Studia przez internet? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia przez internet?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1 Ostatnio edytowany przez Kalvar25 (2019-04-09 13:28:20)

Temat: Studia przez internet?

Cześć, ostatnio się dowiedziałem że jest taka możliwość - studia przez internet, materiały dostaje się na stronie szkoły gdzie każdy student ma swój profil. Zostały one stworzone dla osób które np przebywają za granicą ewentualnie nie mają możliwości studiowania nawet zaocznie, dobra opcja dla tych osób którzy pracują, chcą mieć weekendy dla siebie i jednocześnie chcą zwiększać swoje kwalifikacje zawodowe (odpadają koszty noclegów, dojazdów itd) problemem jest to że do takich studiów podobno trzeba mieć silną mobilizację - co pół roku zjeżdża się do miejscowości w której znajduje się szkoła i zdaje egzaminy (trwa to około 2 dni).

Plusy - Większa mobilność, więcej wolnego czasu, mniejsze koszty, uzyskanie wyższego wykształcenia ew. zrobienie studiów podyplomowych
Minusy - Potrzeba dużej mobilizacji do nauki generalnie człowiek zostaje sam ze sobą i musi wszystko ogarnąć, nie wiadomo jak pracodawcy patrzą na taki dokument.


Czy ktoś z was korzystał z takiej formy nauczania albo zna kogoś kto się tak uczył/uczy ? wydaje się to ciekawą opcją dla osób które faktycznie chcą się rozwijać a nie mają na to zbyt wiele czasu. A może to jakaś ściema ? chociaż nie wydaje mi się.

P.S To było w regulaminie

Jaki dyplom otrzymuje absolwent studiów e-learningowych?
Dyplom potwierdzający ukończenie studiów niestacjonarnych. Wszystkie uczelnie: publiczne i niepubliczne mają jeden i ten sam wzór dyplomów, niezależnie od trybu i formy kształcenia.
Jak wygląda Dyplom?: Po obronie pracy dyplomowej absolwent otrzymuje tradycyjny dyplom ukończenia studiów, w którym nie ma adnotacji o trybie e-learningowym.

Jednak trzeba przyjeżdżać do siedziby szkoły na wykłady i egzaminy 4 razy w roku na weekend. Ale to też jest do przełknięcia, dużo lepiej niż wykłady co tydzień.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Studia przez internet?

To zależy przez jaką uczelnię są oferowane te studia e-learningowe. Jeśli jest to uznany uniwersytet czy politechnika to warto popytać tych co ukończyli. Jeśli jest to oferowane przez jakąś wyższą szkołę lansu i bansu to dałbym sobie spokój. Jednak ten system jest dobry do jakiś kursów do wyrobienia certyfikatu. Jeśli chodzi o kilkuletnie studia to nie wiem. Może jakaś ewentualnie podyplomówka.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

3

Odp: Studia przez internet?

Niewiele szkół w Polsce ma taką ofertę, w tym żadna publiczna. Więc uczelnia na dyplomie będzie raczej taka se. Uważaj też, bo zgodnie z prawem, żeby uczelnia mogła prowadzić 60% zajęć zdalnie (więcej się nie da, więc kilka zjazdów w roku i tak musi być), musi mieć co najmniej status akademii. Zwykła wyższa szkoła nie może nawet tyle organizować zdalnie, więc nawet jak nazywają to studiami przez internet, to i tak suma sumarum będziesz musiał tam jeździć. Ten warunek z uczelni, które oferują studia przez internet, spełniają tylko dwie łódzkie akademie i jedna warszawska.

4 Ostatnio edytowany przez cslady (2019-05-01 10:00:51)

Odp: Studia przez internet?

Pewnie masz na myśli [spam]. Właśnie szukałam możliwości studiowania informatyki online, ponieważ nie mam możliwości studiowania stacjonarnie. Przyjechanie co jakiś czas na sesję na uczelnię jest bardzo potrzebne a z drugiej strony dla każdego jest do zorganizowania. Przedmioty i specjalizacja skupione na zdobywaniu umiejętności programistycznych w zakresie tworzenia aplikacji desktopowych (typowych aplikacji komputerowych), webowych (aplikacji internetowych) i aplikacji mobilnych.

5

Odp: Studia przez internet?

Ja studiuję e-learningowo na Politechnice Warszawskiej. Rok dzielony na półsemestry, w każdym półsemestrze 2 zjazdy (nieobowiązkowe, tzn. dobrze się zjawić, ale nawet jeśli jest na nich coś za punkty (test, kolokwium, cokolwiek), to zawsze też jest możliwość zdobycia tych punktów w inny - tyle że o wieeele bardziej upierdliwy i czasochłonny - sposób) i 2 terminy egzaminów. Duża dowolność w zapisywaniu się na przedmioty - jest przedstawiona wersja domyślna, ale można wziąć więcej (i skończy się studia szybciej), a można mniej (maksymalnie o połowę przewidzianych na dany okres ECTS), co daje szansę zapracowanym/zabieganym itd. Co mi się podoba? W porównaniu do uniwersytetów - minimalna ilość teorii, skupianie się na praktyce, jeżeli nawet jest przedmiot nieco bardziej teoretyczny, to i tak wszystko odnosi się do zadań, jakie mogą stać przed człowiekiem w pracy, żadnej wiedzy dla samej wiedzy, żadnych bezsensownych zadań.
Silna motywacja oczywiście potrzebna, ale w regularności często "pomagają" prowadzący. wink Z większości przedmiotów co tydzień trzeba wysłać mniejsze lub większe coś - zadanka, projekciki, rozwiązania teścików itd. tongue

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Studia przez internet?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2021