Wypalenie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wypalenie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Wypalenie?

Mam problem.
Od dziecka byłam zdolna. W szkole szłam jak burza. Potem matura, poszło dobrze. Poszłam na wymarzone studia. Niedawno otrzymalam upragniony tytuł inżyniera. Każdy kto mnie znał uważał, że jestem bystra.... Ale w trakcie studiów coś się zmieniło. Studia były ciężkie, przez co często się przepracowywałam. Jednak było to dla mnie ok, bo potem słyszałam same pochwały za dobrze wykonane zadania.
Od jakiegoś roku zaczęłam mieć problemy ze skupieniem się na czymkolwiek. Ale zależało mi na skończeniu studiów, więc po prostu wkładałam w naukę coraz więcej wysiłku i udało się jakoś to przetrwać. Teraz.... Staram się czegoś uczuć i często łapie się na tym, że nawet nie skupiam się na tym co czytam i nic z tego nie rozumiem. Gdy ktoś coś mi tłumaczy siedzę wpatrzona w książkę i udaje, że czytam... Potem kiwam głową, że rozumiem, ale tak naprawdę to nawet nie czytam... Nie mam siły.
Czy to przepracowanie? Przeraża mnie to jak obniżył się mój poziom IQ. Chcę zacząć pracować, ale wiem, że wymaga to zaangażowania i nauki.... Nauki na której nie potrafię się skupić.
Co robić? Nie mam kasy, ani czasu na zrobienie sobie wakacji. Muszę zacząć pracować

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wypalenie?

Studia niestety wymagają nauki na pamiec, w pracy aby sie nsuczyc trzeba cos zrozumiec. To jest trudniejsze.

3

Wiem. Tylko no ja wiem, że potrafię... Tylko za każdym razem jak próbuje to czuję, że natrafiam na mur, który postawiłam sobie przez przepracowanie.
Chciałabym dać swojemu mózgowi kopa, żeby się wreszcie ogarnął big_smile Czuję się totalnie, w 100% wyczerpana.
Co robić, żeby pozbyć się tego uczucia? Nwm... Ćwiczyć, medytować, imprezować... Czy co?

4

InterWoman napisał/a:

Wiem. Tylko no ja wiem, że potrafię... Tylko za każdym razem jak próbuje to czuję, że natrafiam na mur, który postawiłam sobie przez przepracowanie.
Chciałabym dać swojemu mózgowi kopa, żeby się wreszcie ogarnął big_smile Czuję się totalnie, w 100% wyczerpana.
Co robić, żeby pozbyć się tego uczucia? Nwm... Ćwiczyć, medytować, imprezować... Czy co?

Odpocząć.
Dać odpocząć również swojemu mózgowi.
Relaksować się, dawać sobie wytchnienie.
Regenerować się.

A nie - przymuszać, imprezować i wywierać nacisk na samą siebie.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

5

Wywieranie nacisku na samą siebie to coś co robię od kiedy skończyłam 10 lat. Jestem powalonym pracoholikiem wink

Ale zgadzam się... Powinnam odpocząć. Tylko nie umiem. Zwykle jak próbuje odpocząć to tak mi się nudzi, że kończę na Netflixie. Zaczynam coś oglądać, wciągam się, kończę oglądanie po 2 nad ranem. A jak się budze to czuję się jeszcze bardziej zmęczona niż wcześniej.

Jakie są dobre sposoby na odpoczynek emocjonalny?

6

A może znudzona a nie zmęczona jesteś tymi studiami. Jak uczyć się czegoś, co Cię przestało kręci lub słabo interesuje. Zresztą to też zależy co studiowałaś, bo jak miałaś do ogarnięcia ogrom materiału o charakterze stricte werbalnym, to zmęczenie materiału gwarantowane i przydałaby się po prostu inna aktywność intelektualna, żeby odpocząć. Praca Wtedy też może być dobrym posunięciem, bo zamienisz teorię na praktykę.

7

Odcięcie się od takich rozpraszaczy. Jak najwięcej świeżego powietrza, wysiłek fizyczny, stałe pory snu.
Staraj się dostosować rytm swojego życia, do rytmu natury.
Może pomoc lekkich środków wyciszających mogłaby Ci pomóc?

Wieczorna aktywność aż do późnych godzin nocnych, była również i moją zmorą przez długi czas wink powyższe sposoby bardzo mi pomogły. Mój mózg był aż tak nakręcony, że czułam wręcz przymus multiplikowania czynności. Nie mogłam po prostu czegoś słuchać, oglądać, czy prowadzić samochodu, o nie.
Jadąc, musiałam jeszcze słuchać audiobooków i rozmawiać przez telefon. Oglądając coś - musiałam jeszcze wykonywać jakąś dodatkową czynność, klikać na telefonie, grać w coś, szukać czegoś w necie. Pracując miałam otwartych 7 różnych projektów, z których każdy był na innym etapie realizacji i skakałam pomiędzy nimi co kilkanaście minut smile
W łóżku miałam centrum dowodzenia, bo przecież tak wygodnie leżeć z laptopem, zerkać na tablet, na telefony.
Zasypiałam o 2-3 i wstawałam o 6. Strasznym było zwleczenie się z łóżka rano, ale w ciągu dnia nie czułam się ani senna, ani zmęczona.
I tak rozkręciłam i rozedrgałam mój biedny mózg, że miałam już wrażenie iż lada chwila a zwariuję big_smile

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

8

Zgadzam się z radami IsaBella77,
dodałabym jeszcze skoro wiesz, że jesteś pracoholiczką, perfekcjonistką... to poszukaj informacji, może specjalisty od tego problemu.
Egzystujesz między dwoma stanami - wszystko zrobione na max (tak jak przez całe życie robiłaś), albo nic (udawanie czytania, oglądanie dla zabicia czasu). W życiu nie może być wszystko na pierwszym miejscu, trzeba zrobić sobie hierarchię: rzeczy ważne, które muszą być zrobione i takie, które są nieistotne, być może będą kiedyś zrobione, a być może nigdy (bez żalu). Nie można przeciążać organizmu, bo kiedyś odreaguje chorobą, jeśli jesteś zmęczona - to idź spać, nie oszukuj, że będziesz coś robić, nie wmawiaj sobie, że coś jest ważniejsze niż sen, twoje zdrowie. Jeśli masz coś zrobić - to zacznij od "oswojenia" się, zacznij wyobrażać sobie, że np. idziesz do wanny, z książką i relaksując się czytasz, zacznij zastanawiać się, stawiać pytania, co ciekawego możesz się dowiedzieć, ustaw sobie jakiś mały cel np. 0,5h czytania albo 1 rozdział (nie od razu całą książkę), ustal sobie kiedy to zrobisz. Małymi kroczkami możesz przełamać ten opór, ale z perfekcjonizmu... to raczej ze wsparciem dobrego specjalisty smile Powodzenia.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

9

Sport,  świeże powietrze,  spacery,  taniec.  Może jakiś wyjazd na cały tydzień  lub zaczynając  od weekendu,  gdzieś za miasto sama do agroturystyki? Tak by się wewnętrznie wyciszyć,  a może joga?

10

Moze byc problem zdrowotny. Mialam to samo, bylo zmeczenie materialu i robienie nie tego co trzeba.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

11

No dobra, dziękuję za rady. Wypróbuję je i sprawdzę co na mnie działa

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Wypalenie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018