Waga w ciąży - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Waga w ciąży

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Waga w ciąży

Jestem w 5 miesiącu ciąży i przytyłam już 12 kg. Nie jem za dwoje a mimo to waga z miesiąca na miesiąc wzrasta. Lekarz twierdzi, że wszystko jest w porządku, ale dodatkowe kilogramy czuję w nogach. Ile jeszcze dodatkowych kg mnie czeka?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Waga w ciąży

Tyle ile będzie trzeba. Waga w ciąży jest sprawą indywidualną. Skoro lekarz nie widzi nic złego to się nie przejmuj.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

iga.z napisał/a:

Jestem w 5 miesiącu ciąży i przytyłam już 12 kg. Nie jem za dwoje a mimo to waga z miesiąca na miesiąc wzrasta. Lekarz twierdzi, że wszystko jest w porządku, ale dodatkowe kilogramy czuję w nogach. Ile jeszcze dodatkowych kg mnie czeka?

Moim zdaniem to sporo, biorąc pod uwagę, że dopiero teraz zaczniesz przybierać więcej.
Jak niechcesz dodatkowych kilogramów po porodzie to idź do dietetyka.
Ja w ciąży przytyłam 14 kg, a 25 tyg. dowiedziałam się ,że mam cukrzyce i przeszłam na dietę po czym schudłam 2 kg I lekarz też  mówił, że  dobrze.

4

Jestem zdziwiona tak dużym przyrostem, bo ja do 20 tyg przytyłam 1 kg co oczywiście nie jest żadnym wyznaczniekiem , ale mimo to na Twoim miejscu przeanalizowałabym czy aby na pewno nie jesz za dwoje. Czy uprawiasz jakiś sport? Może warto zapisać się do dietetyka, bo wiesz przytyjesz 30 kg w ciąży i ciężko Ci będzie funkcjonować w końcówkę, urodzić, czy w ogóle po rozwiązaniu..

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

5

W całej ciąży przytyłam około 30kg, głównie dlatego, że musiałam dużo leżeć (ciąża zagrożona). Dla własnego komfortu może spróbuj kontrolować to, co jesz i w jakich ilościach. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, to możesz chodzić z kijkami, pływać, uprawiać jogę. Jest wiele możliwości.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

6

Obie ciąże przeleżalam, przytylam 12-13 kg. Dużo, bo dzieci miałam malutkie, poniżej 3kg. Trzeba się bardzo pilnować z jedzeniem i wcale nie trzeba mieć większych porcji, ale bardziej wartościowe.
Pilnuj tego, co jesz, czytaj składy. Wyrzuć wszystko, co ma cukier, czy syrop glukozowo-fruktozowy. Dbaj o błonnik, unikaj soli.

7

Każda ciąża inna. Ja na początku schudłam potem przytyłam z 3kg. Myśle ze poprostu mój organizm tak reaguje. Jestem W drugiej ciąży i narazie też mi waga spadla w dół . Poprostu brak apetytu. Alee tak jak dziewczyny mówią jeżeli wszystko ok warto troche spacerować czy iść na basen.

28.10.2015 - Weronika, 3430g, 56cm..

8

W pierwszej ciąży przytyłam aż 28 kg może ktoś powie że dużo, aczkolwiek do dnia dzisiejszego nie wiem skąd się to wzięło. Nie było żadnego obżarstwa, zero słodyczy (bo takowych rzeczy nie jadam), minimalne ilości węglowodanów (takie które zawierała 1-2 kromki chleba, najczęściej razowy  lub też porcja makaronu, podstawą jadłospisu były przede wszystkim warzywa, bo bardzo je lubię). Ćwiczenia czy też zajęcia fizyczne również były, 3x w tygodniu chodziłam (4 km) na basen  a tam wiadomo człowiek trochę energii traci.  Najbardziej zauważyłam przyrost piersi, z mojej 1 "wklęsłej" wink zrobiły się chyba 10"jotki", obwód brzuszka na porodówce 111 cm, to chyba też nie za dużo a dziecko urodziłam o wadze 4750 g. Ciąża była prawidłowa i wszyscy byliśmy zdrowi.  Po porodzie potrzebowałam prawie 1,5 miesiąca do powrotu do poprzedniej formy. Obecnie jestem w kolejnej ciąży i jestem na plusie tylko 6 kg a to już 6 miesiąc. Jedna osoba a dwie różne ciąże. Nie potrafię wytłumaczyć tego zjawiska.

9

W pierwszej ciąży schudłam i to 20 kg, z moich 68 kg, po porodzie zostało 48 kg, poziom hemoglobiny w czasie około 8,5, przy czym dziecko urodziło się  zdrowe z 10 punktami smile. Lekarze przeprowadzali różne badania, ale nic niepokojącego nie znaleźli, stwierdzili tylko że ten przypadek (czyli ja) tak ma. W obecnej ciąży tyję książkowo.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Waga w ciąży

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018