Pusty pęcherzyk ciążowy... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pusty pęcherzyk ciążowy...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: Pusty pęcherzyk ciążowy...

Dziewczyny, muszę się wyzalic, bo sobie nie radzę, a kompletnie nikt bliski nie potrafi mnie zrozumieć...

Jestem w ciąży, prawdopodobnie 6 tydzień (tak określił lekarz). Ostatni okres miałam 3 lutego, dni płodne od 17 lutego, a owulacje prawdopodobnie 21lutego. Mam bardzo nieregularne cykle, bo czasem jest to 29, a czasem nawet 37 dni.

Kolejny okres według apki w telefonie miałam mieć 7marca.

Pierwszy test zrobiłam 27lutego - wyszedł nieważny.
Drugi test 2marca, bo coś przeczuwałam - byl negatywny.
Kolejny test 9marca... początkowo była na nim jedna kreska, ale gdy spojrzałam na niego w poniedziałek wieczór czyli 11marca dostrzegłam cienka kreske. Uznałam, że może to błąd testu po tych kilku dniach, ale we wtorek rano zrobiłam kolejne 2testy które wyszły pozytywne z grubszą już drugą kreską. W środę zrobiłam bHCG i było 513 co wskazywało na 4 tydzień.

Przez cały ten czas nie miałam smaków, mdłosci... było mi tylko słabo i czułam się caly czas zmęczona. Potem zaczęły się bóle podbrzrzusza, ale takie chwilowe i bóle lędzwi, a potem tkliwosc piersi.

Wczoraj byłam u lekarza, zrobił mi usg na którym jest ciałko żółte i pęcherzyk ciążowy, ale pusty. Stwierdził że ciąża wygląda na 6tydzien, chociaż moim zdaniem jest to 5,5 patrząc po dacie współżycia. Przecież do zapłodnienia mogło dojść później. Raz że mam nieregularne cykle, a dwa, że trochę wtedy było okazji do zajścia w ciążę. Np. Kochalismy się kilka razy 17lutego i 20lutego...

Lekarz podejrzewa u mnie zespół pustego pęcherzyka ciazowego. W przyszłą środę i piątek mam zrobić bHCG i 2 kwietnia przyjść na następne usg.

Boję się, panikuje... Nie wiem jak dotrzymać do 2kwietnia. Nie byłam zachwycona że jestem w ciąży, spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba, ale ostatnio to poczułam i chciałam tego dziecka mimo, że między mną a moim facetem się nie uklada.

Czytalam sporo historii w necie i wiem, że zarodek może się jeszcze pojawić bo trudno jest określić dokładnie wiek ciąży na tym etapie. Czy któraś z Was miała podobną historię? Moja mama i facet wierzą że będzie dobrze, ale ja nie potrafię myśleć pozytywnie. Bardzo bałam się poronienia. Mam 33lata... to moja pierwsza ciąża. Nie umiem przestać o tym myśleć sad Zadręczam się... Nie miałam plamień ani nic... nawet już ten brzuch boli mnie rzadziej.
Pomóżcie:(

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...

Przede wszystkim wiek ciąży liczy się po dacie ostatniej miesiączki, nie po dacie owulacji. Więc słuchaj lekarza zamiast wyliczać sama dzień w tą czy dzień w tamtą.
Po drugie żeby zajść w ciążę najlepiej uprawiać seks regularnie co 2-3 dni przez cały miesiąc, a nie po kilka razy w czasie owulacji, bo to wręcz osłabia szanse (plemniki nie mają czasu na naprodukowanie się w odpowiedniej ilości i dojrzałości).
Po trzecie testy ciążowe są wiarygodne po 14 dniach od stosunku i nie ma co ich sprawdzać 2 dni po zrobieniu, wtedy to ich wynik na pewno nie jest wiarygodny.

Po czwarte, przestań panikować, bo i tak niczego już w tym momencie nie zmienisz, a siebie zadręczysz. Nastaw się na to, że nie wiadomo co będzie. Statystycznie jest sporo ciąż, które kończą się samoistnie przed 10 tygodniem. Wiem, że to Cię teraz nie pociesza, ale nie tym razem to następnym. Nie trać głowy, masz jeszcze trochę czasu na zajście w ciążę.

3

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...

Nie planowaliśmy ciąży... więc też się o nią nie staraliśmy... akurat tu wspomniałam o dniach, w których mogliśmy "wpaść", a nie o wszystkich... Jak ktoś się nie stara to chyba nie patrzy na to w jakiej formie będą plemniki.

Napisałam post licząc, że odezwie się ktoś kto miał podobną sytuacją, bo wiem że tak się często zdarza, że obliczenia przesuwają się o 2tyg!

Mówisz przestań panikowac ale nastaw się na najgorsze. Łatwo powiedzieć... poroniłaś kiedyś?

Jeśli czytałaś uważnie to chyba powinnaś zrozumieć, że przypadkiem sprawdziłam test po kilku dniach i przez to na następny dzień zrobiłam nowe testy żeby potwierdzić. Nie jestem jakaś idiotką, która nie wie jak się robi test....

Takich odpowiedzi właśnie się bałam...

4

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...

No ale jakich odpowiedzi właściwie tutaj oczekiwałaś?
Że z pustego pęcherzyka nagle zrobi się zapłodniony? Skoro takie rzeczy się zdarzają to po prostu poczekaj ten tydzień i zobaczysz czy u Ciebie się zdarzy.

Może potraktuj to jako bodziec w stronę zmiany swojego życia na lepsze? Skoro Ci się z partnerem nie układa to może pora nad tym popracować, żeby się zaczęło układać? Może to ma być bodziec, który Ci pokaże, że właśnie teraz jest dla Ciebie pora na dziecko?

Paradoksalnie dla mnie pocieszające byłoby to, że to pusty pęcherzyk, a nie poronienie zapłodnionego zarodka.

5 Ostatnio edytowany przez lenqa (2019-03-24 21:10:22)

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...

Oczekiwałam nadziei... czegoś co pozwoli mi przeżyć te 10 dni bez paniki i kompletnego doła.

A pusty pęcherzyk to to samo co poronienie. Bo ciąża jest stwierdzona...

6

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...
lenqa napisał/a:

Oczekiwałam nadziei... czegoś co pozwoli mi przeżyć te 10 dni bez paniki i kompletnego doła.

A pusty pęcherzyk to to samo co poronienie. Bo ciąża jest stwierdzona...

Pusty pęcherzyk się nie rozwinie i nie będzie z niego dziecka.
Naprawdę chciałabyś tutaj pustych słów, że wszystko będzie dobrze i potem zderzenia się z rzeczywistością?
Ja osobiście wolę zakładać najgorsze i ewentualnie się ucieszyć.

7

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...

Lenqo pozostaje tylko czekac. Nie chce Ci dawac falszywej nadziei bo to moze byc tylko gorsze dla Ciebie ale faktycznie czasem sie zdarza pomylka i okazuje sie przy innym usg ze nie ma pustego pecherzyka ciazowego. Tyle ze ja wykonalabym to usg u innego lekarza, nie mowiac nic o poprzedniej diagnozie. Jesli on tez stwierdzi pusty pecherzyk to raczej to pewnik z ktorym bedzie sie trzeba pogodzic. Moze rozwaz taka opcje? Ja przezylam poronienia wiec Cie rozumiem. Przezylam tez wizyty u niekompetentnych ginekologow i jestem zdania ze druga konsultacja szczegolnie w tak kluczowych sprawach nie zaszkodzi.

8

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...

Nic nie przyspieszysz, więc niepotrzebnie panikujesz. Zrób tą betę tak jak Ci zalecił lekarz, ale bądź świadoma tego, że nawet jeśli będzie stały przyrost, to pęcherzyk może być pusty. Nie ma czegoś takiego, że był pusty i nagle coś się w nim pojawi. Kwestia tylko tego, czy lekarz potrafi odpowiednio zinterpretować obraz z USG no i oczywiście wieku ciąży, bo bijące serduszko można zobaczyć mniej więcej dopiero po zakończeniu 7. tyg. Jeśli jesteś w ciąży, to wg moich obliczeń jest to obecnie 8. tydzień, więc na następnej wizycie w przyszłym tygodniu lekarz powinien być już w stanie dość jednoznacznie stwierdzić, czy pęcherzyk jest pusty czy nie. Jeśli stwierdzi, że pusty, to dla spokoju sumienia poszłabym to jeszcze skonsultować z innym lekarzem. Ja miałam taką sytuację, że dwóch lekarzy upierało się, że nie ma ciąży, choć beta wskazywała, że jest inaczej, nawet chcieli mnie brzydko mówiąc wyskrobać, ale się nie zgodziłam i dzisiaj moja córka to już 16-letnia pannica smile

Głowa do góry!

9

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...

Tak właśnie chcę zrobić... generalnie wg usg to 6 tydzień nie 8... I że zarodek może być na tym etapie jeszcze niewidoczny. Nie wiem co myśleć, ale napewno usg powtórzę u innego lekarza na nowoczesniejszym sprzęcie... nikt w końcu nie jest nieomylny.

Boję się, bo wiem że to jedyna szansa na dziecko dla mnie... Drugiego przypadku nie będzie...

10

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...
lenqa napisał/a:

Tak właśnie chcę zrobić... generalnie wg usg to 6 tydzień nie 8... I że zarodek może być na tym etapie jeszcze niewidoczny. Nie wiem co myśleć, ale napewno usg powtórzę u innego lekarza na nowoczesniejszym sprzęcie... nikt w końcu nie jest nieomylny.

Boję się, bo wiem że to jedyna szansa na dziecko dla mnie... Drugiego przypadku nie będzie...

Nie takie przypadki bywaja a ludzie w duzo pozniejszym wieku zostaja rodzicami. Zycze Ci jednak bys nie musiala sie o tym przekonac i zostala mama juz teraz:)

11

Odp: Pusty pęcherzyk ciążowy...
lenqa napisał/a:

generalnie wg usg to 6 tydzień nie 8...

Obliczenia z USG a z terminu miesiączki to dwie różne sprawy. Ja Ci podałam wiek ciąży obliczony na podstawie 1. dnia okresu (nie owulacji!). Natomiast obliczanie wieku ciąży na tym jej etapie to trochę jak wróżenie z fusów, bo zależy od dokładności sprzętu, wprawnej ręki lekarza itd.

Cierpliwości życzę smile

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Pusty pęcherzyk ciążowy...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024