Czy brał ktoś z was antybiotyk metronidazol? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy brał ktoś z was antybiotyk metronidazol?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Czy brał ktoś z was antybiotyk metronidazol?

Od 3 dni biorę ten antybiotyk i czuje się bardzo osłabiona ,bez humoru ,nerwowa na ustach mi wysypało strasznie jeszcze tylko jutro i mam koniec brania tego leku .Dentysta mi przepisał to na ostre zapalenie dziąsła ale nie myślałam że będą aż takie skutki uboczne sad nigdy więcej brania antybiotyku .Zaczęło się od zęba zle mi go zaplombował bolał mnie i to zapalenie ostre dziąsła sad ból straszny z jedzeniem piciem też kiepsko .

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy brał ktoś z was antybiotyk metronidazol?

To ładnie Cię załatwił, to jest bardzo silny antybiotyk, lekarze przepisują go na pasożyty a a nie na zapalenie dziąsła. Bierzesz też probiotyki?  Innaczej te kilka dni może Cię załatwić na kilka lat. A wystarczyło kupić olejek goździkowy i wcierać w dziąsło

3

Rutinoscorbin jeszcze mi zapisał żebym brała jutro mam koniec brania antybiotyku ale mam nawet stan podgorączkowy .

4

Estera30 napisał/a:

Rutinoscorbin jeszcze mi zapisał żebym brała jutro mam koniec brania antybiotyku ale mam nawet stan podgorączkowy .

Rutinoscorbin hahaha nie wierzę, wiesz ile tam jest mg witaminy C, byś musiała zjeść 10 tabsów naraz, bo w 1 jest tego nie wiele. To czysty marketing. Idź do apteki kup olejek goździkowy do wcierania w dziąsło, dobry preparat witaminy C z wysoką dawką i bardzo dobry probiotyk. I po 3 h po antybiotyku zastosuj probiotyk to ważne

5

3 razy dziennie biorę rutinoscorbin po 2 tabletki czyli razem 6 .Tak myślę że chyba przestane brać ten antybiotyk albo zadzwonię do niego i powiem że szumi mi w uszach ,stan podgorączkowy ,straszne osłabienie nie mam siły tego brać dalej ,w aptece też mi nic nie powiedziała o tych tabletkach osłonowych .Pierwszy raz w życiu biorę takie świństwo i może dlatego mój organizm kiepsko sobie radzi mogłabym cały czas spać bez sił .

6

Estera30 napisał/a:

3 razy dziennie biorę rutinoscorbin po 2 tabletki czyli razem 6 .Tak myślę że chyba przestane brać ten antybiotyk albo zadzwonię do niego i powiem że szumi mi w uszach ,stan podgorączkowy ,straszne osłabienie nie mam siły tego brać dalej ,w aptece też mi nic nie powiedziała o tych tabletkach osłonowych .Pierwszy raz w życiu biorę takie świństwo i może dlatego mój organizm kiepsko sobie radzi mogłabym cały czas spać bez sił .

Idź do apteki I kup to co napisałem, innaczej będziesz miała zabraknąć florę jelitowa od antybiotyku, stany zapalne w organizmie i będziesz się męczyć kilka lat i za naprawę organizmu wydasz grube pieniądze

7

Ok ,dziękuję za radę trochę mnie nastraszyłaś że po zakończeniu terapi bez osłonowych tabletek miałabym problemy potem .Dobrze że są jeszcze tacy ludzie co nie chcą żeby komuś coś złego się stało .

8

Estera naprawdę nie wiedziałaś że przy antybiotyku trzeba brać osłonę ? przy takich objawach powinnaś od razu zadzwonić do swojego dentysty. Mnie zazwyczaj w cieżkich stanach zapalnych dziąseł, a mam je często bo robią mi się od ósemki i tzw kieszonki, no w każdym razie zapisywał lekarz raz Duomox. Najczęściej chodziłam jednak na opatrunki do dentysty i dezynfekcję, a w domu po prostu płukałam Dentoseptem i smarowałam dziąsło miejscowo Dentoseptem A. Mnie to pomagało. Na drugi raz przy antybiotyku bierz od razu probiotyk doustny i dla kobiet zaleca się probiotyk dopochwowo np lactovaginal.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

9

No nie wiedziałam bo 1 raz antybiotyk ,to wina dentysty ból zęba po założeniu plomby ale nie myślałam że mnie doprowadzi do takiego stanu sad Przykre to ale jak ufac lekarzom w dzisiejszych czasach sad kasy o de mnie już tyle wziął a to nie koniec wizyt .Wiem [powinnam myśleć pozytywnie ale jakoś chyba nikt by nie miał nastroju w takiej przykrej sytuacji .

10

Idź do innego dentysty się skonsultować.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

11

Metronidazol jest bardzo silnym antybiotykiem. Prawdę mówiąc pierwszy raz spotykam się z informacją, że komuś został zapisany przy zapaleniu dziąseł. Jeśli jednak lekarz tak zdecydował, a Ty przyjęłaś prawie całą przepisaną kurację, to teraz go nie odstawiaj, bo przerwiesz działanie i cały włożony w leczenie wysiłek pójdzie na marne.
W każdym razie to wszystko co piszesz na jego temat, budzi wątpliwości i pozwala mi sądzić, że nie trafiłaś na fachowca. Ja również zalecam dodatkową konsultację, a nie wiem czy na Twoim miejscu przypadkiem w ogóle nie zastanowiłabym się nad zmianę stomatologa.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

12 Ostatnio edytowany przez chomik9911 (2019-05-23 12:39:18)

Estera cały czas chodzi mi po głowie ten metronidazol i zastanawiam się skąd ja go znam. I Przypomniało mi się, że przecież ja go stosowałam długi , chyba 2-3 tyg,  po porodzie, gdy doszło u mnie do pęknięcia odbytu. Silny antybiotyk, natomiast miałam po nim taki gorzki smak w ustach, ale bardzo skuteczny w moim przypadku.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Czy brał ktoś z was antybiotyk metronidazol?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018