Jak wypełnić PIT-39 - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 ]

1 Ostatnio edytowany przez Aga30 (2019-02-12 22:45:14)

Temat: Jak wypełnić PIT-39

Hej, mam pytanie dotyczące wypełnienia PITu 39 w przypadku darowizny dotyczącej zbycia udziałów w nieruchomości. Nieruchomość kupiona w 2012, ale ostateczny akt notarialny przenoszący własność podpisany w lutym 2013. Przekazałam byłemu moje udziały w mieszkaniu w formie darowizny za kwotę 50 tys. zł. Z tego 49 787,00 przeznaczyłam na sfinansowanie części zakupu własnego mieszkania (po kilku miesiącach od zbycia). Czy w tej sytuacji wypełniam pole dot. kosztów uzyskania przychodu i sumy odpisów amortyzacyjnych? Zielona w tym jestem. Żadnych dodatkowych kosztów nie ponosiłam, więc jeśli nie wypełniam tych pól, to podatek wychodzi mi 40 zł...

Edit: poczytałam i wychodzi na to, że jeśli opłatę notrialną zapłacił ex, to ja nie mam żadnych kosztów. Tak więc mój przychód jest równocześnie dochodem. Tylko te odpisy amortyzacyjne mnie zastanawiają...

Zobacz podobne tematy :

Posty [ 1 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024