Partner ma wątpliwości? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Partner ma wątpliwości?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Partner ma wątpliwości?

Otóż z partnerem byłam 8 miesięcy, oboje jesteśmy młodzi ale do tej pory byliśmy pewni że chcemy być razem... Pomieszkiwaliśmy razem przez jakiś czas ale... Zaczęły się kłótnie, o byle co... Sama widziałam, że po prostu się roznimy... Tylko ja jestem z takich osób, że wolę coś naprawić niż odchodzić. Ale partner... On stwierdził, że on nie chce teraz być w związku, że on nie wie czego chce od życia... Zapytałam się czy to przez kłótnie odpowiedział: Również. Że on nie wie czego chce ze jesteśmy z dwóch różnych światów - tu się zgodzę ale myślę że to naturalną rzeczą jest dogadać się w życiu? Musimy się poznać i to chyba normalne? Dodam że kłótnie zaczęły się właśnie jak zaczęliśmy być ze sobą 24 na dobę... I on utrzymuje że on nie chce związku teraz. Nie ma innej kobiety. Zapytałam czy on nie sądzi że 8 miesięcy to za wcześnie na takie decyzje o rozstaniu? Napisał że nie sądzi...
Teraz moje pytanie brzmi czy to coś ze mną nie tak? Czy on po prostu ma wątpliwości? Czy być może faktycznie nie dojrzał do poważnej relacji?
On chyba na moment obecny woli być w niezobowiązującym związku. Jest co ratować czy pakować manatki, bo to nie ten?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Partner ma wątpliwości?
Meidx3 napisał/a:

On stwierdził, że on nie chce teraz być w związku, że on nie wie czego chce od życia... Zapytałam się czy to przez kłótnie odpowiedział: Również. Że on nie wie czego chce ze jesteśmy z dwóch różnych światów [...] on utrzymuje że on nie chce związku teraz

czyli mamy:
1. nie chce być w związku - ok jest wolnym człowiekiem
2. nie wie czego chce od życia - popularna fraza której nie rozumiem
3. nie podobały mu się kłótnie, ale takowe wymagają udziału dwóch osób, więc sam też mógł temu zapobiec
4. nie chce związku teraz - tak jak w 1. jest wolnym człowiekiem, może w przyszłości to się zmieni.
nie wiem czy chodzi o dojrzałość do poważnej relacji, jak dla mnie te argumenty słabo wyglądają, Ty odpowiadasz logicznie i masz dobre chęci, w tej sytuacji chyba bym odpuścił

3 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-04-23 09:04:59)

Dziękuję za odpowiedź.
Chyba kluczową odpowiedzią jest to.... Że ja mówię spójrz na swoją siostre i jej partnera. Też się czasem kłócą. Na co on powiedział: Ale są gotowi by być razem.
Tak na prawdę on utrzymuje że jest szczery.
Nie wiem co w jego głowie siedzi ale on jest jeszcze typem marzyciela. Mam na myśli że on jest jeszcze niezbyt dojrzały ale pół i był pewny związku ja to po prostu rozumiałam bo ok jest młody...
W tym wypadku na pewno nie będę naciskać.
Jeśli to jest ten... To pozytywnie się to skończy, Jeśli nie to prędzej czy później każde znajdzie partnera. Chociaż nie ukrywam że ja bym chciała być z nim.

Dodam że oboje próbowaliśmy się nie kłócić i przyznam że to zazwyczaj ja nie wytrzymywałam. Na natomiast nie były to duże kłótnie po prostu często od sprzeczki... Choć często wynikały z różnic ale ja właśnie wychodziłam z tego zdania ze musimy się dotrzeć, poznać. Np. On nie lubi jak ktoś je w łóżku a za to ja jestem przyzwyczajona jeść tam chipsy. On lubi mieć idealnie czysto , ja lubię mieć czysto ale bez przesady. Idziemy na zakupy razem to idziemy razem A nie że on idzie w inną stronę... I takie głupie bzdury... które uważam że dało by się wypracować, dotrzeć. Natomiast oboje szanujemy swoje zdanie itd. I pasję wspieramy się. Jego zdaniem nasz sposób myślenia się różni... Ale to jest chyba oczywiste bo... przecież nikt nie jest taki sam. To normalne że ludzie się różnią.

A najlepsze to że uznał że nie umiemy rozmawiać co według mnie jest nie prawda. Bo wiele razy udało nam się dogadać... I z czasem uczyliśmy się aż tak po prostu nie denerwować na siebie.

4 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-04-22 16:02:53)

Dla mnie to nie wygląda na wątpliwości partnera, ale bardziej na rozczarowanie związkiem i w konsekwencji zniechęceniem do jego kontynuowania, stąd teksty o tym, że on nie wie czego chce.
W ogóle kłótnie o byle co w parze o tak krótkim stażu pokazują, że Wasz związek jest bardziej udręką niż czymś, co chce się kontynuować i naprawiać. Chyba, że ktoś lubi takie klimaty.
Moja opinia jest taka, żebyś dała chłopakowi spokój. Tym bardziej, że z jego strony brak chęci do naprawiania.

5

Meidx3 napisał/a:

Otóż z partnerem byłam 8 miesięcy, oboje jesteśmy młodzi ale do tej pory byliśmy pewni że chcemy być razem... Pomieszkiwaliśmy razem przez jakiś czas ale... Zaczęły się kłótnie, o byle co... Sama widziałam, że po prostu się roznimy... Tylko ja jestem z takich osób, że wolę coś naprawić niż odchodzić. Ale partner... On stwierdził, że on nie chce teraz być w związku, że on nie wie czego chce od życia... Zapytałam się czy to przez kłótnie odpowiedział: Również. Że on nie wie czego chce ze jesteśmy z dwóch różnych światów - tu się zgodzę ale myślę że to naturalną rzeczą jest dogadać się w życiu? Musimy się poznać i to chyba normalne? Dodam że kłótnie zaczęły się właśnie jak zaczęliśmy być ze sobą 24 na dobę... I on utrzymuje że on nie chce związku teraz. Nie ma innej kobiety. Zapytałam czy on nie sądzi że 8 miesięcy to za wcześnie na takie decyzje o rozstaniu? Napisał że nie sądzi...
Teraz moje pytanie brzmi czy to coś ze mną nie tak? Czy on po prostu ma wątpliwości? Czy być może faktycznie nie dojrzał do poważnej relacji?
On chyba na moment obecny woli być w niezobowiązującym związku. Jest co ratować czy pakować manatki, bo to nie ten?

Osiem miesięcy jest to bardzo krótki okres i myślę że, za szybko zdecydowaliście się na mieszkanie razem, nie zdążyliście się dobrze poznać. Teraz zwyczajnie chłopak uświadomił sobie że, nie jest gotowy na poważny związek i mieszkanie pod wspólnym dachem o czym Ci wyraźnie komunikuje. Wspólne gospodarstwo, dom jest zupełnie czymś innym niż randkowanie, Twój chłopak spróbował i stwierdził że, jeszcze nie wie czego chce od życia, jednym słowem woli randki, spotkania, motyle w brzuchu, niż rolę Pan Domu. Wyobrażenia o byciu razem nie wytrzymały konfrontacji z rzeczywistością. Kłótnie owszem zdarzają się w każdym domu, pary się docierają, uczą się siebie tylko pod warunkiem że, obie strony tego chcą. Twój chłopak nie chce i ma do tego prawo. Jest młody, nie dorósł, nie dojrzał, potrzebuje czasu. Musisz się z tym pogodzić i  tyle.

6 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-04-23 09:05:35)

On faktycznie mówił że jak będziemy się kłócić to raczej nic z tego nie będzie bo go to męczy. Natomiast to jest chyba normalne że trzeba się dotrzeć. Dlatego teraz myślę że za szybko razem zamieszkaliśmy a to wyszło jakoś tak samo z siebie...
Myślicie że on może jeszcze będzie chciał to ratować czy już definitywnie nie? Bo ja się do pytam to on mówi że on nie chce związku teraz, że nie wie co będzie potem pytam się czy definitywnie chce to skończyć? Odpowiada że nie wie... Że na razie nie chcę być w związku natomiast raczej w niezobowiązującej relacji A co będzie potem to czas pokaże.

Nie będę go naciskać natomiast nie wiem jak powinnam się zachować w tej sytuacji. Zniknąć czy po prostu być w relacji przyjacielskiej?

7

Czego nie rozumiesz? Mówi wyraźnie że, nie chce związku. Nie znaczy - nie. Nie masz się co łudzić, on proponuje luźny układ bez zobowiązań i tyle.

8

Tak naprawdę nie pozostaje Ci nic innego niż uszanować jego decyzję...

Medix3 wiem o czym mowisz, mam podobna sytuacje . Z ta roznica, ze z mezem jestem ponad 10 lat i mamy dzieci. Ostatnio bardzo sie zmienil. Codziennie gdzies wychodzi wieczorami i pozno wraca nie mowiac do kad idzie a zawsze mowil, nie zawsze ode mnie telefon odbiera. A przed kazdym wyjsciem sie porzadnie szykuje. Podczas ostatniej rozmowy unikal odpowiedzi na pewne pytania a jak go zapytalam w prost czy mnie jeszcze kocha odpowiedzial, ze mi nie ofpowie teraz na to pytanie bo nie wie. No coz albo sie kocha albo nie. I sama nie wiem czy probowac to ratowac czy odpuscic? Mam kompletny metlik w glowie

10

Jeśli związek opierasz na grzechu ciężkim to nie dziw się że się rozlatuje.
Seks przed ślubem to grzech ciężki.
Ludzie myślą że seks to nic złego.
Przed ślubem to zło które niszczy związki.

11

Ani z Tobą ani z nim nie musi być coś nie tak, może po prostu poczuł że do siebie nie pasujecie. Poznać się to jedno, ale życie w codziennych kłótniach nie każdemu może pasować.

12

Ogólnie wyszło tak, że w sumie... Miał chłopak rację. Rozstaliśmy się. Czasem ale rzadko wyślemy sobie wiadomość hej co słychać ale bardziej jako koledzy z perspektywy czasu widzę że to nie miało prawa przetrwać, inne poglądy, inne charaktery

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Partner ma wątpliwości?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018