ACTA 2 przegłosowane, Internet ocenzurowany! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » ACTA 2 przegłosowane, Internet ocenzurowany!

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 83 ]

1

Temat: ACTA 2 przegłosowane, Internet ocenzurowany!

Stało się. Parlament Europejski, wbrew głosom milionów użytkowników Internetu, przegłosował Dyrektywę o prawach autorskich zwaną popularnie ACTA 2. W ten sposób czarny dzień dla Internetu stał się faktem. Dyrektywa zmierzająca do ocenzurowania sieci zostanie teraz wprowadzona do polskiego prawodawstwa. Dokument zawierający budzące ogromne kontrowersje zapisy podczas głosowania poparło 348 deputowanych, przeciwnych było 274 posłów, a 36 wstrzymało się od głosu. Wcześniej Europarlament przewagą zaledwie 5 głosów odrzucił wniosek o głosowanie nad wykreśleniem z dyrektywy budzącego najwięcej wątpliwości artykułu 13. 

Jak oceniacie to co się stało? Widzicie w tym poważne zagrożenie dla swobody umieszczanych w sieci treści czy może z określonego powodu jesteście zadowoleni z takiego obrotu sprawy?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2019-03-28 02:10:51)

Odp: ACTA 2 przegłosowane, Internet ocenzurowany!

Cóż - totaliści z UE dopinają swego, a ciemne baranki i tak będą mówić o tym "ile ta UE dała".

We all make choices. But in the end, our choices make us.

3

Internet i tak stał się strasznym śmietnikiem, szambem.

Jeśli chodzi o tak zwane ACTA 2 to za wcześnie aby prorokować najgorsze.
Na pewno ustawa wprowadzi większy chaos jak to z ustawami komunistów bywa. Tworzy się problemy, wywołuje reakcję a potem proponuje rozwiazanie.

Internet już nie przypomina tego internetu sprzed 10 czy 12 lat. Liczy się komercja i biznes. A takie ustawy mają tylko w tym pomóc. Władze oraz korporacje robią wszystko aby terrorem politycznej poprawności cenzurować społeczeństwo.

Tak to jest gdy biurokraci chcą położyć swoje łapska na czymś co jest dziełem wielu ludzi z całego świata.

Takich ustaw będzie wiecej...

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

4

Usankcjonowanie monitoringu sieci. Stworzenie mechanizmów do permanentnej kontroli treści zamieszczanych w internecie. Święta wdówka jeździ do USA m.in. lobbować za tym, żeby na platformach internetowo - społecznościowych nie można było logować się anonimowo.

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

5 Ostatnio edytowany przez misiando (2019-03-28 10:50:04)

Właśnie przeczytałem tekst w Newsweeku z 25.03 na ten temat. Zaznaczam to, ponieważ, jak pewnie znakomita większość zajmujących głos, nie poświęciłem dość czasu i energii na porządną analizę, a tylko zaznajomiłem sie ze zdaniem komentatora.

Klucz sporu leży w płaceniu za użycie tresci przez strony czy serwisu mające min. 3 lata, min. 5mln użytkowników i osiągających min. 10 mln euro obrotu. Ewidentnie cel jest jasny - duże serwisy, a nie drobnica. Po to, żeby google czy fb płaciły za coś, co sprzedają w Europie, a nie płacą bądź płacą symbolicznie.

Zauważcie, że na fb mozna przeczytać w całości artykuł z GW (jeśli ma się prenumeratę), ale reklam GW już nie zobaczymy. Tak samo msn czy google news.
Ile placi FB, msn czy google gazecie? Nie wiem, ale m. in. o to idzie.
YouTube oddaje z tytułu praw autorskich ok 1.33 % przychodów ( w 2018 zarobił 15mld USD, wypłacił 200 mln USD) - a nie oszukujmy się, więcej oglądany filmów i teledysków, niż kompletnej amatorki, jak zdjęcia kotów.

EDIT

Snake napisał/a:

Usankcjonowanie monitoringu sieci. Stworzenie mechanizmów do permanentnej kontroli treści zamieszczanych w internecie.

Biorąc pod uwagę ilość kłamstwa, od Zięby i z antyszczepionkowców po płaskoziemców i naturoterapeutów - chyba nawet dobrze.

6 Ostatnio edytowany przez misiando (2019-03-28 10:49:38)

...

7

misiando napisał/a:
Snake napisał/a:

Usankcjonowanie monitoringu sieci. Stworzenie mechanizmów do permanentnej kontroli treści zamieszczanych w internecie.

Biorąc pod uwagę ilość kłamstwa, od Zięby i z antyszczepionkowców po płaskoziemców i naturoterapeutów - chyba nawet dobrze.

Jeśli ktoś woli żeby za niego ustalać co jest głupie, a co nie, to dobrze smile

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno

8 Ostatnio edytowany przez Mystery_ (2019-03-28 11:07:40)

misiando napisał/a:

Zauważcie, że na fb mozna przeczytać w całości artykuł z GW (jeśli ma się prenumeratę), ale reklam GW już nie zobaczymy. Tak samo msn czy google news.

No to istnieje szansa, że w przyszłości już sobie google news nie poczytasz. Bo tak się składa, że kilka lat temu w Hiszpanii wprowadzono "podatek od linków" czyli podatek od cytowania tekstów powyżej iluś tam linijek. I jak się okazało prowadzenie usługi google news było nie opłacalne, w związku z czym w tym kraju została zamknięta.

9 Ostatnio edytowany przez misiando (2019-03-28 11:18:21)

Snake napisał/a:

Jeśli ktoś woli żeby za niego ustalać co jest głupie, a co nie, to dobrze smile

Jestem również po lekturze "Internet. Strach się bać" Orlińskiego. On z kolei zwraca uwagę, że media przedinternetowe, jak TV, gazety, radio są prawnie odpowiedzialne za przekazane treści. Nawet taka TVPiS bardziej manipuluje ukazując wąski fragment rzeczywistości, niż kłamie wprost. Naczelnego GW można wsadzić do więzienia.
Internet niestety daje przestrzeń kłamcom i daje im wiarygodność (co napisane, to prawdziwe). Facebook czy Google dostosowują pokazywane Tobie treści do tego, co oglądałeś wcześniej. Z czasem niektórzy nie dostrzegają niczego poza kokonem. Ty sobie dasz z tym radę, ale miliony ludzi w Europie, których głos na wyborach liczy się tak samo, jak Twój, nie.

EDIT
Cięcie cytatu

10

Jak pozwolą kobietom nie zamazywać sutków na insta i fejsie, to będę za, a nawet przeciw wink

11

Ciekaw jestem czy będzie można nie zgadzać się z ideologią lgbt.

12 Ostatnio edytowany przez Znerx (2019-03-28 12:12:10)

misiando napisał/a:

Naczelnego GW można wsadzić do więzienia.
Internet niestety daje przestrzeń kłamcom i daje im wiarygodność (co napisane, to prawdziwe).

Internautę też. Co za problem? Są wyroki za np.: hejt w internecie. Namierzenie typowego internauty, który nie korzysta z rozbudowanych środków w celu ochrony własnej anonimowości, to tylko kwestia zdobycia IP z logów serwisu i wyciągnięcie danych od providera. Żadna robota dla służb - 1 pismo.
IIRC Serwisy też są, albo nawet były od lat, odpowiedzialne (o ile nie podjęły działań niezwłocznie po uzyskaniu informacji) za m.in. nielegalne treści publikowane przez użytkowników.   

Przecież w PL, tak u nas lol i to parę lat temu, był wyrok za kradzież lol butów w tibi (?). Co jest swoją drogą ciekawe.

13 Ostatnio edytowany przez assassin (2019-03-28 12:11:08)

A kto z Polski to poparł, no kto... ??? wink

14 Ostatnio edytowany przez szakisz (2019-03-29 00:56:16)

Cóż, jestem ze środowiska internetowego więc obserwuje to od zaplecza. Nieoficjalnie mówi się, że cała ta ustawa była tylko po to, aby wykurzyć z Europy Google News, które jest nie na rękę dużym zachodnim koncernom prasowym. Tylko tak naprawdę oberwą wszyscy, bo nikt - ani Google, ani Facebook nie są w stanie wydać tyle, aby zbudować taki algorytm, który będzie filtrował każdy najmniejszy wpis, każdy pierdołowaty komentarz pod kątem naruszenia praw autorskich w CZASIE RZECZYWISTYM. Skoro oni nie są w stanie to co dopiero mówić o małych niezależnych portalikach, forach czy blogach. Czym to się skończy? W najlepszym przypadku zaostrzeniem filtrów bądź w ogóle wyłączeniem komentarzy. W najgorszym, serwisy które wszyscy znamy i kochamy po prostu znikną z Europy, bo nie będą w stanie zwyczajnie sprostać wymaganiom dyrektywy. To taka "żelazna kurtyna" na miarę XXI wieku. W tej całej sytuacji jest tylko jedna grupa, która już zaciera ręce - sprzedawcy VPNów big_smile

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

15

Olinka napisał/a:

Jak oceniacie to co się stało? Widzicie w tym poważne zagrożenie dla swobody umieszczanych w sieci treści czy może z określonego powodu jesteście zadowoleni z takiego obrotu sprawy?

Moja wiedza w temacie była niemal zerowa, na potrzeby dyskusji przeczytałem kilka artykułów. W "Gazecie Wyborczej" można przeczytać o zaletach, są również dyskutowane kontrargumenty przeciwników. Pojawia się nawiązanie do wielkich korporacji, czyli popularny argument łatwo przyjmowany przez odbiorców, bo sądzę że mało kto martwiłby się utratą części miliardowych zysków na rzecz autorów cytowanych treści. Jednakże nawet w tym tekście można znaleźć rzeczy które niepokoją, np. obowiązki "operatorów platform internetowych" - może powstać sytuacja, gdy internauci tzn. osoby fizyczne nieświadome skomplikowanych przepisów zamieszczą w internecie treści niezgodne z nowymi prawami autorskimi i poniosą konsekwencje. Operatorzy mieliby być zobowiązani do chronienia praw autorskich, czyli niejako przypisuje się im kompetencje organów ścigania, które dysponują znacznie większymi środkami i możliwościami, i mimo to niektóre sprawy bywają trudne do rozwiązania. Największe portale na pewno sobie poradzą w nowych realiach bo mają duże środki na usługi prawne, mogą zatrudnić wyspecjalizowane zespoły zajmujące się tylko tą konkretną rzeczą. Mniejsze portale, zwłaszcza własność prywatnych osób fizycznych jak np. blogi, mogą mieć z tym większy problem. Ogólnym skutkiem dla użytkowników internetu, zarówno ze stron dużych jak i małych operatorów, może być prewencyjne blokowanie przez nich wątpliwych treści, i w ten sposób pogorszenie się atrakcyjności zasobów w internecie, pod względem jakościowym i ilościowym. Biorąc pod uwagę powyższe, gdybym miał na to wpływ, mój głos byłby "przeciw".

"Poznacie ich po ich owocach":D

16

Według mnie to przykład wyłania dziecka z kąpielą

17

misiando napisał/a:

Internet niestety daje przestrzeń kłamcom i daje im wiarygodność (co napisane, to prawdziwe). Facebook czy Google dostosowują pokazywane Tobie treści do tego, co oglądałeś wcześniej. Z czasem niektórzy nie dostrzegają niczego poza kokonem. Ty sobie dasz z tym radę, ale miliony ludzi w Europie, których głos na wyborach liczy się tak samo, jak Twój, nie.

Do tej pory zawsze można było wystąpić z pozwem, na przykład o naruszenie dóbr osobistych, teraz odpowiedzialność zostanie scedowana nie na autora kłamliwego tekstu, który to w moim odczuciu najbardziej jest za niego odpowiedzialny, ale na tych, którzy umożliwili mu umieszczenie takich treści.

ACTA 2 to zapisy regulujące kwestie praw autorskich, które w sieci często są naruszane, co samym twórcom odbiera prawo do ich wynagrodzenia za pracę - to nie budzi zastrzeżeń, bo przecież nikt nie lubi kradzieży swojej własności. Tym niemniej mówi się, że zapisy dyrektywy stanowią zbyt duże ryzyko dla swobody wypowiedzi i rozwoju europejskiej gospodarki cyfrowej. Jeszcze przed głosowaniem za przyjęciem dokumentu postulowano o takie uregulowania, które pogodzą jedno z drugim, to jest zagwarantowanie twórcom ich praw bez równoczesnego naruszania wolności w Internecie. Moim zdaniem to się zdecydowanie nie udało.

Jeżeli ktoś wciąż nie bardzo orientuje się z czym wiąże się rzeczona dyrektywa, to najprościej można to ująć w ten sposób*:

Jeśli jesteś internautą:
* Twoje treści będą musiały być filtrowane przed publikacją na serwisach,
* podejrzenie o naruszenie praw autorskich może skutkować blokadą publikacji Twoich treści.

Jeśli zarabiasz publikując w Internecie:
* linkowanie do materiałów źródłowych z zamieszczeniem większej porcji tekstu niż pojedyncze słowa w rozumieniu zwolenników dyrektywy oznacza koszt, więc możesz spodziewać się faktury,
* to Ty bierzesz odpowiedzialność za treści swoich użytkowników, np. naruszenia prawa autorskiego w komentarzach.

* podaję za saveyourinternet.pl

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

18

Unia europejska to wspaniała idea, która jak wszystkie wspaniałe idee uległa wynaturzeniu i deformacji do karykaturalnej postaci. ACTA 2 jest kolejnym knotem który wyszedł spod pióra unijnych prawodawców. Jak tak dalej pójdzie to wszystkie poważniejsze serwisy wycofają się z unii i będzie po ptokach. 
Ten pomysł przypomina mi sytuację z rodo, cookies etc. Człowiek chce tylko zerknąć na jakąś stronę, ale zanim to zrobi, musi zamknąć minimum dwa okienka z informacjami których nigdy nie przeczyta. W Niemczech za grube miliony zbudowali infrastrukturę do odcinkowego pomiaru prędkości. Po czym na podstawie dsgvo, czyli niemieckiego rodo, jakiś adwokacina zaskarżył gromadzenie zdjęć kierowców i cała technika stoi nieużywana bo nie wolno.

W końcu unia się rozpadnie z wielkim hukiem. Pytanie tylko jak to jeszcze długo potrwa.

19

Cóż, obecne towarzystwo w PE stara się czym prędzej dopychać choćby kolanem różne wynalazki, byle tylko zdążyć przed wyborami, które, wszystko na to wskazuje, wywrócą dotychczasowe układy do góry nogami.

Podpowiem... Towarzysze z Platformy poparli w większości ten projekt.

20 Ostatnio edytowany przez Nathan (2019-03-30 12:34:34)

Się wtrącę...
Zanim ktoś podniesie larum radzę dokładnie przeczytać i zrozumieć całą ustawę.
Dla przeciętnego użytkownika niewiele się zmieni.
Po tyłku dostaną tylko giganci jak Google czy Facebook, ale akurat im się należy.
Z prostego powodu - zarabiają miliony na pracy innych, a płacą za to grosze, zresztą często nie płacą wcale.

Fakt że owa ustawa nie jest dopracowana, ale w porównaniu z wypocinami polskich parlamentarzystów trzyma się kupy i ma sens.

21 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-03-30 12:42:04)

Nathan, zapewniam że zmniejszenie zysków korporacji nie jest czymś czym bym się martwił;) największe ryzyka uważam za takie jak cytowała główna redaktor, poniższe argumenty to potencjalne zmniejszenie atrakcyjności i różnorodności zasobów internetowych dla przeciętnego użytkownika (który często korzysta m.in. z tych wielkich stron jak youtube, oglądając dostępne materiały) oraz niewspółmierne do możliwości obowiązki właścicieli portali (zwłaszcza tych niewielkich) właściwe dla organów ścigania

Olinka napisał/a:

Jeśli jesteś internautą:
* Twoje treści będą musiały być filtrowane przed publikacją na serwisach,
* podejrzenie o naruszenie praw autorskich może skutkować blokadą publikacji Twoich treści.

Jeśli zarabiasz publikując w Internecie:
* linkowanie do materiałów źródłowych z zamieszczeniem większej porcji tekstu niż pojedyncze słowa w rozumieniu zwolenników dyrektywy oznacza koszt, więc możesz spodziewać się faktury,
* to Ty bierzesz odpowiedzialność za treści swoich użytkowników, np. naruszenia prawa autorskiego w komentarzach

"Poznacie ich po ich owocach":D

22

Oczywiście, że zmieni się bardzo dużo i nie jest to zmiana tylko dla gigantów, ale dla przeciętnego użytkownika sieci także. Na przykład wyobrażacie sobie Internet bez linków Google do newsów? Albo postów na Facebooku, przez które nie przejdzie się do interesujących treści? Albo bez milionów filmików na YouTubie? To nas właśnie czeka. Jeszcze dokładnie nie wiem jak to będzie działać po ostatecznym dopracowaniu, ale taką wizję mam przed oczami i nie brzmi ciekawie, przynajmniej dla mnie.

23 Ostatnio edytowany przez Znerx (2019-03-30 13:22:52)

nudny.trudny napisał/a:

zmniejszenie atrakcyjności i różnorodności zasobów internetowych dla przeciętnego użytkownika (który często korzysta m.in. z tych wielkich stron jak youtube, oglądając dostępne materiały

Jeżeli ktoś poważnie siedzi na jutubie, żyje z tego, to i tak musiał dbać o prawa autorskie: demonetyzacja materiałów + jak dostaniesz 3x "copyright strike" to spadasz z rowerka lol.

24 Ostatnio edytowany przez Nathan (2019-03-30 13:29:01)

Zmniejszenie atrakcyjności - czyli koniec  na przykład z nielegalnym streamem na YouTube, kopiami filmów i materiałów - w czym widzisz problem?
Skoro ktoś coś stworzył i chce na tym zarobić - jego prawo.
Jeśli ja chcę coś zobaczyć to wolę by było to z oryginalnego źródła, nawet jeśli miałbym tego dłużej szukać i za to zapłacić.

Olinka - sama piszesz że nie wiesz jeszcze jak to będzie działać - więc po co straszyć ludzi?
Internet bez linków Google do newsów?
I bardzo dobrze, mniej tych Fake newsów...

Powtórzę raz jeszcze - trzeba przeczytać i zrozumieć owe zapisy - a nie interpretować je pod swoje widzimisię.

25

Rzecz nie w tym tylko, chodzi o zmiejszenie obszaru nie monitorowanego, no cóż... hm... się zobaczy co dalej...

26

random.further napisał/a:

Rzecz nie w tym tylko, chodzi o zmiejszenie obszaru nie monitorowanego, no cóż... hm... się zobaczy co dalej...

Trochę obok tematu. W sumie stary news ale o fejsbuku i monitorowaniu.

Facebook translates 'good morning' into 'attack them', leading to arrest
Palestinian man questioned by Israeli police after embarrassing mistranslation of caption under photo of him leaning against bulldozer. (...) Facebook said it is looking into the issue, and in a statement to Gizmodo, added: “Unfortunately, our translation systems made an error last week that misinterpreted what this individual posted. (...) The Israeli Defence Force has been open about monitoring the social media accounts of Palestinians, looking for “lone-wolf” attackers who might otherwise slip through the net. It reportedly does so automatically, using algorithms to look for terms such as “sword of Allah”.

Algorytmy trzepią post, nic nowego i możesz mieć w efekcie mosad w mieszkaniu wink. Wszystkie liczące się rządy mają programy automatycznego monitorowania internetu.

27

Nathan napisał/a:

Olinka - sama piszesz że nie wiesz jeszcze jak to będzie działać - więc po co straszyć ludzi?
Internet bez linków Google do newsów?
I bardzo dobrze, mniej tych Fake newsów...

Powtórzę raz jeszcze - trzeba przeczytać i zrozumieć owe zapisy - a nie interpretować je pod swoje widzimisię.

Nie straszę, takie są fakty, pozostaje tylko kwestia technicznych rozwiązań, jakie zostaną wprowadzone i to one jeszcze stanowią dla mnie niewiadomą. Jasne, że się przyzwyczaimy, człowiek to takie stworzenie, które dostosowuje się do warunków, ale zwyczajnie i po ludzku wkurza mnie, że naszym kosztem rozgrywa się tak daleko posuniętą politykę. Wystarczy bowiem poczytać, bliżej zapoznać się z tematem, by mieć świadomość, że nie o autorów i ich prawa chodzi tutaj najbardziej. Swoją drogą sami autorzy też na tym stracą, bo dzięki sieci mają teraz darmową reklamę o niespotykanym nigdy wcześniej zasięgu, teraz to się skończy i ten rzekomo niesłyszalny dotąd głos twórców, by bronić ich praw, w ostatecznym rozrachunku może odbić im się czkawką.

28 Ostatnio edytowany przez Nathan (2019-03-30 14:43:14)

Algorytmy trzepią post, nic nowego i możesz mieć w efekcie mosad w mieszkaniu wink. Wszystkie liczące się rządy mają programy automatycznego monitorowania internetu.

A ludziska dalej myślą że są anonimowi i krzyczą o zamachu na wolność...

To tak jak z odwieczną wojną Android vs iOS.
Zwolennicy Androida wytykają Apple szpiegowanie użytkowników i nieustanną kontrole nad ich sprzętem... Podczas gdy sami są tak samo szpiegowani i kontrolowani.
Tyle że Google robi to w mniej oficjalny sposób...
Użytkownicy iOS po prostu wiedzą i są pogodzeni z losem, ci od  Androida nie chcą wiedzieć i oszukują samych siebie.

29 Ostatnio edytowany przez szakisz (2019-03-30 23:04:30)

Znerx napisał/a:

Jeżeli ktoś poważnie siedzi na jutubie, żyje z tego, to i tak musiał dbać o prawa autorskie: demonetyzacja materiałów + jak dostaniesz 3x "copyright strike" to spadasz z rowerka lol.

Niby tak, ale inicjatywa zawsze leżała po stronie użytkownika i to on w najgorszym przypadku beknął, jak coś było nie tak, zawsze po fakcie, nigdy przed. Teraz, kiedy pałeczka jest po stronie serwisu i to on za wszystko odpowiada wątpię by yt był skory ryzykować naruszenie praw autorskich. Prędzej będzie prewencyjne blokowanie kontentu i potem odwoływanie się do jutuba.

Chcesz pogadać? Pisz na priv: GG 11654635

30 Ostatnio edytowany przez assassin (2019-03-31 12:01:11)

Nathan napisał/a:

Się wtrącę...
Zanim ktoś podniesie larum radzę dokładnie przeczytać i zrozumieć całą ustawę.
Dla przeciętnego użytkownika niewiele się zmieni.
Po tyłku dostaną tylko giganci jak Google czy Facebook, ale akurat im się należy.
Z prostego powodu - zarabiają miliony na pracy innych, a płacą za to grosze, zresztą często nie płacą wcale.

Fakt że owa ustawa nie jest dopracowana, ale w porównaniu z wypocinami polskich parlamentarzystów trzyma się kupy i ma sens.

Się wtrącę. Na jak najszybsze klepnięcie tych przepisów naciskały Francja i Niemcy. Francji potrzebne są do wycięcia newsów dotyczących strajków żółtych kamizelek i całego otoczenia tego tematu. To na ten moment, potem będą inne momenty, gdyż doprecyzowanie tych przepisów leży w rękach parlamentów krajowych. Dużo czasu się odwlekło od prób wprowadzenia acta, czemu przyklaskiwał nasz towarzysz Tusk, a co zostało powstrzymane protestami???
Więc wybacz, ale jeśli coś dopychane jest "za pięć dwunasta" przed wymianą glosujących przez wyborców, to zawsze jest drugie dno.

31

assassin napisał/a:

Na jak najszybsze klepnięcie tych przepisów naciskały Francja i Niemcy. Francji potrzebne są do wycięcia newsów dotyczących strajków żółtych kamizelek i całego otoczenia tego tematu. To na ten moment, potem będą inne momenty, gdyż doprecyzowanie tych przepisów leży w rękach parlamentów krajowych. Dużo czasu się odwlekło od prób wprowadzenia acta, czemu przyklaskiwał nasz towarzysz Tusk, a co zostało powstrzymane protestami???
Więc wybacz, ale jeśli coś dopychane jest "za pięć dwunasta" przed wymianą glosujących przez wyborców, to zawsze jest drugie dno.

Jak wieść głosi, Niemcy poparły dyrektywę w zmian za zgodę Francji na Nord Stream 2 i w zasadzie nie jest to już żadną tajemnicą.

32

Rynek nie znosi próżni. Użytkownicy jak i małe przedsiębiorstwa jakoś znajdą lukę w prawie.

"Świat jest teatrem, w którym nie grają zazwyczaj jednej sztuki naraz. Tutaj człowiek przychodzi, by obejrzeć groteskę lub komedię, by pośmiać się i odpocząć, a oto nagle komedia zamienia się w tragedię lub też komedia i tragedia toczą się jednocześnie, czasem nawet z tymi samymi bohaterami występującymi na scenie."

33

Olinka napisał/a:
assassin napisał/a:

Na jak najszybsze klepnięcie tych przepisów naciskały Francja i Niemcy. Francji potrzebne są do wycięcia newsów dotyczących strajków żółtych kamizelek i całego otoczenia tego tematu. To na ten moment, potem będą inne momenty, gdyż doprecyzowanie tych przepisów leży w rękach parlamentów krajowych. Dużo czasu się odwlekło od prób wprowadzenia acta, czemu przyklaskiwał nasz towarzysz Tusk, a co zostało powstrzymane protestami???

Jak wieść głosi, Niemcy poparły dyrektywę w zmian za zgodę Francji na Nord Stream 2 i w zasadzie nie jest to już żadną tajemnicą.

Dokładnie tak. Więc gadkę o ochronie praw twórców można sobie wsadzić między bajki.

34

assassin napisał/a:

Się wtrącę. Na jak najszybsze klepnięcie tych przepisów naciskały Francja i Niemcy. Francji potrzebne są do wycięcia newsów dotyczących strajków żółtych kamizelek i całego otoczenia tego tematu. To na ten moment, potem będą inne momenty, gdyż doprecyzowanie tych przepisów leży w rękach parlamentów krajowych. Dużo czasu się odwlekło od prób wprowadzenia acta, czemu przyklaskiwał nasz towarzysz Tusk, a co zostało powstrzymane protestami???

Projekt powstał zanim się zaczęły owe kamizelkowe protesty, więc wybacz,  ale gadasz od rzeczy.
To że wszystko wina Tuska to już pominę...

35

Nathan napisał/a:

Gdyż, jak powszechnie wiadomo, całe zło świata to wina Tuska, żydów, GW i komuchów. Jeśli kogoś pominąłem proszę wybaczyć wink.

Co do samego Acta to zabawnie jest obserwować lament nad czymś, czego skutki są na ten moment zupełnie nieznane. Matko... kiedyś (całkiem niedawno, naprawdę NIEDAWNO) internetu w ogóle nie było i ludzie też żyli. Może nawet mądrzej, niż teraz.

36

Nathan napisał/a:

To że nic takiego nie napisałem, również pominę...

37 Ostatnio edytowany przez Husky (2019-03-31 23:06:13)

Nathan, Oen,dziękuję, że istniejecie:)
Btw niesamowite jak „mentalność Kalego” nijak nie zmienia się z pokolenia na pokolenie. “Januszowi” nie zapłacić za pracę - źle! “Janusz” nie zapłaci za czyjąś pracę, bo jest dostępna za darmo w interncie? Dobrze! A jeszcze spróbujcie mu to „prawo” odebrać, no złodzieje:/

38

Ostatnio przestałam oglądać wiadomości w tv, bo tylko mi podnoszą ciśnienie wink więc nie wiem czy myślę dobrze, ale chyba internetu nic nie ruszy, co? W końcu istnieje jeszcze jeden, ten dark net, który jest poza prawem - ale nie wydaje mi się, żeby nawet w tym byli w stanie wprowadzić jakiekolwiek cenzury

Posty [ 1 do 38 z 83 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » ACTA 2 przegłosowane, Internet ocenzurowany!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018