Zostać przy mężu czy kochanku? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zostać przy mężu czy kochanku?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: Zostać przy mężu czy kochanku?

Witam
Proszę o radę
Ja, M (30 lat)

Moja historia z drugim życiem zaczeła się ponad rok temu.
W 2018 wziełam ślub, po 9 letnim zwiazku.  Niby wszystko było wszystko w porzadku ale mąż czyli K (35 lat) nie chciał iść do pracy tylko zajmowac się gospodarstwem moich rodziców, co wiąże się ze jesteśmy uwiązani w domu. Ja też podczas Covida, straciłam pracę i teraz mam już stabilny kontrakt.
Jednakże pojawił sie Pan G. Pana G (49 lat) znałam ok 3 lat, jeszcze przed ślubem w starej pracy. Zawsze gdzieś mnie do niego ciągnęło, uwielbiałam z rozmawiac.
Rok temu, w sierpniu zaproponował spotkanie.
Akurat pojawił się w tym momencie kiedy mialam bardzo duży kryzys związany z mężem, rodzicami, i finansami. On akurat też nie był w najlepszej sytuacji. Kłótnie z żoną, dorosłe dzieci itp. Zaczęliśmy nadawać ma tych samych falach. I tak miesiąc po wylądowaliśmy razem w łóżku. Było cudownie, jest cudownie. Porównanie mam tylko do sex z mężem.
Stał się moim kochankiem.
Z mężem dalej kłótnie i coraz bardziej się mijamy.

Reasumując
G chce abym się określiła czy zostaje z nim czy z mężem będę naprawiać związek.
Mam taki metlik ze naprawdę nie wiem co mam zrobić
Zaznaczę ze ja poza pracę, której nie mogę rzucić, prowadzę agroturystykę u męża a mąż u mnie gospodarstwo rolne. G mieszka 200 km odemnie i jest o wiele starszy. Z mężem nie mamy dzieci, a G jest już rozdwiedziony.

Nie wiem którego wybrać, co lepiej poświęcić....

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-09-19 14:09:44)

Odp: Zostać przy mężu czy kochanku?

Z mężem to będziesz teraz tak naprawiać związek ,żeby go nie naprawić,Twoje  małżeństwo jest zepsute bardzo mocno i chyba emocjonalnie skończone,nie wiele jest takich przypadków powrotu do męża z pozytywną emocjonalnie postawą ,kłamstwa i urazy oddzielają od siebie i to mocno ,ruina wiele widać już wzmocnionej niechęci tej zastarzałej i nowej z porównania i mrzonek fantazji doświadczeń z kochankiem,interesy Ciebie chyba trzymają i wiążą z mężem i brak odwagi ,pewnie też trochę wstyd przed ludźmi na wsi ,obawy przed zmianami i nowym niewiadomym życiem  .
Romans to tylko i wyłącznie doraźne i tymczasowe niby rozwiązanie,bardziej wyobrażenia o drugim i marzenia niż rzeczywisty związek w życiu taki odlot od marnego małżeństwa wypalonego ,gdzie Ty bo o mężu nie wiemy nic konkretnego rozminęłaś się w jakichś oczekiwaniach i dlatego jesteś rozczarowana ,rozwiązanie które raczej bardziej psuje związek niż cokolwiek naprawia - znieczula urazy te prawdziwe ,te urojone wzbudzone i wzmocnione ,romans wpływa często na związek bardzo negatywnie w konsekwencjach jeżeli nie potrafi się oddzielić jednej relacji od drugiej u Ciebie jest już coś takiego że masz marne małżeństwo żeby mieć super romans ( choć po czasie to też się robi takie niby stare małżeństwo z wszystkimi szykanami,ale na razie masz haj i odleciałaś ),czerpiesz niby siłę z emocji z romansu żeby być w słabym związku ,a wzmacniasz prawdopodobnie w myśleniu wady Twojego waszego związku z mężem i jego wady żeby mieć romans ,koło zależności w uproszczeniu dość banalne i niszczące raczej bezpowrotnie większość takich relacji .
Stracisz rozwodząc się pewnie trochę na finansach bo zw=mian sporo może Ciebie czeka ,moim zdaniem rozwiedź się docelowo bo coraz bardziej będziesz się męczyć i dręczyć męża który jeszcze może ułożyć sobie z kimś innym życie ,a z kochankiem zobaczysz ,prawdopodobnie i tak nic fajnego z tego nie wyniknie,ale możesz spróbować tylko że to już inaczej będzie niż w romansie spotkania na rozmowy i seks życie to trochę jak widać inna sprawa

3

Mąż, imał się wielu prac ale w żadnej długo nie zabawił.
Stoi w miejscu i wcale się nie rozwija. Nigdzie nie możemy wyjechać bo on nie może, a ja sama również noe mogłam i niee mogę. On w wieku 35 cały czas mówi że jest zmęczony i jedyna jego rozrywka jest łóżko i pilot. Odrazu po ślubie zaczęliśmy starać się o dziecko ale tylko ja odwiedzałam ginekologa, On nigdy ze mną  nie pojechał. Siła zaciągnęłam go aby zrobił badania.

4

nic dodać , nic ująć no może że kochanek jest wspaniały teraz a jak zostanie mężem nr. 2 to się okaże za kilka lat że znowu to samo co z nr. 1 . W tedy  dojdziesz do wniosku że raczej coś z tobą jest nie tak. Dlaczego ? bo małżeństwo to nie ciągłe motyle i uniesienia ale czasem nerwy, kompromisy, ciężka praca nad nim. Tak czy siak aktualnego nie kochasz, szanujesz więc nie ma sensu trwać w takim związku bez przyszłości. Więc porozmawiaj o rozstaniu i rozwodzie. P.S. nie potrzebnie wchodziłaś w romans (zdradę) bo może byłaby szansa to uratować a tak przy pierwszej zdradzie zdecydowałaś o rozwodzie.

5

1. Chcesz się związać z facetem który może być Twoim ojcem.
2. Zastanowiłaś się dlaczego on się rozwiódł?
3. Zagroziłaś mężowi rozwodem jeśli nie postara się naprawić małżeństwa czy też misio nic nie wie o twoich rozterkach.
Tak spłyciłaś opis swojego małżeństwa że jego raczej już nie ma.

6 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-19 14:38:56)

Małżeństwa już nie ma. Męża nie szanujesz ani nie kochasz i nie pozadasz?
Nie rozumiem jakiego życia oczekiwałaś przy mężu rolniku?
Co Ci zaproponował sorry ale dla Ciebie starszy Pan? Małżeństwo bez intercyzy?
Życie wygodne i bogate?  Bierz sprawdziwszy wcześniej czy nie ma długów.
Ocenę Twojej postawy sobie daruję.
Porada miała być dla Ciebie więc daję Ci ją w Twojej perspektywy.
Bo jeśli dla niego zyskiem miałaby być młoda dupcia sorry bez męża co się gdzieś  kręci i może przyłożyć  w zęby A dla Ciebie tylko seks to wybacz słaby deal. 
Bo takich Panów to możesz mieć  na pęczki.
I to bez alimentów  i byłej żony na głowie.
Jak Cię kocha dostaniesz szybkie małżeństwo.
I profity żony.
Za 20 lat Ty będziesz jeszcze pełną życia kobietą a On starszym Panem A takie związki to przetrwają  dzięki miłości przez duże M. ale to jego problem w sumie bardziej niż Twój.

Gdy wieje wiatr historii, Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom.?

7 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-09-19 14:44:59)

promyczek91 napisał/a:

Mąż, imał się wielu prac ale w żadnej długo nie zabawił.
Stoi w miejscu i wcale się nie rozwija. Nigdzie nie możemy wyjechać bo on nie może, a ja sama również noe mogłam i niee mogę. On w wieku 35 cały czas mówi że jest zmęczony i jedyna jego rozrywka jest łóżko i pilot. Odrazu po ślubie zaczęliśmy starać się o dziecko ale tylko ja odwiedzałam ginekologa, On nigdy ze mną  nie pojechał. Siła zaciągnęłam go aby zrobił badania.

No tak teraz swoją decyzję być może o Twojej zdradzie nieuczciwej i bez szacunku do męża  ,niewierności, romansie z innym facetem będziesz usprawiedliwiać "wybielać" mnóstwem takich epizodów jak wyżej ,masz ich pewnie sporo w pogotowiu, żeby się tłumaczyć i tłumić jakieś resztki sumienia ,racjonalizując Twoje wejście w romans ,usprawiedliwiasz się negatywnymi cechami męża, że to niby przez niego go zdradziłaś, jesteś co najmniej niewierna, złamałaś dane słowo, teraz to po zawodach ,stało się i to była Twoja suwerenna decyzja, nie męża ,Twoja odpowiedzialność i konsekwencje dla małżeństwa - nie wszystkie do przewidzenia w stanach fascynacji nowym i namiętnościach ,wymienianie wszelkich negatywów na swoją obronę teraz nic i tak nie da i jest bez sensu ,jest nieuczciwe  -  nic oryginalnego,a na siłę to nikogo nie zmienisz,a okłamując siebie i męża na pewno to się nie stanie na 200% znając trochę życie.
Masz prawo i miałaś do swoich oczekiwań ,potrzeb ,ale jeżeli nic nie wychodzi i od jakiegoś czasu nie rozumiecie się to zakończ to ,choć łatwiej wydaje się ciągnąć te dwie pseudo relacje ,ale masz raptem rok romans to króciutko jest a z małżeństwa raczej są zgliszcza ,
nie zdajesz sobie chyba sprawy jak to będzie kiedy zakończysz romans ,myślami będziesz jeszcze długo w odlocie,tęsknić ,rozpaczać i czasami żałować prawdopodobnie ,może będziesz też pretensjach do "całego świata" ,przymuszona do decyzji niby rozsądkiem ,bez uczuć tylko z tym co niby powinno się czuć do męża.

8 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2021-09-19 14:50:18)

maku2 napisał/a:

3. Zagroziłaś mężowi rozwodem jeśli nie postara się naprawić małżeństwa czy też misio nic nie wie o twoich rozterkach.

1. Tak, zastanawiam się nad związkiem z facetom który jest starszy odemnieno 19 lat
2. Wiem dlaczego się rozwiódł
3. Tak, przeprowadziliśmy rozmowe

Mąż nie był rolnikiem na 100 % ale kiedyś miał mieć gospodarstwo ale nie udało się. Teraz wg mnie spełnia swoje ambicje z tamtego czasu
Sex z mężem to niestety porażka
Z szanowaniem jego osoby jest tak pół na pół Bo jednak darze go jakimś uczuciem.
Niestety wiem że Kochanek ma długi, ale wiem że przy nim moje życie będzie inne niż do tej pory poznałam, tzn. Z ludźmi a nie jak z mężem pustelnikowie bez znajomych

9

promyczek91 napisał/a:

1. Tak, zastanawiam się nad związkiem z facetom który jest starszy odemnieno 19 lat

Mąż nie był rolnikiem na 100 % ale kiedyś miał mieć gospodarstwo ale nie udało się. Teraz wg mnie spełnia swoje ambicje z tamtego czasu
Z szanowaniem jego osoby jest tak pół na pół Bo jednak darze go jakimś uczuciem.
Niestety wiem że Kochanek ma długi, ale wiem że przy nim moje życie będzie inne niż do tej pory poznałam, tzn. Z ludźmi a nie jak z mężem pustelnikowie bez znajomych

Związałaś się z mężem gdy byłaś bardzo młodziutka - może Twój 1 partner seksualny.
Po co za niego wyszłaś skoro nie spełniał Twoich oczekiwań?
Seks z mężem zawsze był porażką?
Groziłaś rozwodem?

10 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-09-19 15:34:27)

Nie odpowiedzialas: kochanek zaproponował Ci małżeństwo?
Życie gdzie?  U niego?
Życie z czego?
Co się stało z Twoimi znajomymi?  Czy to partner ma Ci zapewniać życie towarzyskie?
Zabrania Ci mieć znajomych?
Znasz jego towarzystwo?
Akceptują  Cię?

Gdy wieje wiatr historii, Ludziom jak pięknym ptakom Rosną skrzydła, natomiast Trzęsą się portki pętakom.?

11

jak widac wieloletnia znajomosc przed slubem a i tak nie ma sie gwarancji ze sie dobrze 2 strone poznalo..... maz jest jakos powiazany z Twoimi rodzicami? Ciezko bedzie sie "rozwiesc" ale dla chcacego nic trudnego...
Mloda jestes jeszcze, bez dzieci... rozwiodlabym sie i... poszukala bardziej wlasviwego - majac teraz jakies porownanie czego sie chce a czego nie..

12 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-09-19 15:39:24)

promyczek91 napisał/a:
maku2 napisał/a:

Zastanawiaj się ile chcesz to nieuniknione coś zrobić i postanowić wreszcie będzie koniecznym,kochanek się może zniecierpliwić i narozrabiać nawet ,facet na razie jest bardziej żwawy przy nowej kobiecie sporo młodszej ,ale to się zmieni ,chyba że impulsem dla wysokiego libido, jest wciąż nowy wyzwalacz,tu możesz mieć niechcianą konkurencję jeżeli facet ma taki styl życia ,zmienia często partnerki bo czasowo odżywa przy tych młodszych,a czego to się nie mówi żeby zamoczyć, różne różności, na ogół to co taka kobieta chce usłyszeć ,facet ma większy  impet i entuzjazm być może przy tych nowszych innych i przy sporadycznych spotkaniach, niecodziennie od święta .Nie znasz go wcale tylko Ci się zdaje .
Ambitna jesteś tak się wydaje,mąż nie jest tak jak Ty chcesz rozmijacie się nie do naprawienia raczej ,a Twój romans to ogromna przeszkoda moim zdaniem nie do pokonania dla was,ale nie znam was więc kto wie tylko statystyki sa kiepskie słabo rokujecie jako związek na przyszłość Ty i mąż.
Seks wasz to porażka (zakładam że jesteś super boginią seksu przy kochanku odkryłaś w sobie potencjał przy nim ) - nad czym się tu zastanawiać ,teraz jeszcze porównania z kochankiem mąż nie wytrzyma,kochanek nowszy i seks bardziej zajebisty jest, niemal zawsze z nim niż z przechodzonym ,leniwym, znanym nudnym mężem ,niewiele się zmienia w takich sytuacjach ,jak już to przez góra miesiąc dwa potem jest to samo co było ,bez intensywnej ze zrozumieniem i z przekonania pracy nad związkiem i każde nad sobą raczej klęska was czeka  ,o ile romans się nie wyda i nie będzie jatki w związku z tym.
Jakie te "jakieś"to uczucia masz jeszcze do męża ? w tym szacunku "pół na pół " - niech zgadnę ,żal Ci go ,sentymenty,litość,przykro mu będzie jak się rozstaniecie,boisz się komplikacji,jego zachowań być może starań ,wyrzutów,obciach jak wyjdzie na jaw romans i wyjdziesz na "puszczalską "
(sorry), szkoda Ci czegoś tam.obawiasz się zmian na jeszcze gorsze,musisz mieć portki przy sobie byle jakiego faceta.
To ważne co czujesz do męża oprócz coraz większej niechęci w krytycznej postawie .
Kochanek ma długi - pech ,ale bajerę zaradnego faceta pewnie ma ostrą umie zagadać pewnikiem.Spłać jego długi z miłości zobaczysz co się stanie potem.
Skąd wiesz że Twoje życie się tak bardzo zmieni na lepsze i na stałe ,ktoś Ci coś obiecał wieczną ekscytacje emocje atrakcje,podróże,luksusy,dobrobyt,imprezy, sielankę, nirwanę,hajlajf w "towarzystwie" .
A za czyją kasę ?

13

Ale romans się wydał chyba bo autorka napisala: że "rozmowa byla"

14

maku2 napisał/a:
promyczek91 napisał/a:

Związałaś się z mężem gdy byłaś bardzo młodziutka - może Twój 1 partner seksualny.
Po co za niego wyszłaś skoro nie spełniał Twoich oczekiwań?
Seks z mężem zawsze był porażką?
Groziłaś rozwodem?

Tak byłam bardzo młoda, bo zaczelam za nim latać gdy miałam 16 lat. Był to mój pierwszy partner sexualny, więc nie miałam porównania. Teraz po roku już mam, i wiem że mąż nie zapewni mi tego czego bym chciała pod względem doznań.

Grozilam/wspominałam/mowilam że chce się rozwieść ale on tego nie bierze na poważnie

15 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-09-19 15:51:43)

Ela210 napisał/a:

Ale romans się wydał chyba bo autorka napisala: że "rozmowa byla"

Trochę nie jasno napisane z kim konkretnie ta rozmowa była z mężem czy z kochankiem a może z oboma .
może ja niegramotny i coś przeoczyłem.

promyczek91 napisał/a:

Tak byłam bardzo młoda, bo zaczelam za nim latać gdy miałam 16 lat. Był to mój pierwszy partner sexualny, więc nie miałam porównania. Teraz po roku już mam, i wiem że mąż nie zapewni mi tego czego bym chciała pod względem doznań.

Grozilam/wspominałam/mowilam że chce się rozwieść ale on tego nie bierze na poważnie

Może jesteś żoną Mariana ? z tego wątku https://www.netkobiety.pl/t126512.html

16

Ela210 napisał/a:

Życie gdzie?  U niego?
Życie z czego?
Co się stało z Twoimi znajomymi?  Czy to partner ma Ci zapewniać życie towarzyskie?
Znasz jego towarzystwo?
Akceptują  Cię?

Kochanek zaproponował mi małżeństwo jeśli będę chciała, jak najbardziej jest otwarty.
Życie z kochankiem jest możliwe u niego, bo on na pewno u mnie by nie mógł mieszkać. Żyć mam z czego, on ma firmę,ja jestem inżynierem.

Moich znajomych nie ma, zrezygnowałam z nich na poczet męża i bliskich znajomych z rodziny. Moich, takich w 100 % jest może z 2 osoby, ale bardzo rzadko się z nimi widuję. Partner noe musi mi wypełniać czasu wolnego ale chce aby że mną był i wyrażał chęć spędź go, nie tylko przed tv.
Kochanka towarzystwo znam, i akceptują mnie.

17 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-09-19 16:15:48)

promyczek91 napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Życie gdzie?  U niego?
Życie z czego?
Znasz jego towarzystwo?
Akceptują  Cię?

Kochanek zaproponował mi małżeństwo jeśli będę chciała, jak najbardziej jest otwarty.
Życie z kochankiem jest możliwe u niego, bo on na pewno u mnie by nie mógł mieszkać. Żyć mam z czego, on ma firmę,ja jestem inżynierem.

Moich znajomych nie ma, zrezygnowałam z nich na poczet męża i bliskich znajomych z rodziny. Moich, takich w 100 % jest może z 2 osoby, ale bardzo rzadko się z nimi widuję. Partner noe musi mi wypełniać czasu wolnego ale chce aby że mną był i wyrażał chęć spędź go, nie tylko przed tv.
Kochanka towarzystwo znam, i akceptują mnie.

To rozwiedź się i odejdź,nie oglądaj się i nie czekaj na męża,nie macie dzieci,samo przywiązanie,przyzwyczajenia z niewygodami i niechęciami w pakiecie i być może skrupuły ,wyrzuty sumienia ,poczucie krzywdy i winy u was  to marny fundament dla małżeństwa bez miłości ,w marazmie siłą inercji, bo od nastoletnich lat,niestety istnieje bardzo prawdopodobne "niebezpieczeństwo" że jak zrobisz pierwszy krok Ty, to on się obudzi i zacznie starać zabiegać rozpaczać i takie tam ,dawać szanse mimo zdrady ,Ty już chyba  postanowiłaś odejść odwagi i gwarancji brak tylko,według Ciebie mąż to żadna strata właściwie żadnych zalet nie ma, a Ty jesteś prawie doskonale idealna, przynajmniej dla kochanka i może we własnym teraz przy nim mniemaniu.Mąż nie jest Ciebie wart i nie zasługuje na taki cud jak Ty .
Problemem który wydaje się że masz to ta niepewna jednak i nieznana przyszłość ze starzejącym się,z bagażem, rozwiedzionym właściwie słabo poznanym , zadłużonym kochankiem,ale sprawnym seksualnie ,ale z obietnicami, nadzieją, wiarą smile,gwarancji na pomyślność i szczęście w jakimkolwiek związku nikt ci nie da ,a tylko niewielki odsetek związków po romansie staje się udanymi szczęśliwymi na dłuższą metę relacjami,wątpliwości to też normalka .

18

cześka8 napisał/a:

jak widac wieloletnia znajomosc przed slubem a i tak nie ma sie gwarancji ze sie dobrze 2 strone poznalo..... maz jest jakos powiazany z Twoimi rodzicami? Ciezko bedzie sie "rozwiesc" ale dla chcacego nic trudnego...
Mloda jestes jeszcze, bez dzieci... rozwiodlabym sie i... poszukala bardziej wlasviwego - majac teraz jakies porownanie czego sie chce a czego nie..

Cała moja rodzina jest przywiązana do męża, jednak 12 lat jestem z nim....

19 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-09-19 16:22:39)

promyczek91 napisał/a:
cześka8 napisał/a:

Cała moja rodzina jest przywiązana do męża, jednak 12 lat jestem z nim....

Trudności z rodziną  w życiu to też normalka  ,że tak filozoficznie przy niedzieli napiszę ,co cię nie zabije to może Cię wzmocni ,albo urwie ręce,nogi .
Siedzenie w tym małżeństwie nie uczyni już nic dobrego z Ciebie przepalone macie na stykach z różnych powodów już teraz nie istotnych bo nie zmienicie tego razem i wspólnie - nie kochasz męża, a on Ciebie kto to wie .

20

Mąż mówi że mnie kocha, ale tylko jak go zapytam.
Kochanek natomiast nie ma problemu z wyrażaniem emocji w stosunku do mnie.
Bez problemu mówi mi że kocha, że jestem piękną itp., natomiast mąż..... nie pamiętam kiedy powiedział mi że dobrze wyglądam, czy że jestem mądra.
Nie oszukujmy się, kobiety chcą to słyszeć

21

Skoro zastanawiasz się nad tym, którego z dwóch panów wybrać, to znaczy, że nie kochasz żadnego.
Moja rada: rzuć monetą.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

22 Ostatnio edytowany przez promyczek91 (2021-09-19 16:37:47)

Moment w którym poznałam kochanka bym czasem w którym z mężem prawie nie rozmawiałam. Ojciec był w szpitalu i p9czesci jestem uzależniona od męża bo to on wykonuje pracę w gospodarstwie.

W domu też jest nieciekawie, jestem najmłodsza i zawsze byłam najgorsza. Brat i siostra dobrze są ustawieni a ja stoję w miejscu. Rodzice mówi że to wszystko dla mnie ale papierka nie mam. Mąż też. non stop ma za to pretensje do mnie ze go oszukałam.
A co uważacie na pomysł abym się wyprowadziła, sama, do miasta w którym pracuje i dać czas na przemyślenia dla moich rodziców i dla męża?

23

promyczek91 napisał/a:

A co uważacie na pomysł abym się wyprowadziła, sama, do miasta w którym pracuje i dać czas na przemyślenia dla moich rodziców i dla męża?

Na jakie niby przemyślenia i jaki powód wyprowadzki podasz? Prawdziwy?
Przecież nie oszukujmy się, że ta wyprowadzka byłaby głównie po to by mieć swobodę w spotkaniach z kochankiem.

paslawek napisał/a:
promyczek91 napisał/a:

Może jesteś żoną Mariana ? z tego wątku https://www.netkobiety.pl/t126512.html

Też mi się ten wątek skojarzył.

24 Ostatnio edytowany przez promyczek91 (2021-09-19 16:46:54)

Kochanek nie da radę tak przyjeżdżać do mnie, z resztą też chcę wiedzieć co wybieram.

Chce zobaczyć czy jestem coś dla nich warta.
Oni są przyzwyczajeni że ja jestem non stop.

Naprawdę, mam wielki metlik nie tylko przez rozsterki miłosne, dlatego w środę idę do psychologa. Dobra decyzja?

25

promyczek91 napisał/a:

Kochanek nie da radę tak przyjeżdżać do mnie, z resztą też chcę wiedzieć co wybieram.

Skoro jesteś non stop to w jaki sposób udało Ci się mieć i ukrywać romans przez tak długi czas. Pisałaś też, że poznałaś kochanka towarzystwo...

26

Roxann napisał/a:
promyczek91 napisał/a:

Skoro jesteś non stop to w jaki sposób udało Ci się mieć i ukrywać romans przez tak długi czas. Pisałaś też, że poznałaś kochanka towarzystwo...

Brałam wolne i jeździłam do niego
Poznałam jego pracownikow/przyjaciół oraz jego siostrę podczas takich szybkich wypadów
Na noc wracałam do domu

27 Ostatnio edytowany przez Roxann (2021-09-19 17:17:43)

Wchodząc w romans przekreśliłaś swoje małżeństwo i raczej nie ma już czego ratować.
Czy z kochankiem będziesz szczęśliwsza? Przez chwilę na pewno. Jednak musisz się liczyć z tym, że najpewniej nie będziesz ani z jednym ani z drugim.

28

Widzisz kochanka jak chcesz widzieć. Tak z doskoku i przy zauroczeniu nie da się racjonalnie ocenić.  Natomiast  życia za Ciebie nie przeżyjemy, zrób jak uważasz.  Obyś tylko była szczęśliwa ze swojej decyzji.

Osobiście uważam,  że tego małżeństwa już i tak nie ma

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

29 Ostatnio edytowany przez paslawek (2021-09-19 18:17:35)

promyczek91 napisał/a:

Naprawdę, mam wielki metlik nie tylko przez rozsterki miłosne, dlatego w środę idę do psychologa. Dobra decyzja?

Tak może być niezła ,ale nie licz na to że psycholog za Ciebie podejmie decyzje to chyba oczywiste.
Jakie masz te rozterki miłosne.przecież jasnym jest że do męża to co czujesz to nie jest miłość,tu nie trzeba jakiejś specjalnej filozofii.
Z kochankiem to jeżeli zdecydujesz się na związek różnie może być zależy najwięcej od Twoich oczekiwań.
Jeszcze raz podkreślę że miałaś prawo do oczekiwań ,pragnień i ambicji, aspiracji w stosunku do męża i relacji związku z nim to jest normalne,
Znaczenie tych spraw i stosunek, presja,priorytety ,postawa jest w życiu ważna akceptacja elastyczność pewien dystans do siebie i tego co się myśli .
Ty w sposób dość powierzchowny na tym etapie oceniasz ,jawisz się trochę jak osoba bardziej zachwycona zachwytem i słowami kochanka
słowami których nie słyszysz od męża i który Ciebie rozczarował do tego stopnia że przestałaś go szanować ,kochać akceptować co się zdarza bo kijem nurtu Wisły się nie zawróci się bez miłości wzajemnej,do związku potrzeba dwojga dorastających rozwijających się na różnym poziomie osób we współpracy i w jakiejś wypracowanej równowadze niekoniecznie jeden do jednego żeby jakiś nierealny niejasny bilans się zgadzał ,a nie licząc, że ktoś kogoś będzie ustawiał i zapewniał mu jakieś nadzwyczajne dobra ,mąż też ma jakieś pretensje o majątek
którego mu nie wniosłaś według niego i nie zapewniłaś czegoś .Ty teraz sprawiasz wrażenie że kochanek ma Ciebie ustawić życiowo a przynajmniej liczysz na duże wsparcie od niego w tym że Tobie zapewni coś lepszego niż mąż.Tylko tu konkrety są istotne i ważne - jasność intencji wzajemnych.
Czy Ty kochasz kochanka ? Czy tylko odlatujesz jak on mówi że Ciebie kocha,to ciebie nakręca najbardziej czy jesteś gotowa narazić się i nie stawiać warunków, na wiele trudności i poświęcenia z miłości do kochanka ? I wydaje ci się że to miłość bo on coś tam mówi żeby się spotkać i pogadać mieć z tobą seks .miłość to poważna sprawa,a nie popierdółki,romantyczne brednie czy sama namiętność ,która się zmienia z czasem.Tajemnice, sekrety wspólne w romansie też po czasie zaczynają uwierać bardziej lub mniej ,kłamstwa oddzielają - nie łączą taka konspiracja i komitywa to pozory i ściema.
Uzasadniasz swoje w nim "zakochanie" chorobą ojca, trudnym czasem w życiu i tym podobnymi rzeczami wadliwością  męża i tego na Ciebie sporym wpływem oddziaływaniem też.
Pytam po co ? Szukasz na siłę powodów, przyczyn po fakcie zdrady i bycia niewierną ,to zbędne moim zdaniem, wystarczy że jesteś słabym, zwykłym człowiekiem,który przestał kochać męża ,
zupełnie niepotrzebne są takie akrobacje i usprawiedliwienia,odkrycie że mąż jest gorszy, jak zassałaś zauroczenie destrukcja,rozpad  postawy wobec niego czyli zrodzona jeszcze większa awersja i resentyment,dyskredytowanie go i porównania z kochankiem to jest nic wyjątkowego w Twojej sytuacji, taki niby impuls w postaci nowości ,niecodzienności i komplementów ,zrozumienia kosmicznego i podobieństw,wiele iluzji i złudzeń sobie fabrykujesz teraz nie zdając sobie z tego sprawy, to co i jak z kochankiem to jakaś jakby proteza, dopalacz z niego i z tego niby zakochania w emocjach,strach pomyśleć co bez niego z Tobą będzie w życiu i bez tych emocji ,słów,gestów ,obietnic.
Już nie chcę być cyniczny i zgryźliwy ,ale mówić i nie mieć problemu z tym że się kogoś kocha to żadna sztuka, zwłaszcza widząc co się z Tobą potem robi i zrobi jak łatwo wpłynąć na Ciebie.

30

Jeśli wybierzesz kochanka na partnera zrobisz ogromny błąd - jest dla Ciebie po prostu za stary.
Męża już nie kochasz.
Wyjedź złóż papiery rozwodowe - to jedyna droga żebyś mogła żyć tak jak chcesz.
A partnera szukaj w podobnym wieku.

31

Tego małżeństwa już nie ma, jakie by nie było (bo i tak teraz to dowiemy się, że mąż jest beznadziejny, jakżeby inaczej trzeba się wybielić) rozpieprzyłaś je do końca.
Kochanek, cóż. Rób jak tam chcesz. Podświadomie wiesz, że nic z tego nie będzie. Po to ten temat.
Życzę byś poszła do kochanka. Myślę, że po jakimś czasie docenisz - mam nadzieję już wtedy byłego - męża.

32

Promyczek
,, Życie z kochankiem jest możliwe u niego, bo on na pewno u mnie by nie mógł mieszkać. Żyć mam z czego, on ma firmę,ja jestem inżynierem."
Wcześniej napisałaś że ma długi,  jesteś pewna jego intencji?
Rozwód może zmienić wszystko, podejście rodziców, dziedziczenie. Musisz być świadoma,  że Twoje życie może mocno się zmienić. Oby kochanek okazał się dobrą podporą i przyjacielem. W tych niepewnych czasach robisz z mężem rzeczy, które mają rację dalszego bytu i jako takiego spokoju. Szybko się poddałaś. Każdy związek wymaga pracy, także i w sexie. Ciekawe na ile byłaś szczera w swoich potrzebach wobec męża, czy potrafiłaś się tak otworzyć  a on nic z tym nie robił?

33

promyczek91 napisał/a:

Mąż mówi że mnie kocha, ale tylko jak go zapytam.
Kochanek natomiast nie ma problemu z wyrażaniem emocji w stosunku do mnie.
Bez problemu mówi mi że kocha, że jestem piękną itp., natomiast mąż..... nie pamiętam kiedy powiedział mi że dobrze wyglądam, czy że jestem mądra.
Nie oszukujmy się, kobiety chcą to słyszeć

prawie oplułem ekran. Przepraszam ale trąca to typową "blondynką" z dowcipów.
facet ma kasę, ma bzykanie młódki, powie kilka miłych słówek a ona leci jak ćma.
Sorki ale dobrej opinii o autorce (lub jej intelekcie) nie jestem w stanie napisać

Znudzi mu się, zasadzi jej kopa i będzie skowyt.
Autorko, przypomnij sobie to za lat X, jak zmarnowałaś życie i jeszcze ten Nick "promyczek" taki zwodniczo łagodny
A laska po prostu na kasę leci i próbuje to jakoś tutaj wszystkim sprzedać pod pozorem złego męża (klasycznie, wina męża)

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zostać przy mężu czy kochanku?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021