Jak opanować emocje podczas konfrontacji? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak opanować emocje podczas konfrontacji?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Jak opanować emocje podczas konfrontacji?

Witam

Mam ciężką sytuację w pracy już od kilkunastu miesięcy, a właściwie mega dyskomfort psychiczny. Problem jest z kierowniczką w moim dziale. Odkąd pamiętam miała zawsze jakąś ofiarę na tapecie. W przeszłości jedna z kobiet wylądowała u psychiatry, drugą musiał dyrektor przenieść do innego oddziału, bo nie dawała rady psychicznie, a trzecia w pewnym momencie musiała zacząć lecieć na psychotropach. Przyszedł czas na mnie. Bardzo blisko z nią współpracuję, dlatego nigdy nie chciałam wywoływać afer i popadać w konfilkty. Zlewałam ją całkowicie, ale bardzo często ryczałam w domu w samotności, bo już sobie nie radziłam. W zeszłym roku poszłam na kilkudniowe L4, bo też wydawało mi się, że już zaczynam świrować. Ta kobieta to oprócz tego wampir energetyczny. Zawsze po przyjściu z pracy od razu muszę iść spać, bo chodzę jak zombie. Zaczęło się od tego, że pracuję w tym dziale z kolegą, który ma 33 lata, ja mam 30. Jesteśmy oboje wolni, ale nic nas nie łączy. W pewnym momencie kierowniczka zauważyła, że się kumplujemy i mamy dobry kontakt. Od tego czasu zaczęły się dziwne akcje. Zatrudnili dziewczynę, która donosi jej każde słowo, które do siebie wypowiadamy. Przychodzi, zagląda co robimy, kiedy rozmawiamy, o czym mówimy i leci zdać raport dzienny. Zaczęła się jakaś dziwna nagonka na naszą dwójkę, nagle zaczęli nam dokładać obowiązków, wpisywać we wszystkie możliwe komisje, dawać dodatkowe zadania itd. Wtedy myślałam, że to przypadek. Poza tym kierowniczka zaczęła upokarzać mnie przy ludziach, wytykała mi błędy podniesionym tonem, wtedy kiedy ktoś słuchał. Kilka dni temu była kumulacja. Chciałam wziąć jeden dzień urlopu, który zatwierdziła już ponad tydzień wcześniej. Siedziałam u niej w biurze z jeszcze jedną koleżanką. Kiedy wspomniałam, że jutro mnie nie ma, wybuchnęła złością i krzykiem zaczęła do mnie fuczeć czy ja zwariowałam, bo nie będzie komu sprawdzić czy ona nie zrobiła w czymś tam jakiegoś błędu. Dodam, że od początku roku miałam tylko jeden dzień urlopu, bo jak mam po niego iść, to mnie skręca. Powiedziałam co myślę, wstałam i wyszłam. Miałam zatwierdzony jeden dzień przez dyrektora, więc miałam to gdzieś. Poszłam ochłonąć do kolegi, żeby nie słuchać jej wrzasków przy ludziach albo żeby nie wybuchnąć płaczem. Wróciłam po kilkunastu minutach, zawołała mnie, wybuchęła jeszcze większą furią. Krzyczała do mnie, że jestem niegrzeczna i że się przeceniam. A potem rzucała we mnie oskarżeniami, że pewna osoba jej wszystko powiedziała i że ja z tym kolegą szykujemy na nią spisek i nagonkę i coś planujemy z nią zrobić. Myślałam, że oszaleję. Wyłam w domu całe popołudnie, nie mogłam sobie miejsca znaleźć. Powiedzieliśmy o wszystkich w skrócie dyrektorowi, choć nie wiem czy to dobrze, bo będę miała jeszcze bardziej przewalone, ale we wtorek mamy mieć z nią konfrontację i muszę powiedzieć o tym wszystkim. Problem w tym, że zaczynam się bać czy emocje pozwolą mi to wszystko powiedzieć i strasznie się boję, aby nie wybuchnąć płaczem, bo byłby obciach. Jak się przygotować?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak opanować emocje podczas konfrontacji?

Musisz mieć bardzo silne przekonanie o twojej racji i gdy przyjdzie co do czego podnieść wysoko głowę i nie bać się wypowiadać swojego zdania. Tacy ludzie, jak ta twoja kierowniczka żerują na ludziach, którzy się ich boją. Oni doskonale wiedzą, kto się ich boi, ponieważ jakimś psim swedem wyczuwają to. Tak więc zduś w sobie strach i bez względu na to, co spotka cię później przedstawiaj swoje racje. Musisz się tego nauczyć, bo w różnych pracach możesz spotkać różnych ludzi, niektórzy będą przyjaźni, a niektórzy zwyczajnie podli.

3 Ostatnio edytowany przez RangeRove'a (2019-06-15 22:41:04)

Jeśli oficjalnie zglosilibyście, że ona Was mobbinguje, to ona musi udowodnić że tak nie jest

Życie jest łatwiejsze niż się wydaje.
Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego, co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia. /Kathleen Norris /

4

No, faktycznie, sytuację masz bardzo ciężką.  Musisz z tamtąd odejść,  chyba ze wygrasz w konfrontacji z udziałem dyrektora. Ale jakoś chyba nie masz szans - przynajmniej tak wygląda z Twojego opisu. Albo twardo oskarżysz kierowniczkę o mobing, albo pożegnaj się z pracą, bo nie wytrzymasz.

5 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-06-16 17:12:25)

Dlaczego w ogóle pozawalasz do siebie mówić w ten sposób?

6

To aż dziwne, że jedna osoba może mieć tyle władzy ale też tyle uchodzi jej płazem, skoro jesteś czwartą osobą, którą tak traktuje i nikt jej nie zwrócił uwagi i nikt się jej jeszcze nie postawił. Pójście do kogoś wyżej postawionego to słuszna droga, prawidłowa. No chyba, że ten ktoś stoi za nią murem, to zaraz się okaże i zawsze możesz stamtąd odejść. W imię czego dawać się tak poniżać? Na pewno nie jest to jedyna praca w mieście i nie zarabiasz tam milionów, żeby nie móc zrezygnować dla swojego dobra psychicznego. Nigdy nie zrozumiem, po co ludzie tak bardzą chcą "wytrzymywać". Nie wytrzymaj, zgłoś to, odejdź. Nie ma sensu być cichą męczennicą.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

7

Mamy wtorek, rozumiem zatem, że już po konfrontacji? Jak poszło, dałaś radę zapanować nad emocjami?

Przyznam, że i ja nie rozumiem jak to jest możliwe, że ta osoba do tej pory pozostaje bezkarna. Nie reagując w sposób stanowczy, niestety niejako przyzwalacie na zachowanie, które jest przecież prawnie karane, zaś dyrektora obowiązkiem jest zapobieganie mobbingowi. Jeśli kilka osób zgłosi sprawę, bo przecież nie jesteś w tym osamotniona, to on będzie musiał w jakiś sposób się do tego odnieść i wyciągnąć stosowne konsekwencje.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

8

Tak, już po. Powiedzieliśmy o wszystkim, niestety wcześniej paniusia zdążyła pojechać z dyrektorem na kilkugodzinną delegację i oczywiście w aucie przedstawiła swoją własną wersję i została odpowiednio nastawiona. Później przy konfrontacji ewidentnie stawał po jej stronie, a z nas zrobiono debili. Kazał nam się pogodzić do piątku. Teraz jest tak, że nie odzywamy się do siebie. Ta chodzi z wysoko podniesioną głową i wszędzie wokół nas obmawia. Ja się boję, nie wiem kiedy zastawi na mnie pułapkę. Cała środa na lekach uspokajających. Jutro "za karę" wysłali nas na pożarcie, czyli na terenową kontrolę, o której nie mam pojęcia.

9 Ostatnio edytowany przez zwyczajny gość (2019-06-21 20:33:58)

Dyktafon (kamerę) i nagrywać!!! Można ją nawet podpuścić. I z tym do dyrektora.....z sugestią, że jak się ona nie zmieni to do sądu pracy. A na świadków kobiety wcześniej gnębione.

I szukaj innej roboty. Szkoda życia na taki stres w pracy.

P.S. Dyrektorzy  w korpo to niestety lubią takich kierowników co załogę trzymają za pysk......

10

Jesteś w nieciekawej sytuacji. Dam Ci radę,  zechcesz to skorzystasz - ale to pierwszy krok do pożegnania się z pracą - Twojego pożegnania albo mobera.
Napisz oficjalne pismo do dyrektora, informujące, że kierowniczka - z imienia i nazwiska, stosuje wobec Ciebie mobing. Podaj przykłady i poproś w tym piśmie dyrektora o interwencję. Pismo dlatego, że jak przełożonemu zgłasza się oficjalnie mobing, to jeśli nie podejmie żadnych kroków, to jest współodpowiedzialny tak, jakby to on stosował mobing.
No ale jeśli się na to zdecydujesz, to jest to krok, po którym raczej nie ma odwrotu : albo ona albo Ty.
Poza tym faktyczne, nagrywaj rozmowy.
Jeśli przez pracę nie można spać,żyć, bierze się środki uspakajające, to na h..j komu taka praca ?

11

Nadia, sprawa jest poważna, ta kobieta z pewnością nie odpuści, nadal będziesz pod jej obserwacją i jej donosicieli. Będzie  czyhała na jakiekolwiek zaniedbanie w twojej pracy,  a nawet może posunąć się do położenia tzw. "świni",  aby wykazać twoje niekompetencje.
Koniecznie zgłoś się do Poradni Zdrowia Psychicznego z NFZ,  będziesz objęta opieką zarówno psychiatry jak i psychologa. Nie powinnaś sama aplikować leków uspokajających. Opisane przez ciebie objawy wskazują  na depresję spowodowaną sytuacją w pracy. W wywiadzie lekarz wpisze do karty przyczynę twojego zgłoszenia,  zachowania (płacz, bezsenność, strach) wynikające ze stosowanego mobbingu przez przełożoną.
Trzymaj się.

"Ludzi poznajemy w momencie, kiedy sytuacja jest dla nich trudna, wtedy pokazują prawdziwą twarz" - przeczytane na forum

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak opanować emocje podczas konfrontacji?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018