Na jakich podstawach mam prawo zabrać kaucję lokatorowi? Jeśli w ogóle - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Na jakich podstawach mam prawo zabrać kaucję lokatorowi? Jeśli w ogóle

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Na jakich podstawach mam prawo zabrać kaucję lokatorowi? Jeśli w ogóle

Dzień dobry państwu.
Mój problem polega głównie na mojej naiwności. Pierwszy raz wynająłem komuś mieszkanie i nie ogarnąłem podstaw. Umówiłem się z lokatorem, że pozwolę mu usunąć z mieszkania wersalkę i przenieść ją do piwnicy, jeżeli odpowiednio o nią zadba i zabezpieczy, żeby nic się jej nie przytrafiło. Umówiliśmy się słownie, że zwrócenie jej w nienagannym stanie jest warunkiem dla wykonania tego ruchu. Pięć miesięcy później przy odbiorze mieszkania okazało się, że mebel spleśniał. Jego odpowiedzą było - masz pecha, zgodziłeś się. Tak samo wstawił garnki do kartonu i też zniósł do piwnicy, tym razem bez mojej zgody i te naczynia też spleśniały. Z tym, że garnki da się oczyścić, a wersalka jest już zagrożeniem dla zdrowia i poszła do kosza. Czy ja mam jakiekolwiek opcje w tej sprawie czy powinienem pogodzić się ze swoją głupotą?

Druga rzecz. Czy ja mam prawo sporządzić umowę na własną rękę i będzie ona tak samo wiążąca prawnie, jak ta wykonana przez pośrednika biura nieruchomości? Chciałbym bardziej zabezpieczyć się przed sytuacją w jakiej się postawiłem wzbogacając standardowy tekst o detale. Gdzie znajdę paragrafy odnośnie najmu okazjonalnego by sprawdzić czy nic co wymyślę nie stoi na przekór prawu?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Na jakich podstawach mam prawo zabrać kaucję lokatorowi? Jeśli w ogóle

Sam zgodziłeś się na przechowanie wersalki w piwnicy więc w tym wypadku nie widzę podstaw by domagać się pieniędzy za spleśniałą wersalkę. Najemca zrobił jak powiedziałeś.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

3

A co miałeś na temat wersalki w umowie? Masz jej zdjęcia sprzed wynajęcia mieszkania i z odbioru? Zawsze też możesz po prostu zatrzymać część kaucji za wersalkę i wtedy ewentualne działanie, sądy będą po stronie lokatora; jest szansa, że nie będzie mu się chciało.

Umowa najmu okazjonalnego nie musi być sporządzona u notariusza, ale oświadczenie o poddaniu się egzekucji już tak, musi być aktem notarialnym.

Czy umowę sporządzisz Ty, czy pośrednik - bez różnicy. Tyle że oni pewnie zrobią to lepiej. wink Ja bym jednak skorzystała z porady prawnika zamiast szukać pomocy w internecie; koszt niewielki w porównaniu do kosztów, na które może Cię narazić lokator. Wersalka to pikuś. tongue

4 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-07-10 21:50:18)

To że piwnica jest wilgotna to coś na co wpływu lokator nie miał to Twoja piwnica
Pierwszy raz słyszę by komuś w piwnicy  zaplesniały garnki.
Jeśli mieszkanie nie jest zniszczone nie możesz zatrzymać kaucji .
Umowa najmu okazjonalnogo jak wyżej napisano notariusz.
I zabezpiecza przed kimś kto nie chce się wyprowadzić bo oświadcza że ma gdzie byś np babki w ciąży na bruk nie wyrzucił.
Więc nie ma nic do wersalki w piwnicy taka umowa.
Raczej na Twoim miejscu bym się obawiała że jak w umowie z kolejnym lokatora będzie cis o wynajęcia piwnicy A jego rzeczy zaplesnieją to zapłacisz odszkodowanie. Radzę  Ci taka piwnicę  wyłączyć z umowy najmu lokalu, serio.

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

5 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-10 14:29:26)

Wersalkę nawet za darmo można jakąś używaną znaleźć na OLX czy grupie "Uwaga śmieciarka jedzie" na facebooku. Często ludzie pozbywają się takich rzeczy. Właśnie o to chodzi, że to właściciel prędzej mógł przewidzieć, że coś spleśnieje w piwnicy niż najemca. Skąd on miał wiedzieć jaka tam jest wilgotność.

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Na jakich podstawach mam prawo zabrać kaucję lokatorowi? Jeśli w ogóle

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021