Nadgodziny w pracy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Nadgodziny w pracy

Witam, mam mały problem. Próbowałam wyszukiwać w internecie jakiegoś wyjaśnienia, ale się nie udało. Wszędzie jest napisane w taki sposób, że ciężko dojść, jakie mam prawa.

Pracodawca nakazał mi pracę w sobotę i w niedzielę (w sobotę 8h, w niedzielę 6h lub 8h, jeszcze się zastanawia) bez dnia wolnego w tygodniu przez najbliższy miesiąc PLUS codziennie od poniedziałku do piątku mam zostawać dodatkową godzinę w pracy, czyli będę pracowała po 9h.

Żeby było to zrozumiałe.
Od poniedziałku do piątku pracuje po 9h,
W sobotę i niedzielę po 8h.

Czy to jest zgodne z prawem? Czy należy mi się chociaż ta niedziela wolna? Taki stan jest przejściowy, może potrwać miesiąc lub trochę dłużej. Wiem, że pracodawca może mnie zmusić do nadgodzin, ale nie jestem pewna czy aż takich.

Proszę was o pomoc i opinię.

Zobacz podobne tematy :
Odp: Nadgodziny w pracy

Poczytaj kodeks pracy, ew. idź do PIP.

3

Jeśli tylko uczciwie zapłaci, tu bym trzymal reke na pulsie, w twoim interesie jest rejestracja rzeczywistego czasu pracy.

4

Płaci uczciwie, bo już nie raz miałam nadgodziny tylko nie w takiej formie, że nie mam dnia wolnego przez miesiąc.

Czyli nie mam prawa wymagać choćby tej niedzieli wolnej?

5

Pracodawca nie może zmusić Cię do zrobienia nadgodzin.
Pytanie tylko na ile zależy Ci na tej pracy, na ile możesz znaleźć inną. Ja osobiście bym się wykłócała, ale to ja. Ja sobie nie dam tak zrobić.

Masz prawo do dnia wolnego, powinnaś pracować 40h w tygodniu. Sama sobie oblicz czy bardziej Ci się opłaca zgarnąć kasę za nadgodziny czy stawiać na swoim.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6

Lady Loka, właśnie tutaj jest problem.
Czytałam na tych stronach prawniczych, że pracodawca może mnie zmusić do nadgodzin jeśli jest to sytuacja wyjątkowa dla niego (można powiedzieć, że tak jest). Gdy odmówię nadgodzin, to może mnie zwolnić z pracy.

Jako tako, opłaca mi się te nadgodziny robić bo praca dobrze płatna, no i nadgodziny są wypłacane x100%. Z tym, że ja nie lubię pracować jak wół bez dni wolnych. Na zarabianiu dużych pieniędzy też mi nie zależy. Co do innych prac, to mieszkam na zadupiu big_smile, takim totalnym, nie ma tu innych prac oprócz w sklepie.

7

Chyba za dużo masz tych nadgodzin.
Owszem, pracodawca może "zmusic" do nadgodzin, jest to chyba ilość 150 w roku, ale w tyg nie więcej niż 8, u Ciebie wychodzi znacznie więcej.
Czemu nie poprosisz o wyjaśnienia tej sytuacji? Przeciez pracodawcę obowiazuje Kodeks Pracy.

8

Ja często robiłam mega dużo nadgodzin, ale zawsze miałam wizję na awans i premię. Finalnie jak się wbiłam kilka stołków wyżej już mi się nie chce i nie robię. Jak Cię zmuszają i nie dają Ci to zwolnij się i ich zgłoś. Szkoda zdrowia.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018