drogi piechotą. Pomijam przy tym, że od września jest na wyjazdowym szkoleniu, więc siłą rzeczy i tak nie miałabym go teraz w domu, za to jak wraca, to zawsze znajdzie trochę czasu, żeby wpaść i pogadać.

WendyW, znam wielu 23-25 latków (koledzy syna, praca, szkoła tańca) i wiem na pewno, że są wśród nich także Ci naprawdę ogarnięci, emocjonalnie dojrzali, gotowi do prawdziwego, dorosłego życia.
To jest wyłącznie Twoja decyzja, dlatego nie patrz na innych, ale kieruj się tym, co podpowiada Ci własna intuicja i rób tak, żeby Tobie było z tym dobrze.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z niezależnych ode mnie przyczyn technicznych właściwy zobaczysz dopiero w moim profilu wink]

39

Jakby był starszy, też byś miała takie wątpliwości?

Posty [ 39 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Różnica wieku 10 lat

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021