Po 60-tce też jest pięknie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Po 60-tce też jest pięknie

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 46 ]

1 Ostatnio edytowany przez dancia 68 (2019-04-02 12:20:12)

Temat: Po 60-tce też jest pięknie

Tak jak w tytule, po 60-tce też może być piękne życie. Trzeba tylko o nie zadbać, no i cieszyć się...

Kto tak uważa to zapraszam smile No i witam już  serdecznie na zapas osoby które tu zajrzą.
Ja mam 68 lat, jestem emerytką i mieszkam w woj. Kuj-Pom.

Dobro wraca...
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Po 60-tce też jest pięknie
dancia 68 napisał/a:

Tak jak w tytule, po 60-tce też może być piękne życie. Trzeba tylko o nie zadbać, no i cieszyć się...

Kto tak uważa to zapraszam smile No i witam już  serdecznie na zapas osoby które tu zajrzą.
Ja mam 68 lat, jestem emerytką i mieszkam w woj. Kuj-Pom.

To jesteś w wieku mojej siostry. Tyle, że ona z początku grudnia, dwa dni przed św. Barbarą, imienniczką.
Mnie pozostało do owego progu pięknej jesieni życia około 16 miesięcy.jedynie. smile

facet po przejściach

3

Excop  , to zaproś siostrę big_smile
Nie mogę się doliczyć ile masz lat ? big_smile

Dobro wraca...

4

dancia 68 napisał/a:

Excop  , to zaproś siostrę big_smile
Nie mogę się doliczyć ile masz lat ? big_smile

59. rok kończę z początkiem sierpnia b. r.
Niestety, w profilu nie można poprawić informacji o leciech przebytych.
Zaproszę siostrę. smile

facet po przejściach

5

Niestety, w profilu nie można poprawić informacji o leciech przebyty

Przepraszam że się wtrącam ale jak najbardziej można poprawić.Wiem,bo sama poprawiałam smile

6

diana45 napisał/a:

Przepraszam że się wtrącam ale jak najbardziej można poprawić.Wiem,bo sama poprawiałam smile

Fajnie, że wiesz, może Excop skorzysta z podpowiedzi?

Dobro wraca...

7

dancia 68 napisał/a:
diana45 napisał/a:

Fajnie, że wiesz, może Excop skorzysta z podpowiedzi?

Jak więc to zrobić małym smartfonikiem?

facet po przejściach

8

Dzień dobry :)

Excop, ja nie wiem jak to robić ze smartfonikiem, korzystam z laptopa.

Diana pochwaliła się i poszła...może wróci?

U mnie wieje "jak w kieleckiem" niby ciepło a zimno.
Tumany kurzu fruwają w powietrzu, dawno nie padało.
Idę dzisiaj na spotkanie klubu seniora,
pewnie będziemy planować wycieczki krajoznawcze.
A co słychać u Was?

Dobro wraca...

9

Dancia, ja jeszcze nie wiem, czy po 60-ce jest pięknie, ale dowiem się już wkrótce smile
Za to przed 60-ką jest zdecydowanie zbyt aktywnie, pracowicie i na wariackich papierach.
Jakbyś nie nazbierała chętnych do tego wątku, bo na Forum dominuje młodość, to zapraszam Cię do kwiecistych 50+. Tam też się gadało o klubach seniora i nie tylko.
W końcu 68 to też 50+.

If you manipulate words it is a lie, if you play on words it is a joke, if you rely on words it is ignorance, if you transcend words it is wisdom. Sri Sri R.S.

10

Niezwykła napisał/a:

Dancia, ja jeszcze nie wiem, czy po 60-ce jest pięknie, ale dowiem się już wkrótce smile
Za to przed 60-ką jest zdecydowanie zbyt aktywnie, pracowicie i na wariackich papierach.
Jakbyś nie nazbierała chętnych do tego wątku, bo na Forum dominuje młodość, to zapraszam Cię do kwiecistych 50+. Tam też się gadało o klubach seniora i nie tylko.
W końcu 68 to też 50+.

No, to fakt...mało jest kobitek w tym wieku przy komputerze big_smile ale myślałam, ze jeśli są, to może niezręcznie im pchać się do "młodzieży" big_smile

Dobro wraca...

11 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-04-04 16:24:58)

dancia 68 napisał/a:
Niezwykła napisał/a:

W końcu 68 to też 50+.

No, to fakt...mało jest kobitek w tym wieku przy komputerze big_smile ale myślałam, ze jeśli są, to może niezręcznie im pchać się do "młodzieży" big_smile

Wcale nie tak mało, skoro fejsbuczą moje siostry zapamiętale. smile
Dotrzymałem słowa i zaprosiłem moją Barbórkę do Ciebie.
Znając jej lenia, będę musiał przypilnować. smile

facet po przejściach

12 Ostatnio edytowany przez dancia 68 (2019-04-05 21:17:07)

Excop, dzięki, będę czekać z niecierpliwością na Barbórkę big_smile

Spędziłąm dzień dość aktywnie, przed południem godzinę byłam na spacerze z wnuczkiem,
a po poł robiłam z moim ślubnym porządki w altance.
Oj, było co robić, ale sezon wiosenny trzeba godnie (czytaj czysto i porządnie)
rozpocząć. Jeszcze grila odnowić i czekać na cieplutkie dni. No i na rozkwitnięcie kwiatów w mini ogródku.

Teraz gnatki bolą niezwyczajne do roboty...

Dobrej nocy życzę.

Dobro wraca...

13

https://e-kartki.net.pl/kartki/72/3/d/31079.jpg

A jednak tu pustki...

Chyba nie trafiony temat sad

Prace porządkowo-przedświąteczne pewnie idą całą parą,
więc mało chętnych w ogóle, a co dopiero na mało aktywny temacik.
No trudno...Popilnuję trochę wnuczka, pojadę na badanie krwi,
a potem pospaceruję z kijkami.
No i jak większość zakrzątnę się przy garach big_smile

Życzę wszystkim pogody ducha, werwy do działań i pięknej pogody w aurze.

Dobro wraca...

14 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-04-09 08:31:34)

dancia 68 napisał/a:

https://e-kartki.net.pl/kartki/72/3/d/31079.jpg

A jednak tu pustki...

Chyba nie trafiony temat sad

Prace porządkowo-przedświąteczne pewnie idą całą parą,
więc mało chętnych w ogóle, a co dopiero na mało aktywny temacik.
No trudno...Popilnuję trochę wnuczka, pojadę na badanie krwi,
a potem pospaceruję z kijkami.
No i jak większość zakrzątnę się przy garach big_smile

Życzę wszystkim pogody ducha, werwy do działań i pięknej pogody w aurze.

Wcale nie nietrafiony. Ten Twój temat, Danciu. smile
Świadomość, że opuszcza się tzw. wiek średni budzi różne, a i przeciwstawne uczucia.
Duchem, człowiek, panem świata wciąż się czuje.
Mózg jeszcze młody, ale ci jego podwładni... Kończyny i kręgosłup z mięśniami pokazującymi braki w zaopatrzeniu w energię. Oczy drapieżnika (wcześniej stereoskopowość widzenia, odległości między gałęziami pozwalała sprawnie oceniać.) już nie te. I tak dalej. wink
I co z tego wynika?
To otóż, ze tę kolejną część życia, z całym jego doświadczeniem przeżyć możemy, jak nam.się podoba.
O ile, naszym partnerom nie będzie to przeszkadzać.
Chociaż, to ich będzie problem, że nie widzą, jak życie może być piękne. To proste, bez sztuczności zbędnych upiększeń.
Zwykłe, po prostu. smile

facet po przejściach

15

dancia 68 napisał/a:

Excop, dzięki, będę czekać z niecierpliwością na Barbórkę big_smile

Spędziłąm dzień dość aktywnie, przed południem godzinę byłam na spacerze z wnuczkiem,
a po poł robiłam z moim ślubnym porządki w altance.
Oj, było co robić, ale sezon wiosenny trzeba godnie (czytaj czysto i porządnie)
rozpocząć. Jeszcze grila odnowić i czekać na cieplutkie dni. No i na rozkwitnięcie kwiatów w mini ogródku.

Teraz gnatki bolą niezwyczajne do roboty...

Dobrej nocy życzę.

Dancia, piszesz na tematy, o których my sobie rozmawiamy tu:
https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php … amp;p=2910

Zapraszam smile

If you manipulate words it is a lie, if you play on words it is a joke, if you rely on words it is ignorance, if you transcend words it is wisdom. Sri Sri R.S.

16 Ostatnio edytowany przez dancia 68 (2019-04-09 14:51:12)

Excop
pisząc, że temat nie trafiony miałam na myśli, że nie trafiony w tym miejscu.
Wiem, że są inne net-kafejki, i wiele osób już tam się ulokowało.
Ogólnie to zapewne inni też myślą, że po 60 może być pięknie.
Wiele jest osób co aktywnie żyją w tym wieku-biegają, jeżdżą na rowerze,
podróżują, należą do różnych towarzystw i kół zainteresowań.

Ja w sumie korzystam w umiarkowanym stopniu ze wszystkiego, co wymieniłam
może wykluczając, a raczej zamieniając bieganie na spacery big_smile

Oczywiście są też osoby, które nie mogą skorzystać z oferty jaką daje im życie,
głównie z powodu ograniczeń zdrowotnych, życiowych, a także  finansowych, rodzinnych itp.

Ale zawsze mogą zajrzeć do internetu, chociaż  raczej znów nie wszyscy...
mój małżonek np.nie ma ochoty nauczyć się obsługi komp.:D woli ruch na powietrzu.

Niezwykła
dzięki za zaproszenie, już tam zaglądałam...

http://e-kartki.net.pl/kartki/72/3/d/31220.jpg

Dobro wraca...

17

Dancia, jak Tobie zależy w tym miejscu na poznaniu aktywności 60+, to z mojej strony będziesz mieć zalew za kilka miesięcy. Niech ja tylko stanę się emerytką! Bo na razie uprawiam wiercenie się na krześle komputerowym w biurze.

Podziwiam wszystkich dziarskich emerytów, do których zdaje się należysz.
Niby wszyscy wiemy, ze ważne jest systematyczny trening ciała i umysłu, żeby jak najdłużej utrzymać formę, ale... człek robi się jednak powolny, mniej wydajny, mniej ma ochotę robić to wszystko, co jeszcze kilka lat temu wydawało się pasją do końca życia.
Wydaje mi sie, ze ważne jest towarzystwo. Żeby się wzajemnie napędzać, zaganiać, ściągać z kanapy. Czasami jest odwrotnie, tzn. partnerzy, małżonkowie - starsi lub schorowani działają na nas demotywująco. To mój przypadek.
Jestem własnie na etapie szukania sobie koleżanki, koleżanek do robienia tego, czego nie mogę z moim partnerem.
Hahaha..., tylko bez skojarzeń. Chodzi mi np. o łażenie po górach, jazdę na nartach.

18

Dzień dobry smile

Niezwykła,
ja nie jestem dziarską emerytką, ale staram się jakoś aktywować by nie zmarnieć całkowicie big_smile
Nie jezdżę na nartach, a po górach łazi raczej mój ślubny. Ja podziwiam z dołu big_smile 
Chociaż był czas że co łatwiejsze pagórki na nogach zaliczałam. Np Gubałówkę, Sarnią Skałkę,
ale prawie ducha wyzionęłam to fakt big_smile
No ale wjechać czymś tam do góry to mogę, chociaż strach w gaciach siedzi big_smile
Ale ślubny jest zawsze obok i daję radę.
Trening umysłu stosuję przy kompie, trochę łykam aktualnej wiedzy na UTW.
A towarzysko udzielam się powiedzmy dosyć często.
Z przyjaciółmi i znajomymi przy drineczkach lub piwie,
a nawet przy kawie big_smile
Mam też przyjaciólki i koleżanki gdzieś tam w Polsce poznane przez internet.

Dobra, dosyć, bo zaraz wpadnę w samozachwyt. lol

Życzę Ci w miarę przyjemnego wiercenia się na krześle, i szybkiego upływu czasu do emeryturki.

Pozdrawiam bywalców i gości

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6b89806d42c1.jpg

Dobro wraca...

19

Excop
no gdzie ta Barbórka???

http://2.bp.blogspot.com/-kNZQSWq9tQA/Uae6YDXz1II/AAAAAAAAUj8/A0GYA33tCO0/s1600/sloneczka.gif

Dobro wraca...

20 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-04-10 22:12:43)

dancia 68 napisał/a:

Excop
no gdzie ta Barbórka???

http://2.bp.blogspot.com/-kNZQSWq9tQA/Uae6YDXz1II/AAAAAAAAUj8/A0GYA33tCO0/s1600/sloneczka.gif

Muszę ją pogonić, tego mojego młodszego leniuszka.
Bardzo zajętą jest ostatnio, ale przypomnę. smile

facet po przejściach

21

https://judytadeusza.pl/wp-content/uploads/2018/03/Wielki-Tydzie%C5%84.jpg

...tak przed życzeniami światecznymi...
Dobro wraca...

22

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c138a5c47621.jpg

Dobro wraca...

23

Hej,ja wlasnie sie zarejestrowalam ,mam 61 lat,przeszlam na emeryture,po  37 latach  sie rozwiodlam (zdrada mojego bylego meza).
Uwazam sie za szczesliwa 60  latke i chetnie poznam osoby  w moim wieku .

24

Dzień dobry smile

Witam Cię Naduszko smile

Rozgość się, napisz trochę o sobie lub o czym chcesz.

Pogoda u mnie ciepło-pochmurna,
w sumie to dla mnie odpowiednia.
Można pospacerować lub pokrzątać się
po obejściu (mam podwórko i mini ogródek)
Kwitną azalie i irysy, niedługo rozwinie się
rododendron. Wreszcie trochę tej wiosny majowej mamy.
Wczoraj nawet burza była.

Pozdrawiam wszystkich ciepło i majowo i
zapraszam na pisemne pogaduszki big_smile

Dobro wraca...

25

Witajcie!
Informuję, że formalnościom stało się zadość i mogę już zalegalizować się w Grupie... niestety sad

Proponuję Dostojewskiego na antypatrona Grupy za ten tekst:

"Była to mała, zasuszona starucha w wieku lat sześćdziesięciu, o świdrujących, złych oczkach i małym, zadartym nosku. Wypłowiałe, jasne włosy były mocno wysmarowane tłuszczem. Dokoła cienkiej szyi, przypominającej kurzą nogę, miała okręcony jakiś flanelowy gałgan i ubrana była, mimo upału, w wystrzępiony i pożółkły futrzany serdak. Starucha co chwila kaszlała i stękała."

Musze przyznać, że w dniu transformacji w ową "staruchę" poczułam się trochę dziwnie, jakby to nie mnie sprawa dotyczyła. Słowo n i e m o ż l i w e mnie wypełniło. Jedyna pociecha to zbliżająca się wolność emerytalna i postanowienia, że będę robić wszystko, aby temu Dostojewskiemu pokazać gest Kozakiewicza.

26

Witaj Niezwykła big_smile

Dobry ten Twój Dostojewski big_smile

Ja jestem zasuszona już 8 lat i nie wiem co dalej ma nastapić ...

Rozumiem że "obeszłaś" 60 urodziny i automatycznie przeniosłaś
się od biurka na emerytalny fotel ?
No bo taka zasuszona to gdzie???

Jeszcze jest inna opcja, że możesz w góry - połazić
po świecie pojeździć, wnuczęta porozpieszczać... big_smile

A tak w ogóle to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji urodzin i
przejścia na emeryturkę

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b3d5688bccda.jpg

Dobro wraca...

27

wItajcie Kochane.
Jestem początkująca emerytka ale jak narazie to dobrze mi z tym i cieszę się ze mogę w Wasze kręgi wkroczyć. Pozdrawiam serdecznie

28

dancia 68 napisał/a:

Witaj Niezwykła big_smile

Dobry ten Twój Dostojewski big_smile

Ja jestem zasuszona już 8 lat i nie wiem co dalej ma nastapić ...

Rozumiem że "obeszłaś" 60 urodziny i automatycznie przeniosłaś
się od biurka na emerytalny fotel ?
No bo taka zasuszona to gdzie???

Jeszcze jest inna opcja, że możesz w góry - połazić
po świecie pojeździć, wnuczęta porozpieszczać... big_smile

A tak w ogóle to WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji urodzin i
przejścia na emeryturkę

Dancia, dziekuję za życzenia. Konieczne jednak sprostowanie: z racji obowiązków służbowych nie mogę tak od razu pod gruszę, muszę jeszcze 2 miesiące orki zaliczyć, w dodatku bardzo to wyczerpujący czas zawodowo. Może nie padnę zanim mi szczodry Zusio przydzieli dolę.

A co do tych opcji to... ho, ho! żebym tak miała siły zrealizować to wszystko, co zaplanowane. Nuda pozostaje w sprzeczności z moją naturą. Niestety, jednego tylko z Twoich propozycji nie da rady wziąć na tapetę: wnucząt. Ani dzieci, ani wnuków. Bozia tak to niesprawiedliwie podzieliła, że jednym 6 na raz, a innym wcale...

Emeryturka, napisz, jak to jest na początku. Czy poczułaś się, jak na urlopie, którego dni do końca nie trzeba liczyć?

29

Niezwykła ja po prostu szybciutko to wszystko zrobiłam bo w ciągu miesiąca odeszłam, pomimo , że chcieli bym została i pracowała, ale miałam już męża na emeryturze więc decyzja była by być razem i cieszyć się urokami spędzania czasu razem. Na początku była euforia bo nie trzeba wstawać rano i można zjeść śniadanie razem, porozmawiać bez pośpiechu. Można spełniać swoje marzenia , czas poświęcać dla siebie i powiem tak szczerze , że pracy mi wcale nie brakuje, bo jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia. Wiadomo , że na początku jest zachłyśnięcie wolnym czasem, ale jak się wszystko poukłada to naprawdę jest świetnie. Uwierz mi, że już do jakiejkolwiek pracy bym nie wróciła, bo jednak stres robi swoje. Miałam wysokie ciśnienie, które się minimalizuje i być może tabletki pójdą w odstawkę. Jest czas na pracę i jest czas na odpoczynek takie jest moje zdanie. Więc jeśli są ku temu warunki to trzeba korzystać z tych uroków co los daje. Pozdrawiam Was serdecznie wieczorową porą.

30

emeryturka napisał/a:

Niezwykła ja po prostu szybciutko to wszystko zrobiłam bo w ciągu miesiąca odeszłam, pomimo , że chcieli bym została i pracowała, ale miałam już męża na emeryturze więc decyzja była by być razem i cieszyć się urokami spędzania czasu razem. Na początku była euforia bo nie trzeba wstawać rano i można zjeść śniadanie razem, porozmawiać bez pośpiechu. Można spełniać swoje marzenia , czas poświęcać dla siebie i powiem tak szczerze , że pracy mi wcale nie brakuje, bo jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia. Wiadomo , że na początku jest zachłyśnięcie wolnym czasem, ale jak się wszystko poukłada to naprawdę jest świetnie. Uwierz mi, że już do jakiejkolwiek pracy bym nie wróciła, bo jednak stres robi swoje. Miałam wysokie ciśnienie, które się minimalizuje i być może tabletki pójdą w odstawkę. Jest czas na pracę i jest czas na odpoczynek takie jest moje zdanie. Więc jeśli są ku temu warunki to trzeba korzystać z tych uroków co los daje. Pozdrawiam Was serdecznie wieczorową porą.

Emeryturko, mam wrażenie, jakbym to ja pisała w bliskiej przyszłości... No, normalnie wszystko pasuje, oprócz wysokiego ciśnienia, bo ja mam ekstremalnie niskie.
Życzę Ci, abyś spełniła wszystkie swoje plany, zrobiła wszystko to, co odkładałaś na ten długi urlop.
A ja odliczam tygodnie.

31

Halo, halo Kobitki big_smile

Dzionek słoneczny, chociaż słońce jakoś tak ponad chmurami, niby jest a go nie ma big_smile
Rowerem jeździłam, wróciłam skonana, teraz przy kawce klikam.

Niezwykła
przepraszam za mój piśmienniczy wybryk, tak jakoś wszystkie emerytki podsumowałam hurtowo
i wyszło że wszystkie muszą być babciami big_smile Przepraszam.
A szósteczka trafiła się młodym, to fakt, razem maja 7 (ło matko!!!) taki mały żłobek.

Ja nie przeżyłam drastycznego przejścia na emeryturę. Wiele lat byłam na rencie...
Tylko Zusik nieco dorzucił big_smile
Teraz ślubny uwolni się od pracy. Najpierw na siłę mu dorzucili 1,5 roku, a następne 1,5 poddał się
"dobrowolnej karze"i pracował będąc już na emeryturze. Teraz złożył wypowiedzenie.

I tak jak mówi Emeryturka będzie czas na wspólne bycie i życie, bez stresu i ograniczeń.

Pozdrawiam i dnia pięknego życzę smile

Dobro wraca...

32

Witam Was dziewczynki☺
U mnie wreszcie pogoda, słoneczko świeci i chce się żyć, bo te deszcze to tylko depresji mogą nabawić. Trawa na działce rosła jak szalona więc mąż ja wreszcie skosił a nie było łatwo☺. Oczywiście musiałam iść pozamiatałam alejki , bo to wszystko by tak zostawił a ja nie lubię bałaganu

33

Witam Was dziewczynki☺
U mnie wreszcie pogoda, słoneczko świeci i chce się żyć, bo te deszcze to tylko depresji mogą nabawić. Trawa na działce rosła jak szalona więc mąż ja wreszcie skosił a nie było łatwo☺. Oczywiście musiałam iść pozamiatałam alejki , bo to wszystko by tak zostawił a ja nie lubię bałaganu

34

Witam Was dziewczynki☺

35

Witam Was dziewczynki☺

36

Witam smile

Emeryturko
toś się rozhulała big_smile big_smile big_smile
4 jednakowe posty minuta po minucie.
Podejrzewam, że nie chciało wleźć,
a jak wlazło to wlazło big_smile

Miłego sobotniego wieczoru życzę smile

Dobro wraca...

37

dancia 68 napisał/a:

Witam smile

Emeryturko
toś się rozhulała big_smile big_smile big_smile
4 jednakowe posty minuta po minucie.
Podejrzewam, że nie chciało wleźć,
a jak wlazło to wlazło big_smile

Miłego sobotniego wieczoru życzę smile

Dancia i tu masz rację..nie chciało wejść i zamiast sprawdzić czy weszło bo wyskoczył błąd, ale że człowiek niecierpliwy...to klikał do oporu i wyszło jak wyszło

38

Życzę Wam miłego sobotnie wieczorku

Posty [ 1 do 38 z 46 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Po 60-tce też jest pięknie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018