Sposoby na poprawienie stanu cery - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Sposoby na poprawienie stanu cery

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

Temat: Sposoby na poprawienie stanu cery

Siemka kobitki mam pytanko A mianowicie macie coś sprawdzonego na poprawę stanu cery? Dermatolog nie wchodzi w grę bo już kupę kasy wydałam A efekt jest zerowy wink))
Chodzi mi głównie o przebarwienia jak i sam trądzik
Dodatkowo może coś na zwężenie porów ;(
Nie wiem już gdzie szukać jakiś rad więc błagam o coś skutecznego bo serio już nie wiem co robić ;____;

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Mi się bardzo poprawiła cera po przestawieniu  się na tylko kosmetyki  naturalne

3

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

A czego używasz na co dzień autorko?
skóra powinna być łagodnie oczyszczana i nawilżana.
nie  zapychana makijażem, jak masz problemy, kosmetyki naturalne- jak najbardziej, bo może masz alergię.
masz przebarwienia, więc pewnie nie chronisz skóry przed słońcem?
a powinnaś-  ja uzywam Dermedic Sunbrella z filtrem 50. na dzień,
I może powinnaś zadbać o dietę: Dużo wodybez fastfoodów, czerwonego mięsa, słodyczy..

4

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

jagnaks... ja kupe kasy wydałam na dermatologa (+ leczenie antybiotykami), endokrynologa (+ leczenie hormonami) i nic z tego... przez przypadek przeczytałam jakiegos bloga o ... wpływie nabiału na cerę, wyeliminowałam go z diety ale dopiero eliminacja glutenu oczyściła mi plecy i dekolt.
Obecnie leczę jelita - jestem na jakiejś tam diecie eliminacyjnej (ograniczyłam sporo nabial i mąkę) i w koncu jakoś "młodzieńczy" trądzik się uspokoił też na twarzy smile). Każdy grzeszek (alkohol - piwko i pizza z reguły) mam potem widoczny na twarzy... ale nie natychmiast (zeby skojarzyc to z dietą) tylko tak do kilku dni po... i dopiero jak jestem na .. diecie to da się to zaobserwować.
mam sporo pozapalnych zmian po jakichś syfach na twarzy - które planuję niedługo potraktować laserem i oby juz ten "trądzik" nie wrócił...
żaden lekarz - nawet młoda dermatolożka do której poszłam niedawno skuszona pozytywnymi komentarzami - nie widzi związku stanu cery od kondycji jelit czy diety, moja skóra jest teraz juz uspokojona choc z plamami opalonymi słoncem ale tez jest strasznie wysuszona i to tez wiąże ze zlym stanem jelit, próbuję cos z tym zrobic.. ciężko ale próbuje bo chyba tędy droga...  eliminacja z diety nic nie kosztuje, ale nie na kilka dni, tylko trochę dłużej by dało się zaobserwować czy to w ogole to...

5

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery
cześka8 napisał/a:

jagnaks... ja kupe kasy wydałam na dermatologa (+ leczenie antybiotykami), endokrynologa (+ leczenie hormonami) i nic z tego... przez przypadek przeczytałam jakiegos bloga o ... wpływie nabiału na cerę, wyeliminowałam go z diety ale dopiero eliminacja glutenu oczyściła mi plecy i dekolt.
Obecnie leczę jelita - jestem na jakiejś tam diecie eliminacyjnej (ograniczyłam sporo nabial i mąkę) i w koncu jakoś "młodzieńczy" trądzik się uspokoił też na twarzy smile). Każdy grzeszek (alkohol - piwko i pizza z reguły) mam potem widoczny na twarzy... ale nie natychmiast (zeby skojarzyc to z dietą) tylko tak do kilku dni po... i dopiero jak jestem na .. diecie to da się to zaobserwować.
mam sporo pozapalnych zmian po jakichś syfach na twarzy - które planuję niedługo potraktować laserem i oby juz ten "trądzik" nie wrócił...
żaden lekarz - nawet młoda dermatolożka do której poszłam niedawno skuszona pozytywnymi komentarzami - nie widzi związku stanu cery od kondycji jelit czy diety, moja skóra jest teraz juz uspokojona choc z plamami opalonymi słoncem ale tez jest strasznie wysuszona i to tez wiąże ze zlym stanem jelit, próbuję cos z tym zrobic.. ciężko ale próbuje bo chyba tędy droga...  eliminacja z diety nic nie kosztuje, ale nie na kilka dni, tylko trochę dłużej by dało się zaobserwować czy to w ogole to...

Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Lekarze nie znają się na żywieniu bo się tego nie uczą. Mi nie raz lekarz mówił, przy jakimś problemie zdrowotnym ze dieta nie miała znaczenia. Po zmianie diety organizm wszystko sam naprawiał. Coś cię w jedzeniu uczula, jak ludzi z celiakią gluten. Musisz to znaleźć i wyeliminować. I nie bój się, że bez mleka będziesz miała problemy. Bez mleka przestaniesz mieć problemy.

6

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Może jakaś dieta, zdrowsze odżywianie by pomogło?

7

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

ja się nie boję, ja niestety po prostu bardzo lubię nabiał i te wszystkie jego przetwory i strasznie cierpię na diecie ale wierzę że jeszcze bedę mogla wrócić?? choc to nie jest prawdziwy nabial tak samo jak mąka pszenna to nie jest... dobra, nie rozpisuję się na temat przetworzonej zywności...
aha i eliminacja jednak kosztuje, te wszelkie zamienniki są coraz bardziej teraz dostępne ale zeby znależć swoj smak to juz inna sprawa , no i tanie to to nie jest.. ale... warto, nie mam juz dziwnych bolących syfów na twarzy, plecach, dekolt czysty.. warto...  teraz tylko podkurowac ślady (i swoje wnętrze) i bedzie chyba git...
jak sobie pomysle ile chemii w lekach zapisanych przez lekarzy w siebie wsypalam, no ale.. wiadomo ze w naszym kraju to trzeba byc.. budowlancem, prawnikiem.. lekarzem... czy tylko mnie sie tak trafiło?? tongue..  dobrze ze są fora, blogi itp itd.. niby czlowiek nie chce się sam leczyc ale.. no sie nie da...
pozdrawiam.. smile)

8

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery
cześka8 napisał/a:

ja się nie boję, ja niestety po prostu bardzo lubię nabiał i te wszystkie jego przetwory i strasznie cierpię na diecie ale wierzę że jeszcze bedę mogla wrócić?? choc to nie jest prawdziwy nabial tak samo jak mąka pszenna to nie jest... dobra, nie rozpisuję się na temat przetworzonej zywności...
aha i eliminacja jednak kosztuje, te wszelkie zamienniki są coraz bardziej teraz dostępne ale zeby znależć swoj smak to juz inna sprawa , no i tanie to to nie jest.. ale... warto, nie mam juz dziwnych bolących syfów na twarzy, plecach, dekolt czysty.. warto...  teraz tylko podkurowac ślady (i swoje wnętrze) i bedzie chyba git...
jak sobie pomysle ile chemii w lekach zapisanych przez lekarzy w siebie wsypalam, no ale.. wiadomo ze w naszym kraju to trzeba byc.. budowlancem, prawnikiem.. lekarzem... czy tylko mnie sie tak trafiło?? tongue..  dobrze ze są fora, blogi itp itd.. niby czlowiek nie chce się sam leczyc ale.. no sie nie da...
pozdrawiam.. smile)

Witaj w klubie zadziwionych  i rozczarowanych przez lekarzy. Wiesz z czasem dzieje się cos dziwnego te rzeczy, bez których wydawałoby się nie można się obyć bo są takie pyszne, przestają być smaczne. Bułki chleby (głównie kupne) smakują jak gąbka. nabiał nie wiem, bo przed zmianami w jedzeniu postanowiłam, że nie ruszam jedzenia, które jest z krzywdy dzieci zwierząt. Nie jem cielęciny, jagnięciny i innych mięs z dzieci zwierząt. Nabiał też jest dzięki temu, że cielaki zabiera się krowie. Tutaj gdzie jestem widzę czasami jak krowa własnie urodziła cielaczka, a na 2 dzień już jest bez niego. On już jest z innymi dzieciakami daleko od mamy (takie przedszkole, małe żeby nie mogły bawić się biegać, by była z nich delikatna cielęcinka). Smutny widok. Jest też 2 gospodarstwo gdzie krowom i dzieciom pozwalają być razem.

9 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-09-17 16:24:35)

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

No ok, dziewczyny macie rację, ale przebarwień to ona od tego nie ma. Co najwyżej jakieś trądziki itd.

10

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

mowie teraz o swoim przypadku: mialam jakis tradzik ale trudno gojacy sie, jakies ropne krosty ktore zostawiaja slady takie ciemniejsze po gojeniu.. i czasem sie opalą pomimo stosowania wysokiego filtra. Po pewnym czasie mam na twarzy przebarwienie, trudne do ukrycia korektorem. Teraz na diecie lecze te przebarwienia żelem na blizny a i tak je widze, dlugo bledna. Az trudno uwierzyc, ze nie majac "klasycznego" tradziku mam tyle śladow.

11

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery
Ela210 napisał/a:

No ok, dziewczyny macie rację, ale przebarwień to ona od tego nie ma. Co najwyżej jakieś trądziki itd.

W sumie wcześniej Ela napisałaś większość najwazniejszych porad.

Ela210 napisał/a:

A czego używasz na co dzień autorko?
skóra powinna być łagodnie oczyszczana i nawilżana.
nie  zapychana makijażem, jak masz problemy, kosmetyki naturalne- jak najbardziej, bo może masz alergię.
masz przebarwienia, więc pewnie nie chronisz skóry przed słońcem?
a powinnaś-  ja uzywam Dermedic Sunbrella z filtrem 50. na dzień,
I może powinnaś zadbać o dietę: Dużo wody bez fastfoodów, czerwonego mięsa, słodyczy..

Ja bym jeszcze dodała, że przy odbarwieniach warto poszukać  w temacie złuszczania, informacji na temat retinolu, tretinoinu, mocznika, do rozjaśniania witaminy C. BARDZO WAŻNE, UWAŻAĆ ZE ZŁUSZCZANIEM LATEM!! Bo można sobie zaszkodzić.

12

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

no własnie... zastanawialam się nad retinolem, wiem ze teraz za wczesnie - jak i na laser. Retinol mogę sama a nazbierało się tych przebarwien, a laser to niby jednorazowo ale i kosztownie.. wiec muszę to jeszcze przemyslec.. bo tyle tego jest na rynku, musze poszukać..

13

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Oprócz tego co piszą dziewczyny, to jeszcze polecam sumienna pielęgnacje. Tzn rano mycie + tonik + krem, to samo na wieczór (lub cos podobnego, co zauwazysz, ze Ci pomaga). Peelingi plus maseczki daja fajne efekty - ale to też, systematycznie wszystko. Inaczej nawet jak uzyskasz spoko efekt, to zaraz znów dziadostwo powychodzi. Ja używam kosmetykow 3 kroki clinique - drogie, ale mega wydajne. Super jest maseczka babuszki agafii, dzięgciowa - poczytaj na wizażu np.

14

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Ja po wielu latach leczenia uslyszałam, że leki mi nic nie dadzą, bo trądzik ma u mnie podłoże psychiczne. Zaczęłam unikać stresu (ale ofc w czasie sesji towarzyszy mi cały czas) Bardzo pomaga picie dużej ilości wody i prawie całkowita rezygnacja z mięsa (oprócz ryby). Ograniczam cukier, nie dotykam twarzy, nawilżam skórę w miarę naturalnymi kremami i co jakiś czas porządnie ją złuszczam. Dodatkowo wprowadziłam tabletki normatabs, biorę codziennie po tabletce. Miałam na początku spory wysyp po nich i już chciałam odstawić ale widocznie skóra musiała się oczyścic. Po potem z tygodnia na tydzień było już tylko lepiej smile

W porównaniu do tego co miałam rok temu widzę sporą różnicę.

Swoja drogą to czy byłaś u ginekologa? Bo często trądzik ma podłoże hormonalne i dobrze jest wykonać sobie badania hormonalne.

15 Ostatnio edytowany przez Panna z Kapeluszem (2020-09-26 09:37:06)

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Nr1. To odbudować bariere hydrolipidową skóry, to podstawa.
I dopiero wtedy wprowadzać powoli substancje aktywne:kwasy, retinol, nie zapominając o nawilżaniu, antyoksydantach takich jak Np Witamina C, zabezpieczaniu przed słońcem- stosowanie filtrow,
popijanie herbatek odtruwających organizm toksyn-w tym skórę,

często ludzie  maja uczulenie na nabiał, gluten/produkty mączne, jedzą syfiaste mięso,
sporo produktów z cukrem który działa
na hormony podnosi insulinę/podniesiona insulina pogarsza stan skory,
problemy z hormonami i wyrzuca na skórę.

Jak do tego dołożymy nieprawidłową pielęgnacje skory...
Niestety bardzo dużo ludzi nie wie jak prawidłowo pielęgnować swoją skórę-konkretny typ skory, i bardzo cierpią z powodu problemów skory, chorób skory, jest to duży dyskomfort, tym bardziej ze skórę twarzy od razu widać i nawet ciężki bardzo mocny makijaż tego nie zakryje.

Bez odbudowania prawidłowej bariery ochronnej skory, nic nie pomoże, bądź pomoże na krótki czas.

Niestety wielu „specjalistów” nie potrafi zadbać o skórę prawidłowo,
np lekarze tylko leczą skórę, a nie dbają o skórę nie pielęgnują, sama leczona skóra bez odpowiedniej pielęgnacji, bez zajrzenia w hormony, nie da rezultatów, bądź da na chwile, i znow problemy skory wracają.
Przyczyną trądziku nie są bakterie,
ale sebum.

Gdy byłam bardzo młoda dostałam silnego trądziku, bardzo to przeżywałam,
płakałam gdy nikt nie widział,
ludzie potrafili mi dokuczać z tego powodu, szczególnie w szkole, albo wpatrywać się dziwnie, komentować, co nie było miłe,
dlatego doskonale rozumiem jak to jest mieć problem skory.

16

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

.. kurcze, ja niestety gubie sie w pielegnacji, peelingi, kolejnosc... zmywam wieczorem makijaz (tonikiem i do oczu i skory), krem staram sie dobrac odpowiedni (srednia polka - marzy mi sie jakis mineralny), chodze czasem do kosmetyczki ale nic sensownego mi nie wymyslila za bardzo... i musze stwierdzic ze odkad wglebiam sie w diete to skora jest w coraz lepszej kondycji, tylko te przebarwienia...
Niedlugo zaczynam antybiotykoterapie i troche sie cykam czy mocniej nie zsypie a juz tak fajnie skora wyglada..:).. . nie zmienilam nawykow kosmetycznych (nie pamietam nawet kiedy robilam piling - chyba przed covidem u kosmetyczki)... Ano dobra, wiecej pije (dieta nakazuje nie podjadac i zalewam sie woda :]) - to chyba tez to smile)

17

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Na przebarwienia najlepiej stosowac kremy z duzym steżeniem witaminki c.

18

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Sama coś wiem na temat przebarwień i myślę, że bardzo dobrze sprawdzi się witamina C. Mi szczególnie pomogło serum z witaminą C od amvi

19

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery

Wypróbuj sobie serum Beauty CEO od Bielendy, mi bardzo pomogło

20

Odp: Sposoby na poprawienie stanu cery
GosiaWRZOS napisał/a:

Wypróbuj sobie serum Beauty CEO od Bielendy, mi bardzo pomogło

Mimo spamu sprzedaż dalej spada, spamowanie jest konieczne. Ile wart jest produkt, którego trzeba tak "zachwalać"?

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Sposoby na poprawienie stanu cery

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024