moj maż chce polowe działki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » moj maż chce polowe działki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 40 ]

Temat: moj maż chce polowe działki

Mój mąz nie chce kupic nic wspólnie tylko chce zebym ja dała połowe swojej działki a on da połowe swojej i wtedy bedziemy budowac dom.
Czy mam sie godzic na taki warunek?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: moj maż chce polowe działki

Nie rozumiem. Macie dwie działki i chcesz kupować trzecią?
Jak macie dać po połowie? One stoją gdzieś obok siebie?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Lady Loka napisał/a:

Nie rozumiem. Macie dwie działki i chcesz kupować trzecią?
Jak macie dać po połowie? One stoją gdzieś obok siebie?

O intercyzę chodzi chyba, niezależnie od mapki geodezyjnej. Taką, obchodzoną opłotkami.
Gdyby cóś, tam, kiedyś i komuś się odwidziało wspólne życie. smile

facet po przejściach

4

Nie ona sa w zupełnie innych miejscach. Chce dac swoja jak ja dam swoja zeby bylo sprawiedliwie a ja nie chce dac tylko chcce kupic razem cos innego co bedzie nasze wspolne o nie dzialka po moich rodzicach.

5

julia12123 napisał/a:

Nie ona sa w zupełnie innych miejscach. Chce dac swoja jak ja dam swoja zeby bylo sprawiedliwie a ja nie chce dac tylko chcce kupic razem cos innego co bedzie nasze wspolne o nie dzialka po moich rodzicach.

No to ja nie rozumiem problemu. Co jemu da pół Twojej działki a Tobie pół jego działki?

6 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2019-05-19 14:32:38)

julia12123 napisał/a:

Czyli chcesz, by każde z was miało swoją działkę, a dodatkowo wspólnie kupić jeszcze jedną, by to na niej zbudować dom.

Macie za dużo pieniędzy?

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

7 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-05-19 14:55:07)

Wielokropek napisał/a:
julia12123 napisał/a:

Czyli chcesz, by każde z was miało swoją działkę, a dodatkowo wspólnie kupić jeszcze jedną, by to na niej zbudować dom.

Macie za dużo pieniędzy?

Każde chce mieć własne, tzw. "łaski bez". Autorka przede wszystkim, by schedę chronić.
Tak, na wszelki wypadek. Jeść wołać nie będą, poza "drobną opłatą" roczną, należną gminie i wcześniej, notariuszowi oraz, ewentualnie US, gdy przedawni się półroczny okres "łaskawości" fiskusa. smile

facet po przejściach

8

Haha ale to jest sprawiedliwe smile zabezpiecza się na wypadek skoku w bok haha

W ogóle jakiś trol czy coś nikt normalny nie pytał by się na forum tylko do prawnika poszedl

Udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby, lecz kochania niedoskonałego człowieka, którego wybrało się na współmałżonka.
J.Evert

9

dorias napisał/a:

W ogóle jakiś trol czy coś nikt normalny nie pytał by się na forum tylko do prawnika poszedl

Nie rozumiesz pytania to sie nie wypowiadaj. Co ma do tego prawnik? To maz chce miec takze moja dzialke tak jak i ja jego.

10

Wielokropek napisał/a:
julia12123 napisał/a:

Macie za dużo pieniędzy?

Nie. Chcemy postawic dom na dzialce meza ale on powiedzial ze przepisze mi ta jego dzialke jak ja mu dam tez swoją zeby bylo sprawiedliwie. A ja stwierdzilam ze jak ma byc sprawiedliwie to kupujemy coś wspolnie i nikt nikomu nie bedzie musiał nic dawać rozumiesz teraz?

11

Lady Loka napisał/a:
julia12123 napisał/a:

No to ja nie rozumiem problemu. Co jemu da pół Twojej działki a Tobie pół jego działki?

Bo on chce robic na swojej ale tez chce miec moja

12

julia12123 napisał/a:

(...) rozumiesz teraz?

Zrozumiałam po przeczytaniu pierwszego posta. smile Napisałam to co napisałam, byś uświadomiła sobie to, jak wygląda wasza relacja.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

13 Ostatnio edytowany przez paavloock (2019-05-19 14:59:20)

Idźcie najpierw do prawnika/mediatora, geodety potem na terapię małżeńską albo odwrotnie ewidentnie coś się robi z wami albo zrobi  jak nie pomoże to nie zaszkodzi nie piszę złośliwie niech ktoś na tę sytuacje  spojrzy obiektywnie.

14

paavloock napisał/a:

Idźcie najpierw do prawnika/mediatora, geodety potem na terapię małżeńską albo odwrotnie ewidentnie coś się robi z wami albo zrobi  jak nie pomoże to nie zaszkodzi nie piszę złośliwie niech ktoś na tę sytuacje  spojrzy obiektywnie.

I co sie mamy zapytac tego prawnika i geodety?

15

Gdy obie działki będą wspólne to małżeństwo będzie trwalsze.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

16

julia12123 napisał/a:
Wielokropek napisał/a:
julia12123 napisał/a:

Macie za dużo pieniędzy?

Nie. Chcemy postawic dom na dzialce meza ale on powiedzial ze przepisze mi ta jego dzialke jak ja mu dam tez swoją zeby bylo sprawiedliwie. A ja stwierdzilam ze jak ma byc sprawiedliwie to kupujemy coś wspolnie i nikt nikomu nie bedzie musiał nic dawać rozumiesz teraz?

Chyba każdy to rozumie. Ponawiam pytanie Wielokropka. Macie za dużo pieniędzy?
Czy raczej, przestaliście sobie ufać?

facet po przejściach

17

Excop napisał/a:
julia12123 napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

Macie za dużo pieniędzy?

Chyba każdy to rozumie. Ponawiam pytanie Wielokropka. Macie za dużo pieniędzy?
Czy raczej, przestaliście sobie ufać?

Na to wychodzi ze on mi nie ufa.

18

julia12123 napisał/a:
paavloock napisał/a:

I co sie mamy zapytac tego prawnika i geodety?

Co będzie najkorzystniejsze,najsprawiedliwsze w świetle prawa dla was razem  i dla każdego z osobna a nad zaufaniem to u psychologa popracujcie .

19 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2019-05-19 15:07:29)

julia12123 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
julia12123 napisał/a:

Bo on chce robic na swojej ale tez chce miec moja

Burzyć to byś się mogła, gdyby on nie chciał Ci dać swojej działki tylko chciał Twoją.
A on chce po prostu, żeby obie były Wasze wspólne. Nie widzę tutaj żadnego problemu. Kupowanie trzeciej działki, gdy macie już dwie dla mnie byłoby całkowicie zbędnym wydatkiem. No chyba, że faktycznie już myślisz o ewentualnym rozwodzie.

Julio, to Ty mu nie ufasz, a nie on Tobie. Nie przeinaczaj smile

20

a jak bym nie miala zadnej to on by mi kazał wpłacic 200 tysiecy zeby budowac wspolnie na jego

21

julia12123 napisał/a:

a jak bym nie miala zadnej to on by mi kazał wpłacic 200 tysiecy zeby budowac wspolnie na jego

Nie masz pojęcia co by Ci kazał zrobić, gdybyś nie miała działki...
daj spokój. O ile Twoja działka nie jest 10x większa niż jego, to nie ma tutaj naprawdę nic dziwnego.
To ma być Wasz wspólny dom, kasę macie wspólną, oszczędności wspólne, czego tutaj jeszcze nie rozumiesz?

22

Lady Loka napisał/a:
julia12123 napisał/a:

daj spokój. O ile Twoja działka nie jest 10x większa niż jego, to nie ma tutaj naprawdę nic dziwnego.
To ma być Wasz wspólny dom, kasę macie wspólną, oszczędności wspólne, czego tutaj jeszcze nie rozumiesz?

No jego jest 3razy mniejzej wartosci.

23

julia12123 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
julia12123 napisał/a:

To postawcie dom na Twojej.

Swoją drogą tak podejrzewałam, że jak tylko napiszę coś takiego, to się od razu okaże, że ta Twoja działka jest dużo lepsza.
Rzeczywistość wygląda tak: Twój mąż chce wybudować dom i uczynić Cię współwłaścicielem swojej działki. A Ty robisz bulwers, bo przecież jakim prawem on śmie chcieć za to być współwłaścicielem Twojej działki?

Dla mnie w takim przypadku najlogiczniejsze byłoby SPRZEDAĆ obie działki i KUPIĆ wspólną. Ale nie trzecią dodatkową tylko wspólną za cenę tych dwóch.

W domu też mu będziesz tak wyliczać, że niektóre meble są Twoje, a niektóre jego, bo Ty wyłożyłaś na łóżko więcej kasy, więc 3/4 łóżka Twoje, a 1/4 jego?

24

Lady Loka napisał/a:
julia12123 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

To postawcie dom na Twojej.

Swoją drogą tak podejrzewałam, że jak tylko napiszę coś takiego, to się od razu okaże, że ta Twoja działka jest dużo lepsza.
Rzeczywistość wygląda tak: Twój mąż chce wybudować dom i uczynić Cię współwłaścicielem swojej działki. A Ty robisz bulwers, bo przecież jakim prawem on śmie chcieć za to być współwłaścicielem Twojej działki?

Dla mnie w takim przypadku najlogiczniejsze byłoby SPRZEDAĆ obie działki i KUPIĆ wspólną. Ale nie trzecią dodatkową tylko wspólną za cenę tych dwóch.

W domu też mu będziesz tak wyliczać, że niektóre meble są Twoje, a niektóre jego, bo Ty wyłożyłaś na łóżko więcej kasy, więc 3/4 łóżka Twoje, a 1/4 jego?

Tak tylko nie dodalam ze moja dzialka jest jeszcze na wspolwlasnosc z rodzicami.

25

Nie można z Twojej działki wydzielić części na sprzedaż ?

26

Nie bo moja rodzina nie sprzedaje.

27 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-05-19 15:56:07)

julia12123 napisał/a:

Tak tylko nie dodalam ze moja dzialka jest jeszcze na wspolwlasnosc z rodzicami.

Wchodzi na to, że Twoje małżeństwo to mezalians z gołodupcem, a Twoi rodzice fanami tego związku, raczej nie są. I Ty nie masz nic do gadania w kwestii wyodrębnienia części Tobie przysługującej bez ich zgody, by się usamodzielnić.
Oj, kłamczuszku. Nu, nu!

facet po przejściach

28

julia12123 napisał/a:

(...) Tak tylko nie dodalam ze moja dzialka jest jeszcze na wspolwlasnosc z rodzicami.

Kasa, kasa, kasa, ale nie tylko.

Twój mąż jest właścicielem działki, Ty współwłaścicielem. Mąż zatem może zrobić ze swoją własnością co mu się żywnie podoba; Ty musisz swe zamiary uzgadniać z dwoma osobami. To znacząca różnica, zatem i różnica w wartości obu działek nie jest taka wielka.

Dlaczego (pytanie retoryczne) od razu nie napisałaś i o wartości działek i o tym, że nie jesteś właścicielem "swojej'?

29

Wielokropek napisał/a:
julia12123 napisał/a:

(...) Tak tylko nie dodalam ze moja dzialka jest jeszcze na wspolwlasnosc z rodzicami.

Kasa, kasa, kasa, ale nie tylko.

Twój mąż jest właścicielem działki, Ty współwłaścicielem. Mąż zatem może zrobić ze swoją własnością co mu się żywnie podoba; Ty musisz swe zamiary uzgadniać z dwoma osobami. To znacząca różnica, zatem i różnica w wartości obu działek nie jest taka wielka.

Dlaczego (pytanie retoryczne) od razu nie napisałaś i o wartości działek i o tym, że nie jesteś właścicielem "swojej'?

No wlasnie moglam to napisac od poczatku ale wydawało mi sie to mało istotne, bo on o tym wie i juz nie chcialo mi sie rozpisywac, nie widzialam sensu podawac takich szczegolow.
A jest tak ze jak moja polowa jest wiecej warta niz jego bo jest w innym miejscu i jest wieksza itd. A moi rodzice nie sprzedadza i mi jej w calosci teraz nie oddadza, bo maja tam swoje rzeczy w sensie stajnie i konie i inne zeirzatka i jest im to potrzebne wiec sprzedaz odpada.

30

julia12123 napisał/a:

Nie bo moja rodzina nie sprzedaje.

no to spłać mu połowę jego działki i już

31

julia12123 napisał/a:

No wlasnie moglam to napisac od poczatku ale wydawało mi sie to mało istotne, bo on o tym wie i juz nie chcialo mi sie rozpisywac, nie widzialam sensu podawac takich szczegolow.
A jest tak ze jak moja polowa jest wiecej warta niz jego bo jest w innym miejscu i jest wieksza itd. A moi rodzice nie sprzedadza i mi jej w calosci teraz nie oddadza, bo maja tam swoje rzeczy w sensie stajnie i konie i inne zeirzatka i jest im to potrzebne wiec sprzedaz odpada.

No dobra, ale z perspektywy budowy domu, ta Twoja działka jest całkowicie bezużyteczna. W sumie tak logicznie patrząc, to nie masz nic. Masz jakąś tam część działki, ale współwłasność z rodzicami, nie możesz nic na temat tej działki zadecydować, rodzice mają tam swoje rzeczy. Innymi słowy kupa. Ani z tego kasy ani faktycznego miejsca na budowę.

A Twoje podejście jest takie: co Twoje to i moje, co moje, to nie ruszaj.
No niestety małżeństwo tak nie wygląda. Przemyśl może po prostu, po co Ci ten mąż, skoro już na tym etapie traktujesz go jak wroga.

32 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2019-05-19 15:57:39)

To jeszcze raz. smile

Mąż ze swoją działką może zrobić wszystko, Ty - nic, nawet ze swoją częścią. Czyja działka ma realnie większą wartość?

Ale zgodność. big_smile

33

dorias napisał/a:

Oceniasz to po swoich "wyczynach"

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

34

Wielokropek napisał/a:

To jeszcze raz. smile

Mąż ze swoją działką może zrobić wszystko, Ty - nic, nawet ze swoją częścią. Czyja działka ma realnie większą wartość?

Ale zgodność. big_smile

To powiedzmy ze tak, ale wracajac do pytania to ja mam go dawac na kolejnego wspolwlasciciela bo ma takie widzimi sie ze mi swojej nie da?

35

Nie, możesz mu spłacić połowę wartości jego działki, jeśli masz tyle kasy smile

36

julia12123 napisał/a:
Wielokropek napisał/a:

To jeszcze raz. smile

Ale zgodność. big_smile

To powiedzmy ze tak, ale wracajac do pytania to ja mam go dawac na kolejnego wspolwlasciciela bo ma takie widzimi sie ze mi swojej nie da?

A dlaczego mialby Ci dawac swoją skoro Ty nie chcesz dac swojej?

37

Moim skromnym zdaniem, to troll.

facet po przejściach

38 Ostatnio edytowany przez misiando (2019-05-19 18:40:41)

julia12123 napisał/a:

Nie rozumiem tego bełkotu.

Między "chce" a "chcę" jest różnica nie tylko akustyczna, ale i semantyczna. Anglikom się nie chce koniugować, więc używają zaimków. W polskim zaimki można opuścić, jednak o odmianie czasownika zapomnieć nie wolno.

Kto chce komu co dać, kto czego komu nie chce wziąć? This is a question.

39 Ostatnio edytowany przez dorias (2019-05-19 18:54:04)

authority napisał/a:
dorias napisał/a:

Oceniasz to po swoich "wyczynach"

A tak w takiej sytuacji bym się zabezpieczył na przyszłość już za dużo widziałem facetów co oddają swoje dla rodziny A potem zostają bez niczego.

Mądry człowiek uczy się na błędach innych.

I poza tym sorry ale to troll jak nic
Posiada działkę duża o co najmniej 3x takiej wartości jak mąż A przepraszam nie wiadomo czy cała działka tyle warta czy jej udziały w działce tylko...

Na działce są stajnie konie i podejrzewam infrastruktura stadniny całej więc ki ch... mi powie, że kobieta z takiej rodziny nie wie po co prawnik w kwestiach majątkowych A zwłaszcza jeszcze skomplikowanych ...

Inna sprawa w jednym miejscu pisze działkę po rodzicach A w drugim że rodzice są dalej znaczy jak pasuje to są jak nie to nie ma?

Cała ta historia się kupy nie trzyma.

Mallwusia może spłacić równowartość dzieli małżonka jeżeli mieli by być sprawiedliwie A nie połowę:)
No i musiała by być intercyza aby to w ogóle miało sens bo bez i tak wspólne by były pieniądze:p A o takowej nie doczytałem nigdzie tu.

Udane małżeństwa nie są efektem znalezienia idealnej osoby, lecz kochania niedoskonałego człowieka, którego wybrało się na współmałżonka.
J.Evert

40

Excop napisał/a:

Moim skromnym zdaniem, to troll.

No i popsułeś zabawę. smile

Posty [ 40 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » moj maż chce polowe działki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021