Czy któraś z Was jest karana? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Czy któraś z Was jest karana?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-07-27 15:18:05)

Temat: Czy któraś z Was jest karana?

Cześć dziewczyny czy któraś z Was w swoim życiu narobiła sobie świadomie bądź nie kłopotów i ma przeszłość z prawem? Zawiasy, podejrzana, sprawę w sądzie etc?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy któraś z Was jest karana?
namolna9 napisał/a:

Cześć dziewczyny czy któraś z Was w swoim życiu narobiła sobie świadomie bądź nie kłopotów i ma przeszłość z prawem? Zawiasy, podejrzana, sprawę w sądzie etc?

Ja nie.
Ty weszłaś w konflikt z prawem? Opisz o co chodzi.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Ja nie.

Przez głupotę do faceta który i tak mnie później zostawił wzięłam Provident 1900 zł na życie, nie miałam później na spłatę i mam przesłuchanie jako podejrzana o wyłudzenie. Chodzi o to że Pani z Provident zna moją mamę i wiedziała że jestem w innym mieście ale wpisała dane do umowy że "niby" pracuje z mamą etc i ja podpisałam to czyli fałszywe dane. No i boję się wiecie więzienia i przesłuchania. Nie mam na adwokata kasy, w sumie to dopiero 3 raty I'm wpłaciłam teraz bo ciężko u mnie z pieniędzmi

4

namolna9 napisał/a:

Ja nie.

Przez głupotę do faceta który i tak mnie później zostawił wzięłam Provident 1900 zł na życie, nie miałam później na spłatę i mam przesłuchanie jako podejrzana o wyłudzenie. Chodzi o to że Pani z Provident zna moją mamę i wiedziała że jestem w innym mieście ale wpisała dane do umowy że "niby" pracuje z mamą etc i ja podpisałam to czyli fałszywe dane. No i boję się wiecie więzienia i przesłuchania. Nie mam na adwokata kasy, w sumie to dopiero 3 raty I'm wpłaciłam teraz bo ciężko u mnie z pieniędzmi

A gdzie masz to przesłuchanie? Policja? Prokuratura? Sąd?
Więzienia za to nie będzie, nie martw się.
Bardziej winna jest pani z Providenta, która ci umowę do podpisania przedłożyła.

Zamiast robić drogie prezenty koleżance to lepiej było spłacać tę pożyczkę. Nic nie myślisz.

5

Prezentow już dawno nie ma właśnie dzięki Waszym słowom więc opłacone mam mieszkanie i zostawione pieniądze na jedzenie i opłaty. Wezwanie na policję mam i nie mam adwokata. Ludzie mi tłumacza żebym odmówiła zeznan i starała się o adwokata z urzędu dopiero wtedy postanowić coś samemu na własną rękę nic nie robić.

6 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-07-28 20:58:09)

Na policję nie potrzebujesz adwokata, to nie sąd.
Mów prawdę jak było.

7

W jaki sposób wyszło na jaw, że złożyłaś oświadczenie niezgodne z prawdą?

Zgodnie z Art. 297 Kodeksu karnego osoba, która przedstawiła pożyczkodawcy fałszywe dokumenty potwierdzające dochód lub złożyła nieprawdziwe oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Przez kilka lat pracowałam w banku i niestety (albo stety - zależy od punktu widzenia, niestety dla Ciebie) muszę stwierdzić, że wszelkie formy wyłudzeń z zasady są ścigane z całą mocą.

Jeśli nie stać Cię na adwokata, możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Stosowne informacje znajdziesz na stronie obywatel.gov.pl, niemniej w każdym większym mieście urzęduje prawnik - zwykle przy urzędzie miejskim lub starostwie powiatowym, a nawet przy sądzie. Również przy biurach poselskich i senatorskich urzędują prawnicy udzielający darmowych porad. Poszukaj informacji jak to wygląda u Ciebie, na pewno taką pomoc gdzieś otrzymasz.

Kleoma napisał/a:

Mów prawdę jak było.

Tak byłoby szlachetnie, ale w tego typu sytuacjach nie zawsze warto.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

8 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2020-07-29 09:47:41)

W mojej wsi mieszka facet, który kilkakrotnie wyłudził chwilówki. Kilkanaście tysięcy PLN. Przedstawił fałszywe dokumenty i to nie tylko swoje ale także swojej babci z demencją, która o żadnych pożyczkach nie wiedziała. Były najazdy do niej windykatorów, komorników, sprawy sądowe. Bo był u niej zameldowany mimo, ze bywał u niej sporadycznie. I nie siedzi.

Moim zdaniem autorka powinna powiedzieć prawdę, ze pracownica Providenta wiedziała o sytuacji niezamieszkiwania z matką a mimo to umożliwiła pożyczkę.
W opisanej sytuacji nie ma możliwości skorzystania z kłamstwa. Bo PIT  wszystko wyjaśnia. Lub jego brak.

Póki jeszcze nie ma sprawy sądowej to najlepiej ugodzić się z firmą pożyczkową, niech przedstawią realny plan spłaty długu.
Bo spłacić to autorka musi. Nie jest to jakaś ogromna suma, powinna dać radę.

9

Chodziło mi trochę o coś innego, czyli jeśli nie będzie musiała, niech nie składa wyjaśnień, które mogą ją obciążyć.

Kleoma napisał/a:

Moim zdaniem autorka powinna powiedzieć prawdę, ze pracownica Providenta wiedziała o sytuacji niezamieszkiwania z matką a mimo to umożliwiła pożyczkę.

Tyle tylko, że to Autorce w żaden sposób nie pomoże. Przecież doskonale wiedziała, że oświadcza nieprawdę. Z drugiej strony jeśli padnie pytanie czy pracownik firmy był świadomy tego faktu, istotnie należy bardziej się nie pogrążać i wówczas zeznać prawdę.

Kleoma napisał/a:

Póki jeszcze nie ma sprawy sądowej to najlepiej ugodzić się z firmą pożyczkową, niech przedstawią realny plan spłaty długu.

To może zadziałać na korzyść, ale nie musi. Sprawa przypuszczalnie będzie toczyć się z powodu wyłudzenia, a to już nastąpiło. Weźmy też pod uwagę, że jeśli policja ustali, że doszło do przestępstwa, skieruje sprawę do prokuratury, ta do sądu.

Edit:

Kleoma napisał/a:

W mojej wsi mieszka facet, który kilkakrotnie wyłudził chwilówki. Kilkanaście tysięcy PLN. Przedstawił fałszywe dokumenty i to nie tylko swoje ale także swojej babci z demencją, która o żadnych pożyczkach nie wiedziała. Były najazdy do niej windykatorów, komorników, sprawy sądowe. Bo był u niej zameldowany mimo, ze bywał u niej sporadycznie. I nie siedzi.

To było dawno? Bo może sprawa wciąż się toczy i jest to kwestią czasu. Przedstawianie fałszywych dokumentów, to w tej sytuacji nie tylko wyłudzenie, ale również przestępstwo przeciw dokumentom, czyli mamy już co najmniej dwa paragrafy, które zostały naruszone.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

10

Olinka napisał/a:

Chodziło mi trochę o coś innego, czyli jeśli nie będzie musiała, niech nie składa wyjaśnień, które mogą ją obciążyć.

Kleoma napisał/a:

Tyle tylko, że to Autorce w żaden sposób nie pomoże. Przecież doskonale wiedziała, że oświadcza nieprawdę. Z drugiej strony jeśli padnie pytanie czy pracownik firmy był świadomy tego faktu, istotnie należy bardziej się nie pogrążać i wówczas zeznać prawdę.

Kleoma napisał/a:

To może zadziałać na korzyść, ale nie musi. Sprawa przypuszczalnie będzie toczyć się z powodu wyłudzenia, a to już nastąpiło. Weźmy też pod uwagę, że jeśli policja ustali, że doszło do przestępstwa, skieruje sprawę do prokuratury, ta do sądu.

Edit:

Kleoma napisał/a:

To było dawno? Bo może sprawa wciąż się toczy i jest to kwestią czasu. Przedstawianie fałszywych dokumentów, to w tej sytuacji nie tylko wyłudzenie, ale również przestępstwo przeciw dokumentom, czyli mamy już co najmniej dwa paragrafy, które zostały naruszone.

To o czym piszę miało miejsce 3-4 lata temu. Gdy do tej babci zaczęli zjeżdżać windykatorzy to jej synowa a matka tego fałszerza ugodziła się z kilkoma  firmami, od których wziął pożyczki na siebie i na babcię. Spłaciła w kilku ratach to co był winny, z odsetkami.
W jednej z firm chwilówkowych sprawa już poszła dalej, była sprawa sądowa. Nie wiem jaka była treść zarzutów ani jaki dostał wyrok ale na pewno nie siedzi i nie pójdzie za to siedzieć, sprawa zakończona. Tylko grzywna i koszty sądowe matka zapłaciła. No i koszty adwokata na sprawie.

Dlatego może zanim firma poda autorkę do sądu dobrze by było i taniej pójść się jakoś porozumieć w sprawie spłaty długu.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Czy któraś z Was jest karana?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018