czy na siłowni faktycznie da się przytyć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

Temat: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

ważę tylko 45 kg przy wzroście 163. niczego sobie nie odmawiam, jem na co mam ochotę a i tak jestem chuda jak patyk...wszyscy mi mówią że mam super sylwetkę ale mi się nie podoba, bardzo chciałabym ważyc przynajmniej 60 kg. myślałam że mam coś z tarczycą czy czyms innym, zrobiłam wszystkie badanis krwi które zlecił lekarz i wyszły dobrze a jak to stwierdził lekarz- nawet bardzo dobrze i po prostu taki mam metabolizm, ja już nie mam ochoty tego słuchać, chciałam aby przepisała mi jakieś leki na spowolnienie metabolizmu ale powiedziała że tego mi na pewno nie przepisze bo ja bardzo dobrze wyglądam i nie jedna może mi zazdrościć a te tabletki mogą mi bardziej zaszkodzić niż pomóc i ona do tego ręki nie przyłoży. ze jak mi zależy to zebym szła do endokrynologa na leczenie hormonalne. ona przepisuje mi jedynie coraz silniejsze leki uspokajające, ze może tu jest problem. jestem od paru miesięcy strasznie nerwowa, wszystko działa mi na nerwy byle pierdoła mnie wyprowadza z równowagi. Tylko te leki wcale na mnie nie działają i przepisała mi wczoraj jeszcze mocniejsze mówiąc że to są najmocniejsze jakie mi może przepisać i jeżeli nawet one mi nie pomogą to znaczy że problem nie tkwi w lekach, nerwach tylko w psychice. i tak pomyślałam że może jak pójdę na basen i na siłownię pod okiem trenera personalnego  to uda mi się przytyć z czasem te 15 kg? czy przy takim szybkim metabolizmie się nie uda?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Nie ma szans przy szybkiej przemianie materii przytyć aż 15 kilo . Musiałbyś chyba same słodycze zajadać i fast foody . Najlepiej chipsy zajadać i coca cola popijać no i cały dzień przed TV to może Ci się uda . Na siłowni i basenie wszystko spalisz a tego przecież nie chcesz . Są odżywki i jakieś preparaty ale nie wiem czy Ci nie zaszkodzą .

3 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-03-22 00:19:47)

ale gdzie ty chcesz przytyć? Tyłek można wyćwiczyć, nogi, może talię, to biodra będą wygladały na szersze kobiece.
Biust- zapomnij- nie da się. Kupuj Push up i już.  Po ciąży Ci się może przytyć. Nie jedz żadnych fast foodów..  Ciacha szybciej..

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

4 Ostatnio edytowany przez Znerx (2019-03-22 00:39:10)

choinka321 napisał/a:

stwierdził lekarz- nawet bardzo dobrze i po prostu taki mam metabolizm, ja już nie mam ochoty tego słuchać, chciałam aby przepisała mi jakieś leki na spowolnienie metabolizmu ale powiedziała że tego mi na pewno nie przepisze bo ja bardzo dobrze wyglądam i nie jedna może mi zazdrościć a te tabletki mogą mi bardziej zaszkodzić niż pomóc i ona do tego ręki nie przyłoży. ?

Pannie z BMI 16? Zmień lekarza, bo to konował.

sze bo ja bardzo dobrze wyglądam

BMI poniżej 17,5 jest jednym ze wskaźników anoreksji. Przynajmniej początków.

Po ciąży Ci się może przytyć.

W ciąże to będzie miała problem zajść, z taką niedowagą. Przecież tłuszcz bierze udział w gospodarce hormonalnej.

5

Przecież to jest normalne waga.

-

6

Wiesz - do treningu intensywnego możesz dodać suplementy w postaci słynnych masówek. Osoby z szybką przemianą materii lubią je stosować.

We all make choices. But in the end, our choices make us.

7

Poszukaj dobrego dietetyka, który ułoży dietę pod Ciebie i są szanse, ze zrobisz trochę masy. Ćwiczenia pomogą Ci ujędrnić i wyrzeźbić ciało.

less is more

8

Autorka chyba wyszła poza margines, tego co jest w miare akceptowalne, a co jest jakas przesadą.
Bo z jednej strony myslenie - jestem chora, z drugiej musze przytyć by wygladać  jak pani Basie czy Zuzia.

Czyli nie akceptuje swego wygladu i moze szuka podłoza chorobowego.
Ja bym proponował , jeżeli waga jest w normie , to nie utrudniać sobie zycia na włąsne zyczenie.

Za 5, 10 lat organizm sie wyniszczy tym kiepskim jedzeniem , ktore można kupić.
Autorka przytyje te kilogramy , bedzie moze sobie nawet mogłą pomachać fałdkami przed lustrem.
Nie ma sie do czego spieszyc.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

9

Znerx napisał/a:
choinka321 napisał/a:

stwierdził lekarz- nawet bardzo dobrze i po prostu taki mam metabolizm, ja już nie mam ochoty tego słuchać, chciałam aby przepisała mi jakieś leki na spowolnienie metabolizmu ale powiedziała że tego mi na pewno nie przepisze bo ja bardzo dobrze wyglądam i nie jedna może mi zazdrościć a te tabletki mogą mi bardziej zaszkodzić niż pomóc i ona do tego ręki nie przyłoży. ?

Pannie z BMI 16? Zmień lekarza, bo to konował.

sze bo ja bardzo dobrze wyglądam

BMI poniżej 17,5 jest jednym ze wskaźników anoreksji. Przynajmniej początków.

Po ciąży Ci się może przytyć.

W ciąże to będzie miała problem zajść, z taką niedowagą. Przecież tłuszcz bierze udział w gospodarce hormonalnej.

żeby było "śmieszniej" poszłam do tego endokrynologa, że może się dowiem coś, czego nie wiem, ale gdzie tam. Babka skasowała za wizytę 150zł, wypisała mi listę badań za które zapłaciłam kolejne 150 zł, mówiąc, że jeżeli coś jest nie tak, to w tych badaniach wyjdzie jak na dłoni, i co wyszło? po raz kolejny- wszystko w normie. Jedynie mam testosteron w górnych granicach normy, no ale w normie i ona też mi nic nie przepisze, bo widocznie mam taki metabolizm

10

Szary80 napisał/a:

Nie ma szans przy szybkiej przemianie materii przytyć aż 15 kilo . Musiałbyś chyba same słodycze zajadać i fast foody . Najlepiej chipsy zajadać i coca cola popijać no i cały dzień przed TV to może Ci się uda . Na siłowni i basenie wszystko spalisz a tego przecież nie chcesz . Są odżywki i jakieś preparaty ale nie wiem czy Ci nie zaszkodzą .

Eeee, nie prawda. Można przytyć na zdrowej diecie tylko ona zakłada jedzenie naprawdę sporych ilości jedzenia z dużą ilością białka. Dziewczynom się często wydaje, że jedzą dużo, a jak to podliczyć to po prostu cały dzień coś podjadają, niezbyt zdrowo i wcale nie wychodzi tego dużo. Chociaż  nie wiem, czy aż 15 kg jest tu potrzebne. Myślę, że przy 5-7 już by była fajna różnica na korzyść smile

11

hmm ta nerwowość i straszne parcie na zmianę wyglądu nie wyglądają mi zdrowo.... Do tego bieganie po lekarzach kiedy wszyscy ci mówią że fizycznie wszystko z tobą ok.
Poza tym ludzie tyją różnie, może się okazać że tłuszcz nie rozkłada się u ciebie równomiernie co da odstający brzuch a chude łapki i nóżki. Z mięśniami podobnie, może tylko twoje łydki albo uda ochoczo zareagują na treningi a na górze będą sterczeć żebra okryte skórą. Sport polecam bardzo ale jak chcesz to robić tylko dla wyglądu to zajmij się czymś ogólnorozwojowym i też nie nastawiaj się na cuda bardziej na ujędrnienie ciała i lepsze samopoczucie.

12

Całe życie ważyłam 45-49 kg przy 164cm. Gdy zaczęłam chodzić na siłownię przytyłam do 53 kg. Czułam potrzebę ciągłego jedzenia:) Jadłam więcej i częściej. Starałam się tylko zdrowe rzeczy jeść. Tłuszcz mi spadał a mięśnie rosły a co za tym idzie i waga:) Ćwiczyłam z trenerką personalną i ułożyła mi tak ćwiczenia by nieco przytyć i wsystko ujędrnić. Cardio do minimum. Więc da się nieco przytyć na siłowni.

13

Przede wszystkim, licz kalorie. Może Ci się wydaje, że jesz dużo.Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne i dodaj 300. Zainwestuj w dobre jakościowo jedzenie. Jedź suszone owoce, orzechy, pij soki 100 %. Zdrowe, a mocno kaloryczne.
I postaraj się zaakceptować siebie. Może wizyta u psychologa? Widać, masz taką naturę, że jesteś szczupła. Jeden wygląda szczupło i je dużo, inny powącha czekoladę i tyje.

14

choinka321 napisał/a:

Tylko te leki wcale na mnie nie działają i przepisała mi wczoraj jeszcze mocniejsze mówiąc że to są najmocniejsze jakie mi może przepisać i jeżeli nawet one mi nie pomogą to znaczy że problem nie tkwi w lekach, nerwach tylko w psychice.

A nerwy to przypadkiem nie psychika? wink

choinka321 napisał/a:

(...) i tak pomyślałam że może jak pójdę na basen i na siłownię pod okiem trenera personalnego  to uda mi się przytyć z czasem te 15 kg? czy przy takim szybkim metabolizmie się nie uda?

Najlepszym dla Ciebie treningiem będzie trening siłowy, dzięki któremu nabierzesz masy mięśniowej, zaś mięśnie doskonale wpływają na wygląd sylwetki, dzięki czemu również ta szczupła wygląda zupełnie inaczej niż tzw. skinny fat, której właścicielką przypuszczalnie jesteś. Musisz jednak pamiętać, że mięśnie potrzebują sporej ilości energii, dlatego aby osiągnąć zamierzony efekt, równolegle powinnaś zadbać o dobrze zbilansowaną dietę.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

15 Ostatnio edytowany przez Ja25 (2019-05-02 01:46:06)

Po pierwsze, ludziom ktorzy chcą przytyć wydaję się, że dużo jedzą, a po podłiczeniu kalorii wychodzi, że są na deficucie kalorycznym. Najlepiej mieć ustalony jadłospis żeby się nie bawić codziennie w podliczanie kalorii z jedzenia. Nadmiar kalorii można czerpać z Gainera (WBT) wysokiej klasy (Najlepiej z płatkami owsianymi jako źródło węglowodanów złożonych ), Można przygotowywać własne shake kaloryczne, szybciej się trawią i nie będą tak długo sycące, Nerwy stres, mogą się znacząco przyczynić do problemów z nabraniem masy, Basen do siłowni to dodatkowy kalorie do uzupelnienia więc bym odpuścił chyba że raz w tyg. Na siłowni robć trening siłowy, zresztą na crossficie też przytyjesz, jak najmniej aerobów. Najzdrowiej jest tyć 0.5 kg tygodniowo. Jest taki specyfik Apetizer, ale o jego działaniu się nie wypowiem, bo nie stosowałem.

16 Ostatnio edytowany przez misiando (2019-05-02 22:44:51)

Jak dla mnie 45/163 to już ideał. Lubię szczupłe kobiety. Małe piersi są też ok.
EDIT Jednakowoż: /EDIT
Jeśli chcesz przytyć, a możesz mieć takie życzenie, to nie siłownia, ale dieta. Burgery, shake'i, czekolada, słodycze.
Wówczas jednak się zwyczajnie opasiesz.

Siłownia i dieta (nie w sensie katowania się 300 czy 3000 kcal, tylko poukładanego jadłospisu, tyle a tyle wegli/białka/tłuszczu z takich a takich źródeł o tej i o tej godzinie) da Ci te parę kg i super sporty figurę. Zarysowana muskulatura dodaje seksapilu. Zwykle opasienie - nie.

17

misiando napisał/a:

Jak dla mnie 45/163 to już ideał. Lubię szczupłe kobiety. Małe piersi są też ok.
EDIT Jednakowoż: /EDIT
Jeśli chcesz przytyć, a możesz mieć takie życzenie, to nie siłownia, ale dieta. Burgery, shake'i, czekolada, słodycze.
Wówczas jednak się zwyczajnie opasiesz.

Siłownia i dieta (nie w sensie katowania się 300 czy 3000 kcal, tylko poukładanego jadłospisu, tyle a tyle wegli/białka/tłuszczu z takich a takich źródeł o tej i o tej godzinie) da Ci te parę kg i super sporty figurę. Zarysowana muskulatura dodaje seksapilu. Zwykle opasienie - nie.

A Ty myślisz, że ja jadam tylko sałatę? Wszelkie słodycze, czipsy, shake'i, fast foody są na porządku -nie dziennym -ale tygodniowym. Nie ma tygodnia aby którejś z tych rzeczy w moim "jadłospisie" zbrakło (zazwyczaj jest to każda) oprócz oczywiście podstawowych posiłków w ciągu dnia, i ani kilograma nie przytyję.

Widzisz, Ty uważasz że moje "wymiary" to ideał, a ja uważam że właśnie z takimi wymiarami nie podobam się facetom, bo jestem zwyczajnie za chuda, w biodrach to mi kości aż wystają. Z jakim facetem bym się nie spotykała, to po pewnym czasie i tak pojawia się pytanie "czy ty jadasz mięso, bo wyglądasz jakbyś jadła tylko sałatki". Dla sprostowania- owszem jadam mięso, nie wyobrażam sobie obiadu bez niego, a wszelkie sałatki to nie dla mnie, owszem czasami zjem ale to nie na pojedzienie tylko tak o.

18 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-05-05 19:00:24)

Możesz przytyć na siłowni, jeśli masz nadwyżkę kaloryczną plus dużo białka w diecie, ale to już by musiał ustalić dietetyk. Bo nie można też zapomnieć o innych potrzebnych składnikach.
Jednak nie 15 kilo mięśni... To się kobiecie nie uda, jeszcze z bardzo lekką z natury budową. Możesz nabrać tłuszczu, ale nie wiem, czy o to Ci chodzi. Zresztą lepiej być zbyt szczupłym, niż "nalanym" gdyby przybyć miało głównie tłuszczu.
Moim zdaniem powinnaś ćwiczyć, ale nie zadręczać się, że jesteś chuda. Ćwiczenia siłowe na pewno wyjdą Ci na dobre, nawet, jeśli dużo nie przytyjesz, to mięśnie się wyrzeźbią i wzmocnią, figura nabierze lepszego kształtu.
Ćwicz po to, żeby twoje ciało było w jak najlepszej formie, silne, sprawne, jeśli przy tym się trochę rozbuduje, to fajnie, nie - to trudno. Są dziewczyny, które dużo by oddały, żeby być takie szczupłe. Rozumiem, że Tobie to nie pasuje, ale nie wpadaj w przesadę w drugą stronę, bo możesz sobie zaszkodzić np. niezdrowym jedzeniem, byle było kaloryczne, kontuzjami przy za dużym obciążeniu na siłowni, byle tylko utyć itd.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » czy na siłowni faktycznie da się przytyć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018