Jak zapytać o ślub? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jak zapytać o ślub?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Jak zapytać o ślub?

Cześć smile
Jestem z chłopakiem od roku. Zdarzało się że wspominał o naszym przyszłym wspólnym domu i że chciałby byśmy razem byli rodzicami. Jednak od jakiegoś czasu temat się urwał. Chłopak ma też gorszy czas (niepowodzenia finansowe) i niestety jest typem człowieka który ciągle powtarza że nic mu w życiu nie wyszło i nie wyjdzie (w relacjach, pracy itp). Bardzo rani mnie gdy mówi ''że i tak go zostawię bo on jest beznadziejny, że na pewno będę miała super męża''. Nigdy nie wiem w jakim stopniu mówi to w żartach żeby się żalić nad sobą czy na serio.
Do sedna.
Chciałabym go zapytać o naszą przyszłość. Czy na prawdę chciałby mieć kiedyś ze mną rodzinę. Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam na to parcia. Nie zrani mnie jak nie będzie chciał bo sama nie jestem pewna czy chcę. Chodzi mi o to, że chciałbym mieć jakiś pogląd żebym mogła mniej więcej planować przyszłe życie. Wszystko mam ułożone; własną działalność, jestem w trakcie studiów, nie mam parcia na rodzinę ale chciałbym mieć jakiś pogląd na tę sprawę.

czy powinnam go zapytać? Jesteśmy tylko rok. Po prostu się wstydzę że weźmie mnie za desperatkę lub się wystraszy mimo że wie że nie mam na to parcia.
Macie jakieś rady jak rozwinąć lub zacząć taką rozmowę? czy poczekać ?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Jak zapytać o ślub?

Normalnie. Wprost. Jak widzi wasz związek. Chcesz z nim brać ślub, a boisz się zadać proste pytanie?

Zdejmij z siebie płaszcz
Ładnie, proszę Cię
Chce zobaczyć całą gamę złości w kości
I chcę poczuć z Tobą tlen

3

Rok to niewiele, a jak zaczniesz rozmawiać to on może poczuć presję, co jest bez sensu w momencie, kiedy Ty sama nie wiesz czy chcesz tego ślubu. Wstrzymałabym się.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4

wadera17 napisał/a:

Cześć smile
Jestem z chłopakiem od roku. Zdarzało się że wspominał o naszym przyszłym wspólnym domu i że chciałby byśmy razem byli rodzicami. Jednak od jakiegoś czasu temat się urwał. Chłopak ma też gorszy czas (niepowodzenia finansowe) i niestety jest typem człowieka który ciągle powtarza że nic mu w życiu nie wyszło i nie wyjdzie (w relacjach, pracy itp). Bardzo rani mnie gdy mówi ''że i tak go zostawię bo on jest beznadziejny, że na pewno będę miała super męża''. Nigdy nie wiem w jakim stopniu mówi to w żartach żeby się żalić nad sobą czy na serio.
Do sedna.
Chciałabym go zapytać o naszą przyszłość. Czy na prawdę chciałby mieć kiedyś ze mną rodzinę. Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam na to parcia. Nie zrani mnie jak nie będzie chciał bo sama nie jestem pewna czy chcę. Chodzi mi o to, że chciałbym mieć jakiś pogląd żebym mogła mniej więcej planować przyszłe życie. Wszystko mam ułożone; własną działalność, jestem w trakcie studiów, nie mam parcia na rodzinę ale chciałbym mieć jakiś pogląd na tę sprawę.

czy powinnam go zapytać? Jesteśmy tylko rok. Po prostu się wstydzę że weźmie mnie za desperatkę lub się wystraszy mimo że wie że nie mam na to parcia.

Jesteście razem dopiero rok, a on ma teraz gorszy czas. Nie uważasz, że to trochę kiepski moment na takie pytania?

5

Ogólnie to dość szybko, ale nie dowiesz się, dopóki go nie zapytasz smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

6

Wadera17, możesz zapytać. Zapytaj.
Możesz zacząć tak samo jak tutaj się tłumaczyłaś o swoim planowaniu.

7

Czy chodzi o tego partnera?
https://www.netkobiety.pl/t120322.html

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

8

wadera17 napisał/a:

Cześć smile
Do sedna.

normalne pytanie. jesteście ze sobą, nie wyjdziesz na desperatke. Masz prawo wiedzieć.

9

jak widać opinie na temat twojego pytania są podzielone 50:50
ja też bym nie zapytała, zastanów się najpierw czego ty chcesz.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Jak zapytać o ślub?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018