nowy partner - wątpliwości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » nowy partner - wątpliwości

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: nowy partner - wątpliwości

Cześć,

od jakiegoś czasu podczytuję to forum, jednak teraz postanowiłam się zarejestrować, ponieważ potrzebuję porady. Poznałam niedawno na imprezie faceta. Przystojny, zabawny, uroczy, inteligentny. Od razu złapaliśmy super kontakt i bawiliśmy się razem cały wieczór. Pod koniec imprezy poprosił mnie o numer. Sporo pisaliśmy, w końcu umówiliśmy się na kawę. Pierwsze spotkanie, drugie, trzecie.. Nie będę ukrywać, że zdążyłam się zauroczyć. Przy okazji ostatniego spaceru powiedział mi, że zdiagnozowano u Niego zaburzenie borderline i że chciał mi o tym powiedzieć, bo zależy Mu, żeby być ze mną szczerym. Jestem teraz w kropce, nie wiem, co mam myśleć.. Z jednej strony taki fajny facet, z drugiej.. słyszałam okropne rzeczy o tym zaburzeniu. Nie wiem, co mam zrobić - trochę się obawiam co będzie dalej, ale po Nim w ogóle nie widać, żeby miał taki problem, jak te opisywane w internecie. Co robić?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nowy partner - wątpliwości
PannaAnna26 napisał/a:

Cześć,

od jakiegoś czasu podczytuję to forum, jednak teraz postanowiłam się zarejestrować, ponieważ potrzebuję porady. Poznałam niedawno na imprezie faceta. Przystojny, zabawny, uroczy, inteligentny. Od razu złapaliśmy super kontakt i bawiliśmy się razem cały wieczór. Pod koniec imprezy poprosił mnie o numer. Sporo pisaliśmy, w końcu umówiliśmy się na kawę. Pierwsze spotkanie, drugie, trzecie.. Nie będę ukrywać, że zdążyłam się zauroczyć. Przy okazji ostatniego spaceru powiedział mi, że zdiagnozowano u Niego zaburzenie borderline i że chciał mi o tym powiedzieć, bo zależy Mu, żeby być ze mną szczerym. Jestem teraz w kropce, nie wiem, co mam myśleć.. Z jednej strony taki fajny facet, z drugiej.. słyszałam okropne rzeczy o tym zaburzeniu. Nie wiem, co mam zrobić - trochę się obawiam co będzie dalej, ale po Nim w ogóle nie widać, żeby miał taki problem, jak te opisywane w internecie. Co robić?

To zależy, co on robi z tą diagnozą?
Z mojej wiedzy wynika, że zaburzenia borderline leczy się, więc jeśli Cię poinformował, że ma określoną diagnozę, którą przyjął, jest bierny, a Ciebie tylko informuje, że możesz się spodziewać huśtawek i wiecznej niewiadomej, to lepiej się wycofać.

3

Podobno chodzi na terapię, przyjmuje też jakieś leki, ale szczegółów nie znam.. nie dopytywałam, bo nie chciałam być wścibska i od razu na początku znajomości go przesłuchiwać

4

To zalezy od Ciebie. Ja bym juz wiecej sie z nim nie spotykala.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

5

Hehe... . Co robić? Uciekać! Wszyscy dotknięcie tą przypadłością są na początku wspaniali. Ta wspaniałość mija jak uzależnią od siebie swoją ofiarę. Wtedy bajka się kończy i zaczyna się horror.

Chcącemu nie dzieje się krzywda.

6

PannaAnna26 napisał/a:

Przy okazji ostatniego spaceru powiedział mi, że zdiagnozowano u Niego zaburzenie borderline i że chciał mi o tym powiedzieć, bo zależy Mu, żeby być ze mną szczerym. Jestem teraz w kropce, nie wiem, co mam myśleć..

Ja bym pomyślał, że facet już szykuje sobie grunt pod bycie palantem, odstawianie akcji, a w końcu rzucenie Cię w kąt, gdy tylko mu się znudzisz.
Jeszcze bym sobie pomyślał, że to całe borderline jest kolejnym z grupy zaburzeń wymyślonych na potrzeby usprawiedliwienia gównianego charakteru,
tak jak słynne ADHD którego odkrywca, słynny amerykański naukowiec sam się przyznał, że to jeden wieki stek bzdur wyssanych z małego palca
i nawet w najśmielszych snach się nie spodziewał, że wymyślona fikcyjna jednostka chorobowa, stanie się w przyszłości kurą znoszącą złote jaja,
na której kokosy zbija cała branża, od różnej maści pseudo naukowców i lekarzy specjalistów, po gigantyczny przemysł farmaceutyczny.
Góry złota i tryliardy dolarów wydawane rok w rok na diagnozowanie, badania, leczenie nieistniejącej choroby i choć wszyscy wiedzą, że to fikcja,
nikt z tym nic nie robi, bo kto przy zdrowych zmysłach urżnie gałąź, na której sam siedzi, wyrzuci dyplom do kosza i pójdzie do prawdziwej pracy...

Każdy chciałby móc robić co tylko mu się podoba i nie ponosić żadnych konsekwencji. Traktować innych jak śmieci i mieć ubaw po pachy.
Dziwnym trafem zaburzenie borderline w większości przypadków (o ile nie we wszystkich, tego nie wiem, bo nie znam wiarygodnych statystyk)
nieprawdopodobnym wręcz zbiegiem okoliczności występuje u dziewcząt i chłopców generalnie uchodzących za osoby ładne i atrakcyjne.
Słyszał ktoś kiedyś o grubej i brzydkiej lasce albo o garbatym chłopaku bez oka, cierpiących na zaburzenia występujące pod nazwą borderline?

Nie udzielam rad. Oferuję sarkastyczne uwagi.

7

Może i cierpią, tyle że prawdopodobieństwo, że garbaty chłopak bez oka/gruba i brzydka laska, w dodatku z borderline, będzie mieć partnera, jest raczej niższe niż prawdopodobieństwo istnienia pięknej dziewczyny czy przystojniaka z borderline będących w związkach. Stąd, skoro tego pierwszego jest o wiele mniej, nie będzie się o tym (tyle) słyszeć.

8

PannaAnna26 napisał/a:

Podobno chodzi na terapię, przyjmuje też jakieś leki, ale szczegółów nie znam.. nie dopytywałam, bo nie chciałam być wścibska i od razu na początku znajomości go przesłuchiwać

Tyle dobrego, że ma świadomość własnych zaburzeń, coś z tym robi i nie ukrywa przed Tobą prawdy o sobie. Oj wiele osób na to nie stać.
Trudno powiedzieć, jak dalej mógłby się rozwijać Wasz ewentualny związek, ale na pewno łatwiej byłoby Tobie w związku z kimś, kto nie boryka się z zaburzeniami osobowości. To bez dwóch zdań. To, że w tej chwili nie dostrzegasz żadnych objawów związanych z zaburzeniem o niczym nie świadczy - wszystko przed Tobą. No ale też wiadomo, że nasilenie objawów może być różne u różnych osób nim dotkniętych a terapia może przynosić doraźne skutki.
Myślę, że musisz podjąć swoją decyzję. Zastanowić się, czy jesteś w stanie dać Wam czas i później, gdy coś Ciebie zaniepokoi wycofać się, biorąc pod uwagę, że będziesz bardziej zaangażowana niż obecnie. Ciężka sprawa.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » nowy partner - wątpliwości

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018