Czy instnieje coś takiego jak Lekarz Medycyny pracy na NFZ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy instnieje coś takiego jak Lekarz Medycyny pracy na NFZ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Czy instnieje coś takiego jak Lekarz Medycyny pracy na NFZ?

Chcę wyrobić książeczkę sanepidowską. Mam już badania i potrzebuję tylko, żeby lekarz medycyny pracy wystawił mi tę książeczkę. Szukam w internecie, ale widzę tylko prywatnych lekarzy. Poszłam zapytać do centrum epidemiologicznego, gdzie wyrabiane były badania, ale oni mi powiedzieli, ze nie udzielają takich informacji i żebym szukała w internecie.
No więc czy ktoś wie jak to jest? Koszt wystawienia książeczki przez lekarza prywatnie, gdy już mam wszystkie badania to ok 100 zł. Ktoś się orientuje czy można to zrobić na NFZ i ile sie wtedy ewentualnie płaci?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy instnieje coś takiego jak Lekarz Medycyny pracy na NFZ?
pamabianka napisał/a:

Chcę wyrobić książeczkę sanepidowską. Mam już badania i potrzebuję tylko, żeby lekarz medycyny pracy wystawił mi tę książeczkę. Szukam w internecie, ale widzę tylko prywatnych lekarzy. Poszłam zapytać do centrum epidemiologicznego, gdzie wyrabiane były badania, ale oni mi powiedzieli, ze nie udzielają takich informacji i żebym szukała w internecie.
No więc czy ktoś wie jak to jest? Koszt wystawienia książeczki przez lekarza prywatnie, gdy już mam wszystkie badania to ok 100 zł. Ktoś się orientuje czy można to zrobić na NFZ i ile sie wtedy ewentualnie płaci?

A jakie to miasto?
Może popytaj na internetowym, lokalnym forum?
Albo bezpośrednio w Przychodni Medycyny Pracy.

Kiedyś zakłady pracy miały podpisane umowy z Przychodnią Medycyny Pracy i wszelkie badania okresowe pracowników oraz dla nowych były bezpłatne.
Wystarczyło pobrać w kadrach specjalną kartę.
A teraz to pewnie tylko w niektórych tak jest a reszta musi płacić.

3

Nie ma medycyny pracy na NFZ. Za medycynę pracy powiniej płacić pracodawca, który zleca badania.

4 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2020-07-13 16:32:49)

Lady Loka napisał/a:

Nie ma medycyny pracy na NFZ. Za medycynę pracy powiniej płacić pracodawca, który zleca badania.

Rozumiem. Tak, tylko ja jeszcze nie mam pracy, a szukam dopiero. A w ogłoszeniach, w sekcji "wymagania" pracodawcy wpisują "książeczka sanepidowska". Podobnie gdy dzwonią, by umówić się na spotkanie, to pierwsze pytanie czy mam książeczkę.

Kleoma napisał/a:

Może popytaj na internetowym, lokalnym forum?
Albo bezpośrednio w Przychodni Medycyny Pracy.

Ok, dziękuję za podpowiedź, bo nie wiedziałam nawet, ze istnieje coś takiego jak Przychodznia Medycyny Pracy. Mogę podejść zapytać, może choć będzie różnica w cenie smile

5

No to musisz sama w swoją książeczkę zainwestować. Nie ma niestety medycyny pracy na nfz.

6

Niestety książeczka kosztuje i jeśli wyrabiasz ją samodzielnie, Ty będziesz musiała ponieść ten koszt.

7

Kiedyś były takie przepisy, że i internista mógł zrobić taki wpis do książeczki san-epi (gdy już miałaś badania z sanepidu)- jestem pewna, bo sama pokazywałam takie zapisy mojej internistce a miałam to w kalendarzu uczelni medycznej jako dodatkowe informacje dla studenta.
Dowiedz się najpierw, bo te przepisy się jednak zmieniają i teraz może być znowu inaczej. I większość osób nie jest ani na bieżąco ani nie wie co i jak.

8

Musisz wziąć fakturę na swojego pracodawcę i niech on zapłaci za medycynę pracy.

9

biankax99 napisał/a:

Musisz wziąć fakturę na swojego pracodawcę i niech on zapłaci za medycynę pracy.

Autorka w chwili zadawania pytania dopiero szukała pracy.

10

Jeśli sama chcesz wyrabiać dokumenty to płacisz z własnej kieszeni.
To, że lekarz POZ może dokonać wpisu - owszem. Ale wpisu, a nie ją wystawić, ani wnioskować o wystawienie, no bo jaka to jednostka chorobowa to "poszukiwanie pracy"?
To pracodawca daje skierowanie do lek. medycyny pracy, z którym ma umowę, a ten do Sanepidu.
Studentom niektórych szkół przysługuje lekarz "uczelniany" (!).
Jeśli nie jesteś studentką, to zostaje droga prywatna.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Czy instnieje coś takiego jak Lekarz Medycyny pracy na NFZ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024