Wibrujące akcesoria do masażu ciała - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wibrujące akcesoria do masażu ciała

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Wibrujące akcesoria do masażu ciała

Złapał mnie 3 dni temu ból w plecach, w okolicy lewej łopatki. Znam już siebie trochę i wiem, że jest to efekt miesiąca prawie bez aktywności fizycznej oraz zbyt długie siedzenie w niezbyt zdrowej pozycji oraz spanie na lewym boku. Czuję, że mam tam spięte mięśnie i boli mnie punktowo. Nie udało mi się tego rozmasować na wałku ani piłeczką, wydaje mi się, że to spięcie jest za głęboko. Szukałam rozwiązania w internecie i znalazłam informację, że masaż wibrującą piłką może być bardzo pomocny. Niestety polecana piłka kosztowała ok 600 zl.
Znalazłam jakąś wibrującą piłkę na stronie decathlonu. Ma kilka dobrych ocen a cena jest zdecydowanie bardziej przystępna (ok 70 zł). Ktoś korzystał z tego produktu? Jak się w ogóle sprawdzają takie wibrujące masażery do ciała? Ja mam tendencję do zbyt napiętych mięśni. Od jakiegoś czasu zaczęłam często korzystać z różnych produktów do samodzielnego masażu dostępnych w sklepach rechabilitacyjnych - piłki, wałki. Te rzeczy okazały się bardzo przydatne. Nie korzystałam, a nawet za bardzo nie słyszałam wcześniej o produktach do masażu z wibracjami. Chętnie się dowiem czy są one skuteczne i na co trzeba uważać. Obawiam się, że nawet jeśli te wibracje mogą pomóc to część tańszych produktów może być nieskuteczna, mieć zbyt małe wibracje (?).

Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about. Be kind. Always.
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez R_ita (2021-04-30 09:11:51)

Odp: Wibrujące akcesoria do masażu ciała

A myślałaś może o matach do akupresury? Świetnie rozluźniają ciało i są polecane osobom z siedzącym trybem pracy na bole szyi, pleców, barków, napięcie mięśniowe i stres a nie są też drogie. Ważne by to skonsultować z lekarzem bo istnieją przeciwskazania (choćby choroby układu krążenia).

Co do produktów do masażu z wibracjami to moja siostra ma matę masującą z wibracjami i podgrzewaniem, ale to także po konsultacji z lekarzem. Ale ona cierpi na chorobę autoimmunologiczną i i tak się buja po reumatologach i fizjoterapeutach, co jakiś czas ląduje na laserach, prądach tens i fango bo bóle mięśniowe i stawowe to jej codzienność hmm mata wibracyjna to tylko uzupełnienie.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

3 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2021-04-30 09:22:31)

Na logikę  to bym szła raczej w mechaniczne sposoby  masażu.  Bo wibracje blisko łopatki.. tam jest serce co ma swój rytm..

Ja się często spinasz: ćwiczenia relaksacyjne joga?

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

4 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-04-30 09:37:01)

R_ita napisał/a:

A myślałaś może o matach do akupresury? Świetnie rozluźniają ciało i są polecane osobom z siedzącym trybem pracy na bole szyi, pleców, barków, napięcie mięśniowe i stres a nie są też drogie. Ważne by to skonsultować z lekarzem bo istnieją przeciwskazania (choćby choroby układu krążenia).

Mam od grudnia, używam często i uwielbiam :-). Zwykle pomaga ale teraz nie pomogło. Chyba po prostu to spięcie jest umiejscowione w głębszej warstwie.

Ela210 napisał/a:

Na logikę  to bym szła raczej w mechaniczne sposoby  masażu.  Bo wibracje blisko łopatki.. tam jest serce co ma swój rytm..
Ja się często spinasz: ćwiczenia relaksacyjne joga?

Hmm.. nie pomyślałam, że to coś może zaszkodzić na serce.. zapytam znajomego, który zajmuje się rehabilitacją, a jego dziewczyna jest lekarką.

Jestem pewna, że joga byłaby skuteczna, tylko ostatnio nie ćwiczyłam. Porzuciłam jogę na rzecz tańca, a taniec ostatnio poszedł w odstawkę (trzecia fala, naloty policji na szkoły). Jogę trochę tak interwencyjnie stosuję i chyba od dzisiaj przynajmniej kilka razy zastosuję. Trochę ciężko mi się zebrać w domu, zwłaszcza jak dawno nie ćwiczyłam.

Ale te masujące gadżety w sumie i tak mnie interesują, pewnie jakiś kupię, tylko nie chciałabym się zniechęcić kupując jakiś bubel.
Innymi tematami dotyczącymi napięć też się trochę interesuję. Ostatnio był webinar w tym temacie na jednym z profili na facebooku, chyba Marzeny Barszcz, która zajmuje się terapią przez ciało metodami Loewena. Udostępnili na youtube sporo materiałów z ćwiczeniami. Jeszcze nie korzystałam ale  zamierzam

5 Ostatnio edytowany przez R_ita (2021-04-30 09:50:34)

Skonsultuj to z tymi znajomymi :-) tak będzie najbezpieczniej. Ela słusznie zauważyła, to blisko serca, a przecież te wszystkie wibracyjne cuda nie powinny być stosowane nie tylko przy wszczepionych rozrusznikach, by-pasach ale ogólnie problemach z sercem, a też urazach kręgosłupa czy złamaniach kości kiedyś, przynajmniej tak mnie informowano. Więc zdecydowanie skonsultować.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

6

Aniuu, a konsultacja fizjoterapeuty?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

W sumie to dzisiaj w dzień już nie czułam tego bólu, trochę się poruszałam wczoraj i dziś. Na razie nie pójdę do fizjoterapeuty, pewnie byłoby to ciekawe, ale szkoda mi pieniędzy na ten moment.
Nie miałam nigdy złamań, problemów z sercem, urazów kręgosłupa. Jak ktoś jeszcze ma doświadczenia z takimi akcesoriami to podzielcie się doświadczeniem bo mnie to ciekawi.

8

Aniu, zdecydowanie lepiej zainwestowana kasa to jedna wizyta u fizjoterapeuty niż samodzielne dobieranie akcesoriów, gdzie nie masz w tym kierunku wiedzy i możesz sobie po prostu zrobić krzywdę. Fizjo może Ci powiedzieć, w jaki sposób sama możesz wyeliminować epizody bólowe, jeżeli kiedyś by Ci się takie przytrafiły.

No nie mów, że wolisz działać na własną rękę i nie masz w głowie tego, że coś sobie w środku jeszcze bardziej nadwyrężysz...

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

9

R_ita napisał/a:

Właśnie miałem o tym pisać smile Też korzystam.

Przed użyciem wstrząsnąć.

10

Ja mam taką z tych najtańszych, najmniej ostrych, kupioną na próbę. Muszę powiedzieć, że dobrze wydane 40zł :-) Wbrew przewidywaniom nie mam wrażenia, że jest bardzo ostra, muszę chwilę poleżeć, żeby poczuć te kolce. Po jakichś 10 minutach czuje sie fajne ciepło, po trochę dłuższym czasie czuję kompletne rozluźnienie i mam ochotę zasnąć. Nie raz już zasnęłam na tej macie :-)

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Wibrujące akcesoria do masażu ciała

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021