Jak urządzić kobiecy pokój do pracy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak urządzić kobiecy pokój do pracy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Jak urządzić kobiecy pokój do pracy?

W tytule celowo nie użyłam hasła "gabinet", bo... Uch, może po kolei.
Nie umiem w ładne rzeczy, po prostu jeżeli oczekiwanym efektem jest "dobrze wygląda", to przerasta to moje możliwości. A niedługo będę musiała się zabrać za urządzenie, ee... biblioteko-gabineto-czegoś tam. Generalnie pokoju, w którym bym sobie mogła siedzieć przed komputerem i pracować. I oczywiście moja wyobraźnia odmawia współpracy. Przeszukałam internety, na hasła powiązane z gabinetem wyskakiwały jakieś bezosobowe, mega oficjalne pomieszczenia, z biblioteką - albo typowe biblioteki, tzn. całe ściany w regałach, albo jakieś fikuśne półeczki, całkiem fajne, ale totalnie niezdolne do pomieszczenia moich książek. Nawet, gdybym obwiesiła nimi każdą ścianę. Jedyne interesujące zdjęcia pojawiały się pod wariacjami hasła "kobiece domowe biuro", ale ograniczały się w zasadzie do fragmentu, najczęściej biureczko plus szafeczka. No fajnie, ale że biureczko i szafeczka, to nawet ja wiem.

Przyszłam więc o pomoc i zmiłowanie błagać. I, oczywiście, zostawić listę pytań. tongue
1. Od czego zaczynacie planowanie wyglądu pomieszczenia? Szukacie mebli, które się Wam spodobają? Czy od razu macie jakąś wizję, a później wybieracie odpowiednie - konkretne już bardziej - meble?
2. To pewnie będzie idiotyczne pytanie, ale... co zrobić, żeby pomieszczenie było, hm, interesujące? Tzn. chodzi mi o to, że jak myślę o takim pokoju, to mam w głowie taki standard chyba - dookoła pod ścianami jakieś regały, a blisko okna - biurko. I dopóki nie znajdę inspiracji w internecie, to to się nie zmieni.
3. Myślałam o białych meblach (kiedyś wzbudzały moją awersję, teraz coraz bardziej się do nich przekonuję), ale... czy to nie tak, że wyglądają ładnie, jak są niemal puste, a jak pacnę ze cztery regały zapchane książkami - nowymi, starymi, rozlatującymi się, przede wszystkim kolorowymi - to cały efekt zniknie? Bo podobają mi się pokoje np. biel + szarość + kilka elementów w jakimś ostrym, mocno, ee, nasyconym kolorze, ale znowu - wszystkie są bardzo minimalistyczne, jeśli chodzi o zawartość, więc ta zawartość niczego nie psuje.
4. Może macie jakiś pomysł (hej, nie oczekuję gotowego projektu, ale może ktoś rzuci coś mądrego, co mnie oświeci) na ustawienie:
- biurka (narożne, albo takie w formie jakby półki lecącej przez pół pokoju (tę półkę też można przez róg przeciągnąć? xd)),
- regałów tudzież innych mebli zdolnych pomieścić całkiem sporo książek,
- tego takiego, co to nie wiem, jak się nazywa, ale wygląda albo jak niski stół obity czymś miękkim, albo łóżko bez żadnych boków (znaczy, prostokątne coś na wysokości mniej więcej kolan, miękkie, na nóżkach czy czymś tam) i ja to strasznie chcę, ale nie wiem, gdzie to się stawia (na środku? :c),
- czegokolwiek jeszcze, co by się tam nadawało, a ja nie pomyślałam.
Pokój mniej więcej kwadratowy, okna na jednej ścianie, blisko 30 m2.
5. O czym nie pomyślałam? xD
6. Gdzie szukać inspiracji, gdy google zawodzi? (To jest NAPRAWDĘ koniec świata).

Em... No, tego. Dziękuję?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak urządzić kobiecy pokój do pracy?
SaraS napisał/a:

3. Myślałam o białych meblach (kiedyś wzbudzały moją awersję, teraz coraz bardziej się do nich przekonuję), ale... czy to nie tak, że wyglądają ładnie, jak są niemal puste, a jak pacnę ze cztery regały zapchane książkami - nowymi, starymi, rozlatującymi się, przede wszystkim kolorowymi - to cały efekt zniknie? Bo podobają mi się pokoje np. biel + szarość + kilka elementów w jakimś ostrym, mocno, ee, nasyconym kolorze, ale znowu - wszystkie są bardzo minimalistyczne, jeśli chodzi o zawartość, więc ta zawartość niczego nie psuje.

Jeżeli chodzi o minimalistycznie wyglądające regały z książkami, to pomyśl może o tych białych regałach, ale z drzwiczkami z matowego szkła. "Zgaszą" one zbyt jaskrawe czy różnorodne kolory grzbietów książek, ukryją te "niewyjściowo" wyglądające ale nie zasłonią całkowicie zawartości szafek i nadal będzie widać, że są tam książki. Poza tym regały z drzwiczkami mają tą podstawową zaletę, że ustawione tam książki wolniej się kurzą. I jest zdecydowanie mniej roboty ze sprzątaniem niż w regałach otwartych.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Ha! O tym nie pomyślałam, dzięki!

Teraz się jeszcze zastanawiam nad dwiema kwestiami:
- białe meble a kot (w sumie nie drapie drewna, prędzej ja coś zniszczę, ale na biały wszelki ryski byłyby bardziej widoczne, prawda?),
- meble z różnych zestawów/serii (biały to biały, więc można mieszać, a te różne odcienie, ee, drewniane, będą się różnić, nawet jeśli oba będą sosną czy innym drzewkiem? czy każdy biały jest inny, a sosna to zawsze taka sama sosna? - ja wiem, że iść obejrzeć w sklepie, ale ja jednak bardziej internetowa jestem chyba. A takie pytania to mi na żywo nie przejdą przez gardło xD).

4 Ostatnio edytowany przez bbasia (2019-06-04 20:45:06)

Ja bym jednak chyba brała meble z jednej serii. Biały kolor każdego producenta będzie się różnić. Nawet jednego producenta płyta biała gładka matowa będzie różnić się w odcieniu od białej ze strukturą drewna. 
Postawiłabym jeszcze na wygodny, miękki fotel. Taki żeby można się byłoby w nim "zatopić" z książką. I jeszcze podnóżek, też mięciutki. Albo wygodna sofa lub otomana.
Ogólnie jestem fanką minimalizmu. Więc postawiłabym na sprzęty tylko te najbardziej niezbędne. I dużo pustej przestrzeni. Ale to ja, a każdy lubi co innego.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

SaraS napisał/a:

5. O czym nie pomyślałam? xD

O fotelu w tym samym kolorze, co inne wyróżniające się akcenty lub też z zupełnie innej bajki smile. Taki fotel, w którym można się zapaść i zaczytać, kiedy już będziesz mieć czas na to, aby pochłaniać zawartość regałów. To jest teraz bardzo modne, a przy tym jakie praktyczne! smile Fotel możesz ustawić w zasadzie w dowolnym miejscu, pod warunkiem oczywiście, że Ci tego miejsca wystarczy. Mnie niestety nie wystarczyło.

Bardzo ważne jest również dobre zaciemnienie okien. W czymś, co ma pełnić rolę miejsca do pracy zalecam rolety lub ładne żaluzje, które mają tę ogromną zaletę, że za ich pomocą można sobie dowolnie sterować ilością światła wpadającego do pomieszczenia.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

6

Czy otomana to jest właśnie to, co nie ma poręczy ani oparcia (szybkie studia z meblarstwa w google grafika doprowadziły mnie do takich wniosków)? Jeżeli tak, to marzę o tym. <3

Olinko, taki fotel albo właśnie coś w rodzaju szezlonga bardzo mi się podoba wizualnie, ale uparłam się na to płaskie coś do leżenia, bo ja w pozycji pionowej to tylko przy komputerze. Pomyślałam, że taka otomana (?) będzie idealna, żeby się na niej rozwalać z książką czy laptopem (bo ja nie dość, że pionowo, to wyłącznie na brzuchu, tak że te wszystkie fotele, szezlongi i inne takie - śliczne, ale uniemożliwiające mi moją domyślną pozycję ;p). Natomiast, omujborze, że ja nie pomyślałam, żeby to coś było w tym kontrastowym kolorze... Dziękuję! Mówiłam, że nie umiem w ładne rzeczy, tak że naprawdę takie szczegóły są na wagę złota dla mnie. Dzięki! big_smile

7

Jest otomana i jest szezlong - brzmi staroświecko, ale jedno i drugie wróciło do łask. Szezlong to coś jak wydłużony fotel z wygodnym podparciem na stopy. Otomanie zaś bliżej do kanapy z poduszkami i bocznymi wałkami zamiast podłokietników, posiada też wygodne oparcie i na ogół jest obita elegancką tapicerką. To tyle klasyki, bo obecnie niektóre modele faktycznie nie posiadają żadnych oparć, składają się tylko z siedziska i nóżek, czyli... to jest to, o czym marzysz! smile

SaraS napisał/a:

Natomiast, omujborze, że ja nie pomyślałam, żeby to coś było w tym kontrastowym kolorze... Dziękuję! Mówiłam, że nie umiem w ładne rzeczy, tak że naprawdę takie szczegóły są na wagę złota dla mnie. Dzięki! big_smile

Proszę Cię bardzo i się polecam big_smile. Moja wyobraźnia od razu podpowiada, że z takiego mebelka warto uczynić atut pomieszczenia, a żeby się wyróżniał, to dobrze, żeby miał odpowiedni kolor wink. Ten sam kolor warto tu i tam, niby od niechcenia, powtórzyć w jakichś drobnych detalach - wówczas całość jest spójna.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-07-01 20:32:04)

Moja inspiracja na pokój do pracy znalazła się przypadkiem. Szukałam mebli do pokoju córki i tak spodobało mi się jedno biurko, że musiałam je mieć u siebie w biurze, a reszta już sama się potoczyła. Ale może szukanie inspiracji na stronach sklepów meblowych to dobry trop. Zobaczysz aranżację, którą możesz odtworzyć u siebie. Osobiście polecam zajrzeć na spam

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak urządzić kobiecy pokój do pracy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018