Pasja przeszkodą w związku? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Pasja przeszkodą w związku?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1 Ostatnio edytowany przez Linkowska (2019-12-03 10:26:07)

Temat: Pasja przeszkodą w związku?

Mam ogromny problem. Jestem od 6 miesięcy w szczęśliwym związku, mój mężczyzna jest ode mnie starszy o 8 lat ale "nadajemy na tych samych falach". Ja zawsze byłam trochę do przodu, więc absolutnie mi to nie przeszkadza. Nie w tym rzecz, gdy się poznaliśmy i gdy już zaczęliśmy ze sobą być to wiedział o mnie wszystko, nic nie ukrywałam. Od ponad 20 lat mam pasję, którą kochałam zawsze najbardziej jak tylko się da, chodzę po górach. Zimą, latem, w śniegu i w słońcu. Po Beskidach, Tatrach a być może i kiedyś Alpach. Teraz go kocham najmocniej ale moja pasja zawsze będzie moją drugą miłością. Odkąd jesteśmy razem mocno ograniczyłam swoje wyjazdy, dlatego, że to moja pasja i poświęcałam jej każdy weekend a teraz mamy go mieć dla siebie. Nie był to dla mnie żaden problem, jeździliśmy razem wtedy kiedy się dało, raz w miesiącu, raz na dwa miesiące. Oczywiście, nie było to dla mnie łatwe ale czego się nie robi dla miłości. Ostatnio jednak pojawiły się problemy, mój ukochany zaczął mieć problemy z sercem i musieliśmy zamienić nasze wycieczki na krótsze i mniej wymagające (tym samym nie dawały mi takiej samej przyjemności), po czym pojawił się kolejny problem, w jego nodze pojawił się taki jakby żylak, który teraz przez 6 tygodni wymusza na nim całkowitą przerwę w aktywności a później "spokojny, niesportowy tryb życia. W związku z tym mój partner nie wyobraża sobie żebym ja sama dalej trwała w mojej pasji i jeździła na przykład sama czy z przyjaciółką w góry. Zaznacza, że tak nie wygląda związek, że w związku należy być razem bo od takich małych rzeczy się zaczyna a później ludzie się od siebie oddalają. Złości się na mnie, że myślę o górach, mówię o nich właściwie codziennie, że w ogóle przychodzi mi na myśl wyjazd samej w góry. A ja cierpię, dzień za dniem coraz bardziej brakuje mi mojej pasji. To nie zmienia tego, że go kocham nad życie, że jest dla mnie najważniejszą osobą na świecie i nie mogłabym bez niego żyć. Ale czy to znaczy, że muszę wybierać? Oprócz tego jest kochającym, cudownym facetem. Robi dla mnie wszystko, dba i na pewno kocha.  Pomóżcie, może to ja robię coś nie tak.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pasja przeszkodą w związku?

Twój partner nie powinien od Ciebie wymagać rezygnacji z Twojej pasji. O ile Twoja pasja nie wpływa destrukcyjnie na związek (czyli np. każdy moment spędzasz w górach olewając partnera).

To dopiero 6 miesięcy razem, ja bym się ewakuowała.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-12-03 10:52:40)

Linkowska napisał/a:

(...)mój partner nie wyobraża sobie żebym ja sama dalej trwała w mojej pasji i jeździła na przykład sama czy z przyjaciółką w góry. Zaznacza, że tak nie wygląda związek, że w związku należy być razem bo od takich małych rzeczy się zaczyna a później ludzie się od siebie oddalają. Złości się na mnie, że myślę o górach, mówię o nich właściwie codziennie, że w ogóle przychodzi mi na myśl wyjazd samej w góry. A ja cierpię, dzień za dniem coraz bardziej brakuje mi mojej pasji. To nie zmienia tego, że go kocham nad życie, że jest dla mnie najważniejszą osobą na świecie i nie mogłabym bez niego żyć. Ale czy to znaczy, że muszę wybierać? Oprócz tego jest kochającym, cudownym facetem. Robi dla mnie wszystko, dba i na pewno kocha.  Pomóżcie, może to ja robię coś nie tak.

Czyli postawa Twojego partnera nie uwzględnia Twoich potrzeb. Koncentruje się on na tym, co według niego jest odpowiednie i właściwe oraz jak ludzie w związku powinni się zachowywać, a w konsekwencji próbuje Tobie narzucić swoją perspektywę, zupełnie pomijając fakt, że życie według jego oczekiwań i Twoja rezygnacja z pasji, powoduje Twoje cierpienie. Tak się zafiksowała na tym, jak powinien wyglądać związek (abstrahują chwilowo od tego, że związek to nie symbioza, w której ludzie są z sobą zrośnięci i robią wszystko razem), że zabrakło mu empatii dla Ciebie.
Związek bez wzajemnego zrozumienia potrzeb oraz empatii dla partnera i „wczuwania się” wydaje mi się na dłuższą metę katorgą, bo gdy minie początkowy szał uniesień, to zabraknie „spoiwa”.

Linkowska, świetnie mieć z partnerem wspólną pasję i w ogóle jak najwięcej „wspólnego świata”, ale czy góry to jedyna Wasza wspólna pasja? Czy Twój partner na swoje własne inne „pozagórskie” pasje, którymi mógłby się z Tobą dzielić na zasadzie wymiany doświadczeń tak żeby dochodziło do „dyfuzji” Waszych światów”?

4 Ostatnio edytowany przez Linkowska (2019-12-03 11:34:32)

Jasne, że ma smile Sytuacja jest też w ten sposób skomplikowana, że on ma pracę którą kocha, pasjonuje się nią. Ja po prostu pracuję  7-15, robię swoje w papierkach, zarabiam i wracam do domu. Bez dodatkowego zaangażowania wink Do tego ma też inne zainteresowania w których staram się go wspierać no i przeważnie być bo tak jest dla niego najlepiej. Kończy się na tym, że patrzę na KSW, oglądam filmy które on wybiera i jest ok. Pewnie, że fajnie jak chce mnie w tym świecie ale ja mam możliwość w nim być a on nie może do końca być w mojej pasji, więc to chyba nie znaczy, że mam ją zmienić... hmm
Tak jak mówię, do tej pory zabierałam go ze sobą ale teraz gdy jest to niemożliwe to jest moja własna katastrofa. Nie wiem jak się w tym odnaleźć. Nie mam zamiaru poświęcać na to każdej wolnej chwili i być tam co tydzień, co dwa lecz raz w miesiącu na przykład, jeśli tylko jest taka możliwość, chcę się spełniać w tym co mi sprawia przyjemność. Oprócz tego robimy wiele rzeczy razem, mamy inne wspólne zainteresowania a to jest jakiś punkt zapalny.

5

Twoj partner ma poroniona logike.
Wiesz dlaczego? On sie boi, ze sie oddalicie. Wymusza na Tobie bys porzucila pasje. Ty kochasz gory od 20 lat.
Ok.
Ludzie czesto tak robia, tak jak on, bo postepuja poprzez swoje problemy z mysleniem i czuciem.
Zwykle taki scenariusz konczy sie tak: Partner porzuca pasje, bo tamten naciska. Bo sie boi, ze sie oddala. Partner, ktory porzucil pasje zaczyna miec uraze z tego powodu. Chowa w sobie nawarstwiajace sie pretesje z powodu ograniczenia wolnosci i odebrania pasji. Zakonczenie? Oddalaja sie od siebie bezpowrotnie.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

6

Gość ma niewątpliwie troszkę skrzywione pojęcie na temat wolności w związku. Chyba nie próbuje jednak w ten sposób Cię ograniczać czysto z własnej złośliwości a "jedynie" z dziwniei pojętej troski o Wasz związek. Nie jest to oczywiście zdrowe podejście, tym bardziej warto z nim pogadać i szczerze wytłumaczyć, że to dla Ciebie ważne.Akurat tez chodzę po górach i wiem, jak to ptrafi wciągnąć smile Problem leży chyba w tym, że on sądzi, iz wzsystkjo powinniście robić razem, już z samego faktu, że jesteście parą..On widzi swoje potrzeby, ale Twoich już nie bardzo..

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

To tak właśnie jest, dasz palec a urąbią ci cała rękę big_smile Granice które postawisz na początku związku bardzo trudno jest potem przesunąć a ty nie postawiłaś żadnych.

Na przyszłość - jak jakiś jegomość będzie się kręcił koło ciebie to rób wręcz odwrotnie, jeździj jeszcze więcej w góry niech wie z kim ma do czynienia.

Tego pana uświadom jak ty widzisz związek i że potrzebujesz luzu, czasu dla siebie i ciągła obecność partnera nie działa na ciebie tak jak on sobie to wyobraża a wręcz możesz się oddalić szybciej od niego siedząc cały czas z nim na dupie i robić to co on chce. Albo on to przyjmie na klatę i weźmie pod uwagę twoją wersję związku albo pakuj zabawki i zaplanuj długi weekend w Tatrach żeby nie płakać w domu po rozstaniu.

Ja się w góry wyprowadziłam nawet, jestem co weekend i partner dobrze wie że między mnie a śnieg się  nie wchodzi.. baa! nawet szefa nauczyłam żeby tego nie robił:D

8

jakie ma problemy z sercem? żylaka powinno się operować i nadal być aktywnym żeby nie pojawily się kolejne, ale jeśli ma nadciśnienie albo jakąś wadę rozwojową serca to powinien unikać gór, a przynajmniej Tatr.
Jednak nie powinien ci zabraniać wybierać się w góry z kimś innym. moim zdaniem jesteście po prostu niedopasowani i nic nie da się z tym zrobić.

9

Czy nic się nie da zronbić?
Może facet powinien się po prostu ogarnąć i przestać krzywo patrzeć na samotne wyjazdy Autorki. Niby niewiele, ale zmiana nastawienia możę wymagać głębszych przemyśleń.

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

10

Znajdźcie coś, co możecie robić razem, ale ze swojej pasji nie rezygnuj. Według jego logiki, jeśli zachoruje i przestanie wychodzić z domu, to Ty też powinnaś przestac wychodzić z domu, bo się od siebie oddalicie. W związku należy być razem, ale nie 24 h. To najprostsza droga do frustracji, przesytu, poczucia zamknięcia w klatce i wtedy prawdziwego oddalenia.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

11 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-12-03 21:12:46)

Linkowska napisał/a:

Nie wiem jak się w tym odnaleźć. Nie mam zamiaru poświęcać na to każdej wolnej chwili i być tam co tydzień, co dwa lecz raz w miesiącu na przykład, jeśli tylko jest taka możliwość, chcę się spełniać w tym co mi sprawia przyjemność. Oprócz tego robimy wiele rzeczy razem, mamy inne wspólne zainteresowania a to jest jakiś punkt zapalny.

Hm...najlepiej postaw granice. Można w pełen szacunku do partnera sposób oznajmić mu, że nie masz ochoty rezygnować ze swojej pasji, bo dzięki niej ładujesz akumulatory i takie tam ;-), więc prosisz go o zrozumienie, bo w tym wypadku nie odpuścisz.
Myślę, że to ostatecznie może też dobrze wpłynąć na Wasz związek, bo raczej z czasem coraz mniej szanuje się partnera, dla którego jedynym priorytetem jest „miłość partnera”.

12 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-12-03 21:26:34)

Linkowska napisał/a:

W związku z tym mój partner nie wyobraża sobie żebym ja sama dalej trwała w mojej pasji i jeździła na przykład sama czy z przyjaciółką w góry. Zaznacza, że tak nie wygląda związek, że w związku należy być razem bo od takich małych rzeczy się zaczyna a później ludzie się od siebie oddalają. Złości się na mnie, że myślę o górach, mówię o nich właściwie codziennie, że w ogóle przychodzi mi na myśl wyjazd samej w góry. A ja cierpię, dzień za dniem coraz bardziej brakuje mi mojej pasji. To nie zmienia tego, że go kocham nad życie, że jest dla mnie najważniejszą osobą na świecie i nie mogłabym bez niego żyć. Ale czy to znaczy, że muszę wybierać? Oprócz tego jest kochającym, cudownym facetem. Robi dla mnie wszystko, dba i na pewno kocha.  Pomóżcie, może to ja robię coś nie tak.

No to pogadaj z nim, że nie zrezygnujesz z tego. Można zaplanować, że zamiast  każdego weekendu będzie to co drugi weekend na przykład. I albo przystanie na taką organizację waszego czasu albo... nie.
Wracając jeszcze do tego, że złości go gdy opowiadasz o górach. Może bardziej niż temat gór sam w sobie, drażni go to, że bez przerwy i w kółko rozmawiałabyś o tym.  No musisz z nim pogadać i przedstawić jaki ty to widzisz i czego chcesz.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Pasja przeszkodą w związku?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018