Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Cześć kochani.
Bardzo potrzebuję czyjejś opinii, ponieważ niestety nie mam się do kogo zwrócić z tym problemem.
Dwa miesiące temu zakończyłam związek, który trwał ponad dwa lata. Ja i mój były chłopak mamy po 20 lat. Poznaliśmy się w szkole, chodzimy do jednej klasy. Na początku było wspaniale. Po pół roku przeprowadził się do mnie na stancję. Było cudownie, jednak po dłuższym czasie spędzania tyle czasu ze sobą, zaczęły się schody. Zaczęłam zauważać, że bardzo się od siebie różnimy, pomimo tego, ze potrafimy zrozumieć się bez słów itd. Kacper pochodził z małej wsi. Nigdy nigdzie nie był, nic nie widział, nie miał pasji ani żadnego hobby, nie lubił czytać książek i generalnie nie wiele go interesowało. Ja wręcz przeciwnie, kochałam podróże i miałam kilka pasji, uwielbiałam czytać i spędzać czas wśród znajomych. Chciałam pokazać mu, ze świat nie kończy się na jego wsi. Zbierałam go w różne miejsca, na imprezy itd. Po za tym chłopak nie potrafił nic załatwić ani zrobić. Wszystkiego trzeba było to uczyć, tłumaczyć i pokazywać. Poświęciłam mu każdą wolną chwilę. Miałam powoli tego dość.Przyszedł okres, ze nam się nie układało. Straciłam wszystkich znajomych. Nawet on przestał spędzać ze mną czas jakkolwiek. Siedziałam sama w domu całymi dniami płacząc w poduszkę. Próbowałam to ratować, proponując mu czy to wyjazd wspólny gdzieś, czy jakieś kino, restauracje, imprezę itd. Nigdy nie miał ochoty, zawsze znajdował ciekawsze zajęcie jakieś ryby z kolegami, czy komputer. Do domu wracał na noce, a czasami nawet nie. Było mi bardzo ciężko. Kiedy prosiłam by mnie przytulił słyszałam tylko: " zaraz, potem, za chwilę" w końcu i tak tego nie robił. Czasami przed snem zbierało mi się na płacz wtedy potrafił na mnie nakrzyczeć, ze mam nie ryczeć, bo on nie może spać. Kiedy tłumaczyłam, że jest mi ciężko, bo mam tylko jego, że potrzebuje wsparcia, rozmowy i czułości, mówił tylko "to sobie w końcu znajomych znajdź". Przyszedł taki okres, ze powstał w naszej szkole komitet studniówkowy do którego dołączyłam. Dzięki temu poznałam super chłopaków. Spotkania odbywały się co tydzień, nie opuściłam żadnego. Byłam szczęśliwa, ze w końcu mogę gdzieś wyjść, z kimś porozmawiać. Z czasem zaczęliśmy się kłócić również o to. Był zazdrosny, ponieważ w jego życiu nastąpił taki okres, ze juz nie miał jak się widywać że swoimi znajomymi i tylko siedział przed kompem. Któregoś dnia znajomi z komitetu zaproponowali by spędzić wspólny wieczór przy piwku i rozmowie. Zgodziłam się bez wahania, bawiłam się świetnie. Po tamtym wieczorze doszłam do wniosku, że brakuje mi życia, które miałam kiedyś. Kazałam Kacprowi się wyprowadzić. Do tej pory nie wiem czy to była rozsądna decyzja. Już dużo wcześniej myślałam o tym, ale było mi ciężko z tym, bo nie wyobrażałam sobie życia bez niego. Po rozstaniu zbliżyłam się do jednego chłopaka z komitetu. Piotrek jest bardzo miłym chłopakiem, mamy coraz lepszy kontakt, świetnie nam się rozmawia. Coraz częściej mnie odwiedza. Wiem, ze mu się podobam, on mi też. Nic między nami nie zaszło, z wyjątkiem tego, ze przytulił mnie kilka razy.
Z Kacprem straciłam kontakt na pewnie czas. Po tym czasie powiedział mi, że zrozumiał swoje błędy chce je naprawić i chce żebyśmy znowu byli szczęśliwi. Codziennie do mnie pisze, ze mnie kocha, ze tęskni itd. Zaproponowałam mu, ze pomimo tego, ze nie jesteśmy razem możemy iść razem na studniówkę, bo wiem, ze z nikim innym nie będę bawiła się tak świetnie. Powiedział, że zgodzi się tylko wtedy kiedy będzie mógł u mnie spać, bo to świetna okazja do tego żeby wzbudzić znowu we mnie uczucia.
Jestem rozdarta, kompletnie nie wiem czego chce. Z jednej strony może warto byłoby spróbować jeszcze raz, a z drugiej wiem, ze pewnie nie zmieni sie nic. Nie wiem co robić. Wrocic i spróbować od nowa czy może dac sobie spokój i spróbować nowej znajomości z Piotrkiem?
Bardzo proszę o pomoc. Nie Mam nikogo z kim mogłabym o tym porozmawiać.
Pozdrawiam cieplutko.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Ryby z kolegami czy komputer to nie są zainteresowania?

3

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Łatwość wchodzenia ze związku w związek u niektórych trochę mnie przeraża. Pod koniec wpisu już sama sobie argumentujesz, że nie warto wracać. Wygląda to jak walka z wyrzutami sumienia. Twojej dawnej relacji już nie ma. Twój ex będzie cierpieć i nic już na to nie poradzisz. Z tej nowej znajomości pewnie jakoś dużo też nie będzie, bo za szybko, za łatwo i na zasadzie (chyba) porównania z byłym. Natomiast jak dla mnie powrót do dawnego chłopaka byłby najwyżej chwilowy.

4 Ostatnio edytowany przez Ula0820 (2018-12-24 00:37:15)

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?
kate.middleton napisał/a:

Ryby z kolegami czy komputer to nie są zainteresowania?

Uważam, że nie, jeśli jeździ się na te ryby głowie pić piwo. A także przeglądanie Facebooka czy też granie w jakieś strzelanki nie są moim zdaniem ciekawym zainteresowaniem, które wnosi coś do naszego życia smile

5

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

A od kiedy zainteresowanie partnera ma wnosić coś do życia drugiej osoby? Piszesz, że uwielbiasz czytać i spędzać czas ze znajomymi. W jaki sposób to jest lepsze niż komputer, czy ryby?

6

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Nie dojrzałaś do związku, więc na razie daj sobie spokój z jednym i drugim chłopakiem.

7

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

"Zaproponowałam mu, ze pomimo tego, ze nie jesteśmy razem możemy iść razem na studniówkę, bo wiem, ze z nikim innym nie będę bawiła się tak świetnie. Powiedział, że zgodzi się tylko wtedy kiedy będzie mógł u mnie spać, bo to świetna okazja do tego żeby wzbudzić znowu we mnie uczucia. "
Ty chcesz się świetnie bawić, on też... tylko trochę później.

8

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Wracanie do ex nigdy nie jest dobrym pomysłem.

9

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Daruj sobie tego exa, jego zmiana będzie chwilowa, jak ktoś cię tak zlewał jak on to raczej nie spodziewaj się po nim nagłego wybuchu namiętności i zainteresowania. Masz 20 lat, to najlepszy czas na poznawanie siebie, facetów i przekonanie się jakie właściwie ma się oczekiwania wobec związku. i nigdy już nie zapominaj o znajomych i przyjaciołach.

10

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

To akurat nie jest prawda. Znam ludzi, ktorzy do siebie wrocili i sa juz ze soba naście lat.

11

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?
Burzowy napisał/a:

To akurat nie jest prawda. Znam ludzi, ktorzy do siebie wrocili i sa juz ze soba naście lat.

A ja znam ludzi, którzy wrócili i zerwali. I jest ich zdecydowanie więcej.
Jeżeli strona zrywająca dobrze rozstanie przemyśli zamiast zrywać, bo on nie wyniósł śmieci to znaczy, że były ku temu powody. Powody, które z czasem zamiast się zmniejszać, wzrastają. I tyle. Oni mają po 20 lat i jeszcze znajdą ludzi, którzy lepiej im przypasują.

12 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-12-24 08:33:18)

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Po co chcesz wracać do faceta, z którym nie byłaś szczęśliwa i który Ci nie odpowiadał jako partner?

Naucz się być sama, potem wchodź w związki.

13

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?
Lady Loka napisał/a:
Burzowy napisał/a:

To akurat nie jest prawda. Znam ludzi, ktorzy do siebie wrocili i sa juz ze soba naście lat.

A ja znam ludzi, którzy wrócili i zerwali. I jest ich zdecydowanie więcej.
Jeżeli strona zrywająca dobrze rozstanie przemyśli zamiast zrywać, bo on nie wyniósł śmieci to znaczy, że były ku temu powody. Powody, które z czasem zamiast się zmniejszać, wzrastają. I tyle. Oni mają po 20 lat i jeszcze znajdą ludzi, którzy lepiej im przypasują.

Z tym, że to Ty napisałaś NIGDY.

@sosenek To nie jest żadne zlewanie. Nikt nie będzie za Wami całe życie latał i robił to na co macie akurat ochotę. Koleś chciał być sobą, bo każdy chce. Tylko tyle i aż tyle.

14

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

I dalej w 100% to podtrzymuję, że nigdy nie powinno się wracać do ex. Zawsze jest to bład i cofnięcie się zamiast rozwoju.

15

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Ciężko o coś bardziej rozwijającego w relacjach niż powrót do byłej osoby i odnalezienie miłości na nowo poprzez lepsze zrozumienie siebie. Mentalnie/intelektualnie jest w stanie tego dokonać pewnie z 0.01% społeczeństwa.

16

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?
Burzowy napisał/a:

Ciężko o coś bardziej rozwijającego w relacjach niż powrót do byłej osoby i odnalezienie miłości na nowo poprzez lepsze zrozumienie siebie. Mentalnie/intelektualnie jest w stanie tego dokonać pewnie z 0.01% społeczeństwa.

Dorabiasz właśnie ideologię do swoich pragnień.

17

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Niczego nie dorabiam, bo nie mam żadnych pragnień, a ideologia nie jest stworzona przeze mnie.

18

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?
Burzowy napisał/a:

Niczego nie dorabiam, bo nie mam żadnych pragnień, a ideologia nie jest stworzona przeze mnie.

Ta... Widać, że jesteś po drugiej stronie barykady, tj. osoby, która chciałaby powrotu, ale stoi za zatrzaśniętymi drzwiami. Obecnie poprawia sobie humor tym, ze tak naprawdę tak tylko sobie tu stoi i właściwie to pragnień nie ma. Ponadto to łechtanie sobie własnego ego poprzez twierdzenie: "Mentalnie/intelektualnie jest w stanie tego dokonać pewnie z 0.01% społeczeństwa." big_smile Tak Burzowy, Ty jesteś tym 0,1 procent społeczeństwa, wyjątkowa śnieżynka big_smile

19 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-12-24 18:43:50)

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Ten moment, gdy ktoś robi krok do przodu i myśli, że jest przed innymi... nie wiem co mam Ci napisać, ale dosłownie sobie coś ubzdurałaś. Gdybym Ci napisał czego chcę to bym dostał bana. I nie, nie jestem w tych 0.01%.

Edit: nieregulaminowe osobiste wycieczki

20

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?
Burzowy napisał/a:

Ten moment, gdy ktoś robi krok do przodu i myśli, że jest przed innymi... nie wiem co mam Ci napisać, ale dosłownie sobie coś ubzdurałaś. Gdybym Ci napisał czego chcę to bym dostał bana. I nie, nie jestem w tych 0.01%.

Ten moment, kiedy nie wiesz co napisać, ale czujesz, że napisać musisz, więc piszesz od rzeczy, ale żeby chociaż brzmiało paraintelektualnie.

21

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Nad związkiem pracuje się cały czas. Nie tylko w kryzysie. Po rozstaniu trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość zamiast jęczeć, jaki ex był super.

I ja to mówię z pozycji osoby, która do ex wróciła. Powrót trwał 2 tygodnie,  ja po 2 dniach wiedziałam już, że to był błąd.
Ba, nie widziałam tutaj ani jednego tematu, w którym taki powrót dobrze by się skończył. Widziałam takie, gdzie po kilku miesiącach znowu na wierzch wyszło wszystko to, o co poszło za pierwszym razem.
Pomijając myśl z tyłu głowy, że jeżeli ktoś nas odrzucił raz, to może zrobić to znowu.

Jak ktoś zrywa to znaczy, że jest problem. Nikt nie zrywa z miłości. A po co błagać o miłość kogoś, kto nas nie kocha? Nie lepiej znaleźć kogoś, kto pokocha?

22

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?
Burzowy napisał/a:

@sosenek To nie jest żadne zlewanie. Nikt nie będzie za Wami całe życie latał i robił to na co macie akurat ochotę.

zabawny jesteś, ale skoro już sobie generalizujemy to wyobraź sobie, że (mówiąc nieskromnie) jednak są tacy którzy by latali i to robili jeszcze z dziką radością smile

23

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

A za mną latały kobiety i co? O czym to świadczy, o tym, że są gotowe podporządkować mi się na całe życie i być dokładnie takie jak ja chcę? Oczywiście, że nie. Tak samo facet polata chwilę, bo musi jakoś zdobyć kobietę, ale potem zacznie się dusić. Albo pozwoli na wszystko i tym samym straci jaja. Wtedy to kobieta go zostawi i wyjdzie na jedno.

24

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Chłopak jest, taki jaki jest, albo Ci pasuje albo nie. A przerabianie kogoś na swoją modłę, prędzej czy później spowoduje wybuch tej osoby.
Poza tym mamy tu chyba konflikt osobowości intro vs extra.

25

Odp: Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Każdy może miec chwilę wątpliwości, chęć rezygnacji. Powiem trywialnie... nie ma rzeczy, której nie da się naprawić. Trzeba chęci tylko. Jeżeli coś się wydarzy pierwszy raz polecam spróbować...kiedy sytuacja się powtórzy...odpuścić.

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Wrócić do ex czy spróbować z kimś nowym?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024