PIT-11 a konieczność odbioru osobistego - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » PIT-11 a konieczność odbioru osobistego

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: PIT-11 a konieczność odbioru osobistego

Cześć,

Mam takie szybkie pytanie. Były pracodawca, do którego ja nie mam najmniejszego zamiaru jechać, bo potraktował mnie tragicznie i mimo, ze minęło już wiele miesięcy, to nadal targają mną silne emocje, „kazał” mi osobiście odebrać PIT w siedzibie firmy, w godzinach pracy.
Kiedy zapytałam dlaczego, dowiedziałam się, ze tego wymagają obecne przepisy i muszę potwierdzić podpisem odbiór. Wtf?
Pierwszy raz o czyms takim słyszę. Zawsze odbierałam PITy pocztą i coś mi tu sciemą wieje.

Może ktoś potwierdzić bądź zaprzeczyć takim inf? Szukam w necie i wszędzie wyraźnie jest napisane, ze nie można zobowiązać byłego pracownika do osobistego odbioru w siedzibie ale może są jakieś wyjątki?

Dziękuje za pomoc

Zobacz podobne tematy :
Odp: PIT-11 a konieczność odbioru osobistego

Nie ma takiego obowiązku. Teraz PIT-11 to nawet mailem można pracownikowi wysłać.

3 Ostatnio edytowany przez wielkieoczy (2019-02-16 15:49:53)

Odp: PIT-11 a konieczność odbioru osobistego
santapietruszka napisał/a:

Nie ma takiego obowiązku. Teraz PIT-11 to nawet mailem można pracownikowi wysłać.

Bardzo dziękuje. Tak właśnie myślałam. Tłumaczenie było takie, ze jak generowali to do US to wyszło potwierdzenie odbioru i księgowa powiedziała, ze mam obowiązek przyjechać i to podpisać.
Trochę mi to się nie mieści w głowie. Zastanawiam się o co może im faktycznie chodzić, ew czy istnieją jakieś wyjątki i czy mam napisać oficjalne pismo o wydanie PITu i nadanie pocztą dla bezpieczeństwa...

Nie pracuje tam od października i od początku czegoś chcą. Świadectwo pracy tez musiałam odebrać osobiście. Jakieś żarty

4

Odp: PIT-11 a konieczność odbioru osobistego

Trzeba było im wysłać pocztą znaczek pocztowy... lub drożej, zamówić kuriera po odbiór. smile
A tak w ogóle to nie wiem czy ten PIT-11 jest Tobie potrzebny. Zaloguj się na podatki.gov.pl i zobacz na wykazie czy ten PIT-11 jest uwzględniony, jeśli tak, to sama karta nie jest Tobie do niczego potrzebna.

5

Odp: PIT-11 a konieczność odbioru osobistego

Pracownik ma mieć dostarczony PIT 11 do 28 lutego i jest to obowiązek pracodawcy. Jeśli tego nie zrobi, grodzi mu grzywna. Pracownik nie może ponosić dodatkowych kosztów w celu uzyskania PIT 11 np. dojazd. Dlatego pracodawca nie może się tłumaczyć, że PIT 11 czekał w siedzibie firmy. Tłumaczenie tak samo idiotycznie. Gdyby tłumaczył się, że nie złożył do US, bo PIT czeka w ich siedzibie. Myślę, że przed końcem lutego ten PIT przyślą. Chyba, że to idioci, którzy chcą się narażać US.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » PIT-11 a konieczność odbioru osobistego

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024