Wierzę ale nie chodzę do kościoła ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

Wierzę ale nie daje na tace.
Daje na tace, ale w mięsnym.
Wierzę , że kościół musi odejść.

Czy młodym Polakom i Polkom te postawy wydają się coraz bliższe , a jeżeli tak to dlaczego ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

Wierzę, ale planuję apostazję. Jest mi nieco z tego powodu przykro, Bóg jest ok, obsługa naziemna do bani.

Spokój wewnętrzny trzeba sobie po prostu wypracować przez trud.

3

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

Wierzę,  ale wiara jest dla mnie i mogę wierzyć wszędzie, nie tylko w budynku oznaczonym  krzyżem.  Dam na tacę a raczej  zrobię przelew  gdy wiem,  że ksiądz  zbiera  by pomóc potrzebującym a nie sobie... 
Kościół jako budynek gdzie wierni  mogą się spotkać - ok,  ale to może być również szopa drewniana  z krzyżem a nie pałac odjechany echem w kosmos. 
Nie popieram  kultu szatana,  ani kultu  kościoła.

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

4

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

Ta organizacja skutecznie zmanipulowała ludzkie umysły że mają one poczucie winy i zaniedbania, bo nie dały dziesięciny lub nie zaszczyciły swoim obowiązkowym meldunkiem w budynku. Jest to jeden z głównych punktów działania każdej sekty- poczucie winy.

Poza tym rząd wystarczająco daje kasy tej organizacji z naszych podatków, że nie ma potrzeby ich wspierać własnymi złotówkami. Popsuło im się w głowach od nadmiaru bogactwa i powinni jak najszybciej zniknąć.

U kobiet słowo "kocham" oznacza zapewniasz mi najwięcej korzyści, jeszcze mi się nie znudziłeś i nie mam do kogo odejść kto zapewnia tych korzyści więcej.

gg 25414758

5

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?
Zielony_Domek napisał/a:

Wierzę, ale planuję apostazję. Jest mi nieco z tego powodu przykro, Bóg jest ok, obsługa naziemna do bani.

Miałabym ochotę zrobić coś analogicznego, ale mówiąc oględnie nie chcę robić przykrości mojej babci. Ale stosunek do Kościoła jako instytucji mam zdecydowanie negatywny.

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

z tej największej instytucji korzystam z okazji pogrzebów, ślubów i tym podobnych okazjonalnych sytuacji
nie lubię za historię a dokładniej ich historię tą daleką jak i czasy współczesne

Nawet nie wiem czy wiesz
Nasze życie to dym
Ucieka nam między palcami

7 Ostatnio edytowany przez Brother in arms (2021-02-13 06:09:43)

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

Dokonalem apostazji. Wg mnie kosciol jest zly i zbyt wladczy, wtracajacy sie w zycie Polakow. Ma niezrozumiale przywileje. Nie mniej dla wielu jest drogowslazem jak zyc, czesc ludzi musi miec powiedziane jak, bo sami nie wiedza. Stad sila kosciola
Ochrzciłem dzieci, ale do komunii już nie pójdą. Będą mieli wybór, czy pozostać w kościele, czy też nie.
Papiez Franciszek jako jedyny rozumie bledy kosciola, ale sam nie da rady. U nas to wladza i pieniadze, czesto biznes. To boli, ale ludzie nie umieja sie postawic. Gdybym ją resto babcięcko, to natychmiast byłbym więzieniu.
Wiemy jak jest w kosciele... nie potrafie tego pojac. Kosciol jest dzisiaj u nas zly.

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

proponuję obejrzeć reportaż tomasza siekielskiego na yt "TYLKO NIE MÓW NIKOMU"i następny "ZABAWA W CHOWANEGO"

Nawet nie wiem czy wiesz
Nasze życie to dym
Ucieka nam między palcami

9 Ostatnio edytowany przez rafael12 (2021-03-19 00:51:24)

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?
Kwadrad bis napisał/a:

Wierzę ale nie daje na tace.
Daje na tace, ale w mięsnym.
Wierzę , że kościół musi odejść.

Czy młodym Polakom i Polkom te postawy wydają się coraz bliższe , a jeżeli tak to dlaczego ?

Sama wiara jest rownież łaską. Módl się o nią . Przeczytaj pierwszy rozdział z Księgi Mądrości to zobaczysz jaki jest problem.

Kościół Katolicki jest Oblubienicą Chrystusa. Pan Jezus zapowiedział że "Bramy piekielne go nie przemogą". Matką Kościoła jest Maryja Matka Boża, Królowa Apostołów, Aniołów, która jest także postrachem duchów piekielnych. Maryja jest Niewiastą o której w Księdze Rodzaju  rdz 3 jest zapowiedziane że zwycieży ostatecznie  Szatana . Pan Bóg dał władzę Maryi na pewien czas :

25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie. J 19

To był testament Pana Jezusa z Krzyża , a ostatnie słowa są ważne.

Pan Bóg ustanowił Kościół Katolicki a nim sakramenty święte.  Ja nie chodzę do Kościoła dla chodzenia, nie chodzę dla księdza, ale dla sakramentów świętych, dla swojej duszy, dla wolności, aby czerpać siły z Eucharystii i Komunii świętej (Mowa Eucharystyczna ewangelia Jana). Pan Bóg dał mi rozum, 3 cnoty teologiczne (które łączą duszę z Bogiem) te cnoty oświecają rozum , umacniają wolę w dobrym, ku dobremu. Bez Boga nic nie mogę, bo w życiu duchowym, nie ma drogi neutralnej, nie ma pustki, jest albo Bóg albo Szatan (zwodnicze nauki, ideologie, systemy, herezje)

Masz problem z Bogiem i ze sobą, Obraz tego nędznego bezbożnego świata gdzie jest  nie rzadko tyle zła, nie jest obrazem Boga, nie jest winą Boga. Lecz skutkiem grzechów, ludzkiej wolności, złych wyborów. Wielu ludzi którzy odrzucają Boga i prawo Boże, sami siebie w miejsce Boga stawiają. Lucyfer powiedział Bogu "non serviam" , natomiast Maryja powiedziała przy zwiastowaniu  "fiat" tak i zobacz ile łask dostąpiła . Została Matką Bożą, cierpiała bardzo, ją Pan Jezus Bóg wybrał na Matkę, dzięki niej przyjął ludzkie ciało (gorsze niż anielskie, dlatego Lucyfer który stracił wszystko neinawidzi ludzi za to że Bóg wcielił się w człowieka , kobiete), jednak ludzie nie uwierzyli że to Bóg , bo żydzi chcieli Boga który da im władzę, który będzie potężny"agresywny", jednak moc Boża się objawiła w tym że Bóg przyjął ludzkie ciało, przyjął konsekwencje ludzkich grzechów, oddał życie na Krzyżu, wcześniej ubiczowany, cierniem ukoronowany, wycierpiał tyle i tym cierpieniem udowodnił że jest Bogiem, po trzech dniach zmartwychwstał. Bóg żadnego pokazu mocy i fajerwerków nie musiał robić, nie musiał się popisywac, na tym polegało Boże uniżenie , że z przyszedł Bóg z niebios i dla nas tak się upodlił, abyśmy Go przyjęli, przyjęli w samotności, cierpieniu , nasze cierpienie i samotnosć jest Jego cierpieniem. On pierwszy przeszedł najgorszą drogę.

znajdz post :  Apogeum Męki Chrystusowej, a szyderstwo ateistów i odstępców jhs forum

10 Ostatnio edytowany przez Olinka (2021-04-22 01:35:06)

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?
złodziej zapalniczek napisał/a:

proponuję obejrzeć reportaż tomasza siekielskiego na yt "TYLKO NIE MÓW NIKOMU"i następny "ZABAWA W CHOWANEGO"

Widziałem ten film. Brzydzę się grzechami a jeszcze bardziej jak  wilki w owczych skórach celowo nic nie robią i kryją pedofilie w kościele. Jednak warto zauważyć że w filmie Sekielskiego bodajze 4/5 przypadków pedofilii miało podłoże homoseksualne!
Założycielem ideologii genderyzmu również był pedofil, jednak środowiska te promują na ulicach prawo do zabijania, seksedukacje w której małe dzieci się chce uczyć masturbacji, rozbudzać seksualność, tak aby  na  przyszłe swoje ofiary pedofilów  patrzyły w duchu genderyzmu "przyjaźnie" . To jest Szatański atak na rodziny i ludzkosć, tak samo cały porno biznes... Dzieci mają smartfony z dostępnem do tego diabelstwa. Tam jest jedno wielkie wypaczenie i szyderstwo z rodziny i miłosci w małżeństwie. Polecam wpisać i posłuchać ks. egzorcysy  wpisać: ks Piotr Glas - demony seksu.  Grzechy nieczystości to jest równia pochyła na zatracenie, od tych grzechów bardzo trudno się uwolnić, bo z seksualnością jest związane błogosławieństwo Boże, dar życia, dlatego Szatan niszczy i uderza w najsłabsze punkty. Na miłość Boga, proszę was, zważajcie na swoją skromnosć w ubiorze i przyzwoicie się zachowujcie , o wszelkich gorszycielach, gorszycielkach Bóg powiedział :

6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.  Mt 18

Co do cnoty czystości :
[nieregulaminowy link]

Słowa Boga są wieczne , Słowo Boże to sam Bóg :

1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało.
4 W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili.
14 A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce10. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył  J 1

11

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?
Zielony_Domek napisał/a:

Wierzę, ale planuję apostazję. Jest mi nieco z tego powodu przykro, Bóg jest ok, obsługa naziemna do bani.

Kosciol to wspólnota ludzi wierzących,  co nie? Wiec skąd "obsluga"? Jaka obsługa??? Gdy coś mi się nie podoba mogę opuścić tą wspólnotę, ale kto na tym straci?

Rodzina to ja i moi bliscy. Gdy coś mi się nie podoba, mogę opuścić tą wspólnotę. Ale czy gdy brat zrobi mi krzywdę, przestanę się odzywać i go wydziedzicze, czy pomodlę się za niego i powiem jak człowiek co zle zrobił?
Ksiądz tez człowiek,  tez można powiedzieć mu ze błądzi.

12

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?
Anma napisał/a:

Kosciol to wspólnota ludzi wierzących,  co nie? Wiec skąd "obsluga"? Jaka obsługa??? Gdy coś mi się nie podoba mogę opuścić tą wspólnotę, ale kto na tym straci?

Rodzina to ja i moi bliscy. Gdy coś mi się nie podoba, mogę opuścić tą wspólnotę. Ale czy gdy brat zrobi mi krzywdę, przestanę się odzywać i go wydziedzicze, czy pomodlę się za niego i powiem jak człowiek co zle zrobił?
Ksiądz tez człowiek,  tez można powiedzieć mu ze błądzi.

Ja widzę to w ten sposób, że można wierzyć w Boga i jego wpływ na świat, na nasze własne życie (teizm), a równocześnie nie chcieć być częścią żadnej wspólnoty, czyli przynależeć do jakiegokolwiek Kościoła.

Anma napisał/a:

Ksiądz tez człowiek,  tez można powiedzieć mu ze błądzi.

Można, tylko po co, jeśli ktoś nie czuje potrzeby posiadania takiego duchowego przewodnika, zwłaszcza grzesznego, słabego i błądzącego? Jak najbardziej można tworzyć relację z Bogiem bez pośredników.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

13

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?
Anma napisał/a:

Kosciol to wspólnota ludzi wierzących,  co nie?.

Nie.
Ludzie wierzący nie mają w Kościele nic do gadania. Reguła jest jedna: albo pokornie i bezdyskusyjnie wypełniasz polecenia biskupów, albo won.
Jak komuś to pasuje- ok. Ale to nie jest żadna wspólnota, tylko twardy dyktat.

14

Odp: Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?
Kwadrad bis napisał/a:

Wierzę ale nie daje na tace.
Daje na tace, ale w mięsnym.
Wierzę , że kościół musi odejść.

Czy młodym Polakom i Polkom te postawy wydają się coraz bliższe , a jeżeli tak to dlaczego ?

Nue da sie rozdzielić kosciola od wiary. To naiwne.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Wierzę ale nie chodzę do kościoła ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021