Zwrócą mi pieniądze czy nie muszą? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Zwrócą mi pieniądze czy nie muszą?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Zwrócą mi pieniądze czy nie muszą?

Wysłałam brata do sklepu po uchwyt na papier toaletowy i szczotkę zamiast tego kupił taki stojak ze szczotką i z papierem w jednym.
Dość że to wygląda starsznie chińsko to w dodatku kosztowało prawie stówkę , kompletnie nie warte ceny.. Paragon w końcu udało mi się znaleźć.. Co jak zaczną robić problemy w sklepie? (Obsługa niezbyt miła) Zwrócą mi pieniądze? Bądź pozwolą wymienić na coś innego? Jeśli nie będą chcieli zrobić wymiany to jakich argumentów użyć? Wiem że temat z lekka głupi ale powiem szczerze że znając ten sklep to wiem że mogą robić problemy nawet z wymianą.. Jeśli od zakupu minęło 3 dni i mając paragon, towar jest w stanie nienaruszonym to mają prawo mi nie wymienić?? Jeśli nie będą chcieli to jakich argumentów użyć?

Dziękuję za rady smile

Zobacz podobne tematy :
Odp: Zwrócą mi pieniądze czy nie muszą?

Jeśli nie reklamujesz towaru, a tylko Ci się nie podoba, to nikt nie ma obowiązku Ci nic wymienić ani przyjąć zwrotu, to jest wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

3

santapietruszka napisał/a:

Jeśli nie reklamujesz towaru, a tylko Ci się nie podoba, to nikt nie ma obowiązku Ci nic wymienić ani przyjąć zwrotu, to jest wyłącznie dobra wola sprzedawcy.

To jakich argumentów mogę użyć? Przecież nie powiem że nie jest warte ceny że jest chińskie i wygląda tandetnie

Linka01 napisał/a:

To jakich argumentów mogę użyć? Przecież nie powiem że nie jest warte ceny że jest chińskie i wygląda tandetnie

Nie mam pojęcia, może po prostu spróbuj zapytać o wymianę - bo doszłaś do wniosku, że jednak nie pasuje Ci do łazienki - miło i z uśmiechem, a nie z nastawieniem, że obsługa jest taka czy owaka smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

5

W przypadku sprzedaży wysyłkowej masz prawo zwrotu w ciągu dwóch tygodni. W sklepie stacjonarnym obowiązuje zasada "widziały cały co brały". Jeśli nie reklamujesz towaru, to jest tylko i wyłącznie dobra wola sprzedawcy. Mi w Pepco nie pozwolili wymienić skarpetek na większe, mimo że już przy kasie, ale po zapłaceniu zauważyłem że wśród trzech par omyłkowo wziąłem jedną o rozmiar mniejszą.

Lagrange napisał/a:

Mi w Pepco nie pozwolili wymienić skarpetek na większe, mimo że już przy kasie, ale po zapłaceniu zauważyłem że wśród trzech par omyłkowo wziąłem jedną o rozmiar mniejszą.

A to już też zależy od obsługi - u mnie w Pepco można wymienić nawet na następny dzień, jeśli się rozmiar nie zgadza smile

7

Lagrange napisał/a:

Mi w Pepco nie pozwolili wymienić skarpetek na większe, mimo że już przy kasie, ale po zapłaceniu zauważyłem że wśród trzech par omyłkowo wziąłem jedną o rozmiar mniejszą.

A to już też zależy od obsługi - u mnie w Pepco można wymienić nawet na następny dzień, jeśli się rozmiar nie zgadza smile

A ja po tym incydencie przestałem kupować w Pepco. Zresztą 90% przemysłówki kupuje już przez internet. Taniej i w każdej chwili mogę oddać, wymienić, no i wybór jakby nieco większy.

Lagrange napisał/a:

A ja po tym incydencie przestałem kupować w Pepco.

A wcale się nie dziwię, bo zrobiłabym dokładnie tak samo big_smile

Zresztą 90% przemysłówki kupuje już przez internet. Taniej i w każdej chwili mogę oddać, wymienić, no i wybór jakby nieco większy.

Tak, ale nie wszystko da się tak ogarnąć, np. mój młody jest, hm, nietypowy w budowie - ciężko mi coś dobrać dla niego nawet w sklepie stacjonarnym z przymiarką. Tak że tego... wygodne to jest, ale nie do wszystkiego big_smile

9

Lagrange napisał/a:

A ja po tym incydencie przestałem kupować w Pepco.

A wcale się nie dziwię, bo zrobiłabym dokładnie tak samo big_smile

Zresztą 90% przemysłówki kupuje już przez internet. Taniej i w każdej chwili mogę oddać, wymienić, no i wybór jakby nieco większy.

Tak, ale nie wszystko da się tak ogarnąć, np. mój młody jest, hm, nietypowy w budowie - ciężko mi coś dobrać dla niego nawet w sklepie stacjonarnym z przymiarką. Tak że tego... wygodne to jest, ale nie do wszystkiego big_smile

A propos nietypowy, to ja mam ręce jak małpa. Wszystkie porządniejsze ciuchy kupuję za drogie i z przymiarką. W tanich sieciowkach mogę kupić t-shirty, albo gacie. Sweter już stanowi problem, bo jak w klatce pasuje to rękawy za krótkie. Jak rękawy dobre, to kołnierzyk luźny.

10 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-02-23 23:53:05)

Lagrange napisał/a:

A propos nietypowy, to ja mam ręce jak małpa. Wszystkie porządniejsze ciuchy kupuję za drogie i z przymiarką. W tanich sieciowkach mogę kupić t-shirty, albo gacie. Sweter już stanowi problem, bo jak w klatce pasuje to rękawy za krótkie. Jak rękawy dobre, to kołnierzyk luźny.

A w sieciówkach to ja akurat nic dla młodego nie mogę kupić, bo inne standardy big_smile Mamy taki sklepik ulubiony z ciuchami tzw. rzemieślniczymi, gdzie mają ciuchy od producentów regionalnych, którzy nie zwracają uwagi na typowe rozmiary big_smile

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Zwrócą mi pieniądze czy nie muszą?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018