Emocje wypisane na twarzy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Emocje wypisane na twarzy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Emocje wypisane na twarzy

Czy zdarzyło się Wam czasem spojrzeć na kogoś nieznajomego i odniosłyście wrażenie, że wiecie doskonale o czym dana osoba myśli ?
Jej twarz była bowiem jak otwarta księga ? A może przeciwnie - kiedyś spotkałyście kogoś, kogo mimika była tak delikatna, że mimo długiej rozmowy do dziś nie macie pojęcia o czym dana osoba wówczas myślała ? Jak to jest, że niektórzy z nas mają bardziej a
niektórzy mniej wyrazistą mimikę, większą lub mniejszą ekspresję emocji ? Jakieś sto lat temu Karol Darwin przewidział, że
emocje są uniwersalne dla całej ludzkości.Emocje są tym, co "ułatwia nam życie", pisze psycholog emocji Paul Eckman. 40 lat jego badań doprowadziło go do wniosku, (pierwotnie przedstawionego przez wspomnianego Karola Darwina), że emocje, wyraz twarzy, są w dużej mierze uniwersalne.  Amerykański uśmiech może wyglądać podobnie jak uśmiech wyrażony przez plenienie Fore z Papui-Nowej Gwinei. Co więcej emocji nie można wyłączyć, mogą być one jedynie przez nas świadomie kontrolowane. Czy udaje wam się częściej trafnie zgadywać w rozmowie z kimś w jakim akurat jest humorze czy nastroju, czy też bywają z tym problemy smile? Zapraszam do dyskusji smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Emocje wypisane na twarzy

W życiu spotkałam tylko jednego faceta, którego ani mimika twarzy ani ton głosu nie zdradzały zupełnie nic. Był to mój nauczyciel. Nie okazuje on zupełnie żadnych emocji, a jego uśmiech - o ile już się zdarzał, polegał na uniesieniu kącika ust.
Z innymi ludźmi raczej nie mam problemów z odczytywaniem emocji, ale nie natrafiłam jeszcze na kogoś, prócz siebie, kto byłby całkowicie otwartą księgą. U mnie jak na dłoni widać co czuję, ale jeśli się postaram, to potrafię ukryć swoje emocje, jednakże wymaga to ode mnie kontroli. Zazwyczaj więc nieświadomie ujawniam całemu światu co czuję.
A jak to jest? Nie mam bladego pojęcia!
Może to zależy od osobowości?

3

Bardzo często zdarzają mi się sytuacje, że już przy pierwszym kontakcie nabieram do kogoś zaufania lub nie. I przyznam, że przeważnie to pierwsze wrażenie mnie nie myli. Kiedy w pracy miałam kontakt z mnóstwem ludzi, często jakieś nieuchwytne ,,coś" mnie u niektórych niepokoiło. Wówczas głośno mówiłam do współpracowników, że coś mi się w tym człowieku nie podoba, jeszcze nie wiem co, ale za jakiś czas powiem. Zastanawiałam się niejednokrotnie czy to jakiś wewnętrzny głos, intuicja, czy też właśnie ludzkie emocje i intencje są wypisane na twarzy do tego stopnia, że zdradzają charakter i zamiary. Ja osobiście raczej nie umiem emocji ukrywać, tłumić. Prawda jest jednak taka, że nie mam takiej potrzeby, czuję się bowiem wtedy autentyczna i szczera. Kiedy jestem zła od razu to po mnie widać, kiedy się smucę również, ale i kiedy jestem szczęśliwa to szczęście mam wypisane na twarzy.
Rzeczywiście niewiele jest osób o tzw. kamiennej twarzy, ale zdarzają się i niestety nie są dobrze odbierane. Bardzo trudno bowiem rozmawia się z człowiekiem, który nie zdradza swoich myśli i emocji. Wydaje się jakiś tajemniczy, nieodgadniony, trudno mu zaufać. I jeśli iść tropem tego, co napisałaś, Vousti, to taka osoba musi się niesamowicie kontrolować, więc od razu nasuwa się pytanie: dlaczego? A może to jest też tak, że osoba bez mimiki twarzy przejawia w ten sposób jakąś emocjonalną pustkę? Nie pokazuje emocji, bo ich po prostu wyraziście nie przeżywa? Co nie znaczy, że nie przeżywa ich wcale. Moja mam na przykład... Jest cudownym człowiekiem, ale życie nauczyło ją, że należy przyjmować wszystko takie jakim jest. I naprawdę trudno wyczuć kiedy coś sprawia jej ogromną radość czy kiedy jest naprawdę smutna. Jeśli już to łatwiej mi to odczytać po jej tonie głosu, gestach, ruchach, ale nie widzę tego na twarzy. Ona po prostu taka jest i potrzebowałam całego swojego życia, aby trafnie jej emocje odbierać.

4

Niestety a może stety ja mam taka mimikę, że emocje widać na mojej twarzy... Można czytać ze mnie jak z księgi... Wiele razy próbowałam ukryć swoje uczucia, ale po prostu mam to wypisane na twarzy... Myślałam kiedyś nad tym i wydaje mi się, że może dlatego, że jestem bardzo emocjonalną osobą.... Nie potrafię ukrywać uczuć....
Kiedyś myślałam, że mam dar, za każdym razem jak spojrzałam na człowieka, wiedziałam, czy ma dobre intencje, czy złe, ale to nie był dar, bo wiele razy się pomyliłam i to nie były raczej pozytywne przypadki....

5

No tak to właśnie już bywa, że nasza twarz zdradza nasze emocje trudno jest to ukryć aczkolwiek czasami przydałoby się żeby nas nie zdradzała

6

odświerzam temat gdyż ostatnio też mnie zastanowiło, jak to jest że jedni mają zawsze i wszędzie "poker face" a u innych widac po ustach,oczach co myślą w danej chwill i jaki mają humor

7

Ja jestem dwojaka. Emocjonalna, tak. Potrafię jednak bardzo dobrze skrywać emocje, gdy mnie coś boli, udawać przed daną osobą, że wcale tak nie jest.

8

Każdego dnia obserwuję wszystkie oblicza ludzi. Normalne co każdy ma na twarzy wypisane. Brakuje nam uśmiechu ale niestety sprawy które spędzają z powiek. Nie da ukryć się. Gdyby wróżka pyknęła palcem nie mam problemów już. Najbardziej denerwuje mnie ona bez przerwy czepia się że nie uśmiechnę się co jej do tego? Przyczyniła się do tego że cierpię kiedy powiedziała takie rzeczy. Pragnę tego żeby dała mi spokój i oddychać.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Emocje wypisane na twarzy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024