Ciąża na macierzyńskim - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Ciąża na macierzyńskim

Hej kobietki,
Przed zajściem w ciążę pracowałam na umowie zlecenie, mam 10miesieczna córkę, jestem z tego tytułu na zasiłku rodzicielskim do kwietnia. Dzisiaj dowiedziałam się, że znowu jestem w ciąży. Powiedzcie mi proszę, jak wygląda w tym przypadku kwestia l4. Z góry dziękuję

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ciąża na macierzyńskim
Zanetzanetka napisał/a:

Hej kobietki,
Przed zajściem w ciążę pracowałam na umowie zlecenie, mam 10miesieczna córkę, jestem z tego tytułu na zasiłku rodzicielskim do kwietnia. Dzisiaj dowiedziałam się, że znowu jestem w ciąży. Powiedzcie mi proszę, jak wygląda w tym przypadku kwestia l4. Z góry dziękuję

Jakiego L4? To jesteś w ciąży, czy jesteś chora?

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

3

IsaBella77 napisał/a:
Zanetzanetka napisał/a:

Hej kobietki,

Jestem w ciąży, zagrożonej. Nie muszę się tłumaczyć z tego że będąc w ciąży chce przejść na zwolnienie.

4

Zanetzanetka napisał/a:
IsaBella77 napisał/a:
Zanetzanetka napisał/a:

Hej kobietki,

Jestem w ciąży, zagrożonej. Nie muszę się tłumaczyć z tego że będąc w ciąży chce przejść na zwolnienie.

Oczywiście, że nie musisz się tłumaczyć, tak samo my nie musimy Ci odpowiadać smile
najlepiej jak zapytasz swojego lekarza albo jeszcze lepiej, zakład pracy, w którym jesteś zatrudniona.

Teraz w sumie co druga ciąża to ciąża zagrożona, ot problem coraz słabszego społeczeństwa. Chociaż ja pierwsze słyszę, że już w momencie potwierdzenia ciąży o takim zagrożeniu wiadomo.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5

Lady Loka napisał/a:
Zanetzanetka napisał/a:
IsaBella77 napisał/a:

Oczywiście, że nie musisz się tłumaczyć, tak samo my nie musimy Ci odpowiadać smile
najlepiej jak zapytasz swojego lekarza albo jeszcze lepiej, zakład pracy, w którym jesteś zatrudniona.

Teraz w sumie co druga ciąża to ciąża zagrożona, ot problem coraz słabszego społeczeństwa. Chociaż ja pierwsze słyszę, że już w momencie potwierdzenia ciąży o takim zagrożeniu wiadomo.

Niech każdy mówi za siebie smile jak nie masz wiedzy i nie chcesz odpowiadać to tego nie rób, nie szkoda Ci czasu na te kąśliwosci? smile nie dowiedziałam się o ciąży robiąc test ciążowy, tylko idąc do lekarza z innym problemem.

6

Żanetko, żeby było jasne proszę.
Nie podpowiadamy tutaj jak omijać, czy łamać prawo.
Zadałam Ci normalne pytanie w kwestii L4 o to, czy jesteś chora, ponieważ ciąża chorobą nie jest. Na jakiej więc podstawie chcesz korzystać ze zwolnienia lekarskiego?

Skoro wczoraj dowiedziałaś się o ciąży, to jak słusznie napisała Lady Loka - to dość zaskakujące, żeby owa ciąża natychmiast była zagrożona.

It can only be accepted.

7

Od znajomego lekarza słyszałem że w ostatnich latach wiele kobiet przychodzi po L4 mówiąc -   Przecież jestem w ciąży, to mi się należy!

8

IsaBella77 napisał/a:

Żanetko, żeby było jasne proszę.
Nie podpowiadamy tutaj jak omijać, czy łamać prawo.
Zadałam Ci normalne pytanie w kwestii L4 o to, czy jesteś chora, ponieważ ciąża chorobą nie jest. Na jakiej więc podstawie chcesz korzystać ze zwolnienia lekarskiego?

Skoro wczoraj dowiedziałaś się o ciąży, to jak słusznie napisała Lady Loka - to dość zaskakujące, żeby owa ciąża natychmiast była zagrożona.

Współczuję, że czytanie ze zrozumieniem jest dla Ciebie takie trudne. Mam Ci może swoją dokumentację lekarska tutaj przedstawić? Skoro napisałam, że ciaza jest zagrożona to nie masz prawa tego negowac, nie znasz mnie. Najwidoczniej mam takie problemy ginekologiczne, że w czasie ciąży nie dam rady pracować, aby te ciążę utrzymać... Na przyszłość zastanów się nad tym co piszesz gdy nie wiesz z jakimi problemami zmaga się druga osoba.

Nathan napisał/a:

Od znajomego lekarza słyszałem że w ostatnich latach wiele kobiet przychodzi po L4 mówiąc -   Przecież jestem w ciąży, to mi się należy!

Ja też wiele o tym słyszałam co w dalszym ciągu nie oznacza, że moja sytuacja jest taka sama. Nie wiesz na czym moja praca polegała tak samo jak nie wiesz z czym na codzień się zmagam. Zadalam zupełnie inne pytanie..

9

Skoro masz dokumenty to idziesz do lekarza i wykładasz kawę na ławę. Z tego co się orientuję to lekarze niechętnie dają zwolnienia na ładne oczy, częściej wypisują zaświadczenia z adnotacją przeniesienia na inne stanowisko pracy kobietę jeżeli obecne warunki zagrażają ciąży.

10

Zanetzanetka napisał/a:

Najwidoczniej mam takie problemy ginekologiczne, że w czasie ciąży nie dam rady pracować, aby te ciążę utrzymać

Przecież nie pracujesz, bo jesteś na macierzyńskim do kwietnia.

Jeśli lekarz prowadzący Twoją ciążę uzna za stosowne, aby wystawić Ci zwolnienie chorobowe, to samo zwolnienie lekarskie nie przerywa biegu urlopu macierzyńskiego, czy rodzicielskiego - dlatego tak naprawdę nie ma powodu, aby dostarczać je pracodawcy w tym okresie.
Zwolnienie lekarskie można przekazać do zakładu pracy po zakończeniu urlopów związanych z rodzicielstwem, czyli już od pierwszego dnia pracy. Można również w pierwszej kolejności wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy i dopiero złożyć u przełożonego L4.

It can only be accepted.

11

IsaBella77 napisał/a:
Zanetzanetka napisał/a:

Najwidoczniej mam takie problemy ginekologiczne, że w czasie ciąży nie dam rady pracować, aby te ciążę utrzymać

Przecież nie pracujesz, bo jesteś na macierzyńskim do kwietnia.

Jeśli lekarz prowadzący Twoją ciążę uzna za stosowne, aby wystawić Ci zwolnienie chorobowe, to samo zwolnienie lekarskie nie przerywa biegu urlopu macierzyńskiego, czy rodzicielskiego - dlatego tak naprawdę nie ma powodu, aby dostarczać je pracodawcy w tym okresie.
Zwolnienie lekarskie można przekazać do zakładu pracy po zakończeniu urlopów związanych z rodzicielstwem, czyli już od pierwszego dnia pracy. Można również w pierwszej kolejności wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy i dopiero złożyć u przełożonego L4.

Ja to wszystko wiem, ale ja nie pracowałam na umowie o pracę tylko na zleceniu stąd mój post. Na umowie zlecenie składki chorobowe są dobrowolne, w czasie macierzyńskiego natomiast nie są odprowadzane, bo nie ma takiej potrzeby, ale nie wiem jak wygląda sytuacja z zakończeniem pobierania zasiłku macierzyńskiego gdy umowa dalej trwa

12

Janix2 napisał/a:

Skoro masz dokumenty to idziesz do lekarza i wykładasz kawę na ławę. Z tego co się orientuję to lekarze niechętnie dają zwolnienia na ładne oczy, częściej wypisują zaświadczenia z adnotacją przeniesienia na inne stanowisko pracy kobietę jeżeli obecne warunki zagrażają ciąży.

Czy czytałeś wgl mój pierwszy post i czego dotyczył? Ja nie pytam jak zdobyć zwolnienie i co trzeba spełnić. Pytam czy mając zasiłek macierzyński z umowy zlecenia na czas nieokreślony mogę po jego zakończeniu przejść na zwolnienie lekarskie z tytułu kolejnej ciąży. Zasiłek kończy mi się w kwietniu, to będzie jakiś 3miesiac ciąży i w tym czasie nie będę fizycznie zdolna do pracy z wielu powodów.

13 Ostatnio edytowany przez Anma (2020-03-25 10:04:56)

Dziwie się, dziewczyny, że tak naskoczylyscie na Autorkę. Tak. Są takie sytuacje, że dowiadujesz się za albo koniec z pracą i się oszczędzasz i to dziecko może przeżyje albo że dziecko nie przeżyje.

Wydaje mi się, Autorko, że przy trwającej umowie musisz wrócić na jeden dzień do pracy a następnego możesz iść na zwolnienie lekarskie. Ale nie jestem pewna. Czy już może sama się dowiedziałas? (W końcu miesiąc od ostatniego posta).

Jeśli nie to może spróbuj dodzwonić się do ZUSu albo pogadaj z kadrowa?

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018